» »

Napihal sem

Napihal sem

««
«
1 / 6
»»

ayous ::

V soboto zvečer sem napihal 0,89 miligrama na liter zraka.V zapisniku piše predpisana globa 250 evr in odvzem vozniškega dovoljenja.Zanima me ali je ta odvzem trajen in če je ali lahko sodnik za prekrške umili kazen glede na to da imam že 7 let izpit in nisem prej naredil nobenega prekrška, pa tudi da sem pihal 100m od doma?
Naj povem še da sem dobil "lepo" darilo za rojstni dan;((

BigWhale ::

Skoda, ker nisi sel zadnjih 200m pes... ;)

kupola ::

Si ne morem pomagat, da nebi ...

Povezava

Res izbereš "najbolši možen" čas za to. :8)

Microsoft ::

Bil bi ze skrajni cas, da se odstrani ta alkohol iz cest. Pac, nekje je treba zacet. Poleg tega, ce je po novih merah 0,25 najvec, koliko lahko imas, je to, kar si imel ti kar 4x prevec. Kot bi se 200 peljal cez naselje. Ce to drzi, seveda.

V zapisniku piše predpisana globa 250 evr in odvzem vozniškega dovoljenja.

Evo, to ti je darilo. Nikagva kazen. Dokler ne bo se kake 0 zraven, je kazen brezvezna. Za tak denar dobis eno brezvezno graficno kartico, ki jo ima ze vsak taprvi.

Sem ene prakrat premisljeval, kako bi jst postavil kazni, ce bi lahko. Prvo, avtu s katerim je bil ustavljen pijan voznik, se odvzame registracija in hkrati tem avtu onemogoci ponovno registracijo za dobo enega leta. Vsaj to.:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hooger ::

Vse najboljše za R. dan.....:D

Upam, da te je izučilo.... na svoj rojstni dan te drugi vozijo okoli.....ali pa greš peš :\

@MS...

Po tvoje človek, ki je napihal, potem ne bi mogel eno leto prodati avtomobila?? Res si se super spomnil:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hooger ()

Good Guy ::

@kupola

s tem en bojo nardil nč... če se ga hočeš napit se ga bošp v vsakem primeru...

kar se tiče vožnje pod vplivom alkota.. najdte se treznga voznika(pa tut če brez izpita), bo pokasiru velik manjšo(oz nič če znaš vrtit gobec pa se zment) kazen kot pa nekdo ki bo pijan vozu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BigWhale ::

> se odvzame registracija in hkrati tem avtu onemogoci ponovno registracijo za
> dobo enega leta.

Saj ni avto pil... ;>

kupola ::

sm hotel samo povdarit tajming, ravno danes ko smo 21. 2., se odpre taka tema ...

Microsoft ::

Po tvoje človek, ki je napihal, potem ne bi mogel eno leto prodati avtomobila??

FYI, avto lahko prodas/kupis neregistriranega, tko da to ne drzi, kar ti pravis.

Saj ni avto pil... ;>

Ni, samo je z odvzemom registracija avtu za eno leto nemogoce (razen ce ne krsis) ponoviti pijano voznjo z tem istim avtom. Lastnik avta bo naslednjic vsaj 10x premislil, v kaj se spusca.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Heh, vi ste pa tapravi. Tule neki nakladate kake kazne bi vi dali, pa da je Alexinhoju čist prav, da je dobo kazen, ko pa je konc tedna oz. vikend, se pa večina vas vozi pijana po cestah.

Sicer pa Alexinho, s kakim razlogom si sploh objavil tole? Te naj pomilujemo ali želiš najdi koga, ki bi imel veze pri sodniku, ali ti naj voščimo rojstni dan?
Sodnik ti kazni ne bo omilil, glede odzvema pa ne vem, samo če bi bil trajen odvzem, potem se itak večina Slovencev vozi okol brez vozniške oz. so se že davno spufali pri avtošoli :).

hooger ::

se odvzame registracija in hkrati tem avtu onemogoci ponovno registracijo za dobo enega leta


kdo bo kupil avto, če ga lahko registrira šele čez eno leto :\

kupola ::

Če prav razumem, je izgubil vozniško in bo moral znova delati vozniški izpit. Ampak prej kot v enem letu ga ne smeš iti delati. To je kar huda kazen.

Microsoft ::

... pa je konc tedna oz. vikend, se pa večina vas vozi pijana po cestah.

Itak. :\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

kdo bo kupil avto, če ga lahko registrira šele čez eno leto

Zdej te ne razumem. A ti bi rad uvedel nagrajevanje tistih, ki se nasekani tko vozijo? Pa da naredimo akcijo, kjer bo tisti, ki bo nesekan kot aksa, dobil bon v vrednosti 1000€?



