» »

Alkohol na delovnem mestu!

Alkohol na delovnem mestu!

s1m0n ::

Zanima me kako je z nestrinjanjem rezultata pri alkotestu na delovnem mestu!
Gre za sorodnika, ker je na delovnem mestu prišlo, do manjše nesreče in je moraml pihat.
S tem rezultatom pa se ne strinja saj od 7 ure ni uvžil alkohola (0,3dl žgano), test pa je bil narejen ob 16 uri ampak je napihal 0,28 promila!
Je reden kadilec 1 škatla na dan! Žgano uživajo skoraj vsak dan ob kavici.

A se lahko odpravi na test alkohola v krvi tudi 10-12 ur pozneje ?

Duhec ::

Pyr0Beast ::

0.3dL žganega ni malo, sploh na prazen želodec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Pyr0Beast je izjavil:

0.3dL žganega ni malo, sploh na prazen želodec.

Hmm, sam če je res 7 ur minilo nebi smel napihat nič, pa tudi če se že 2 tedna posti:D

bluefish ::

Najprej je dobro vedeti, za kako delovno mesto se gre.

Matek ::

Hitrost presnavljanja alkohola v telesu naj bi bila 10 ml na uro za 70 kg težkega človeka. Če je bila vsebnost alkohola v omenjenem žganju 50%, je torej preteklo skoraj 5x toliko časa, kot ga je za presnovo potrebno.

Tvoj sorodnik torej malce laže, ali glede količine alkohola, ali glede pretečenega časa, ali pa je medicinski fenomen.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

s1m0n ::

Glede na to da se je na službo odpravil ob 13 uri in pihal ob 16 na službi ni možnost, da bi lahko pil (pa tudi tak ni)!
Zahteval je tudi ponovno meritev/pihanje a je niso hoteli storit!

Hardstyle ::

Bi se pa odpravil v zdravstevni dom na odvzem krvi in posledično alkotest.

gzibret ::

> S tem rezultatom pa se ne strinja saj od 7 ure ni uvžil alkohola (0,3dl žgano), test pa je bil narejen ob 16 uri ampak je napihal 0,28 promila!

Hmja... Jaz bi se vprašal, če ni tvoj sorodnik odvisnik od alkohola. Ker to, da je spil štamperln in čez 9 ur napihal 0,28 enostavno ne gre skupaj. Je bilo kar več štamperlnov, oziroma so padali štamperlni sigurno tudi po kavi. Pa magari je pred testom spil liter kave in pokadil šteko čikov.

Tvoj sorodnik se naj malo vzame v roke. Pa če bo dobil kakšen opomin pred izključitvijo, naj bo to dobra motivacija zanj.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

s1m0n ::

No in kako/kdaj se naj odpravi na odvzem krvi ?
Če mu celo na službi rečejo, da se lahko tudi po 24urah a je to prav ?

Pa tudi če bi spiš še enega po kavi vseeno ne bi smel bit takšen rezultat! Da jih je kaj več spil pa težko verjamem.

keworkian ::

Tukaj naj se prijavi, za vsak slucaj.
Obscenities in B-Flat

gzibret ::

Ja, knight... se strinjam. 2 znaka zasvojenosti sta že podana v tehle kratkih stavkih:

- laganje;
- vsako jutro doza žganja.
Vse je za neki dobr!

Pyr0Beast ::

-odvisnost od čikov
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gzibret ::

No, jaz sem mislil le na alkohol :D Čiki so druga zgodba.

Simon - tvoj sorodnik lahko gre na odvzem krvi in dokazuje, da ni alkoholik na podlagi jetrnih testov (testa ALT in AST mislim, da se reče, vem pa ne točno) . To, da gre po 24 urah na odvzem krvi in dokaže, da ima 0,0, je malo brezveze in slaboumno, a ne? Edino, če bi mu tudi slednje povzročalo težavo >:D
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Tarzan ::

Za 0,28 se je moral kar potrudit. Jaz nimam niti 70 kil, ampak dvomim, da bi uro po zaužitju omenjenih 0,3 dcl žganja zmogel toliko napihat. Kaj uro, takoj ko bi izgubil alko zadah, bi že bilo manj!

