» »

Prenosnik za na FRI

Prenosnik za na FRI

1
2
3

baur ::

hvala vsem za odgovore :)
tudi sam se najbolj nagibam za dell inspiron 5521, tako da ga bom verjetno kar vzel. vseeno pa nevem kaj naj si mislim o tistem Acer V3-571G, ki ima graficno boljso, procesor pa niti ne zeo slabsi in je 100 e ceneje. iz nemcije pa skoraj raje ne bi kupoval.

harmony ::

baur je izjavil:

hvala vsem za odgovore :)
tudi sam se najbolj nagibam za dell inspiron 5521, tako da ga bom verjetno kar vzel. vseeno pa nevem kaj naj si mislim o tistem Acer V3-571G, ki ima graficno boljso, procesor pa niti ne zeo slabsi in je 100 e ceneje. iz nemcije pa skoraj raje ne bi kupoval.


Jaz bi ga res vzel, ker je res dober računalnik. Pa lej tri leta garancije tudi ni malo.

Za 100€ je cenejši tudi zaradi garancije, ki je v tem primeru 12 mesecev. Vedno vzemi računalnik, ki ima vsaj 2 leti garancije.

baur ::

evo naročil :) hvala vsem za pomoč :)

techfreak :) ::

Škoda ker nisi vzel kakšnega s SSDjem.

Zgodovina sprememb…

baur ::

nevem, ni nobenega v ponudbi za tak denar...
tako da, mogoče kdaj v prihodnje dodam ssd disk.

maxipin ::

Jaz imam tudi novega Air-a in je super ker je res lahek in prenosen, baterija pa zdrži 10-12ur. Vzel sem ga z 4GB ram-a in zaenkrat potrebe po večjem nimam.

ProBasic ::

Glede na to da je minilo že 1 leto od te teme, me zanima kaj mi priporočate danes za fri budget cca. 1000€

Lp

bluefish ::

Neko 13" zadevo z vsaj 1920p resolucijo, nekje 8GB RAM-a, i7,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

techfreak :) ::

Imas zunanji zaslon? Kaksne dodatne zahteve v smislu poganjanja novejsih iger, kaksnih zahtevnejsih programov?

ProBasic ::

imam 24 colski zunanji zaslon, vendar bi mogoče vseeno raje 15 col.. ali pa tudi ne..nevem,ker do sedaj laptopa še nisem imel. Sicer pa da bi bil dokaj zmogljiv seveda in dober zaslon :)

bluefish ::

Če boš zadevo dejansko prenašal naokoli, so 15" za večino že nepraktični.

Mavrik ::

ProBasic je izjavil:

imam 24 colski zunanji zaslon, vendar bi mogoče vseeno raje 15 col.. ali pa tudi ne..nevem,ker do sedaj laptopa še nisem imel. Sicer pa da bi bil dokaj zmogljiv seveda in dober zaslon :)


Okej, prvič:

1.) Na faksu ne rabiš računalnika. Resno. Drkanje pasjanse pa facebooka med predavanji ti bo samo škodilo.
2.) 15" krave so tečne za vlačit cel dan po faksu, kupi raje 13" pa priklopi na eksterni monitor
3.) Laptopi niso za igrice in če boš ga hotel za tak namen, boš moral žrtvovati kvaliteto izdelave, dodatne funkcije, težo, baterijo in še kaj.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Če imaš doma že kakšen računalnik in bivaš v LJ za čas študija, je bolje da si sestaviš kako kišto z kvalitetnim IPS monitorjem. Na predavanje pa greš z svinčnikom pa papirjem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Isotropic ::

mogoce kaksna tablica. nekateri profi jih uporabljajo tut pri predavanjih (nanje pišejo).

amacar ::

1) Na faksu prav pride računalnik, ampak ne za predavanja, temveč za vaje in medtem ko čakaš.
2) Tudi sam bi verjetno vzel 13", če pa že 15" pa zelo slim verzijo.

