» »

Mladi voznik

Mladi voznik

q atk q pk ::

Zanima me če sem pravično dobil 4 kazenskih točk ker sem napihal kot mladi voznik 0,14 policist mi je pusti 0.05 tako da sem dejansko pihal 0,09 in mi je napisal 4 kazenske točke. Je to pravično ali bi mogel manj dobit ? Prosim za mnenje ali če ve kdo kak so te točke. Dejansko s temi 4 skupaj jih imam 9 kot mladi voznik kar pomeni da bom izgubil izpit ? Nemorem se nikakor izmuzniti ?

dottor ::

Kot mlad voznik moreš imeti 0.00. V kolkem času si si nabral 9 točk ugodnosti? Če ne zmoreš brez alkohola in voziti po predpisih je morda bolje da nabaviš mesečno vozovnico za bus...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

glede na to da si mladi voznik, za katere je meja 0.00 bo kr pravično

Ja 9 pik pomeni odvzem izpita..

dottor je izjavil:

Kot mlad voznik moreš imeti 0.00. V kolkem času si si nabral 9 točk ugodnosti? Če ne zmoreš brez alkohola in voziti po predpisih je morda bolje da nabaviš mesečno vozovnico za bus...

this.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Hebel ::

A zdaj bi se pa rad izmuznil... Bodi dec in odgovarjaj za svoje napake.

shadeX ::

Ne moreš se izmuzniti. Kakor so že zgoraj napisali: Mlad voznik mora imeti po zakonu v krvi 0.0 % alkohola, kar je tudi pravilno. Če to ni trol tema (danes registriran uporabnik ;) ) je zanimivo da je bil policaj taka faca in ti je pustil 0.05% ( najbrž manj kazenskih? ).

Mogoče pa res niso vsi policaji prasci :)

Duhec ::

Kako 9? A jih ni samo 7 dovolj, da gre izpit?
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
http://blackbird.si/

theBill ::

0.05 ima alkotest tolerance in jo odbijejo vsakemu rezultatu pihanja.

Matevz96 ::

Duhec je izjavil:

Kako 9? A jih ni samo 7 dovolj, da gre izpit?
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...


Če je kakšna več tudi ne škodi :D, drugače pa ja, 7 jih je že dovolj za odvzem izpita, ker pa jih je OP že odprej imel nekaj je to mejo presegel.

FTad ::

theBill je izjavil:

0.05 ima alkotest tolerance in jo odbijejo vsakemu rezultatu pihanja.


jaz sem enx napihal 0.04, ker sem si, preden sem šel od doma, umil zobe in spral usta z ustno vodo listerine (ki ima res oster okus). Pred pihanjem sem pa policistu rekel, da nisem pil :)

St235 ::

Jaz sem enkrat videl jetija. Je pil kavo s supermenom. Majke mi, nič nisem pil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Duhec ::

q atk q pk je izjavil:

Zanima me če sem pravično dobil 4 kazenskih točk ker sem napihal kot mladi voznik 0,14 policist mi je pusti 0.05 tako da sem dejansko pihal 0,09 in mi je napisal 4 kazenske točke. Je to pravično ali bi mogel manj dobit ? Prosim za mnenje ali če ve kdo kak so te točke. Dejansko s temi 4 skupaj jih imam 9 kot mladi voznik kar pomeni da bom izgubil izpit ? Nemorem se nikakor izmuzniti ?

Prav si fasal 4 točke, do 1.7.2011 jih je bilo 3.
105. člen:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...
http://blackbird.si/

theBill ::

FTad je izjavil:

theBill je izjavil:

0.05 ima alkotest tolerance in jo odbijejo vsakemu rezultatu pihanja.


jaz sem enx napihal 0.04, ker sem si, preden sem šel od doma, umil zobe in spral usta z ustno vodo listerine (ki ima res oster okus). Pred pihanjem sem pa policistu rekel, da nisem pil :)

Podobno minimalno lahko napihas, ce malo pred pihanjem pojes solato, zelo okisano z vinskim kisom.

Ravno zaradi takih primerov in napak alkotesterja obstaja ta toleranca.

MIHAc27 ::

No menda lahko rečeš, da si kadil/vzel zdravilo in mora policaj počakat 15 minut preden ti da za pihat.
Ampak je verjetno to premalo, da bi se ne poznalo.

Druga opcija... lahko bi zavrnil pihanje, nakar ti odrediti odvzem krvi. Pri tako majhni količini bi verjetno pokazalo 0.0 (pa še nekaj časa spet mine).