Spil je kake 3 pire, če so ga merili uro po prenehanju pitja, če je pa tankal cel dan, pa še kak par več.

Test Bi se lahko zlagal in pokazal več, če bi od zaužitja pretekel zelo kratek čas. Daljši, ko je čas, manj bo pokazalo, razen, če je res že alkozadetek in ima na poti cirozo.

Še primer na lastnih izkušnjah...
Pil cel večer in celo noč, spal od šestih zjutraj, pa do nekje okoli desete. Ko sem vstal, razen rahlega mačkona nisem bil več pod gasom. Sem za hec šel pihat v napravico, ki sem si jo v ta namen kupil in napihljal 0,02. Recimo, da sem 5 ur imel vmes spanja in da sem požrl okrog 10 pirov in bil kar konkretno okajen, ko sem se primajal domov. V nobenem primeru on ne bi toliko napihal po enem samem sadjevčku ob kavici in čikcu. Ima problem, čas je, da se z njim spoprime. Če je za to potrebna majhna nezgoda na delovnem mestu, potem je to zelo majhna cena, glede na to, kar bi se lahko zgodilo.

Glede na to, da ga onikaš, kar je v teh časih precej čudno, se ne bi čudil, če bi imel gospod še kakšno ne preveč lepo navado.

s1m0n ::

Kako pa je z testo v krvi ?
A je še veljaven, če se opravi po več kot 12urah ?

gzibret ::

Alkohol se odstranjuje (razgrajuje) iz telesa približno 0,15 promila na uro (po tastarem), oz. 0,07/uro po tanovem. Torej, po 10 urah bi napihal recimo 0,7 manj, kot bi originalno. 0,28 pade na nulo po cca 4 urah.

Pri tem teža ne igra vloge.

Torej, če je res, da od jutra ni čisto nič pil, to pomeni, da je bil zjutraj pijan kot kanta.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

s1m0n ::

No ampak tudi če bi pred odhodom v službo spil en kozarček ne bi ob 16 uri napihal tolko tako, da tu mi nekak ne gre skupaj!
V službi ni šanse, da bi lahko kaj spil.

Pyr0Beast ::

kaj pa če mu keri del telesa odpoveduje in ne zmore presnavljati toliko alkota več ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gzibret ::

Jah... alkoholiki imajo vedno nekje skrivne zaloge...

pyro - če bi mu toliko odpovedal kakšen del telesa, bi bil že čisto rumen v faco. To ni opcija.
Vse je za neki dobr!

Tarzan ::

Kaj niso več ali manj vse naprave zdaj po novem v enoti miligram/liter izdihanega zraka? Promile mislim da ti servirajo le še pri odvzemu krvi. Lahko pa da gre tudi za drugačne, starejše alkotest naprave.

Kakorkoli... alkohol se v jetrih preko strupenega aldehida presnovi. Pri nekomu prej, pri drugemu kasneje. Kitajci so iz tega razloga že po enem velikem pivu velikokrat že kamikaze. Dvomim, da v tvojem primeru gre za ta razlog.

Usedi se poleg sorodnika, reci, da resnično dvomiš, da je resnično vse kar ti je povedal. Kar se mene tiče, alkohola ni problem skrivati, oseba, ki ima s tem probleme, ga bo lahko sisnila kadarkoli, kjerkoli. Alkohol je droga, hujša od vsake konoplje ali ekstazijev. To ne pomeni, da naj šalta zdaj na ekstazi, ampak da se naj vzame v roke.

S tem, da ga podpiraš in mu slepo verjameš, mu ne boš nič pomagal. Četudi ima strašno avtoriteto, ali pa prav zaradi tega, ne pomeni, da vedno govori resnico.

pyro - če bi mu toliko odpovedal kakšen del telesa, bi bil že čisto rumen v faco. To ni opcija.

