» »

a je to legalno?

a je to legalno?

«
1
2

gendale ::

imam originalno igro icewind dale 2

en od cdjev se je pokvaril

a kršim kak zakon, če si z bittorrentom potegnem image pokvarjenega cdja?

pa recimo da imam izklopljen upload, tako da ne delim ničesar naprej
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Meizu ::

Zakaj bi bilo ilegalno.

Ti si kupil cdkey in ne vsebine na cdju. Ti si s cdkeyem kupil pravico do igranja te igre. Kje dobiš ostalo vsebino nima veze. Cdkey je tisti, ki ti bo igro pognal namesto kreka.

mr1two ::

Nisi v nobenem prekršku. Vkolikor imaš licenco, je lahko medij bilokateri travnik.
Konkretno- imam original CoD in dodatek UO zanj. Ker mi gre na jetra, da moram imeti CD noter, da lahko igro igram, sem si raje fliknil dol crack- a sem v prekršku? Hells no, saj imam licenco, vpisano serijsko številko... kar je dokaz za nakup.
Kolikor vem, tudi ni kaznivo, če sam sebi narediš eno rezervno kopijo, recimo da bi prišparal original medij- skopiraš original dvd in ga daš v škatlo, lepo na poličko, kjer je nedotaknjen. Kopijo pa mečeš okrog po predalih in ti ni tako važno, če se poškoduje.

Isto je, če recimo kupiš CD in se ti ne zdi praktično imet cdja v avtoradiu, ker imaš tudi režo za USB ključ. Jaz sem kupil cd, zripal muziko v MP3 in cede pospravil, da ga ne zguslam.

Mesar ::

Meizu je izjavil:

Zakaj bi bilo ilegalno.

Ti si kupil cdkey in ne vsebine na cdju. Ti si s cdkeyem kupil pravico do igranja te igre. Kje dobiš ostalo vsebino nima veze. Cdkey je tisti, ki ti bo igro pognal namesto kreka.


Hočeš povedat da tudi če kupi nov CD lahko uporablja samo CD key, tistega kar je na CDju pa ne?

mr1two je izjavil:

Nisi v nobenem prekršku. Vkolikor imaš licenco, je lahko medij bilokateri travnik.
Konkretno- imam original CoD in dodatek UO zanj. Ker mi gre na jetra, da moram imeti CD noter, da lahko igro igram, sem si raje fliknil dol crack- a sem v prekršku? Hells no, saj imam licenco, vpisano serijsko številko... kar je dokaz za nakup.
Kolikor vem, tudi ni kaznivo, če sam sebi narediš eno rezervno kopijo, recimo da bi prišparal original medij- skopiraš original dvd in ga daš v škatlo, lepo na poličko, kjer je nedotaknjen. Kopijo pa mečeš okrog po predalih in ti ni tako važno, če se poškoduje.

Isto je, če recimo kupiš CD in se ti ne zdi praktično imet cdja v avtoradiu, ker imaš tudi režo za USB ključ. Jaz sem kupil cd, zripal muziko v MP3 in cede pospravil, da ga ne zguslam.


Pa kopijo CDkeya tut lahko narediš? Rezervno? Pa jo potem posodiš kolegu?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Meizu ::


Hočeš povedat da tudi če kupi nov CD lahko uporablja samo CD key, tistega kar je na CDju pa ne?


Ne. S CDkeyem si je kupil pravico do uporabe tistega, kar dotični CDkey odklepa. V tem primeru tole igro. Kje jo je dobil nima veze, kajti CDkey je kupil.

