» »

Vrednotenje nepremičnin

Vrednotenje nepremičnin

«
1
2

Sc0ut ::

Kaj pravite na prejete okvirne zneske?

Kolikor gledam 24ur.com in domačo situacijo, so pri 100% oseb zgrešili.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Tarzan ::

Pač povej, da tvoj domek ni toliko vreden. Pa glej, da se ga ne spraviš potem za desetkrat višjo ceno prodajat, ker ne bo šlo.

Sc0ut ::

Nisem tega mislil, in ni ti treba biti nesramen.

mislim predvsem na precenjene vrednosti. Nekdo na 24ur je rekel, da je kupil za 75000, sedaj pa je dobil ocenjeno 143000.

Res ne vem, a morate nekateri biti takoj nesramni?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

DOOM_er ::

mi smo za stanovanje 12 let nazaj plačali okoli 3 milijone, zdej so nam ga ocenili na 45 tisoč evrov.
Robots will steal your job. But that's OK

opeter ::

3 milijone kaj? SIT ali DEM?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tarzan ::

Nisem mislil biti nesramen, vse prej kot to. Dejstvo je, da nekateri dvorci tod okoli imajo ogromno vrednost, lastniki pa sitnarijo, kakohudo so jim hišo precenili. Ko vprašaš, za koliko bi bili pripravljeni zadevo prodat pa tako ali tako vsi rečejo a neeee, prodal pa ne bi. Če bi jemal kredit bi pa tudi prav prišla dodatna cena stanovanja. No, takih primerov upam da bo čim manj.

Javi jim, da vrednost ni pravilno ocenjena. Prepričan sem, da ti jo lahko uspe še precej oklestiti, ampak kot omenjeno v prvem odgovoru - pritožujejo se nekateri, ki imajo nepremičnin več in imajo namen ob prvi priliki zadevo prodat. Ker trenutno kupcev ni, bodo plačevali davek, cene pa ne bodo mogli kar tako zminimizirati, ker so cene javne. Ob prodaji bi ta cena namreč delala v škodo prodajalcu in vsem, ki se s prodajo nepremičnin ukvarjajo.

Se opravičujem za "surov napad", ni bilo mišljeno nesramno, še manj namenjeno tebi osebno.

EC9 ::

Me zanima kaj bo vsa ta histerija v zvezi s temi ocenjenim vrednostmi naredila na trgu. Upam, da noben ni tako butast, da bo rekel, da je njegovo stanovanje vredno 100k, ker mu je GURS izračunal, da je vredno 100k.

Poleg nove obdavčitve se je "naenkrat" zgodilo še: Kriza Slovenskih bank (znižanje bonitetnih ocen), poplave, stečaj Vegrada, stavka in recesija. Kaj bo s cenami?

cewapcic ::

jst pa ne razumem, kako bodo oni preverjal če ti navedeš neresnične podatke?
a vi nimate problemov z napačni podatki? pr men so se za 10 let zmotil pr letu izgradnje

Šimpanz ::

Moje stanovanje sem jazkupil prejšnje leto za 120.000 eur, sedaj pa je ocenjeno na 117.000 eur.

bluefish ::

Pri nas je kar realna ocena.

DOOM_er ::

opeter je izjavil:

3 milijone kaj? SIT ali DEM?



tolarjev. 3 miljone DEM :)) bi blo fajn ja
Robots will steal your job. But that's OK

Sc0ut ::

Se zavedate, da če ne moreš plačati, ti postane občina solastnik?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Matako ::

Hja... vrednost je izračunana po sintetičnem ključu (lokacija, površina, leto izdelave, imat ima ono.. neki parametri v formuli).

Kako se človek pritoži na to v primeru, da so vhodni parametri pravilni in vse štima - težava je, da pač realnost ne ustreza formuli?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

;-) ::

Če so naše nepremičnine vredne tolk ko so zračunali, pa naj kar prinesejo denar! =)

mn ::

Pa kdo ve kako so izračunali ceno in kako se pritožiš na oceno. Od mati sem namreč ravno tako dobil pritožbo, da je njena nepremičnima precenjena, pa me zanima kako bi preveril.