Heavy ::

Sam sem fural Atom 12'. Je bil dovolj zmogljiv za Visual Studio 2008 in NetBeans. Doma pa je dopolnjevala obstoječa stacionarna kišta. Se pa podpišem pod to, da ne nosi prenosnika na predavanja. Odneseš mnogo več, če vsaj napol poslušaš med tem ko spiš, namesto da surfaš po netu.

driver_x ::

Če bi sam še enkrat hodil na FRI, bi si nabavil MacBook Aira z 8GB rama in 256GB diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

njyngs ::

driver_x je izjavil:

Če bi sam še enkrat hodil na FRI, bi si nabavil MacBook Aira z 8GB rama in 256GB diska.

Četudi nisem Jabuk fan bi storil enako. En 11 ali 13". Če že ne take zadeve pa vsaj kaki čim lažji 13" ultrabook.

ProBasic ::

mogoče še kak konkretni primer?, mene samo skrbi da mi bo premali ekran, ker zdaj skos v 24 col gledam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProBasic ()

driver_x ::

Jaz sem po cca. 30 letni uporabi računalnikov pristal na 13" prenosniku, ki je na delovni mizi priključen na velik monitor, kadar pa nisem za mizo (precej časa) pa je dovolj lahek in majhen da me ne ovira, ima tako baterijo, da mi tekom dneva ni potrebno razmišljati o tem, kam ga bom priključil, hkrati pa je dovolj zmogljiv, da lahko na njem poganjam relativno zahtevne programe ali po potrebi še kakšno virtualko. Imel pa sem že precej različnih prenosnikov, tudi 15" in 17".

Mavrik ::

Ja, saj jaz sem prvi letnik tudi optimistično vlačil na faks 15" 3kg kravo, ker sem mislil da "rabim". Potem se je izkazalo da prenosnika nisem uporabljal samo zato, ker je bil pretežek za redno nošenje okoli in sem končal na 2kg 13" Dellu z zunanjim monitorjem doma.

njyngs je izjavil:

driver_x je izjavil:

Če bi sam še enkrat hodil na FRI, bi si nabavil MacBook Aira z 8GB rama in 256GB diska.

Četudi nisem Jabuk fan bi storil enako. En 11 ali 13". Če že ne take zadeve pa vsaj kaki čim lažji 13" ultrabook.


Jap, alternative so Lenovotovi ultrabooki, Samsungova 13" serija in ASUS Zenbooki, ki so vsi po vrsti precej kvalitetni.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Dosan ::

Še en glas za 13" ultrabook s full HD mat zaslonom in SSDjem (Asus Zenbook). Po vlačenju okoli skoraj 3kg 15" kravo s crap resolucijo je delo z ultrabookom čisto veselje, zaenkrat pa tudi ni bilo še nobene potrebe po več kot 4GB rama in i5 procesorju (laptop tudi ni bil kupljen za igranje iger ampak predvsem za mobilnost in možnost programiranja/dela kjerkoli se mi zazdi). Zdrži pa nekje 5-7 ur, odvisno od uporabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

amacar ::

8gb rama kr prav pride, i7 pa ni nujen ne.

hojnikb ::

Če pa ne 8GB rama, pa vsaj da je nadgradljiv (kar pri teh ultrabookih ni vedno pravilo..)
#brezpodpisa

driver_x ::

Na OSX so tudi 4 GB RAMa OK, če ne poganjaš sočasno več virtualk.

Mavrik ::

driver_x je izjavil:

Na OSX so tudi 4 GB RAMa OK, če ne poganjaš sočasno več virtualk.