Večina vrednosti igre, ki jo kupiš v trgovini je tisti cdkey. Ostalo so stroški za izdelavo cdja in ovitka.

gendale ::

imam po tej logiki pravico downloadat dvd verzijo filma, če sem že kupil blueray?

saj moralno je meni čisto jasno, da je stvar ok

ampak vem pa tudi, da se založniki trudijo zlobirat nove zakone, kjer bi bile naše pravice čim bolj omejene
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

Tako je! Ko bodo zaznali nelegano prenašanje iz interneta boš dobil kazen ne glede na to ali imaš cdkey al ne. Povrh tega pri uporabi raznih protokolov kot je recimo torrent če pošiljaš podatke drugim uporabnikom za katere ne veš če imajo cdkey oziroma pravico do uporabe in si spet v prekršku.
Your turn to burn!

mr1two ::

@ Mesar

Če ti kaj ni jasno ti bom razložu drugače:
CD oz DVD mediji so vsi za isto igro identični(pusti pri miru limited edition in podobno), med tem ko ni dveh identičnih CD ključev- zato je vseeno če si jih doma še en kup skopiraš, če res rabiš toliko kopij. Seveda za osebno uporabo. CD ključ je unikaten.

Mesar ::

Ne smemo pozabit tudi, da moreš dokazat, da je CDkey tvoj, torej potrebuješ tudi originalen račun.

fructal_jabolcnik, zakaj potem vlagajo firme, ki razvijajo igrice, težke denarje v software za zaščito pred kopiranjem CDjev?
Your turn to burn!

DragonHeart ::

rahlo neumno se mi v bistvu zdi da je takšne reči treba preko torrentov nalagati. zakaj izdelovalec igre oziroma nekega programa preprosto ne da opcije, da bi kar iz njihovih serverjev downloadal program, če si ga že kupil...

mesar, nisem še videl dvdja ali cdja, ki se ga ne bi dalo kopirati.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

DragonHeart je izjavil:

rahlo neumno se mi v bistvu zdi da je takšne reči treba preko torrentov nalagati. zakaj izdelovalec igre oziroma nekega programa preprosto ne da opcije, da bi kar iz njihovih serverjev downloadal program, če si ga že kupil...

mesar, nisem še videl dvdja ali cdja, ki se ga ne bi dalo kopirati.


Zato ker bi potem sak trdil da je kupil pa cdkeye bi na random probavali pa si posojali med sabo.
Your turn to burn!

mr1two ::

Na sodišču bi z argumenti in dokazilom, da si licenco imel v času prenosa z obrazložitvijo, da si zadevo pretočil iz neta zaradi praktičnosti verjetno dobil primer. Je pa res, da nimajo založniki nobene mere.
Mesar, ni treba trolat in strašit ljudi.

Zdrava pamet bi potrdila, kar praviš, gendale, ampak se založniki trudijo, da moraš za isto stvar večkrat plačat.
Če se že neki zgovarjajo, da kupiš pravico za predvajanje tega in onega za lastne potrebe, potem bi moral biti tudi upravičen do nove, izboljšane različice(kar se samo vizualne kvalitete tiče) brezplačno. Če si nekoč kupil Star wars 5 na VHS, bi ti morali dovolid dolvleko v boljši kvaliteti. Samega medija ne morš pričakovat, sam bi blo pa fer, vsaj po tem kar trenutno trdijo.

Mesar ::

Tudi to ne drži. Če si kupil VHS lahko gledaš samo VHS kvaliteto, za boljšo kvaliteto bi moral doplačat, to se meni zdi čisto logično.

To je tak ko, da bi kupil vodo al pa vodo s cedevito za isti dnar... ne gre ne.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

DragonHeart ::

samo če se ti spraska dvd, zakaj nimaš pravice downloadanja novega dvdja iz torrentov? itak si že plačal 20 eur da ga lahko doma predvajaš..

no sicer kakor opažam, so bolj alergični na uploadanje kot downloadanje..

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Zato ker si v prekršku ker pošlijaš podatke tudi drugim uporabnikom torrenta, ki nimajo nujno pravice za ta dvd... omogočaš jim, zato si tudi ti v prekršku.

jaz nisem nič alergičen, ti bboš ko boš kako kazen dobo :D
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

DragonHeart ::

uploadanje lahko ustaviš:) nisi vedel tega?

Mesar ::

Ne moreš ker pol te dol s trakcerja vržejo ... sem probo.