Invictus ::

Sc0ut je izjavil:

Se zavedate, da če ne moreš plačati, ti postane občina solastnik?


Kje pa to piše ?

Potem lahko občina nabije davek na 50% vrednosti nepremičnine in v dveh letih postane 100% lastnica tvoje nepremičnine.

Če jo to res, potem nam naj bog pomaga. Ker sami si ne moremo več ...

LP I.

Sc0ut ::

http://24ur.com/clanki-spored/informati...

Kot določa 13. člen zakona, lahko v primeru, da davka ne moreš plačati, skleneš z občino neke vrste dogovor, da ji v zameno za svoje plačilo v last daš del svoje nepremičnine. Gre za konverzijo terjatve v lastniški delež. "Občina lahko z davčnim dolžnikom sklene dogovor o konverziji zapadlega in neplačanega davka na nepremičnini v lastniški delež občine na tej nepremičnini." V nadaljevanju: "O sklenitvi dogovora o konverziji zapadlega in neplačanega davka v lastniški delež občine na nepremičnini odloča občinski svet na predlog župana. Šteje se, da je davek plačan na dan podpisa dogovora o konverziji davka v lastniški delež občine na nepremičnini dolžnika." Tak dogovor je mogoče tudi razdreti: "Če se dogovor o konverziji davka v lastniški delež občine razdre, ta o tem obvesti davčni organ, ki na podlagi tega obvestila ponovno vzpostavi obveznost plačila davka skupaj z zamudnimi obrestmi."
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

bluefish ::

Glavni poudarek v tem sestavku je, da tak dogovor ni obvezen + se ga lahko razdre.

Vikking ::

Podatki so takšni kot so zaenkrat, in bo še trajalo nekaj časa da se jih večina uredi. Pa saj vam vseskozi govorijo da bodo še morali popravljati podatke, sedaj pa se čudite zakaj pride do razlik.
Preprosto: veliko podatkov so si lastniki nepremičnin izmislili ali jih nevede podali napačno, napake ki so jih storili popisovalci, nato vpisovalci v sisteme, potem različni podatki različni baz...

Sej bo, koliko bo pa to vplivalo na samo vrednotenje neprmičnin pri prodaji, pa bo še vedno delovala zadeva kupec-prodajalec ter povpraševanje.

guest #44 ::

Ej kje najdem podatke?

ThinkPad ::

Iz nekega drugega foruma:

Vse podatke, ki so na obvestilu napisani z navadno (neodebeljeno) pisavo boste lahko spreminjali preko spletne aplikacije OVN s pomočjo kode ki jo imate na obvestilu. Aplikacija bo odprta najverjetneje po 4 oktobru. Podatki ki so na obvestilu napisani odebeljno, pa načeloma lahko spreminjate le na podlagi elaboratov, ki jih izdela geodetsko podjetje.

tihipes ::

Na splošno so vse nepremičnine precenili, sicer je pa to še ena neumnost naše vlade in zapravljanje davkoplačevalskega denarja za popise...
http://www.najemjadrnice.jezakon.si/

harvey ::

Vikking je izjavil:


Sej bo, koliko bo pa to vplivalo na samo vrednotenje neprmičnin pri prodaji, pa bo še vedno delovala zadeva kupec-prodajalec ter povpraševanje.


Točno tako.Poslana vrednost nima nobene povezave s tržno, temveč služi zgolj za odmero davka!

MadMicka ::

tihipes, od kje teb podatek, da so na splošno vse nepremičine precenili? Moje bajte niso. Od mojga brata bajte niso. Mogoče tud zato, ker so verjetno neto tlorisne površine močno prenizke.

lexios ::

Javne zgradbe, državne, Cerkvene nepremičnine, zemljišča itd so oproščene davka?


