» »

Macbook vs Macbook PRO vs PC

Macbook vs Macbook PRO vs PC

Michaelosz ::

Pozdravljeni!

Vem, da me boste sedaj napadli s tem, koliko je že odprtih tem na tem forumu na to temo, vendar sem sedaj preživel 2 uri za iskanje odgovora in ga nikjer nisem dobil.

Kupujem namreč prenosnik za študij. Iger ne igram (razen morda kakšen Football Manager), rabil bi ga predvsem za brskanje po netu, gledanje filmov, urejanje tekstov,... Važna mi je predvsem hitrost in zanesljivost, pa tudi, da se lahko prenosnik na LCD TV priklopi preko HDMI kabla. Vem, da za pol manjši denar dobim PC z enako konfiguracijo, vendar bi rad vseeno poizkusil nekaj novega. Windows mi ni všeč, sicer ne dvomim v njegovo zmogljivost, mislim da so se v zadnjih letih kar precej izboljšali., vendar bi vseeno rad videl kako dela Macov OSX.

Odločam se med Macbookom, MB Projem, ostajam pa tudi odprt za PC, če me boste prepričali da je jabolka enostavna precenjena. Gledal sem 13´ Mac-e. Ne razumem razlike v ceni 250€. Res je, da ima PRO alu ohišje, 4gb rama in firewire. Ohišje mi ni tako pomembno, prenašal bom ga samo domov iz LJ in nazaj. Ali je ohišje res toliko kvalitetnejše. Edino kar me še zdaj muči, so rami. Igra 2GB ramov sploh vlogo pri stvareh, ki jih bom jaz počel s prenosnikom? Kaj pa glede navadnih PCjov? Se naj raje odločim za nakup Della? Naročim ga lahko v Švici, kjer so še cenejši kot v Nemčiji in Avstriji.

Torej, MB, MBP ali PC? Upam, da mi boste svetovali, vsekakor se ne bi rad zafrknil že pri svojem prvem prenosniku.

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore, lep pozdrav.

Miha

Gwanaroth ::

CPU:
MB: 2.13GHz Core 2 Duo
MB Pro: 2.26GHz Core 2 Duo

Hitrost rama:
MB: 800MHz DDR2
MB Pro: 1066MHz DDR3

Backlight zaslona:
MB: CCFL
MB Pro: LED

Trackpad:
MB: običen z gumbom
MB Pro: multitouch

Ohišje:
MB: plastično
MB Pro: unibody aluminij

Poleg gornjega ima MB Pro še SD card slot in osvetljeno tipkovicno.

Splača se 250 eur več za PROja.
Lights often keep secret hypnosis..

Michaelosz ::

si siguren glede touchpada, zaslona in ramov? kolko gledam na applovi strani sta touchpada in zaslon enaka, za rame pa nevem.

Gwanaroth ::

Stopi v trgovino (iStore v Cityparku, iStyle pri Hotelu Lev ali EPL.si na Tržaški), preizkusi, poglej, pa boš videl, kaj ti bolj ustreza.
Lights often keep secret hypnosis..

trnvpeti ::

kupi MBA(macbook air)13.3, kjer imas resolucijo 1440x900, lahek, baterija ti bo full drzala
trenutno je MBA bestbuy

ker so pri applu malo spremenili resolucije, pricakujem, da bodo novejsi MB in MBP imeli vecje resolucije
takrat bo scena malo drugacna

Michaelosz ::

Air je mi je malo predrag, pa še optične enote ni. Nikoli ne veš kdaj jo potrebuješ :)

@gwanaroth: sem videl že oba, vendar še vedno ne vem. Sem preveril RAM, sta enaka. Isto touchpad in zaslon.

trnvpeti ::

sistem na MBA se dvigne v 15sek
flash disk , bliskovito delovanje
ekran, velika resolucija
ko bos to videl, probal, bos nasel tistih 150eur
sprobaj tudi manjsi model, mba11.6

