» »

majhni ljudje z velikimi psi

majhni ljudje z velikimi psi

1 2 3
4
»

rezator ::

rezator je izjavil:

Sej se ne bojim zase, za mojga psa se bojim.

Nevem kaj tu ne razumeš. Ni me strah zame. Psa "popipsam" zagrabim kakšno palico in ga tovčem ali v pimeru da ga dobro zadanem z pipsom se vržem na njega in ga davim dokljer ne izdihne, ga zbrcam ali če se mi bi totalno odlopilo ga zaštiham z nožem, ki ga imam v žepu sporaj vedno, ko grem z psom na sprehod. Mislim, da povedano opisuje, da bi svojga psa branil celo bolj, kot sebe.
Some people feel the rain. Others just get wet.

hotlips ::

BC3 inb ostali pasjeljubci 8-)
To da danes mnogi svoje pasje ljubljence tretirajo kot družinske člane in jim pomenijo veliko več kot soljudje je žalostno dejstvo, vendar povsem legitimna pravica lastnikov svojih živalskih prijateljev.

That said; Družbene norme in zakonska pravila vrednotijo človeško življenje nad živalskim, tako da ne glede na to kako se tebi zdi, če boš ti (pa zdej čist slučajno tvoj primer uporabljm, te ne poznam, sigurno si vredu dečko, ker je tako slikovit), ki ti tvoj pes pomeni več kot 20 otrok imel na izbero (npr. pri poplavah oz čem podobnim) rešit otroka, četud ni tvoj, al pa svojga psa in se boš odločil za svojga psa, bi bil lahko obtožen uboja iz malomarnosti, najmanj kar pa ti ne uide je gnev in obsojanje javnosti. Po drugi strani, če nastrada tvoj pes se razen tebe ne bo noben preveč sekiral.
Al pa en krajši scenarij. Če ti kdo ubije psa, al pa da voidiš da ga pškoduje in boš ti napadel napadalca, ga pri s kolom po glav oz kej podobenga, kako misliš, da se bo končalo, oz kako bi se moralo končati?

lp.hl

gendale ::

rezator je izjavil:

Bom kr tole temo uporabil za eno vprašanje.

Sem bil v eni lovski trgovini v City parku, da bi kupil anti dog sprej oziroma solzilec (kakor koli pač se mu že reče), ker nikoli neveš, kaj te čaka kje, še spoh če sprehajaš psa in živiš v kraju kjer je kar nekaj psv odvezanih... No in ko sem rekel prodajalcu kaj bi rad, mi je tip kazal te solzilce (3 različne) in najcenejši je bil 17E (30 ml se mi zdi). Ko sm mu rekel, da tolko denarja nedam, da naj mi pokaže cenejše mi je rekel, da ti cenejši ne vplivajo na psa, da da samo na človeka in mi je začel nabijati da ti so iz tega in onega in tisti cenejši so pa iz nevem česa in da to na psa nima vpliva in da ima samo vpliv samo za človeka. Mislim zdaj nevem ali me je tip hotel na vsak način prepričati v napačno, ali pa je imel prav?

http://www.bolha.com/oglas1272467207/so...
Sam sem imel v mislih nekaj takega, kaj mi je pa un tip ponujal pa spoh nevem.

pomoje bi bilo najbolje dobit nekaj takega http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid...
samo je pomoje pri nas prepovedano
namesto palice ti pa priporočam raje kaj ostrega, ker so psi bolj občutljivi na vbodne rane kot tope udarce
res idealno bi pa bilo strelno orožje, samo je žal pri nas prepovedano

Dejan_007 ::

Pes je občutljiv na rep, ker je ta povezana z hrbtenjačo zato psa ni potrebno ubiti, temveč se ga zagrabi za rep in odvleče stran. Pes bo kmalu popustil.

