» »

akcija Siol

akcija Siol

pudlcek ::

Pozdravljeni!

Nekaj me zanima glede trenutne akcije pri Siol-u. Če kot nov naročnik skleneš naročniško razmerje pri paketu TopTrio, imaš na voljo dve možnosti. Prvih 9 mesec plačuješ le 50% naročnine ali pa vzameš eno izmed stvari (v mojem primeru bi vzel TV za 1€). Zanima me, je kje še kakšna finta če vzamem TV? Malo čudno se mi zdi, da bi ga brez dodatnih stroškov dobil za 1€ (ali se pač motim?:D ), tudi če preračunam med omenjenima možnostima, je TV bolj ugoden?

Hvala za nasvete!

LP

black ice ::

Išči zvezdice in drobni tisk.

jnovak ::

1) TopTrio = 47 EUR/mesec, prvih 9 mesecev = 23,5 EUR/mesec ... to znese 211,5 EUR prihranka
+ 9 mesecev brezplačni TV paket Mega v vrednosti 12 EUR/mesec ... prihranek 108 EUR
= skupaj 319,5 EUR "prihranka"

2) Vzameš Samsung LED TV 40" za 1 EUR oz. 46" za 150 EUR.
Glede na trenutne prodajne cene se ti to bolj splača, ker v tem primeru "prihraniš" več kot 400 EUR.

Telekom ne služi veliko (nič?) na TV-jih; to niti ni njihovo primarna dejavnost, zato tako ugodna ponudba. Izgube si sigurno ne delajo; ker so naročili večjo količino TV-jev, je bila njihova nabavna cena precej nižja od maloprodajnih.


To je bila kratka razlaga, sedaj pa še nasvet - če se odločaš za LED TV, ti vsekakor priporočam 46".

kontra ::

in vežeš se za 24 mesecev.
tečnoba

mikko ::

Zdravo,

je kdo naštudiral kakšno dobro varianto za obstoječe naročnike, da izkoristiš akcijo?
Se splača iti vmes na Amis oz. T2 in nato nazaj na siol?
Katera varianta je optimalna, da si čim manj časa brez interneta/tvja in te stane čim manj denarja?

Matheeew ::

Me je kolega klical pred kratkim glede prehoda in te akcije. Ima T-2 optiko. Možnost priklopa Telekom optike + ta ponudba za nove naročnike. Želel pa je laptop.
Sva izračunala, da se ne izplača. Naprava seveda ne bi bila 1 EUR, temveč 150 EUR. Pa vsak mesec bi preplačal več kot 10 EUR razlike v ceni. Rabi samo internet.

Naj si vsak preračuna razliko v ceni v 24 mesecih.
Še to: Telekom je lahko samo sram kako obupno nepregledne storitvene strani ima. Vsaj 10 min sem iskal koliko stane internet. (BMK za top trio)

Anney ::

Jaz sem iz siola šel na amis. Siolov prejšnji paket je bil 45EUR (optika20/20, fon , kabelska TV), zdaj pa amis (optika 100/25, TV 130 programov, fon) 33EUR 8mesecev, potem 49EUR. Več dobim tu za isti denar, kot na siolu tudi če bi menjal paket so tam še vedno dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

fosil ::

Anney je izjavil:

Jaz sem iz siola šel na amis. Siolov prejšnji paket je bil 45EUR (optika20/20, fon , kabelska TV), zdaj pa amis (optika 100/25, TV 130 programov, fon) 33EUR 8mesecev, potem 49EUR. Več dobim tu za isti denar, kot na siolu tudi če bi menjal paket so tam še vedno dražji.

Tak siolov paket, kot ga omenjaš pride 41 EUR in ne 45.
Tako je!

Anney ::

Vsak mesec je bla položnica 43 ali 44 pa nekaj drobiža, vseeno se mi zdaj boj splača, ko bo pa spet kaj ugodnega tam grem pa nazaj.

fosil ::

Ja seveda je bila, ker telefonske pogovore posebej plačaš, saj sedaj bo ravno tako.
Tako je!