Točno tako.Poslana vrednost nima nobene povezave s tržno, temveč služi zgolj za odmero davka!


Zaenkrat, kj veš kaj se bodo spomnli čez 10 let, ko bo jasno, da pokojninska reforma reforme ni vzdržna in državna blagajna prazna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

ahac ::

MadMicka je izjavil:

tihipes, od kje teb podatek, da so na splošno vse nepremičine precenili? Moje bajte niso. Od mojga brata bajte niso. Mogoče tud zato, ker so verjetno neto tlorisne površine močno prenizke.


Torej jim moraš ti poslat prave podatke o površini...


Anyway... pri nas je za več kot tretjino višja vsota kot je pa ocenil cenilc od sodišča.

Glede na to, kar piše v tisti knjigci, ki bi jo moral tud dobit, se pa lahko pritožiš na previsoko ceno (je notr obrazec prav za to), ampak bodo upošteval samo, če se pritoži več ljudi iz tvoje vrednostne cone (ampak če je res veliko hiš precenjenih je dost verjetno, da se bodo).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

detroit ::

Doh naša bajta je krepko čez 300k ocenjena bla, ne vem mogoče so parcelo računal pa avte (moj +2k:D) pa motor in vso šaro notri. Mislim, da so se mal uštel. Starši niso tega mnenja sicer. Kaki so pa postopki pritožbe, se pritožiš pa pridejo ocenit na lice mesta?

lexios je izjavil:

Javne zgradbe, državne, Cerkvene nepremičnine, zemljišča itd so oproščene davka?


Točno tako.Poslana vrednost nima nobene povezave s tržno, temveč služi zgolj za odmero davka!


Zaenkrat, kj veš kaj se bodo spomnli čez 10 let, ko bo jasno, da pokojninska reforma reforme ni vzdržna in državna blagajna prazna...

če začnejo davke cervki poberat cerkev propade v par sto letih hehe, vernikov vse manj, zemlje pa še dost
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Okapi ::

Kaki so pa postopki pritožbe, se pritožiš pa pridejo ocenit na lice mesta?
Ničesar ne bodo posebej ocenjevali. Če so napačni kakšni podatki, ki vplivajo na ceno (površina, starost ...), pošlješ točne podatke in bodo avtomatično preračunali novo vrednost. Če so podatki pravilni, pomeni, da je previsoko ocenjena lokacija, to bodo pa popravili samo, če se bo od tak veliko ljudi pritožilo. In potem bo popravek veljal za vse, tudi za tiste, ki se niso pritožili.

Drugače pa si ljudje precej napačno predstavljajo to vrednotenje. V resnici predstavlja samo nekakšno okvirno ceno. Pri nas v Fužinah so vsa 80 kvadratov velika stanovanja po tem vrednotenju vredna enako, ker so pač enako velika, v enakem starostnem razredu in na enaki lokaciji. V resnici pa seveda niso vsa vredna enako, ker so ena že povsem razsuta, ena pa so kot nova. Vrednost okoliša pa temelji v glavnem na sklenjenih kupoprodajnih poslih v zadnjem letu, tudi če jih je bilo malo. In če so se prodajal v glavnem lepo ohranjena stanovanja, tista bolj razsuta pa ne, lahko to precej vpliva na splošno vrednost.

O.

fosil ::

"Razsuto" stanovanje se da z relativno majhnimi stroški zelo zrihtat.
Pobeliš stene, pobrusiš parket pa je v hipu popolnoma druga slika.
Fasada, streha, instalacije in podobne stvari, pa so stvar bloka kot celote.
Tako je!

krho ::

Naša 30let stara bajta na obrobju Kranja! skupaj 240m^2 K+P+M neto površine, je vredna več, kot so recimo danes V Delu oglasi za 300m^2 v Stožicah, ali recimo Škofljici... Tako, da ja... fejst precenjeno.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

trnvpeti ::