Ma odvisno. Za faks delo pa kake take malenkosti je 4GB. Za dejansko razvijanje je 8GB precej uporabno... men OS X komot popapca tudi 10+GB rama na laptopu.
The truth is rarely pure and never simple.

driver_x ::

Se strinjam, da od preveč RAMa ne boli glava.

hojnikb ::

Mah, kolker maš rama, se ga da ponucat... Od viška še nikol ni bolela glava (v končni fazi lahko tut vržeš gor ram disk za scratch) :\
#brezpodpisa

neboben ::

Če te igrice ne zanimajo in ti je prioriteta mobilnost si poglej še tega, Lenovo yoga 13.3 inčni

Mavrik ::

Yoge 2 se je treba izogibati ker ima ogromno ogromno problemov - od res slabega mehanizma za odpiranje, do rumene barve slike, do totalne katastrofe od podpore za Linux (video barve na Linuxu so totalno mimo, patch za driver je itak na voljo samo za Windowse), problematičnega in nedelujočega Wifija (!!!), itd.

Žal, ker je po specifikacijah odličen prenosnik, samo praktično je kvaliteta izdelave totalno podn.
The truth is rarely pure and never simple.

ProBasic ::

Mogoče kak link, kaj bi izbral.. mogoče kak konkreten primer 13 col ali 15 col za fri.. :) res rabim pomoč da nebom potem obžaloval :P

Dosan ::

https://geizhals.at/asus-zenbook-ux31la...

Evo link za ~900€ 13" i5 asus ultrabook. Če ti konfiguracija ni všeč pa še malo pobrskaj recimo po ostalih zenbookih, najdeš vse možne kombinacije. Gre pa cena hitro čez 1k€.

Mavrik ::

1000 - 1200€ je nekak normalna cena za kvaliteten prenosnik tega razreda.
The truth is rarely pure and never simple.

noob96 ::

potem je verjetno base model macbook pro retina best buy?

Mavrik ::

Hmm, ne vem. Airi so vredu. Zenbooki so vredu. rMBPji tudi. Samsungi prav tako. Sony vaioti če jih dobiš v SI prav tak :)

Kot pravim, realno na faksu ne boš pretegnil nobenega hardwara, prav tako v resnici med predavanji nimaš z laptopom tam kaj iskat. Pride prav kvečjemu za vaje (pa še to samo zato ker ti ni treba kopirati fajlov okoli), tako da ga pač kupuješ za to da boš mogoče kaj sam pametnega delal :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

i33a ::

Kaj pa mislite o Hp pro book 450?

FTad ::

Tako kot je že Mavrik povedal: na faxu med predavanji ne potrebuješ laptopa, na avditornih vajah tudi ne in prav tako na laboratorijskih, ker imaš itak na voljo računalnik, ki je že tam in imaš že vse programe nameščene.

V času študija sem mogoče ene 2x prišel na fax z laptopom.

Mavrik ::

i33a je izjavil:

Kaj pa mislite o Hp pro book 450?


Ko bom enkrat videl vsaj enega kvalitetnega HPja bom si ga upal predlagati. Samo ko ti na 2500€ laptopu odpadajo tipke s tipkovnice je to malo problem.
The truth is rarely pure and never simple.

i33a ::

Je toliko problemov z HP-ji? Računalnika z toliko zmogljivosti za tak denar nisem videl drugega. Edino ekran bi bil lahko boljši.

amacar ::

Odisno od posameznega človeka kakšne ima izkušnje. Sam sem že "popravljal" veliko laptopov pa s serijo probookov ni bilo problemov.

Mavrik ::

i33a je izjavil:

Je toliko problemov z HP-ji? Računalnika z toliko zmogljivosti za tak denar nisem videl drugega. Edino ekran bi bil lahko boljši.


Pač to so osebne izušnje - moram pač povedati da sem se začel HPjev aktivno izogibati predvsem zaradi virusa prevečih modelov (na trg zmečejo toliko modelov, da je težko najdi zanesljivi opis določenega modela in njegove kvalitete), težav s praktično vsemi s katerimi sem prišel v stik in meni grde estetike. Je pa res, da zaradi tega zadnji dve leti or so nisem njihove ponudbe spremljal čisto nič.