Sem neki linux DL... javnih pa ne uporabljam ker so virusi noter...

toplo odpriporočam... razen če rad formatiraš...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

gendale ::

Mesar je izjavil:

Tudi to ne drži. Če si kupil VHS lahko gledaš samo VHS kvaliteto, za boljšo kvaliteto bi moral doplačat, to se meni zdi čisto logično.

To je tak ko, da bi kupil vodo al pa vodo s cedevito za isti dnar... ne gre ne.

kaj pa če sem kupil blueray, a lahko downloadam dvd?

Mesar je izjavil:

Zato ker si v prekršku ker pošlijaš podatke tudi drugim uporabnikom torrenta, ki nimajo nujno pravice za ta dvd... omogočaš jim, zato si tudi ti v prekršku.

jaz nisem nič alergičen, ti bboš ko boš kako kazen dobo :D

kaj pa če imam izklopljen upload? (razen da sem pol leecher in me banajo s trackerja :) )
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

DragonHeart ::

upload lahko bnastaviš na 3 kb/s. Do takrat ko boš downloadal dvd, boš uploadal mogoče nekaj 100 kilobajtov. Težko bi se reklo da si komurkoli uploadal karkoli uporabnega? blokirali pa te iz trackerja zagotovo ne bodo.

Sicer pa sem vedno mislil da plačaš licenco in ne medija in na podlagi tega menim da je takšno početje povsem legalno saj še vedno uporabiš licenco, ki si jo že kupil?

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

gendale je izjavil:

Mesar je izjavil:

Tudi to ne drži. Če si kupil VHS lahko gledaš samo VHS kvaliteto, za boljšo kvaliteto bi moral doplačat, to se meni zdi čisto logično.

To je tak ko, da bi kupil vodo al pa vodo s cedevito za isti dnar... ne gre ne.

kaj pa če sem kupil blueray, a lahko downloadam dvd?


Ne, nisi kupil DVDja.

gendale je izjavil:

Mesar je izjavil:

Zato ker si v prekršku ker pošlijaš podatke tudi drugim uporabnikom torrenta, ki nimajo nujno pravice za ta dvd... omogočaš jim, zato si tudi ti v prekršku.

jaz nisem nič alergičen, ti bboš ko boš kako kazen dobo :D

kaj pa če imam izklopljen upload? (razen da sem pol leecher in me banajo s trackerja :) )


Potem je stvar debate, mogoče bi bilo lahko v določenih primerih legalno.

DragonHeart je izjavil:

upload lahko bnastaviš na 3 kb/s. Do takrat ko boš downloadal dvd, boš uploadal mogoče nekaj 100 kilobajtov. Težko bi se reklo da si komurkoli uploadal karkoli uporabnega? blokirali pa te iz trackerja zagotovo ne bodo.

Sicer pa sem vedno mislil da plačaš licenco in ne medija in na podlagi tega menim da je takšno početje povsem legalno saj še vedno uporabiš licenco, ki si jo že kupil?


Če ti je všeč ali ne je dovolj da si 1kb nekomu uploadal pa si v prekršku.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

gendale ::

>Ne, nisi kupil DVDja.
kaj točno sem sploh kupil?

pravice za ogled filma očitno ne, ker potem bi lahko downloadal dvd (recimo da je vsebina blueraya in dvdja razen nižje kvalitete pri dvdju)

kaj pa če film sam pretvorim v dvd kvaliteto?

je to ok (če vprašaš mpaa ni, baje ga celo ne smem gledat na vseh predvajalnikih)?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

opeter ::

Kupiš na Gog-u, pa nimaš težav. :)
http://www.gog.com/en/gamecard/icewind_...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fosil ::

V takih primerih se lahko obrneš na slovenskega zastopnika in dobiš nov cd za nekaj eurov.
Tako je!