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Switch ::

Če kupuješ prenosnik za študij potem ti priporočam MacBook Pro. Zadeva mora biti trdna, saj ponavadi iz Ljubljane nosiš vse vrste stvari in tisti prenosnik je potem kar stisnjen. Pri MacBook Pro lahko zraven dokupiš še daljinec, ki je noro uporaben pri gledanju filmov (kljub njegovi preprostosti). In pa še majhni bonbončki, kot so osvetljena tipkovnica in pa firewire res opravičijo tistih nekaj EUR več v primerjavi z navadnim MacBookom. Zadeva ne deluje posebno hitro - deluje pa tako, kot pričakuješ.

Moraš pa se zavedati, da v svetu Appla vedno biješ bitko z pripadniki PCjev in že na malo bolan način moraš zagovarjati premium ceno, ki si jo plačal za izdelek ;)

Michaelosz ::

Na bigbangu sem zdaj odkril, da imajo akcijo Macbooka z remote controllerjem za 1079EUR. Vsekakor je cena dobra. A je ohišje pri MB toliko slabše, da upraviči nakup Proja? Firewire imam zdaj na namiznem in še ga niti enkrat nisem uporabil.

Moraš pa se zavedati, da v svetu Appla vedno biješ bitko z pripadniki PCjev in že na malo bolan način moraš zagovarjati premium ceno, ki si jo plačal za izdelek ;)


I couldn´t agree more :)

techfreak :) ::

Macbook ohišje je slabšo, kolikor vem ima pa BigBang še stare modele in se očitno želijo znebiti zaloge. Verjetno imajo ti MBji manj RAMa in slabšo baterijo.

Michaelosz ::

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

http://store.apple.com/ch-de/browse/hom...

mislim, da bosta kar ista.

Glede ohišja. Vem, da je slabše. Vprašanje je, če je res toliko, da se splača kupit MBP. Kdaj pa kdaj uporabljam toshibo, ki ima plastično ohišje in me niti malo ne moti.

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

Bigbang pa RES nima dobrih cen pri Macbookih. Glede na to, da si študent, si upravičen do študentskega popusta, ki ti ga dajo vsi apple resellerji..istore, istyle, itd...samo BigBang zahteva polno ceno..še popusta na gotovino nočejo dat!

EDIT: Mogoče majo dobre cene v webstore-u..v fizični trgovini pa nikakor ne. Sem bil zadnjič tam pa ne dajo nobene ugodnosti. Sem lepo rekel da mi v appleovi trgovini 20m stran dajo 10% študentski popust na še nižjo osnovno ceno kot jo ima bigbang in lepo šel :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

Michaelosz ::

To, da so v bigbangu bedaki vem. Cene imajo brutalne, odnos pa še slabši.

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

Ok, potem pa stran od njih.

Vidim, da imajo osnovni model Macbook Pro 13 v spletni trgovini za 1159. V istore/istyle ga dobiš za 1229-10% ;).

EDIT: Tu še ceneje: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...
sprejemajo ponudbe, tako da ne takoj BIN kliknit ;) Je pa angleška tipkovnica...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

Michaelosz ::

Torej se mi najbolj splača vzet v Cityparku v iStore? Vidim, da imajo tudi brezplačno garancijo za 3 leta.

Kaj pa glede tipkovnice... Se da v OSX nastavit slovensko, da ti prime šumnike in pa Y/Z?

Mislim, da bom šel kar v iStore.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Če mene vprašaš, se vsekakor splača doplačati za Macbook Pro, že ekran je vreden doplačila, ohišje pa tudi,
Pri Applu je tudi slovenska tipkovnica QWERTY, ostalo je pa na pravih mestih, torej ima zamenjano Z in Y.
Pa v iStore imajo tisti "cenejši" modeli ang tipkovnico...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

axee ::

Zheegec je izjavil:

Če mene vprašaš, se vsekakor splača doplačati za Macbook Pro, že ekran je vreden doplačila, ohišje pa tudi,
Pri Applu je tudi slovenska tipkovnica QWERTY, ostalo je pa na pravih mestih, torej ima zamenjano Z in Y.
Pa v iStore imajo tisti "cenejši" modeli ang tipkovnico...