Seveda so postavljene na nižje cene.
Reklama je, da davek ne bo višji kot sedaj.
Postavijo se nižje cene , davek bo približno isti.
Tako ostane maneverski prostor, ko bo potrebno iztržiti več denarja.

papasmrk ::

Za našo bajto sta dobila fotr in mat izračun, ker sta oba lastnika in vsak je dobil 185.000 EUR.
Je torej bajta vredna 370.000 EUR (2 x 185.000 EUR) ali je samo 185.000 ?

krho ::

370k.. Sedaj pa še ~ kvadraturo povej in ~lokacijo, da vidim, če je tako precenjena kot naša.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

LuGi ::

3 sobno stanovanje(87m2) - blok 1. nadstropje (velenje)>> 127k 8-O

Niso normalni.

MadMicka ::

papasmrk, men se zdi, da je nepremičnina "vredna" 185.000 EUR!

Kako si ti krho prišel do tega, da si stvari seštel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

tadvet ::

A to drži, da lastnikom cerkvenih posesti oz. same cerkve ni treba plačati davkov ?

Okapi ::

3 sobno stanovanje(87m2) - blok 1. nadstropje (velenje)>> 127k
Točno toliko veliko, malo manj kot 30 let staro, stanovanje v ljubljanskih Fužinah je 170.000 evrov.

O.

papasmrk ::

krho je izjavil:

370k.. Sedaj pa še ~ kvadraturo povej in ~lokacijo, da vidim, če je tako precenjena kot naša.

Bajta je locirana v Borovnici, na eno nadstropje pride 90 m2, pritličje pa 1.štuk sta bivalna ( se pravi cca 180 m2), tretji štuk so pa gole stene, celotna parcela je cca 600 m2,

Okapi ::

To je kar 370 jurjev. A je 2. štuk opremljen ali ne, na vrednost ne vpliva.

O.

nobodyelse ::

Nekaj mi ni čisto jasno: Imamo nepremičnino (stanvoanje) lastnika sta 2 vsak po 50%, pri obeh je v obvestilu ocenjena vrednost nepremičnine 130k EUR, je potem skupna vrednost 260kEUR al 130kEUR ?

MadMicka ::

Okapi, pomoje je to kr lepo 185 k. Ne gre se kle zdej za tržno vrednost nepremičine. Bog ve, kolk ma v obvestilu napisane neto tlorisne in uproabne površine, pa kolk je bajta stara.

Na obvestilu piše 1. nepremičnina v k.o. XY in vrednost. Ni važno, koliko je lastnikov. Vrednost nepremičine je ena sama.
Vsaj tko jaz razumem. Če pa je treba, gremo pa lahko brskat po kakih pravilnikih, navodilih, po katerih so to delal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

papasmrk ::

nobodyelse je izjavil:

Nekaj mi ni čisto jasno: Imamo nepremičnino (stanvoanje) lastnika sta 2 vsak po 50%, pri obeh je v obvestilu ocenjena vrednost nepremičnine 130k EUR, je potem skupna vrednost 260kEUR al 130kEUR ?

Ti imaš točno isto vprašanje kot jaz...se pravi je tisti znesek sorazmeren glede na lastništvo, ali pa je to pač neto znesek pri vseh solastnikih...

Okapi ::

Tako velika hiša po mojem ni samo 185 jurjev vredna, razen če je stara. 87 kvadratov veliko stanovanje u Fužinama je 170 jurjev, ne more biti toliko vredna 270 kvadratov velika hiša na Brezovici.

Imam pa tudi podatek za eno hišo - 130 kvadratov bivalne površine, 90 let stara v Mostu na Soči je 60 jurjev.

se pravi je tisti znesek sorazmeren glede na lastništvo, ali pa je to pač neto znesek pri vseh solastnikih...
Po mojem je odvisno, kako je zadeva vpisana v zemljiško knjigo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

TESKAn ::

fosil je izjavil:

"Razsuto" stanovanje se da z relativno majhnimi stroški zelo zrihtat.
Pobeliš stene, pobrusiš parket pa je v hipu popolnoma druga slika.
Fasada, streha, instalacije in podobne stvari, pa so stvar bloka kot celote.