Mesar ::

gendale je izjavil:

>Ne, nisi kupil DVDja.
kaj točno sem sploh kupil?

pravice za ogled filma očitno ne, ker potem bi lahko downloadal dvd (recimo da je vsebina blueraya in dvdja razen nižje kvalitete pri dvdju)

kaj pa če film sam pretvorim v dvd kvaliteto?

je to ok (če vprašaš mpaa ni, baje ga celo ne smem gledat na vseh predvajalnikih)?


Predelovanje avtorskih del kolko vem ni dovoljeno.
Your turn to burn!

Rias Gremory ::

Kaj pa če ga imaš za svojo uporabo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

opeter ::

Rias Gremory je izjavil:

Kaj pa če ga imaš za svojo uporabo?


V vsakem primeru boš gorel v Peklu. Razen, če je tam mraz.

Zdaj, če misliš na modanje, to ne pomeni, da je zadeva ilegalna.
Vsakršno poseganje v aplikacijo, kjer ni bila predvidena modifikacija (recimo igre od ID software so že od vsega začetka zamišljene kot modulne oz. omogoča modifikacijo/dodatke/spremembe) je protizakonito po ZDA pravilih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Rias Gremory ::

Ko si že omenil ZDA. Če kupim dvd, ki je narejen v ZDA in ga kupim tukaj in ga pretvorim v boljšo kvaliteto, še zmeraj kršim pravila od ZDA?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mesar ::

Če ga pretvarjaš v bilokaj kršiš "pravila". Oa če tudi sploh ne gre v uporabo. Za svojo uporabo pa lahko imaš tisto kar si plačal in samo v takšni obliki v kolikor imaš licenco, ki ne dovoljuje spreminjanja.
Your turn to burn!

Gandalfar ::

> Vsakršno poseganje v aplikacijo, kjer ni bila predvidena modifikacija je protizakonito po ZDA pravilih

vir?

mihec87 ::

Rias Gremory je izjavil:

Ko si že omenil ZDA. Če kupim dvd, ki je narejen v ZDA in ga kupim tukaj in ga pretvorim v boljšo kvaliteto, še zmeraj kršim pravila od ZDA?

Iz dvd kvalitete boš naredil hd kvaliteto..daj razmišljaj kaj pišeš..

Rias Gremory ::

To sem dal kot primer no. Vem kaj pišem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

opeter ::

Gandalfar je izjavil:

> Vsakršno poseganje v aplikacijo, kjer ni bila predvidena modifikacija je protizakonito po ZDA pravilih

vir?


Preberi EULA-e, ki so zraven programov. To zakonsko preganjano v ZDA. Pri nas (EU) pa to itak v večini primerov (še) ne velja. Lahko mirno rečemo, da veselo kopiranje in modifikacije. Itak vas ne bo nihče preganjal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Meizu ::

Modificiranje aplikacij ki niso open source s strani proizvajalca je itak ilegalno tudi tukaj AFAIK.

Kar se pa kopiranja programov tiče - če imaš kupljeno licenco za uporabo programa/aplikacije (cdkey/registracijo s cdkeyem na proizvajalčevi spletni strani) imaš s tem omogočeno uporabo tega programa. S kje si dobil sam program je irelevantno - s torrenta ali iz kupljenega cdja. Pa vam je ja to jasno??

Gandalfar ::

> Modificiranje aplikacij ki niso open source s strani proizvajalca je itak ilegalno tudi tukaj AFAIK.

Vir na zakonodajo/sodno prakso plz.

DragonHeart ::

ilegalno za nadaljno prodajo. za lastne potrebe pa lahko delaš z aplikacijo karkoli želiš (seveda ne za poslovno uporabo).

Looooooka ::

Mesar je izjavil:

Tako je! Ko bodo zaznali nelegano prenašanje iz interneta boš dobil kazen ne glede na to ali imaš cdkey al ne. Povrh tega pri uporabi raznih protokolov kot je recimo torrent če pošiljaš podatke drugim uporabnikom za katere ne veš če imajo cdkey oziroma pravico do uporabe in si spet v prekršku.