Anney ::

8x33EUR=264EUR
16x49EUR=784EUR

264EUR+784EUR=1048EUR (Amis)

41EURx24=984EUR (Siol)

1048-984EUR=64EUR (plačam Amisu več v dveh letih, mesečno je to cca 2,5EUR)

Zgoraj pa piše kaj več dobim. Mislim, da je očitna računica. (Siol Trio je pa še dražji)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

šernk ::

Ko sem sam nazadnje računal je bil amis zame cenejši 3€ mesečno, s tem da bi izgubil v programski shemi 3 od 15ih gledljivih programov. Ostalih 150 jih je itak ničvrednih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Furbo ::

No če bo kdo testiral zadeve na siolu...

...jaz sem kot naročnik interneta upravičen do brezplačnega 3 mesečnega testiranja SIOL TopTrio.. to sem izkoristil in že na prvem računu, so mi kar flegma zaračunali tisto kar 'brezplačno' testiram.
Reklamacijo rešujejo že 2 dni pa nič.

Preverite račune, če še kdo 'brezplačno' testira.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

vir ::

kaj pa če si naročnik že dlje kot 24 mesecev in nimaš obveznosti? lahko potem tud dobiš televizor za 1 € s tem da se zavežeš da boš naročnik še naslednjih 24 mesecev?

teoo ::

nope
defying gravity

šernk ::

Če si naročnik 5 let ti dajo tistih 10% popusta na naročnino to je pa to. Tako na celo leto prišparam neverjetnih 60€. Najbolš je vsaki 2 leti menjat ponudnika, edino tako kaj dobiš ;(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gigahertz ::

vir je izjavil:

kaj pa če si naročnik že dlje kot 24 mesecev in nimaš obveznosti? lahko potem tud dobiš televizor za 1 € s tem da se zavežeš da boš naročnik še naslednjih 24 mesecev?


naročiš odklop in ko ti odklopjo nasledn dan naročiš:P
"670#2500#8"

Matheeew ::

Da nebi kdo res. Nov operater ti uredi prehod.

Menjava na 2 leti je možnost. Če se ti da urejat.

mikko ::

Pokličeš na Amis, ti pošljejo pogodbo. Dopolniš, vržeš v kaslc. Ko ti pridejo zmontirat, še isti dan pokličeš na Siol, in odgovor enak prejšnjemu. To je to za ta dnar :)

šernk ::

Gigahertz je izjavil:

vir je izjavil:

kaj pa če si naročnik že dlje kot 24 mesecev in nimaš obveznosti? lahko potem tud dobiš televizor za 1 € s tem da se zavežeš da boš naročnik še naslednjih 24 mesecev?


naročiš odklop in ko ti odklopjo nasledn dan naročiš:P



itak in naslednji dan mi lepo rečejo, priključkov je zmanjkalo in si naslednji 2 leti v temi :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Matheeew ::

zakaj bi klical siol? Amis pooblastiš za urejanje odklopa.

Tilen ::

Zainteresiran sem za nakup Samsung TV (46") iz Siolove akcije. Če bi kdo prodal - ZS.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Alessio983 ::

Samo tu je tudi finta. Se mi zdi da če si prej imel drugi priklop, (T2, Amis ...) in sedaj hočeš siol, ti telekom mora ponovno priključiti in stane okoli 100 EUR . Ker že premlevam mesec dni a se mi splača iti po Tv ALI NE :) . Sedaj imam T4 paket , 33EUR + 8EUR programi. Siol pa je 46 EUR pa sem skoraj na istem samo da imam še tv gratis :) Na t2 imam 20/4 Mb na siolu bo pa 10/1 Mb tako da :/

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1877561094 (782) ruski76
»

Telekom optika - hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13228125 (16502) mojster_joni
»

Siol bon za 250€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8519602 (11609) -Neverhood-
»

SiOL internet 5 mesecev brezplačno

Oddelek: Omrežja in internet
262610 (1710) zenith1
»

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Oddelek: Omrežja in internet
2712995 (10761) jurehaup

Več podobnih tem