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Odvzem je seveda trajen. Nisem pa vedel, da je po novem 0.25 max kar lahko imas. Vrjetno ravno zato, ker ne uzivam alkohola kadar vozim in se s taksnimi omejitvami ne obremenujem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sweeti007 ::

@microsoft tebe bi bli veseli američani bi še kak bolj trapast zakon iznašel

Microsoft ::

V tem ni nic trapastega. Vsaj malo bi resil problem. Za razliko od tvojega predloga, ki ga ni.:\

Pac, na kurac mi gre, ker se takali luleki vozijo ob vikendih, potem pa policaji strasijo naslednji teden za vsakem vogalu.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Good Guy ::

@tilen

odvzem ni trajen oz je odvisen od sodnika

mam frenda k je napihu še mal več, pri tem se je še zvrnu, ko so policaji pripeljali mimo..ž

dobu je sodnika ampak je izpit dobu nazaj..

@microsoft

kaj te skrbijo policaji na vsakem vogalu če voziš trezn
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

BigWhale ::

> Tule neki nakladate kake kazne bi vi dali, pa da je Alexinhoju čist prav, da je
> dobo kazen, ko pa je konc tedna oz. vikend, se pa večina vas vozi pijana po
> cestah.

Govori zase. Smartass.

Tilen ::

Koliko let nazaj je to bilo rovtar?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Good Guy ::

tilen letos 2 tedna po novem letu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tilen ::

Me pa se vedno zanima od kdaj je meja 0.25? Kak link mogoce?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hafnerb ::

Kolega je meu podobno situacijo pred letom, pihnu 1.5 po stari merski enoti, s tem da je pred tem še v eno bajto z avtam zletu.Mu je že sodnica povedala, da mu bojo izpit vzel, pa prepoved oporavljanja izpita en let itd..
Pol je pa enmu odvetniku dau 500 EUR , pa se je un zmenu za sam 6 kazenskih pik.
Tko da če maš pizarijo rajš dj tok dnara odvetniku kt da ga drgač daš za nov izpit.

BigWhale ::

Mirkosoft,

Odvzem prometnega dovoljenja vozilu je naravnost bebavo dejanje. Saj, kot sem ze rekel, vozilo in pilo alkohola, pil ga je voznik. Vozniku se odvzame voznisko dovoljenje.

Da bi zaradi tega ker je voznik pil kaznoval se avto je pa traparija. Avto lahko se kdo drug vozi. Tako kot se lahko voznik brez vozniskega dovoljenja vozi se lahko vozi tudi avto brez prometnega.

SodVina ::

AFAIK je meja ista kot je bila, vendar se je z januarjem 2006 spremenila enota z grama na kilogram telesne teze v gram na liter izdihanega zraka. Nekaj v tem stilu no. tako da 0,25 je priblizno isto kot pred dvemi leti 0.5

Good Guy ::

ja meja je bla spuščena iz 0.5(če maš izpit že 2 leti)

tuki poglej
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tilen ::

Ampak nekaj je moralo botrovati k tej odlocitvi? A so nekateri napihali toliko, da aparat ni bil vec zmozen pokazat? [hec]

Ce je tako, kot pravi SodVina, potem tvoj link ne drzi vec, rovtar. Je pa v tem primeru ustvarjalec te teme napihal "po starem" cez 1.7...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SodVina ::

nic se ni meja spustila. Le druga enota je:
link: 24ur - spremrmbe pri preverjanju vinjenosti

sredi leta 2005 je tole blo.

sweeti007 ::

predlogi morajo bet razumni.
en dobr predlog bi beu javna dela ker denar pač plačaš pa je.zakaj?bogatašu ni težko dat 500€ vendar mu je pa tolk težje za lopato primit.

Tilen ::

Torej koliko je nova meja? Z 0.25 jo presežemo...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

V-i-p ::

No, fino še en pijan na cesti. Jah, po starem si frulo raztegnil približno do 1.8, tako da ti bržčas sledi trajen odvzem vozniškega dovoljenja in ponovni obisk tečaja CPP, prve pomoči, avtošole, kaj je to sklopka in še kaj. Čestitam!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Microsoft ::

en dobr predlog bi beu javna dela

To ne mores. Ljudje imajo v podjetjih pogodbe, sestanke, obveznosti itn. Ne mores jih zdej kar tako spravit nekam travo kosit.
Glede kazni pa je ze bilo govora, da se 500€ spremeni v 5% necesa. Se pravi, kazen je relativna glede na avto/hiso/bruto placo/itn.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mavrik ::

Seveda da lahko. Tako kot jih lahko v ječo vržeš.
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Microsoft, se pravi nekdo uradno brez place/avta/hise/... naj ostane v tem primeru brez kazni?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

opeter ::

Ni, samo je z odvzemom registracija avtu za eno leto nemogoce (razen ce ne krsis) ponoviti pijano voznjo z tem istim avtom. Lastnik avta bo naslednjic vsaj 10x premislil, v kaj se spusca.