Mail bos dobis zaradi sheranja...ne downloadanja :)
Downloadas lahko brez problema.

_Dormage_ ::

Kakšna mentaliteta...

murmur ::

V bistvu ko berem tole pregovarjanje se zdi resitev samo v eni stvari - kupis igro, film, karkoli ze, stvar nedotaknjeno spravis v omaro in pozabis nanjo. S tem resis vse probleme.

Looooooka ::

kupis nardis kopijo in mas original v omari :)

Phantomeye ::

Z nakupom dvdja, imagea, vhs, blueray ne kupis filma, ampak pravice za ogled. kar je v teoriji okej. sam pol tle ni zasluzka. tko, da v bistvu pravice kupujes vsakic znova :P

ZaphodBB ::

Meizu je izjavil:

Modificiranje aplikacij ki niso open source s strani proizvajalca je itak ilegalno tudi tukaj AFAIK.

Kar se pa kopiranja programov tiče - če imaš kupljeno licenco za uporabo programa/aplikacije (cdkey/registracijo s cdkeyem na proizvajalčevi spletni strani) imaš s tem omogočeno uporabo tega programa. S kje si dobil sam program je irelevantno - s torrenta ali iz kupljenega cdja. Pa vam je ja to jasno??

Links or it didn't happen.

Motiš se v obeh primerih. Način licenciranja je povsem odvisen od licence. Vedno je tako, da programje lahko uporabljaš v skladu z licenco. Če pa to pomeni, da lahko softver uporablja cela familija, samo eno računalo ali pa kar cela firma je pa povsem odvisno od posamične licence.

Kar se pa tiče reverse engineeringa je ta legalen za potrebe interoperabilnosti. Tako v ZDA kot v EU. V skarjni sili lahko avtorji težijo, da si kršil njihove copyright pravice in poslovne skrivnosti - zato se v primerih, ko gre za velike vložke poslužuje tako imenovane "Clean room design" metode. Prva ekipa izvede reverse engineering in na podlagi izkušenj spiše specifikacije, druga ekipa pa na podlagi specifikacij izdela izdelek. Nobenega problema.

Meizu ::

@Dragonheart: Ja to sem mislu ja. Za nadaljno uporabo oz. uporabo v registriranih storitvah (podjetja itd.)

@ZaphodBB: Narobe si razumel situacijo. Tu se ne gre za to, koliko ljudi lahko uporablja en cdkey. Gre se za to, da ko ti kupiš cdkey si ZASE kupiš pravico do uporabe te igre. Če si igro inštaliraš iz partisa ali iz kupljenega cdja je v tem primeru irelevantno. Ko boš ti v igro vnesel cdkey boš s tem odklenil pravico do igranja. Drugače treba krekat. In ja, obstajajo tudi drugi načini verifikacij, ampak tule se gre za cdkey. In ne za multilicenco windowsov ali česa podobnega.

Edit: Če bo tvoj sosed uporabil tvoj cdkey oba ne bosta mogla igrati igre, še posebej če gre za online igro ali pa multiplayer ali kaj tretjega. Nekdo od vaju dveh bo moral torej krekat. Kdor bo krekal bo v prekršku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pyr0Beast ::

OP: Uvoznik špila ti verjetno omogoča zamenjavo uničenega CD-ja - sam sem to že koristil - cena - sitnica ~5€
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

St235 ::

Software se ne sme kopirat, tudi za lastne potrebe ne. Vendar pa, če imaš ti Icewind dale na računalniku. Zraven pa imaš original cdje (neodvisno do tega, ali eden dela ali ne). Potem ni ne sveca ne boga, ki ti karkoli more. Špil imaš na našinini, cdje imaš tudi. Dokazat, da dejansko igraš nelegalno kopijo pa ti ne morejo.

Kar se tiče Bluray pa tudi vseh ostalih avdio/video vsebin: Po slovenski zakonodaji imaš vso pravico kopirat/downloadat/reproducirat enako avtorsko delo dokler gre za lastno uporabo in ga ne širiš (upload). Niti ne rabiš bit lastnik originala. Dovolj je , da je delo javno objavljeno.

