» »

IBM 120GB

IBM 120GB

mile ::

Kaj so diski te serije še problematični. Razmišljam da bi ga kupu, ker ga dobim po smešni ceni.
  • premaknilo: bastadu ()

mile ::

Kurc , sm raj WD naroču. Ziher je ziher

cekr ::

A WD je pa ziher?

Malo bi prebral ponedeljkovo prilogo Dela, pa bi videl, da je tudi WD nekomu shodil.

Dokler se bo kaj vrtelo, ne bo nič ziher.

bastadu ::

Malo bi prebral ponedeljkovo prilogo Dela, pa bi videl, da je tudi WD nekomu shodil.
To je še vredu, če je nekomu shodil, pri IBMu pa je problem, ko je skor vsakemu shodu>:D

mile: Če so ti podatki dragi, čim dlje od IBMa (govorim o IDE diskih, IBM SCSI niso imeli nikdar takšnih problemov). Sicer je pa tudi res, da ko se bo nekaj vrtelo, ne bo nič 100%....

mile ::

Sej je men tud že crku WD (6.5 GB).

bastadu ::

Ja sem tudi slišal, da so WDji včasih kr fajn crkoval, vendar kogarkoli vprašaš je WD serija JB trenutno best buy...

mile ::

Upam da bo res delu. Ker za tale ADSL je disk skoz premajhen >:D

malinavc ::

WDji so crkoval predvsem stari...0-6gb..
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Frgazor ::

bastadu: od ibm-a niti scsi diski niso zanesljivi. pri nas na šihtu so pocrkali vsi, ide in scsi hehe. še sreča da imamo mirroring :]

Martesan ::

Ta novi IBM crkujejo kt za salo, ne poznam cloveka k nima problemov, k je moj 40 GB zacel dobivat badbloke je blo kr konc dons za par KB juter ze 5 MB! Brezveze. Drgac pa WD je tut mel probleme vcasih ja sam zdej so se popravli drgac so pa Maxtor zelo zanesljivi diski pa Seagate tut
ajde
:)
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

chucki ::

ocitno si spoznal cloveka ko nima problemov z IBM! to sm jst! imam ic 40gb in ic 60gb ona delujeta brez problema ze skoraj 1 leto!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Martesan ::

Ne veseli se prehitro.... >:D
Lahko te stvar se dohiti, lahko da ze mas bad blocke samo da zanje se ne ves, ....
Glede na to da je IBM disk je verjetnost velika da bo eventuelno prislo do zajeba
:D
ajde
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

krneki ::

Imel sem IBM 20GB 7200, delal je neki več kot 3 leta brez problemov. Pred parimi dnevi sm ga zamenjal za 120GB in zaenkrat ni problemov. Imam pa še en IBM 75GB 7200, ki dela že 2 leti in tudi ni problemov.

chucki ::

vsi pa tud ne morjo crknt! nism jst kriv da kopujete diske ala m*****......
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Gre^gor ::

Ohoho, "ze" eno leto? Eno leto ne pomeni NIC. Pocakaj se 1 leto, potem se pa oglasi. Ful je pa problem dobit diske, ki
delajo 1 leto :)

PS: Vecino folka, ki jih poznam, so jim IBM diski pocrkali in js nisem izjema. Pac, ce mas sreco, dobis dober disk :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gre^gor ()

chucki ::

kva mislis da bom disk mel 1 let al kva??? To jst menjavam ko gate >:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

JakobSTR ::

jst mam že od pantiveka WD /no ok od P133/ pa mi ni še noben crknu.
prvi --> 850mega WD --> še zdej dela
drugi --> 4giga WD --> tud še zdej dela
tretji --> 60 giga WD --> tud še zmer dela

cekr ::

Jest sm mu pa že verjetno skoraj vse firme, pa sem z IBM-ovimi diski najbolj zadovoljen.

Imam dva DTLA 307045 in dva iz zadnje najnovejše serije, pa nimam prav nobenih problemov.
Pa še enega Seagate, o katerem tudi nimam kaj za reči glede zaneslivosti. O hirosti, pa imam veliko za povedati.

TheJack ::

Če smem, bi povedal en štos:

Na sodišču:
tožilec: pripeljem lahko najmanj deset ljudi, ki so obtoženega videli pri dejanju!
obtoženi: In?! Jaz jih lahko pripeljem sto, ki me niso videli!

Kaj ima to zveze z IBMovimi diski in telim threadom? Kdo bo že pogruntal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

blue96 ::

ja več je diskov ki delajo kot diskov ibm ki ne delajo
.

TheJack ::

Morda (govorim za GXP75 in 60). Ne pa nujno. Pa recimo da. Recimo da je razmerje 60:40 za delujoče. Ali celo 70:30. Ali pa še manj. Še vedno huda katastrofa.

Kar sem hotel povedati je to, da so argumenti v stilu ''meni IBM dela, torej je z njimi vse v redu'', popoln absurd.

Gre^gor ::

Sej zato je pa odvisno od srece. Lahko da ti bo delal 10 let, lahko 1 mesec. Da pa diski crkujejo dokazuje se to, da so jim zmanjsali garancijo na 1 leto. S takim diskom nimam kej pocet.
Je pac vec moznosti:
- delas bekape sprot
- kupujes nov disk vsakega pol leta
- cakas kdaj ti ckrne
- mas 2 diska na raidu, na obeh enake podatke
....