MPB je kot da kupuješ HP elitebook. IPS zaslon, aluminjasto ohišje, hude tipke itd. Za zahteve, ki jih ima je to tako, kot da kupuje športni nizki avto za vožnjo po mestu. Ja, lahko nabaviš, samo potenciala ne boš nikoli izkoristil, pa še po denarnici te pošteno udari.

Tvoje zahteve niso visoke, pravzaprav so izredno nizke. Vidim, da je v končni fazi pod vprašajem operacijski sistem. MBP ne potrebuješ, to je mašina za profesionalce, ki potrebujejo tak zaslon (plus design, za večji ego).

Noben operacijski ni nič bolj stabilen, vsak ima svoje fore in res ti priporočam, da preizkusiš OSX najprej za kak teden od kakšnega prijatelja. Jaz sem OSX poskusil in mi ni ušeč, manipulacija z okni se mi zdi zamudna, sam sistem mi ne leži, po pravici povedan mi je grd. V Windows 7 (NE v Visti ali XP) mi deluje vse bolj gladko, domače, hitro, lažji multitasking itd.

Vse to je samo stvar okusa. MBP ti torej takoj odpriporočam, če že potem MB proti primerljivim prenosnikom. MB kupi, če ti bo po poskušanjih OSX tako zelo boljši in bolj logičen, drugače se ne splača, ker za isti denar dobiš prenosnik, ki bo veliko hitrejši kot MB.

Zheegec ::

MPB je kot da kupuješ HP elitebook. IPS zaslon, aluminjasto ohišje, hude tipke itd. Za zahteve, ki jih ima je to tako, kot da kupuje športni nizki avto za vožnjo po mestu. Ja, lahko nabaviš, samo potenciala ne boš nikoli izkoristil, pa še po denarnici te pošteno udari.

Tvoje zahteve niso visoke, pravzaprav so izredno nizke. Vidim, da je v končni fazi pod vprašajem operacijski sistem. MBP ne potrebuješ, to je mašina za profesionalce, ki potrebujejo tak zaslon (plus design, za večji ego).

Tvoje primerjave ravno niso dobre. Za po mestu ne rabiš veliko konjev, si pa še vedno želiš čim več dodatne opreme, udobnosti, itd.
Kot prvo boljši ekran pride prav VEDNO. Ker je boljši in ker vanj gledaš 100% časa uporabe prenosnika. pa ohišje je boljše - že samo občutek pri uporabi je boljši, zdrži dlje in več "abuse" zdrži.
Če že kupuješ drag prenosnik, doplačaš še malo zraven za boljšo stvar. Za opisano uporabo je pa že dovolj en Proobok za max 700EUR, toliko da ima OS, HDMI, predvaja full-HD,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

axee ::

Zaradi boljšega zaslona nebo nič bolj udobno, samo barve bodo realnejše, edina razlika bo morda vidni kot. Za "dodatno" opremo MB ali MBP odpadeta, če rečemo da je dodatna oprema HDMI.

