» »

Poškodovan medij, sem opravičen do novega?

Poškodovan medij, sem opravičen do novega?

cila22 ::

Imam počen blue ray disk z igrico TEKKEN 6 za PS3, ker ob visoki ceni igre plačam vsebino in ne medij, me zanima če sem opravičen do novega?
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

techfreak :) ::

Ne.

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

Eh? Če je bil medij poškodovan že pred nakupom bi moral biti upravičen do zamenjave z nepoškodovanim.
Če pa si ga poškodoval sam, pa se obrni na prodajalca ali slovenskega zastopnika firme, ki prodaja igro, da ti povedo kako in kaj glede zamenjave, ki je možna, boš pa moral plačati stroške.

Pyr0Beast ::

5EUR je cena novega medija. Pokliči uvoznika in vprašaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tony1 ::

cila22 je izjavil:

Imam počen blue ray disk z igrico TEKKEN 6 za PS3, ker ob visoki ceni igre plačam vsebino in ne medij, me zanima če sem opravičen do novega?


Absolutno si upravičen. Ne daj se odpraviti, in pejt čimprej zatežit prodajalcu.

(O tem gotovo tudi kaj piše na kakšnem pildku zraven okrog warrantyja... Vsaj včasih, ko so bile škatle za igre še spodobno velike, je. Običajno je bil rok za menjavo defektnih medijev eno leto.)

cila22 ::

Igra ni več nova, poškodoval sem ga pa očitno sam ali pa moj PS3, ni mi jasno kaj je sploh bilo. Hvala za nasvete.
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

kmetek ::

torej si ga sam poškodoval?

1024 ::

Loh sicer probaš, sam mene nikjer še niso resno vzel.
Fish knows everything.

St235 ::

Če si za poškodbo kriv sam, seveda nisi uoravičen do novega diska. Včasih so nekateri proizvajalci to sicer ponujali (menjavo ob doplačilu) samo močno dvomi, daboš pri nas v trgovinah karkoli dosegel.

Ker podobna logika bi potem morala veljati tudi pri knjigah in podobno.

WarpedGone ::

Kako nisi upravičen? Sej nisi kupu samo medija ampak tut njegovo vsebino. Naj zarad fentanega medija še enkrat plačuješ za vsebino?

Ko bi se ti kekci enkrat že odločili kaj točno ti prodajo, bi bilo tut fajn...
Zbogom in hvala za vse ribe

St235 ::

Kupil si konkretno vsebino, ki je na mediju. Če si medij uničil si s tem uničil tudi vsebino. Analogijo z knjigami sem ti že omenil. A v knjigarni dobiš novo knjigo če si prejšnjo raztrgal? Ali si jo po nesreči pozabil na dežju?

Določene založniške hiše takšne menjave omogočajo, smo so redke in večinoma ne za Slovenijo.

Pyr0Beast ::

Kupil si licenco do uporabe. To bi moralo biti ločeno.
Zadevo si pa magari iz neta posnameš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

St235 ::

Kupil si oboje in medij in vsebino. Zato tudi imaš pravico naredit kopijo lastne vsebine. Ni pa založnik, še manj pa prodajalec dolžn skrbet za tvoje medije in dostop do vsebine.

Torej, če je tehnično možno imaš vso pravico naredit kopijo, niso pa dolžni zaradi tvoje nerodnosti brezplačno menjavat poškodaovanih medijev.

WarpedGone ::

Brezplačno menjavo medijev si not potegnu ti. Zakaj?
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

Ker mu tako ustreza, zato. Javi uvozniku naj ti zamenja za drobiž
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

St235 ::

Ker iz prvega posta sklepam, da pričakuje damu bodo zamenjali BR brezplačno. Se pa strinjam, da je uvoznik dober naslov za to vprašanje. Ne obstaja pa zakonska osnova, da bi to morali narediti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanič DVD-ji ali zapisovalec?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342411 (1576) Han
»

a je to legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
537976 (5958) Alamar
»

PS3 vs. XBOX 360 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Konzole
110992945 (39688) XsenO
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514380 (10899) PARTyZAN
»

Kam so šli vsi Blu-Rayi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
549367 (6984) kuglvinkl

Več podobnih tem