Hahaha, saj kaj ti pomaga registracija, ko pa se cigani (ups, romi) vozijo naokoli brez registracije, policija pa niti ne pisne. :\
Za nekatere pa bi bil to pravi šok. Zame ne, ker nimam avta. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

opeter ::

Se pa popolnoma strinjam z Mavrikom. Pred Zakonom (nekoč pred Bogom, kraljem, kako hočete) smo (baje) vsi isti. Torej lahko tudi bogatašu, direktorju, menedžerju, politiku, kaplanu, pa tudi sosedovemu Jožeku dajo lopato, grable in koso v roke, pa naj gre lepo delat. Vprašanje je, če bi jih lahko "prisilil", ker pač živimo v z*****i pravni državi s tisočerimi zakoni, podzakoni in raznimi akti. Je pa tudi res, da boš težko nekatere pregovoril (z lepimi besedami), naj primerjo lopato. Raje plačajo 500 EUR pa so frei.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

;-) ::

V zapisniku piše predpisana globa 250 evr in odvzem vozniškega dovoljenja.


Še premal si dobil glede na to da vinjen voziš. Jaz sem za takojšen-trajen odvzem vozniškega dovoljenja ob vinjenosti itd.

en dobr predlog bi beu javna dela


Hja mladoletni dobijo včasih to-sem bil priča, k je kolega moral 30 delati v posebni šoli. To se mi zdi pravično

STASI ::

Evo, to ti je darilo. Nikagva kazen. Dokler ne bo se kake 0 zraven, je kazen brezvezna. Za tak denar dobis eno brezvezno graficno kartico, ki jo ima ze vsak taprvi.


Ravno v petkovem Dnevniku je bilo o kaznih v Veliki Britaniji. Kazen za vožnjo pod vplivom je pri njih 5000 funtov.
IMO bi morale biti kazni prilagojene glede na tvoj zaslužek.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

cila22 ::

Pol pa pravjo, da živimo v svobodnem svetu. Kirga ma za brigat, če človk pijan voz, dokler pijan ne povzroči nesreče nimate kaj obsojat. Pa naj še kdo reče, da so nevarni pijani vozniki, poglejte kako ženske vozijo in stari ati. Jaz še vedno k sem pijan vozil sem bil previden, bolj kot ponavadi, pa to sem vedno poček ponoči, ko je cesta prazna. Mi lahko kdo dokaže, da sem nevaren voznik, kadar sem pijan?
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

MEDENA ::

refleksni čas se ti dokazano občutno zmanjša, ko si "pijan" in s tem postavljaš sebe in ostale udeležence v nevarnost...END OF STORY.
PIKA.

cila22 ::

Stavim, da imam hitrejši refkleksni čas kadar sem pijan kot ti trezna(trezen).
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

;-) ::

Tako misli večina alkoholikov, dokler se kaj ne zgodi.

Ejsi_Disi ::

Glede na zaslužek - to je nemogoče. Recimo xy zasluži 1500 € na mesec s stavami. In kdo mu bo sploh dokazal, da kaj zasluži. Drugače pa nobenega ne briga koliko zaslužim. To je med mano in delodajalcem.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Microsoft ::

Kirga ma za brigat, če človk pijan voz ...

Vsaj mene. Pa dvomim, da sem edini.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Ja, javna dela so lep nacin, kako nekoga, ki precej zasluzi, kaznovati.

Kar se voznje pod vplivom alkohola tice, bi jaz uvedel treznjenje v priporu. Cloveka se vkleni in se ga odpelje, takoj, ko se mu ugotovi, da ima prevec alkohola v krvi/izdihanem zraku.

koyotee ::

1:0 za policijo
kar tako naprej, kazen je še premajhna
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

NiMH ::

Hja no...Zdaj se pa vi postavite na njegovo mesto...Kako bi se VI počutili če bi dobili kazen?? Mislim da ne prav veselo...

Glede tega se pa strinjam...Višje kazni bi dali, manj bi bilo pijanih voznikov (ali pač?)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

d0rK ::

Kirga ma za brigat, če človk pijan voz, dokler pijan ne povzroči nesreče nimate kaj obsojat.



Wau, kako debilno misljenje. In kdo si ti da bos mene ogrozal? In ko bos nekoga ubil pijan, bo pa kaj? Ups? Prov ste mel?

koyotee ::

preventiva je boljsa kot kurativa...
za volan ne sedem pijan, pa se rima se ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Roadkill ::

Jah če pa nimaš enga treznga frenda, k bi te za tvoj RD okrog vozil, je pa tut problem.
Drugač pa ... jeba. Zdej veš, da ni pri pijanosti problem samo tvoja varnost, ampak tudi varnost drugih, katero si ogrožal in dobil za to kazen.

Pa drugač nisem nek purist glede tega. Spijem kako pivo tudi če vozim, ampak več kot tri še nisem. Grem raje peš kak kilometerček, ko da izzivam srečo in policaje.
Ü
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

Oddelek: Na cesti
3418382 (2952) feryz
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720921 (10242) krneki0001
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716295 (13239) Mare2
»

Nesreča in mladi voznik

Oddelek: Loža
384172 (3462) Tear_DR0P
»

Odvzem ipita 24h, kazen, vprašanje?

Oddelek: Loža
435266 (3765) amda

Več podobnih tem