» »

problem preklop iz analogne na digitalno tv..no zvoka--

problem preklop iz analogne na digitalno tv..no zvoka--

seljo ::

moj sony lcd je imel samo mpeg 2 zato sem na mimovrste kupil kartico ki podpira mpeg4. no tukaj pa nastane problem najde mi 9 programov od tega imajo poptv , akanal, slovenia 1-2-3 zvok in sliko prfektno. Pri kanalih kot so tv3, pink, vaš kanal pa zvoka ni...sek omu sanja zakaj nekje zvok je nekje pa ne? pregledal sem že vse a ne vem kaj je narobe...
kupil sem pa tole kartico:
http://www.mimovrste.com/artikel/135011...
u zivotu sve se vraca sve se placa
  • spremenil: seljo ()

podtalje ::

Po vsej verjetnosti je problem zvok, ki je na multipleksu B (Pink, TV 3) kodiran v MPEG-4 (AAC),
medtem ko je na prvem multipleksu kodiran kot MPEG 1 (mp2).

Kot zgleda ima ta kartica oz. televizor s tem težave. Kako rešiti, trenutno ne vem (če se sploh da).
Mogoče bi kakšna nadgradnja firmware-a na TV-ju pomagala.

Poglej še malo po googlu, kaj pravijo za tvoj model televizorja in MPEG-4 AAC zvok.

kremenko1 ::

Alexius Heristalski ::

Kartica ne dekodira zvoka, to naredi televizor. Ker je samo MPEG-2, ne zna dekodirati zvoka v muxu B (TV3, Pink SI). Kupi sprejemnik.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Olajuwon ::

Si bom sposodil kar to temo...

Glede na to, da analogni signal kensla tako Slovenija kot Italija, sem kupil novo TV za v sobo. Kupu sem en 26 colski LG v trstu (italija) z vgrajenim digitalnim sprejemnikom (Mpeg 4). Danes sem ga namontiral doma. ITA programi delajo super, medtem ko slovenski signal nekam jebe. Načeloma delajo programi brez problemov, vendar mi vsake 15 sekund malo "blokira" in zakocka sliko. Kdor ima Siol tv po bakru ve kaj mislim. A se komu sanja čemu je tako?

PS: Tv3, Pink sploh ne "lovim"
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

ToniT ::

@Olajuwon
Prej je bila "snežena" slika, zdaj pa kocka - slab signal. Izboljšaj anteno (druga antena, obrni jo proti svojemu oddajniku itd...)

Olajuwon ::

Jap sem se še malo igral z iskanjem digitalnih postaj. Malo sm se še s kablom igral, zdaj dela. Samo več kot očitno imam švoh signal slovenskih postaj.


pa še to:
To vprašanje je sicer namenjeno folku, ki mejih z italijo: A pri vas preko digitalnega sprejema, vidite italijanske programe Rai1,2,3?
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Alexius Heristalski ::

Italijani bodo analogno oddajanje v FJK izklopili v petek, tako da bodo takrat zagnali še nekaj novih muxov in jih tudi prestavili na druge frekvence. Takrat boš verjetno dobil tudi RAI, če ga do zdaj nisi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564829 (22537) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956623 (33335) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611401 (7861) AngelOfDeath
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494488 (3126) Alexius Heristalski
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475800 (4000) Hardstyle

Več podobnih tem