Ne pravim da je nakup jabolčnika napačna izbira, ampak naj bo ta izbira zaradi operacijskega sistema. Vse ostalo dobiš pri PC strani za manj denarja. Bi pa rekel, da več rama in boljši procesor predstavlja predvsem dolgoročno naložbo, torej za zahtevano uporabo dobi še kar nekaj časa več, preden bo menjava potrebna. Nevem, zakaj bi člvek za filme, internet in pisarniške programe potreboval zaslon, primeren profesionalcem ali ohišje, ki zdrži nevem kakšno težko uporabo. Meni se zdi to stran metanje denarja, razen če res ni potrebe po dobremu občutku, da imaš najboljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Zheegec ::

Ah, meni se zdi ravno obratno. Največji point Macbook Pro je dobro ohišje (pri kovinskem seveda), odlična baterija, seveda si želiš še čim boljši ekran, ko bo na voljo z višjo ločljivostjo seveda želiš tudi to. Barve niso "realnejše" pri macbook pro, ampak je slika že na prvi pogled boljša, ko daš enega zraven drugega. Vidni kot pa sploh.
Potem daš pa Win7 gor pa je zadeva rešena, ne izgubiš živcev pa ne sesuva se ti stalno :) :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

klinker ::

Zheegec je izjavil:

MPB je kot da kupuješ HP elitebook. IPS zaslon, aluminjasto ohišje, hude tipke itd. Za zahteve, ki jih ima je to tako, kot da kupuje športni nizki avto za vožnjo po mestu. Ja, lahko nabaviš, samo potenciala ne boš nikoli izkoristil, pa še po denarnici te pošteno udari.

Tvoje zahteve niso visoke, pravzaprav so izredno nizke. Vidim, da je v končni fazi pod vprašajem operacijski sistem. MBP ne potrebuješ, to je mašina za profesionalce, ki potrebujejo tak zaslon (plus design, za večji ego).

Tvoje primerjave ravno niso dobre. Za po mestu ne rabiš veliko konjev, si pa še vedno želiš čim več dodatne opreme, udobnosti, itd.
Kot prvo boljši ekran pride prav VEDNO. Ker je boljši in ker vanj gledaš 100% časa uporabe prenosnika. pa ohišje je boljše - že samo občutek pri uporabi je boljši, zdrži dlje in več "abuse" zdrži.
Če že kupuješ drag prenosnik, doplačaš še malo zraven za boljšo stvar. Za opisano uporabo je pa že dovolj en Proobok za max 700EUR, toliko da ima OS, HDMI, predvaja full-HD,...



+1
Drugace pa HP Pavilion dv3-4100em 2,4 GHz, ceprav bi jst raje to 15ko... ThinkPad L512 2,4 GHz

Alien...kaj se pa tebi stalno sesuva??? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Zheegec ::

Alien...kaj se pa tebi stalno sesuva??? 8-O

Hudo, a ne :) Ne, zdaj so zrihtali, ni več težav (no, so, ampak v zanemarljivem procentu, kot na ostalih OS), je bilo pa dosti smeha :) Tako, kot pri novih Macbook Airih.
Drugače pa tale HP ni ravno direktna konkurenca MBP s svojih 2 urah avtonomije baterije... Če že, najdeš kje Asus UL50 z i5 procom in 8ur avtonomije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Michaelosz ::

Problem ni denar, vendar do 1300EUR. OSX mi je na prvi pogled super, slabši od WIN7 pomojem ni. Windowsi so mi prišli enostavno čez glavo. Je pa res, da mi ohišje pri PRO kaj preveč ne koristi, edino RAM, in zaslon, če je res nepremerno boljši.

klinker ::

OSX je itak super, sem si zato hackintosha ustimal...samo za tako simple uporabo dajat 1300EUR je malo to much, ampak ti ves...v tem primeru vsekakor proja.

damjan1980 ::

axee je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Če mene vprašaš, se vsekakor splača doplačati za Macbook Pro, že ekran je vreden doplačila, ohišje pa tudi,
Pri Applu je tudi slovenska tipkovnica QWERTY, ostalo je pa na pravih mestih, torej ima zamenjano Z in Y.
Pa v iStore imajo tisti "cenejši" modeli ang tipkovnico...


MPB je kot da kupuješ HP elitebook. IPS zaslon, aluminjasto ohišje, hude tipke itd. Za zahteve, ki jih ima je to tako, kot da kupuje športni nizki avto za vožnjo po mestu. Ja, lahko nabaviš, samo potenciala ne boš nikoli izkoristil, pa še po denarnici te pošteno udari.