BC3 ::

hotlips je izjavil:

...se boš odločil za svojga psa, bi bil lahko obtožen uboja iz malomarnosti, najmanj kar pa ti ne uide je gnev in obsojanje javnosti. Po drugi strani, če nastrada tvoj pes se razen tebe ne bo noben preveč sekiral.
o temu, da ne bi rešil svojega psa iz vode sploh ne bi razmišljal, to je zame tako samoumevno, kot dihanje. v bistvu bi lahko ljudi, katere bi rešil pred psom preštel na prste ene roke, pa še bi mi kaki trije ostali. v gnevu in obsojanju javnosti ne vidim nikakršne težave, o tveganju uboja iz malomarnosti pa malo nižje.

hotlips je izjavil:

Al pa en krajši scenarij. Če ti kdo ubije psa, al pa da voidiš da ga pškoduje in boš ti napadel napadalca, ga pri s kolom po glav oz kej podobenga, kako misliš, da se bo končalo, oz kako bi se moralo končati?
če sem zraven, ko se to dogaja se obnašam kot, da se dogaja meni, kar pomeni, da imam v mislih samo eno stvar - na najhitrejši način onesposobiti napadalca. to pomeni, da uporabim karkoli imam pri sebi ali najdem v okolici, v skrajnem primeru pa uporabim noge in roke.
nikakor v takšni situaciji ne bi razmišljal o zakonih in kaznih ter posledicah, ki mi v tistem trenutku nič ne pomagajo.
če se gre za "payback" bi pa poskusil storilca zasledovati in na samem poskrbeti, da kaj podobnega nikoli več ne bi storil.
poskušal bi poskrbeti za to, da ostanem nekaznovan sem pa definitivno pripravljen tvegati kazen in se mi tudi zdi vredno iti za kako leto v zapor zaradi dejanj s katerimi zaščitim sebe ali osebo, ki mi nekaj pomeni.

Dejan_007 je izjavil:

Pes je občutljiv na rep, ker je ta povezana z hrbtenjačo zato psa ni potrebno ubiti, temveč se ga zagrabi za rep in odvleče stran. Pes bo kmalu popustil.
lahko ga odvlečeš ampak z njim vred tudi tisto, kar drži v gobcu, ker zaradi tega ne bo spustil, sploh kak terier. vem iz izkušenj ;)
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

gendale ::

Dejan_007 je izjavil:

Pes je občutljiv na rep, ker je ta povezana z hrbtenjačo zato psa ni potrebno ubiti, temveč se ga zagrabi za rep in odvleče stran. Pes bo kmalu popustil.

glej, če mene (oziroma koga od mojih bližnjih) napade pes je edina stvar, ki bi mi šla po glavi, kako ga najhitreje ubit

BC3 je izjavil:

če sem zraven, ko se to dogaja se obnašam kot, da se dogaja meni, kar pomeni, da imam v mislih samo eno stvar - na najhitrejši način onesposobiti napadalca. to pomeni, da uporabim karkoli imam pri sebi ali najdem v okolici, v skrajnem primeru pa uporabim noge in roke.
nikakor v takšni situaciji ne bi razmišljal o zakonih in kaznih ter posledicah, ki mi v tistem trenutku nič ne pomagajo.

kaj pa ta scenarij
tvoj pes neizzvano napade nekoga
ta oseba ubije tvojega psa
kaj storiš?

Vajenc ::

Ima kdo izkušnje z električno ovratnico, ki po potrebi strese psa oz. ovratnico, ki po potrebi pošprica psa?

Po Zakonu o zaščiti živali (ZZZiv) namreč v 9. odstavku 15. člena govori:
Prepovedana ravnanja so:
– vzreja, vzgoja in šolanje na način in s pripomočki, ki živali povzročajo bolečine ali kako drugače škodijo njenemu zdravju;
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

rezator ::

Mene pa zanima kam prijaviti osebo, ki sprehaja psa sredi LJ, ki ni privezan? Gre za Argentinsko dogo, ki ga sprehaja neka stara teta (baba), pes hodi par metrov od nje, ni privezan in nima nagobčnika. Sem gledal iz balkona, ko sem glih kadil, vendar mi ni bilo prijetno. In stare nisem videl prvič, sem jo videl že parkrat.
Some people feel the rain. Others just get wet.

energetik ::

Verjetno na 113?