Je res in ni res. No ja, 7 ur po štamperlu napihat tako dozo... V obraz bi bil verjetno že bele barve, da bi se enačba izšla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

s1m0n ::

Jaz mu verjamem, da govori resnico ker je že par krat pihal in je bilo 0.00 tudi ko je imel nesrečo! Pa par krat v službi! Toraj če bi bil alkoholik ali vsak dan spil več kozarčkov bi tudi takrat prikazalo nekaj vendar ni! Za kakšno napravo gre ne vem, čudno se mi zdi, da meritve niso hoteli ponovit in počakat kakšnih 15min! Če bi bilo prikazano v ml/g bi to bilo več kot 0,28 promila. Toraj bi moral kar nekaj spit pred odhodom v službo!

Infinity ::

A je možno d je pokadu kej pred pihanjem... k sm js na kontroli prometa pihou me je polcaj prašu če sem v zadnjih 15 minutAh kadil in mi tudi razložil da lahko naprava da false positive rezultat.

s1m0n ::

Kadi kar pogosto in je zaradi živčnosti po dogodku pokadil 5 cigaretov :)

Adrijan0 ::

Enkrat se je nekaj govorilo, da tiste naprave niso točne in da je nekdo zahteval da gredo na nek etilometer, pa mu je ubistvu pokazalo nekaj minimalnega.. namesto tega da je izgubil izpit. To je blo nekje po TVju.

s1m0n ::

No imam uraden podatek pred pihanjem je skadil 10 cigaretov ker je bil živčen, pihal je 2 uri po dogodku!
Zdaj kako to vpliva na izdi ne vem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Okapi ::

Če dvomiš v rezultat alkotesta, zahtevaš ponovitev, če ti ga ne omogočijo, zahtevaš pismeno, da ti tega niso omogočili, in potem greš takoj sam na odvzem krvi. Če ti v krvi, upoštevaje razliko v času, ne izmerijo dovolj alkohola, mahaš s tem papirjem, če ti slučajno namerijo dovolj alkohola, pa o tem molčiš in se izgovarjaš na okoliščine, ko alkotest lahko pokaže napačen rezultat (recimo kajenje, če je take vrste alkotest) in dejstvo, da ti niso omogočili ponovitve.

Po toči pa je prepozno zvoniti.

O.

s1m0n ::

No saj jutri, zjutraj gre na odvzem krvi!
Zakaj pa mu ponovne meritve niso dovolili pa ne vem!
Te naprave imajo nekakšno nalepko za pravilnosti, ki velja 1 leto in ta poteče 20 tega meseca.
Zdaj, če bo test jutri pokazal, da ni imel nič alkohola v krvi je vse vredu, če mu pa kaj pokaže pa mu še težko kaj verjamem!

Meizu ::

In le kaj misliš da bodo jutri v njegovi krvi našli? Diamante?

s1m0n ::

Kaj je s tem mišljeno ?
A naj zdaj gre ?

Okapi ::

Ja, verjetno s1mo0n misli, da bo uspeh, če bo uspel zdržati brez svoje doze šnopca do zjutraj:D

O.

s1m0n ::

Ja verjetno bo :)
Če ne pa bom jaz poskrbel, da bo zdržal brez :)
No saj tak ni, da bi zdaj moral pit :)

Okapi ::

A naj zdaj gre ?
Moral bi iti že pred 5 urami. Dlje kot odlaša, manj je možnosti, da si bo lahko z rezultatom kaj pomagal. Zjutraj mu bodo namerili 0,0 in mu čestitali, da je od prejšnjega šihta zdržal brez pijače, pomagal pa mu ta rezultat ne bo nič, ker je tistih 0,28 od danes popoldan du jutri zjutraj pač pokuril.

O.

s1m0n ::

Če je komaj ob 20 uri lahko prišel domov saj je moral čakat na nadomestilo na delovnem mestu!
In zdaj verjetno niti ni pri spihično pri sebi, da bi šel!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Vikking ::

Ko si v službi, imaš odgovornost in pika.

Niso važne ure, kdaj si ti nazadnje spil, da ti lahko dajo za pihat. Kadar smatra odgovorni da je potrebno oz. delavec kaže znake opitosti, ali pa se pripeti delovna nesreča ti lahko da za pihat!. A mu boš povedal: "čuj jaz sem se ga nažgal pred 6 urami pred pričetkom dela in mi sedaj ne smeš dati za pihat".