Tvoje zahteve niso visoke, pravzaprav so izredno nizke. Vidim, da je v končni fazi pod vprašajem operacijski sistem. MBP ne potrebuješ, to je mašina za profesionalce, ki potrebujejo tak zaslon (plus design, za večji ego).

Noben operacijski ni nič bolj stabilen, vsak ima svoje fore in res ti priporočam, da preizkusiš OSX najprej za kak teden od kakšnega prijatelja. Jaz sem OSX poskusil in mi ni ušeč, manipulacija z okni se mi zdi zamudna, sam sistem mi ne leži, po pravici povedan mi je grd. V Windows 7 (NE v Visti ali XP) mi deluje vse bolj gladko, domače, hitro, lažji multitasking itd.

Vse to je samo stvar okusa. MBP ti torej takoj odpriporočam, če že potem MB proti primerljivim prenosnikom. MB kupi, če ti bo po poskušanjih OSX tako zelo boljši in bolj logičen, drugače se ne splača, ker za isti denar dobiš prenosnik, ki bo veliko hitrejši kot MB.



končno prvi pametni post v poplavi sranja. mene zanima če je kdo od vas genialcev:

a) prebral kaj pubec sploh hoče od računalnika in kaj bo z njim počel (hint: piše v prvem postu)?
b) že v roki kdaj držal mb in mbp?


rabi ga za internet, text,..., to zmore vsako sranje od netbooka za 250€. tukaj pa se pogovarjamo o macbooku, ki stane preko jurja in je vrhunski izdelek! zato me srčno zanima če ga je kdo od vas sploh že kdaj v roki držal? namreč če bi ga, bi vedli da je plastično ohišje VRHUNSKO, boljše od vse konkurence na pc platformi. unibody je genialna pogruntavščina. jasno da je aluminij boljši, ampak še enkrat, plastično ohišje je vrhunsko. Isto kot da primerjamo bmw 5 in mercedes s. je petica slab avto, zato ker je S boljši?

gremo dalje, specifikacije. Še enkrat, je kdo od vas genialcev prebral za kaj ga rabi? rabi ga za text, internet,... še enkrat, to zmore vsako sranje od netbooka za 250€. Že specifikacija mb-ja je overkill, kaj šele proja.

torej, malo manj drkanja za zaslonom in pametovanja sploh nebi škodilo. to je isto nakladanje kot po avtomobilističnih forumih, kjer podobni kekci pametujejo da avta izpod 150km sploh ne spraviš iz mesta, večina pa se jih drka okoli v kliotih.

kar se tiče avtorja teme; če te mika osx in imaš windowsow pun qurac, boš osx pomoje zelo dobro sprejel. ko ga boš en čas uporabljal, skapiral njegove fore, boš prišel do spoznanja da je vse dobo iz windowsov pravzaprav skopirano iz meka. osx je precej bolj napreden od windowsov, ampak to je že stvar druge debate.

trnvpeti ::

@damjan
si ze kdaj imel belega macbooka?
ti po letu dveh treh ni zacela odstopati plastika?
unibody beli macbook pa se ni toliko casa zunaj, da bi lahko rekel, to plastiko so pa izboljsali

Zheegec ::

saj plastiko so izboljšali, samo je še vseeno plastika... Ja, ga imam v roki vsak dan, oziroma vsakič raje uporabim macbook pro, že ko daš roke gor si rečeš "ah, to je to". Potem pa ugotoviš, da uporabljaš os x, izgubiš živce, in greš na en PC. :) Drugače, kot smo že vsi rekli, zanj je že HP 4525S preveč, to je en najcenejših prenosnikov z ločeno grafo in ALU ohišjem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

damjan1980 ::

imam 2 bela macbooka. en je star 2 leti in nič ne odstopa. pravzaprav prvič slišim za to? unibodija imam ene 3 mesece in kvaliteta ohišja ni primerljiva z nobenim prenosnikom kar sem jih do zdaj imel priložnost sprobat in teh ni bilo malo.
ne morem rečt da je plastika boljša od prejšnjega, ker nisem kemik, ampak na občutek je ohišje boljše. predvsem zaradi manjkajočih stikov, saj je vse v enem kosu, torej ni škripanja, rež, vijakov,...