Js bi raj kupu disk za 5K sit vec, ki zdrzi vec in ma tud vec garancije. Tole kar je zdej v stacunah je ena skart roba. Sam vpraste ljudi, kolk IBM diskov zacne cviliti po parih mescih uporabe...

Gandalfar ::

Sentry: pa to je tko .. 'govori se med ljudmi' .. pokazi podatke iz servisa. Nekdo je pred casom v forumu napisal v tocno eni taki debati, da IBM diski res crkujejo ampak toliko kot drugi in da je obcutek da vec ker ljudje kupujejo vec IBMe.

Poleg tega se zmeraj ven vlecete tisto serijo 40Gb diskov, ki se je pac pokvarila. Pac je bila neka slaba serija diskov. To je bilo 1-2leti nazaj. Sedaj govorimo o 120Gb diskih, ki delujejo na drugacni tehnologoji.

Ja imel sem tudi sam tisto serijo in mi je crknil disk in sem mel jebo zaradi tega. Ostalih 8 IBM diskov (od vecinoma 8Gb in en 6Gb) se zmeraj delajo BP. Ze dolgo... ampak to nic ne pove. Ali lahko nekdo najde neko kolikor toliko zanesljivo statistiko o pokvarljivosti diskov?

krneki ::

Tist da so nekaterim diskom zmanjšal garancijo 1.10.2002 s treh let na eno leto velja za Maxtor, WD pa še za kšnga proizvajalca (poglejte mal na strani proizvajalcev)...in ne za IBM.

Mac ::

Veš kaj, lahko bi imel za IBM-a 10 let garancije, pa dokler ti ga zaradi udarjanja glave po nečem (dtta 371010) ne zamenjajo, je itak vseeno.

Če bi rad slišal, kaj mi dela disk, ti pošljem wav, ki sem ga posnel. Imam pa še dva iz serija dtla, ki pa oba občasno pilita in škrtata, pa ju niti ne mislim pošiljati nazaj, če mi pa še pri prvem niso nič pomagali na servisu.

4 leta 3-je diski IBM za šrot. Pa si potem kaj naloži pametnega gor. Pa še v raidu sem ju imel. Tri dni sem hodll okoli sosedov, da sem spraznil raid in ga razbil na posamezna diska.

Pa ne misliš reči, da sem ravno jaz pobral tiste 3 procente?

(kako naj naredim povezavo, da bi wav lahko od tu zagnal?)

Mogoče bo delalo
_____________________________________
... lahko pa se seveda tudi motim ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mac ()

chucki ::

haha kr fajn skrta >:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Mac ::

Crkniti pa noče že tri leta (eno leto je bil priden). Sicer nimam več kaj posebnega gor, ampak vseeno. Tisti IBM Drive Fitnes test ne najde napake. S.m.a.r.t. ne najde napak. Pa kaj bi sploh govoril, saj je to programsko opremo spisal IBM, pa ja ne bo "po sebi sral". Naj gredo nekam, pa MlacoM z njimi (tam so ga "testirali" njihovi strokovnjaki, pa nič našli).
_____________________________________
... lahko pa se seveda tudi motim ...

McHregec ::

Jst mam WD 850MB v 486 pa dela še danes pa je stvar pržgana 24/7 pa tudi WD 40GB, ki imam sedaj dela lepo brez napak že leto in pol. Tudi nekaterim mojim prijateljam delajo IBM diski brez problemov že več let.
Destroyer Of The Worlds.

JakobSTR ::

čim manj kupujte v malcomu --> trgovina je vedno slabša

Jux ::

JakobSTR: četudi bi bila ta tvoja izjava resnična, ne vem kakšno povezavo ima to s trenutno temo in sploh pa nevem kako argumentiraš tole izjavo. So tebi morda prodali 100 IBM diskov in so se vsi pokvarili?
Odpri raje novo temo tipa "mlacom suxx, [firma za katero bi rad delal reklamo] rulez", da si bomo na čistem kako in kaj. Ni treba drekat po ostalih temah!

Glede IBM-ovih diskov, je pa zadnji uradni komentar ki sem ga zasledil izjava PR IBM-a, ki pravi da zadnja (VA serija) ni primerna za računalnike, ki so prižgani več kot 8 ur na dan. Go figure!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Mac ::

Ja, dobro da to piše na disku in da te prodajalci na to prijazno opozorijo !!!

Kot bi si kupil avto z leto dni garancije in bi ti za leto dni, ko bi crknil, povedali, da je narejen samo za vožnje do 100 km !

_____________________________________
... lahko pa se seveda tudi motim ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mac ()

iration ::

OT:
Jux: Mlacom je bil na dolgo in široko predebatiran in argumentov ni manjkalo, tako da ni treba vsakič razlagat zakaj štacuna sux.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939073 (6028) dela
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310928 (6556) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252199 (1255) windy
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483045 (2237) MadMax
»

IBM 45 GIG ze drugic crknil !!!!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161388 (1135) mobisuxguru01

Več podobnih tem