» »

Obvezni Rdeči križ

Obvezni Rdeči križ

bronco40 ::

Rad bi prebral nekaj vaših mnenj , glede obveznega dodatka za RK v okviru poštnih storitev in Slovenskih železnic.
A smo spet v dobi komunizma, kjer je bilo ogromno zadev obveznih?
Kako imajo obraz, da mi pod "obvezno" računajo nekaj(0,13€), kar nočem, drugače pa ne dobim vozovnice za vlak , ali pa ne morem odposlat pošto?
Za RK ne dam nič, prvo naj bivši Jelenič vrne, kar je nakradu, država ga naj obsodi, pol bom morda pa spet solidaren, ampak ne pod nujno, temveč z mojim privolenjem, pa tudi 10€ ali več.
Tako sam doniram za umetnike brez rok in to tri krat ali štirikrat na leto, ker tako sam hočem, ne pa , da mi to nekdo zapoveduje.
Ti časi so minili.

LeQuack ::

To je še en v vrsti davkov (lepše rečeno prispevek), ki jih država forsira skozi podjetja, katerih lastnik je. Predlagam uporabo alternativ, če je le možno. Pošta je itak zgubila stik z normalnim svetom s svojimi cenami.
Quack !

Matako ::

Mene osebno BK za malo višjo ceno poštnine in vozovnic, moti me nekaj drugega. Na ta način se sistematično ubija duh prostovoljstva, ki je bil pri nas itak vedno rahlo narobe razumljen. Itak, da je ljudi težko motivirati za prostovoljstvo - ampak neuspeh se pri nas prevečkrat upravičuje z znanim "tako pač je - taki smo ljudje, če ne bi bilo obvezno, ne bi nihče prispeval". Gre za izkrivljeno pojmovanje "solidarnosti", ki se potem, v tandemu z že skoraj endemičnim slovenskim samopomilovanjem kaže pri vsem, od darovanja organov, pomoči brezposelnim, posojilom, prispevkom za brezdomce.. vsem. In seveda je potem vedno težje motivirati ljudi za prostovoljstvo, saj smo pogojeni, da je za neuspeh pridobivanja takih sredstev kriv nesojeni prostovolec, ki se ga pač ni uspelo pridobiti in je kar naenkrat zdaj on ali ona nek prasec in ozkosrčnež, o nesposobnosti zbirateljev pa nič. WTF???

Jebeš to!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

šernk ::

o nesposobnosti zbirateljev pa nič.


če se ti zdi par tisoč EUR plače nesposobnost zbirateljev :P
pol pa ti od tvojih 500EUR daruj 50EUR, zato da bo ta denar dobil tisti ki ima 200EUR socialne+vse zastonj+to+uno+tretje+cel dan doma sedi in gleda TV. tebi na koncu ostane 0EUR, njemu pa 50EUR in gre na kosilo... pol pa ko zveš da ima še direktor te dobrodelne organizacije 15x višjo plačo kot ti, se ti pa itak obrne.

vsi so glih...cerkev...rdeči križ...itd. če so tolk dobri naj prispevke, ki jih dobi cerkev med mašo dajo pomoči potrebnim, cerkev ima (je imela?) v lasti ogromne površine gozdov...pa so komu priskrbeli kurjavo za zimo zastonj? bi jim dali v roke motorko, sekiro in žago...evo kdor hoče naj si gre iskat v gozd, za prevoz pa poskrbimo mi, bi lahko dejali...in zakaj ko so že tako dobri do vseh niso tega naredili, aja najprej cerkev ne bi s tem nič zaslužila, drugič, pa tist ki rabi pomoč je prelen, da bi šel delat drva.

ne rečem, so nekateri, ki res rabijo pomoč, vendar problem je ker tile dobijo tistih 200EUR podpore in s tem morajo preživet mesec, sami pa zaradi različnih razlogov (bolezen, invalidnost itd...) ne morejo nič narediti in takšni se mi resnično smilijo. Ampak da dobijo pomoč takšni, ki so vsak teden v Perli, oz so zamenjali v enem letu 3 NOVE avte ali pa da se pripelje z avtom za 30.000EUR, ki ima porabo nad 15 litrov/100km jokat na socialno, da nima denarja... hvala lepa...po LJ s klošarji je isto...prosijo če jim daš denar za hrano...ko jim rečeš, pridite z mano vam jaz kupim sendvič/kosilo, se ti pa zahvalijo in te odslovijo, jim je 1EUR vreden več kot konkreten sendvič, ki stane recimo 4EUR?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bluefish ::

ko jim rečeš, pridite z mano vam jaz kupim sendvič/kosilo, se ti pa zahvalijo in te odslovijo, jim je 1EUR vreden več kot konkreten sendvič, ki stane recimo 4EUR?
Ker jih sendvič največkrat niti ne zanima.

technolog ::

Seveda... Če bi jim pa ponudil liter dobrovoljčka, bi bili pa takoj za :)

k4vz0024 ::

Rdeč križ je v preteklosti izgubil kredibilnost s mastnimi plačami svojih funkcionarjev. Nastradali bodo zaradi tega pomoči potrebni. Medvedjo uslugo si delajo z obveznim forsiranjem nekeih doplačil za vozovnice. To je sicer legalno, vendar pa ni legitimno.

Jaz vedno zahtevam, da mi dajo vozovnico brez kakršnihkoli nalepk. Če odklonijo vozovnico, potem ne plačam prevoza in potem je štala. Vendar vztrajam, povem jim, da ne morejo odkloniti prevoza zaradi malenkosti in naj me tožijo, če se jim splača. Civilna nepokorščina pač.
Večkrat pa darujem za razne humanitarne namene preko SMS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Vikking ::

k4vz0024 je izjavil:

Rdeč križ je v preteklosti izgubil kredibilnost s mastnimi plačami svojih funkcionarjev.


Predvsem zaradi dejavnosti posojanja denarja. http://www.mladina.si/tednik/200209/cla...

Sicer pa niso edini. Naprimer Humanitarno društvo Žogica. Zbrali 300.000€ donacij, od tega namenili pomoči potrebnim 15.000€, 285.000€ pa prikazali kot stroške.
Pa da citiram predsednika društva Žogica: "Prednosti majhne organizacije brez redno zaposlenih so v tem, da nima velikih stroškov"


Yeah Right!!!

k4vz0024 ::

Organizacija, ki se masti na račun revežev je kriminalna združba.

St235 ::

na žalost je takih 99.9%, sploh tiste, ki sredstva pošiljajo v afriko, haiti in podobne neumnosti.

k4vz0024 ::

Tudi UNICEF ni nič boljši.

solatko ::

Če hočeš na hitro obogateti, ustanoviš humanitarno organizacijo.

k4vz0024 ::

Ma, sem hotel v vroči temi o tej problematiki na VAL 202 opozoriti na to, pa jih ni zanimalo. Zgleda, da je VAL 202 postal režimski radio.

solatko ::

Vse kar je povezano z RTV je podvrženo vladajočim strukturam tistega trenutka. Novinarje pač plačuje politika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljsi nacini kako ste bili 'nategnjeni' (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11513473 (7867) MIHAc27
»

Rdeči križ z pol milijarde zgradil le šest hiš

Oddelek: Problemi človeštva
122573 (2029) Vanich
»

Niti centa ne dam za Unicef

Oddelek: Loža
396163 (4362) Gladi
»

Prispevki za UNICEF

Oddelek: Loža
192041 (1575) harvey
»

Obiranje ljudi na vsakem koraku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12416304 (12517) Furbo

Več podobnih tem