Ti pa polagam to na srce: prenosnik je nekaj kar hočeš meti vsaj tri leta in ga redno okoli nositi - kar pomeni da je baterija, kvaliteta izdelave, kvaliteta zaslona bistveno pomembnejša od 100Mhz procesorja in mal diska. Jaz sem se samo enkrat zajebal (in, to je bil glih moj prvi prenosnik za FRI :) ) in sem moral v roku leta in pol spet dati 1500EUR za prenosnik, ki me je potem držal 5 let in mi ni po prvem letu začelo škripati in pokati ohišje.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

ProBasic ::

Mavrik je izjavil:

i33a je izjavil:

Je toliko problemov z HP-ji? Računalnika z toliko zmogljivosti za tak denar nisem videl drugega. Edino ekran bi bil lahko boljši.


Pač to so osebne izušnje - moram pač povedati da sem se začel HPjev aktivno izogibati predvsem zaradi virusa prevečih modelov (na trg zmečejo toliko modelov, da je težko najdi zanesljivi opis določenega modela in njegove kvalitete), težav s praktično vsemi s katerimi sem prišel v stik in meni grde estetike. Je pa res, da zaradi tega zadnji dve leti or so nisem njihove ponudbe spremljal čisto nič.

Ti pa polagam to na srce: prenosnik je nekaj kar hočeš meti vsaj tri leta in ga redno okoli nositi - kar pomeni da je baterija, kvaliteta izdelave, kvaliteta zaslona bistveno pomembnejša od 100Mhz procesorja in mal diska. Jaz sem se samo enkrat zajebal (in, to je bil glih moj prvi prenosnik za FRI :) ) in sem moral v roku leta in pol spet dati 1500EUR za prenosnik, ki me je potem držal 5 let in mi ni po prvem letu začelo škripati in pokati ohišje.


No bi mi znal mogoče predlagat kakega 15 colskega za fri?, glede na to da ga če ga bom nesel na fax max 10x letno mi tud nebo nek big deal, bo pa potem kak film bolš pogledat, če gledam bol celostno.. torej mogoče kak predlog? :)

Mavrik ::

15 colskih laptopov - zaradi teže in velikosti - nisem nikoli gledal (z izjemno trenutnega rMBP, ki ti je verjetno malo ven z budgeta), tako da bo za 15ke moral ti dati predlog kdo drug. Glede na to da ne misliš stvari nositi na faks, razmisli a bi raje vzel namizni računalnik - dobil boš tam ranga 2-5x več hardwara/zanesljivosti za manj denarja.
The truth is rarely pure and never simple.

ProBasic ::

No hvala vseeno, namiznega že imam doma, sedaj pa še rabim laptopa da sem lahko malo mobilen. :)

neboben ::

A nebi mogoče 17.3 vzel :), gaming laptop ? Nč igric ne špilaš ?

ProBasic ::

Sarcasm? 17ke se mi pa res neda okol nosit :D igram vendar iščem nekaj da bo kul pa res nevem kaj bi kupu 15 col PROSIM kak DOBER predlog :)

neboben ::

NI sarkazm :), tole sm mislu Asus g750 JZ
Baje bi lahko bil edin ekran bolši pri taki ceni, tko je v review pisal. Ampak nazaj na ontopic ti bi 15. Če ga ne boš velik okrog vlaču je vredu 17.3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

ProBasic ::

Nebi neki gaming verzij.. :/ neki bol elegantnega

amacar ::

Za tebe ne vem, ampak js sem ga vsaj 2-3x na teden prinesel na faks.

techfreak :) ::

Ce imas doma desktop se ne splaca kupovati gaming verzije laptopa z 17" zaslonom, ampak nekaj majhnega (<=13") in lahkega v smislu ultrabookov, z dobro baterijo. Sploh ce ga bos zelel veliko prenasati.

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010094 (7727) Meizu
»

Ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
212473 (1900) fortycc
»

Macbook za programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7412105 (6179) Saul Goodman
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814436 (7011) Red_Mamba
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6416751 (14508) VANR

Več podobnih tem