Nestrinjanje z meritvijo, oz. če to pomenijo za osebo sankcije glede dela, kazensko odgovornost zaradi povzročitve nesreče... Potem nima kaj čakat, na odvzem krvi, če se ne strinja.

Pyr0Beast ::

Saj ravno zato imamo certificirane teste in meritve. Ker drugače itak ni noben nič kriv in je spil samo en šlamparle.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MadMicka ::

Čist na kratko: tako ali tako bo moral k odvetniku. Verjetno ga bodo vrgli iz službe in verjetno bo na sodišču izgubu. Zato je važno, da če dobi izredno odpoved pogodbe, da se nekje za 1 mesec zaposli za določen čas, pa čeprav pri kakem znancu samo fikitvno in plača sam iz svojega žepa davke in prispevke od minimalne plače. Na ta način bo pridobil pravico do nadomestila na zavodu. Pa da bi hodu 12 ur po dogodku na odvzem krvi in plačeval iz svojega žepa, nima nobenga smisla, kot so to že povedal. Pa še to, včasih naredi podjetje napako, če mu bodo dali za zagovor manj kot tri dni, naj sploh ne gre na zagovor in naj nato pravočasno vloži tožbo.

Okapi ::

Meni se malo nenavadno zdi, da je lahko ostal na delovnem mestu tudi po alkotestu. Očitno je nekdo presodil, da vseeno lahko opravlja delo, kljub nesreči in alkoholu, kar se vsekakor lahko uporabi kot olajševalno okoliščino, če bo res šlo za izgubo službo in ne samo opomin ali denarno kazen.

O.

BlackHole ::

Itak, če je napihal 0.28 in je potem lahko delal naprej, potem očitno ni napihal preveč, da bi bil nesposoben delati naprej.
LP Marko

AndrejS ::

... spil je 3dl žgano .... to je 10 štamperlov... Za zajtrk... to je že resen problem.

M-XXXX ::

AndrejS je izjavil:

... spil je 3dl žgano .... to je 10 štamperlov... Za zajtrk... to je že resen problem.

0.3 ne 3 glede na podatek iz prvega posta:D

amigo_no1 ::

Imajo v tej firmi kalibriran/umerjen detektor alkohola (alkoskop) ali imajo umerjen etilometer (mislim da je vsaj 1x letno treba opraviti kalibracijo)?

http://www.mladina.si/tednik/200920/alk...

http://www.alter.si/tabla/showflat.php?...

To ni popolnoma nič važno.

Policaj je dolžan postopek izpeljat točno po zakonu in navodilih. Policaj mora zagotoviti, da preizkušanec najmanj 15 min pred pihanjem ni kadil, užival alkoholne pijače in alkoholno hrano (tudi bombone), nima pri sebi mobitela... in še kaj. Če pihanje ni bilo izvedeno v skladu z temi navodili potem rezultat merjenja pač ni točen in si policaj z izmerjenim lahko samo obriše rit.
Če se kolega z rezultatom merjenja ni strinjal in ni podpisal da se strinja, bi ga morali peljat na . odvzem krvi ali na preizkus z etilometrom, če ga policaj ni peljal, je to kršitev postopka.

Tist pihalnik, ki ga ima policaj s sabo je samo indikator, nima niti statusa merilnega instrumenta. In tisti izmerjeni rezultat nima nobene vrednosti, dokler kolega ni podpisal, da prizna izmerjeno vrednost in da je bil postopek opravljen po predpisih.

V našem primeru so policaji kršili postopek, ker niso čakali 15 min, zato rezultat tudi ni mogel bit točen, ker je kolega jedel bombone al pa jagra če hočeš par minut prej. Z bonboni nisem še probal pihat, sem pa že oplaknil usta z zobno vodico in šel takoj nato pihat, in je pokazalo alkohola preko vseh meja. Skratka če se policaj ni držal pravilnega postopka, kako pihat, potem rezultat ni točen in kot tak neveljaven.