Ziher? Hočeš zamenjat parket, pa ugotoviš, da je pod 2 cm bukovga parketa, 2 cm s katranom napite plute samo nekaj peska, da so poravnali, potem pa že plata. In moreš dat lepo izolacijo, estrihe. Potem pa, ko že imaš tla ven, ugotoviš, da mogoče bi pa naknadno vgrajene cevi za centralno raje kot po stenah imel v tleh. Pa je že nekaj več dela. In nazadnje, napeljava je tudi že stara...dejmo še to v cevi pa po tleh speljat, ko je že vse razkopano. Tako da ne bit tako zelo prepričan o "relativno majhnih stroških";).

Za našo bajto sta dobila fotr in mat izračun, ker sta oba lastnika in vsak je dobil 185.000 EUR.
Je torej bajta vredna 370.000 EUR (2 x 185.000 EUR) ali je samo 185.000 ?

185.000. Tudi če je več lastnikov, dobi vsak polno vrednost.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

Okapi ::

"Razsuto" stanovanje se da z relativno majhnimi stroški zelo zrihtat.
To je zelo res. Ampak na tržno ceno takšna "površinska" razsutost vseeno precej vpliva.

Ko sem kupoval stanovanje, so bile stene vse rumene od nikotina, parket zdrajsan kot v kakšni delavnici, in sem seveda zavijal z očmi, jamral in nižal ceno;) Potem sem pa najel dva majstra, ki sta v enem tednu in za dobrega jurja evrov vse poštimala in bi lahko takoj stanovanje prodal za recimo 10 jurjev dražje.

O.

Avenger ::

Ej, sam tale davek je pa že perverzija. Sama molža. Zdaj ko policaji štrajkajo, pravijo da 2 miljona eur na dan država zgubi, ker ne kasirajo kazni, kar je blazen znesek. Čisto vsak državljan preko kazni prispeva 1 eur dnevno. Ni čudno da ljudje nimajo denarja, država pač vse pobere, pozna pa se seveda najbolj nižjemu in srednjemu sloju.... enkrat kmal bo počilo...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

koyotee ::

pa sej a ne vidte, da so povsod po evropi štrajki, taki in drugačni. Cilj vseh teh štrajkov pa je uvedba "policijske ure", tako da bomo še bolj pod nadzorom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

lexios ::

Cilj teh štrajkov je vbistvu bolj anti-privatizacija "države", pa večini ni jasno! Seveda, delavci štrajkajo zato ker jim nekaj "pripada", ironija vbistvu! ;((

Okapi, pa bi jo prodal za tolko, uno na Mostu na Soči? Mal dvomim... Btw., maš psa? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Mehmed ::

MadMicka je izjavil:

tihipes, od kje teb podatek, da so na splošno vse nepremičine precenili? Moje bajte niso. Od mojga brata bajte niso. Mogoče tud zato, ker so verjetno neto tlorisne površine močno prenizke.

Moje tud niso precenili.
So mi pa pripisal eno bajto za katero nism slisu se nikol :D

Okapi ::

Okapi, pa bi jo prodal za tolko, uno na Mostu na Soči? Mal dvomim... Btw., maš psa?
V resnici ne vem, po koliko se take hiše tam prodajajo, ampak se bojim, da prav veliko več ni vredna. Psa pa nimam;-)

O.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114186928 (14073) MrStein
»

Se splaca kredit vzeti na polovico z nekom ali sam v celoti ?

Oddelek: Loža
305573 (4457) Gambino
»

Poglejmo koliko je vredna taščina ali sosedova hiša! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27433511 (24982) LordTado
»

Nepremičnina

Oddelek: Loža
151407 (1090) genius11

Več podobnih tem