RejZoR ::

Pyr0Beast je izjavil:

OP: Uvoznik špila ti verjetno omogoča zamenjavo uničenega CD-ja - sam sem to že koristil - cena - sitnica ~5€


Jah, za kolk star špil? Dvomim, da bi mi Colby lahko danes zrihtal nov System Shock 2 CD.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

Vprašaj jih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zmajc ::

Ma daj ne serite. Ti samo potegni dol pa se ne sekiraj. V Sloveniji še nobenega lokalnega pirata niso zaprli pa še tebe ne bojo zaradi ene 12 let stare igre katere izdajatelj je vmes banktorital.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Zvezdica27 ::

veliko bluzenja in malo argumentov

1) če lahko uvoznik zamenja CD (ali dovoli torrent) je to to.

2) kot je eden napisal pa ni argumentiral: če imaš veljavno licenčno pogodbo (po domače če si kušil špil) lahko vir karkoli. Zakaj? Doktrina "fair use" -v USA je že dolgo sprejeto, da lahko zase narediš backup, SLO sodne prakse še ni in je ne bo še nekaj let. Torej: imaš original, CD se pokvari: kaj je fair use za povprečnega potrošnika? Da povleče dol iso tega CD in to je to.

3) USA licence (EULA) ne veljajo 100% pri nas - ampak ni pa izključneo, da nisi civilno odgvoren v USA. Tricky zadeve. Za posameznika? Hja... v teoriji lahko nasankaš.

Glede na opisano, je torej povsem V SKLADU S PRAVNIM REDOM (USA iN SLO) da si kot fair use nadomestiš licenčni izvod igre. Seveda "seedat" ne smeš.

zz

http://slo-tech.com/novice/t519995#crta

tle maš malček te logike/debate: kaj je fair use (oz. v tem vprašanju: pravica do zasebne reprodukcije - ne pa javne: seedat torej ne). To zaračunajo pri praznih medijih.

zz

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

Eni tudi mislijo da so center sveta, ter da jih bo instantno lovil FBI, če en mp3 ali igro spiratizirajo z interneta. :)

Bodite realni. Še noben, ki je piratiziral za svoje lastne potrebe v SLO ni bil kaznovan. Pa tudi ti zaradi 12 let stare igre katere originalni CD key maš neboš.

Če res hočeš biti 1000% siguren, pa še vedno lahko na gog.com kupiš Icewind Dale 2 complete za 10€.

http://www.gog.com/en/gamecard/icewind_...

TheRiddle ::

dl-jaš lahko, ul-jat pa ne? če bi vsi deloval po tem principu, papa P2P mreža ... Poleg tega pa če smo čisto natančni; s tem ko zavestno vlečeš dol piratsko vsebino si že v prekršku (naš sistem to dojema kot da bi na črnem trgu kupil ukraden TV - kriva sta oba).

sicer pa sam vlečem dol serije in filme, ki bojo pri nas na fizičnih medijih mogoče čez kakih 20 let ko stvar ne bo več aktualna, predvsem zato ker se jih pri nas ne dobi, sama poštnina pri kupovanju iz tujine je pa ubijalska.
kakorkoli že, teh vsebin se je skozi leta nabralo na okrog 3,5TB - nekaj preko P2P, nekaj od prijateljev, sicer se najde kje v sobi še kak original medij, pa mi še nihče ni prišel trkat na vrata.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Torrenti, ISP-ji in zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9924244 (22526) OmegaBlue
»

Odpustki po 20 dolarjev na skladbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6422766 (19695) M.B.
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5024771 (23018) tekkkno
»

SOSED d.o.o. v policijski preiskavi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9521874 (17335) ThinkPad
»

Evropsko sodišče o nadomestilih za zasebno reproduciranje avtorskih vsebin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
15334457 (31920) MrStein

Več podobnih tem