kitaj ::

Če hočeš preskusiti nekaj novega in prihranit nekaj denarja lahko poskusiš tudi Linux. Glede na to, za kaj boš računalnik rabil, bo kak Ubuntu/Kubuntu ali Mint dovolj dober za začetek.
Če hočeš preizkusit OSx pa imaš še "hackintosh" možnost. Pobrskaj malo po Googlu, kateri PC je kompatibilen.

Zvezdica27 ::

lp,

tudi jaz bi ti svetoval slednje: Kupi ugodnega della (najbrž boš dobil boljši hardware) in butni gor ubuntu (ker ima največ podpore, še na slo-tech ti mnogi znajo marsikaj odgovroiti). Tako mac OSX kot GNU/Linux izvirajo iz Unix-a. V OSX je tudi terminal, osnovne komande so iste. Unix.

Zdaj pa: Dell je cenejši, Ubuntu brezplačen (OS X programe boš plačeval, res pa je, da so bolj dodelani, sam ti itak nisi profi), vsi programi v Ubuntu pa so na kliku miške brezplačno. Kaj razmišljaš?

Edino kar moraš paziti je, da je laptop hardware-sko kompatibilen z Linux, kar pa zahetva pol ure branja forumov.

Za tekst, net in filme je to zmaga. Pa še uber bolj kul boš, ker OSX pa res ni več kul ;)

zz

noraguta ::

damjan1980 je izjavil:

imam 2 bela macbooka. en je star 2 leti in nič ne odstopa. pravzaprav prvič slišim za to? unibodija imam ene 3 mesece in kvaliteta ohišja ni primerljiva z nobenim prenosnikom kar sem jih do zdaj imel priložnost sprobat in teh ni bilo malo.
ne morem rečt da je plastika boljša od prejšnjega, ker nisem kemik, ampak na občutek je ohišje boljše. predvsem zaradi manjkajočih stikov, saj je vse v enem kosu, torej ni škripanja, rež, vijakov,...

v poplavi sranja katerega si natrosil , lahko vidim zgolj fanboyovsko zaslepljenost, najverjetneje ker hočeš racionalizirati nakup slabega a dragega prenosnika. pokanje ohišij na macbookig je pregovorno.
http://www.macworld.com/article/138984/...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

damjan1980 ::

yebala te fanboyska zaslepljenost. od 1993 do pred 3 meseci sem bil na pcjih naliman. v tem času pa težko postaneš fanatik, ampak če opazim da je stvar precej boljša od pcja sem že zaslepljen ali kako? meka sem malo po malo vohal in otipaval, ker ga ima punca in stvar me je res prepričala do te mere, da sem si uvedel svojega. po tolikih letih pc sranja je edina beseda ki jo najdem: olajšanje :)
sicer pa nevem če si opazil, ampak tvoj link bo počasi star 2 leti in vmes je prišel ven mek z unibody ohišjem, katero očitno nima problema z pokanjem, ker v nasprotnem primeru verjamem da bi mi z veseljem postregel z linkom

Zheegec ::

Za novega je težko reči, ker še ni dosti časa zunaj, zaenkrat še ni bilo pritožb. Pri starem pa je bilo pokanje nekaj čisto standardnega, za določene bolj "pogoste" dele je Apple tudi priznal kulanco.
Drugače pa, če že daš 30% več denarja glede na svoje potrebe, daš pa še tistih 20% zraven za kovinskega. Pa ravno zdajle se ukvarjam z unibody plastičnim Macbook in je razlika v ekranu med Pro opazna takoj.