Jasno je, da so policaji kršili pravilni postopek. Ni pa jasno, ali je kolega podpisal, da se strinja z izmerjenim in podpisal, da so policaji postopek opravili po predpisih, ali tega ni podpisal. Če je podpisal, se je kolega zlagal sam sebi v škodo (ker postopek ni bil korekten) če pa ni podpisal, potem je izmerjen rezultat brez vrednosti, policaji bi ga morali dat na ponoven bolj natančen test, pa ga niso, torej nimajo kolegu kaj očitat, da je delal norobe. Nimajo nobenega veljavnega dokaza, da je vozil pijan. Kazen, in odvzem pa lahko dobi le na podlagi dokazov.

Če je kolega podpisal, se lahko reši tako, da prepriča sodišče, z pričami ali kakimi drugimi dokazi da postopek ni bil pravilen. ga bodo pa najbrž vprašali, zakaj je potem podpisal, da se strinja z izmerjenim in postopkom.


Če se ne strinjaš z meritvijo alkoskopa bi policaj mora dati pihati z etilometrom ali te odpeljati na odvzem krvi.Zadnje dvoje da merodajen rezultat.
In če taka procedura velja za policaje bo tudi za eno firmo.

Kako ugotavljamo prisotnost alkohola v organizmu?
http://www.policija.si/index.php/compon...

Pričetek uporabe merilnikov alkohola v izdihanem zraku - etilometrov
http://www.policija.si/index.php/compon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

s1m0n ::

Bomo počakali pa da vidimo kako bo šlo dalje in kako se bo podjetje odločlo!

Sideeffect ::

Sem imel enkrat podobno izkušnjo, ko sem napihal na alkotestu 0,82, se nisem strinjal, nakar sta me policista peljala na etilometer, ki je pokazal 0,77 , ki je bilo s toleranco vred (na etilometru je drugačna toleranca)za 0,01 premalo, da mi trajno vzamejo izpit. Ja spil sem pa ene 2 l vina pa kakih 5 perov, to v roku 7 ur.

Mislim, da bi ta tvoj sorodnik moral zahtevat strokoven pregled, kar bi trajalo še kako uro ali 2, kar bi mu še dodatno zmanjšalo promile! Kasnejši ugovori niso možni!

s1m0n ::

Tu ni imela policija nič zraven!

Ker se ni strinjal niso nič ukrepali, samo napisali, da se z rezultatom ne strinja in pika.

Tarzan ::

No, boš sporočil, kako se je razpletlo na koncu. Me zanima.

Šef je odgovoren zanj, če ga po testiranju pusti delati na delovnem mestu. Tu krivda več ni na pijančku, ampak tistemu, ki ga je dobil, pa ga ni poslal domov. Kaj če so ga pa sodelavci potegnili? :P

s1m0n ::

Bom poročal kako se bo rezpletlo!

Če mu šef reče, da se zgodi in ga pomirja verjetno ne bo tako hudo, ali bo premeščen na nižje delovno mesto za nekaj mesecev, ali dobil opozorilo bomo videli.
Lahko pa ga tudi odpustijo v kar pa dvomim saj je na tem delovnem mestu več kot 30let!

Pyr0Beast ::

Kar spet ni nič posebnega, če hočejo človeka odpustit. Zjutraj se ga namenoma nažrejo, nato se pa naredi pizdarija in se ve kdo bo največ napihal in letel :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sideeffect ::

s1m0n je izjavil:

Tu ni imela policija nič zraven!

Ker se ni strinjal niso nič ukrepali, samo napisali, da se z rezultatom ne strinja in pika.


Nima veze policija, ne policija ja, samo to, da se je strinjal...

Duhec ::

Da so izvedli alkotest se je firma mogoče samo hotela malce zaščititi, da jih ne bi tvoj sorodnik tožil zaradi morebitne poškodbe ali neustrezne zaščitne opreme/stroja itd., če si dejal, da je šlo za nesrečo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napihal sem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25429175 (6041) Kvinta
»

0.0 na alkotestu in toleranca

Oddelek: Na cesti
237850 (7072) čuhalev
»

Mladi voznik

Oddelek: Na cesti
203760 (3216) nikolinika
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218399 (15716) St235
»

Škandalozna luknja v zakonu

Oddelek: Loža
205532 (4735) MadMicka

Več podobnih tem