Ampak sedaj je kar je.... jaz sem itak vesel, da je en pijanec manj na cesti.

shadeX ::

Ne. Dovolj je da rečeš da si pil 2 minuti nazaj. Potem mora počakati 15minut preden ti da za pihat.
Vem da je kolega ki je vozil šel na eno pivo nato so ga pa policaji dobili. Uglavnem policaj ga je vprašu kdaj je pil, in rekel 2minuti nazaj. Nato so počakal 15minut, vsak v svojem avtu in nato je pihal.

Zdej pa ne vem ali je to zakon ali ne. Ne da se mi niti iskat.

MIHAc27 ::

Heh, sej skor vsak avtomatsko po moje reče... "NEEEEE, gospod policaj, jaz pa že nisem pil."
In nato dobi takoj za pihat.

Tudi jaz vedno rečem, da nisem prehitro vozil (pa čeprav sem).

Na več kot 0.00% me bo pa vseeno zelo teško dobil.

Evo še en link... kaže da je bolje, če vseeno ne greš na odvzem krvi ampak malce počakaš in pihaš.

http://www.pravozatelebane.com/kazniva-...

shadeX ::

Pozabil sem napisati da so ga policaji videli ko je izstopal iz gostilne in šel na cesto. Potem so obrnili kombi in šli za njim ( ni bila redna kontrola prometa ). On jih je tudi videl in pač ni upal zanikat. Najbrž je imel še zadah po pivi.

Aja, napihal pa je 0.12 :P

Smurf ::

MIHAc27 je izjavil:

Heh, sej skor vsak avtomatsko po moje reče... "NEEEEE, gospod policaj, jaz pa že nisem pil."
In nato dobi takoj za pihat.

Tudi jaz vedno rečem, da nisem prehitro vozil (pa čeprav sem).

Na več kot 0.00% me bo pa vseeno zelo teško dobil.

Evo še en link... kaže da je bolje, če vseeno ne greš na odvzem krvi ampak malce počakaš in pihaš.

http://www.pravozatelebane.com/kazniva-...

To kar pise na linku ni res. Po 8 urah ne bos imel 60% alkohola v krvi, ampak bo odvisno od tega koliko si spil X ur nazaj. Tako cez palec npr. jetra v dobri uri razgradijo 10g alkohola (cca 1 enota alkohola = 2.5 dlc piva = 1dl vina), ta stevilka lahko seveda precej variira glede na posameznika.

jazbec ::

Čimprej kupit mesečno za bus, če že kot mlad voznik ne spoštuješ nobenega zakona boljše da hodiš peš oz. se voziš z busom.

s6c-gEL ::

Pozabil sem napisati da so ga policaji videli ko je izstopal iz gostilne in šel na cesto.

V gostilno se v tvojem kraju vsi hodijo samo na mrtvo opijati ? Ker tako pravi tamkajšnja policajska logika.

shadeX ::

Nop. Najbrž policijski instinkt? :) Ura je bila tudi pozna..

Pač nič narobe če preverijo človeka. To je njihovo delo.

nikolinika ::

Hmm, 9 pik in mladi šofer? Ja izpit bo šel. Sva si kar na podobnem...jaz sme opravila vozniško junija 2010 in kot mladi voznik ti pri 7 ali več pikah odvzamejo izpit in ga moraš ponovno delat, vse od začetka. Js sm dobila kazen za neprilagojeno hitrost vremenskim razmeram in svojim sposobnim ter lastnostim ceste (me je odneslo s ceste na mokri cesti v Portorožu), tu sem pokasirala 6 kazenskih in 2 meseca kasneje me je še pri nas na Brezovici dobil radar, peljala 68 namesto 50, kot je bila omejitev. Po taki neumnosti. Dolgo časa sem se tepla po glavi zaradi tega in moram priznat, da se še zdej res sekiram ampak se moraš sprijaznit.Brez izpita sem že malo več kot 3 leta in letos januarja sem se končno spravla delat izpit v drugo..vse sem že opravla, sedaj le čakam 19.5.2014- datum moje glavne vožnje:)) In srčno upam, da naredim. Ti dajo take stvari misliti. Mislim, da bom zdaj precej bolj pazljiva na cesti in čuvala izpit:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mladi voznik

Oddelek: Na cesti
478773 (7037) Mare2
»

0.0 na alkotestu in toleranca

Oddelek: Na cesti
237850 (7072) čuhalev
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018527 (15582) Zajec123

Alkohol-mladi voznik

Oddelek: Loža
246251 (5810) m0LN4r
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313720 (12756) gzibret

Več podobnih tem