[edit] Aja, pa po par dneh je že popraskan :) Plastičen...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

trnvpeti ::

@damjan
3 mesece si na macu?
in svetujes :)
2leti je star (pa si sele 3 mesece na macu)
in se nikdar nisi slisal o pokanju
sedaj kr naenkrat slisis

in potem se sodis o novi plastiki
unibody plastika :)
no ja...

damjan1980 ::

3 mesece si na macu?
preberiva zadnji post še enkrat malo bolj pozorno
in svetujes :)
tako
2leti je star (pa si sele 3 mesece na macu)
preberiva zadnji post še enkrat malo bolj pozorno
in se nikdar nisi slisal o pokanju
do danes ne
sedaj kr naenkrat slisis
ja če sem dobil podan link, potem verjetno "slišim" :\

in potem se sodis o novi plastiki
preberiva še enkrat predzadnji post malo bolj pozorno, kjer piše: "ne morem rečt da je plastika boljša
od prejšnjega, ker nisem kemik"


unibody plastika :)
aja točno, guma je!


ti razumevanje napisanega na splošno dela težave, ali imaš samo danes slab dan?

Zgodovina sprememb…

Michaelosz ::

No, danes še enkrat bil v iStylu. Povprašal prodajalca, ki je dejal, da sta zaslona različnega tipa, vendar enaka kvalitete. Tudi sam nisem opazil razlike. Če sodim zgolj po izgledu, mi je Macbook lepši. Ne dvomim, da je ohišje pri MB vsekakor boljše od navadnih prenosnikov (Toshiba, Acer, HP, Dell,...) Ali se motim? Trpežnega ohišja ne potrebujem, osvetlitev tipk pa je tudi bolj kot ne šminka.

zee ::

Osvetlitev tipk ni sminka, ampak je hudicevo uporabna, ko npr. v poznih urah tipkas seminarsko, doktorat, skripto v Bashu.

Kakopak je uporabna tudi za klepet v poznih urah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Michaelosz ::

saj pa imaš svetlobo od monitorja. pa večino tipk itak poznaš na pamet. vsaj jaz nikoli ne pogledam dol na tipkovnico. raje se 2x zmotim in pol popravim :)

noraguta ::

zee je izjavil:

Osvetlitev tipk ni sminka, ampak je hudicevo uporabna, ko npr. v poznih urah tipkas seminarsko, doktorat, skripto v Bashu.

Kakopak je uporabna tudi za klepet v poznih urah.

no ja , osebno men je moteča. itak ne gledaš tipkovnce.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

OnFire ::

noraguta je izjavil:

zee je izjavil:

Osvetlitev tipk ni sminka, ampak je hudicevo uporabna, ko npr. v poznih urah tipkas seminarsko, doktorat, skripto v Bashu.

Kakopak je uporabna tudi za klepet v poznih urah.

no ja , osebno men je moteča. itak ne gledaš tipkovnce.


Saj lahko osvetlitev izklopiš...

Michaelosz ::

zakaj bi pol plačal za njo, če bom jo mel izklopljeno? :)

Michaelosz ::

Baterije se ne da odstranit ne? Je pametno pol imet MB piklopljen na elektriko, če je baterija not? Sestra je namreč imela HPja, na katerem se ji je baterija pokvarila, ker je ni odstranjevala, ko je mela pc prikloplen na elektriko...

Pyr0Beast ::

Jea right. Slab znanstvenik™

Baterija je crknila ker je slabe kvalitete, ne zato ker je bila v laptopu. Itak pa je to potrošna roba.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921474 (10661) galu
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27052158 (41979) Nummy
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5630046 (25995) PrimozR
»

macbook air vs macbook pro

Oddelek: Kaj kupiti
246038 (5132) mikko
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6816861 (15399) algo

Več podobnih tem