Problem je, ker bi pri sprehodu po recimo Tivoliju in Rožniku moral imeti kar stalno tel. zvezo z 113...

JohanP ::

Če ne misliš vzeti zakona v svoje roke, potem pokliči mestno redarstvo ali pa policijo.

gruntfürmich ::

folk vedno bolj in bolj nadleguje folk s temi spuščenimi cucki.
odkar lovci ne smemo več usmrtiti teh spuščenih cuckov, lastniki le-te kar redno spuščajo. sem bil prav začuden, ko sem zvedel da ima en psihopat kar vedno spuščene svoje 3 pse, in kjer se ti cucki šetajo, folk zelo nadlegujejo in motijo mimoidoče.
sem zelo šokiran kaj vse si nekateri dovolijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dejan_007 ::

Pes seveda mora biti privezan ni pa mu potrebno imeti nagpbčnika razen če je pes že kdaj ..... itd
Seveda je to neodgovorno, da se psi spuščajo v naseljih oz v urbanem okolju. Če se psa že mora spustiti potem naj se ga spusti na travnikih oz gozdovih, kjer ni ljudi.

gruntfürmich; Razlika je če je pes spuščen vendar na očeh lastnika, ter klateški pes brez lastnika. Lovci pa so streljal na vse, še na ljudi. Saj vemo v gozdu je najnevarnejši pijani lovec. Nikdar ne veš kdaj te zamenja za žival sploh takrat ko je pod dozo, kar pa je velikokrat.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

To je zato, ker je folk pasiven in misli, da je normalno, da mu nek pes skače po hlačah in liže po roki. Če bi vsak klical 113, bi bilo hitro konec temu.

gruntfürmich ::

Dejan_007 je izjavil:

gruntfürmich; Razlika je če je pes spuščen vendar na očeh lastnika, ter klateški pes brez lastnika. Lovci pa so streljal na vse, še na ljudi. Saj vemo v gozdu je najnevarnejši pijani lovec. Nikdar ne veš kdaj te zamenja za žival sploh takrat ko je pod dozo, kar pa je velikokrat.


če je pes v gozdu ne more biti na očeh. ker ga je praktično nemogoče zadržati, da ne bo letel za vonjem, če bo katero žival dobil v nos.
to pa lovce najbolj moti.

se strinjam, da je bilo marsikdaj nepotrebno ustreliti psa, čeprav verjetno nikoli ni bil ustreljen pes, ki ga je lastnik peljal na vrvisi na sprehod! sem prepričan da so bili vedno ustreljeni psi, ki so bili spuščeni. tudi dandanes lahko beremo v kakih 24h, ko so ženski ustrelili psa. ampak vešča sploh ni vedla kje se njen pes potika!!!

poudariti pa hočem, da je dandanes pravzaprav večji kaos, kot je vladal takrat, imho.
te raznorazne afere s psi v sloveniji so že naravnost groteskne!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

In te z lovci tudi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Drekcpekc ::

Včeraj me je na sprehodu ovohaval nek velik (prevelik za to pasmo) nemški ovčar. Najprej me ovahava, hodi okrog mene, potem pa se postavi, skoraj skoči pred mene in začne lajat na ves glas in stoji na miru.
Manjkalo je par sekund pa bi ga brcnil v tisto dolgo glavo.

Seveda je potem odšel, okrog njega pa kot ponavadi nikogar, lastnika niti blizu. Če bi bil lastnik kje blizu bi sigurno klical 113.

Ker nisem navajen, da mi težijo takšni cucki nevarni in tudi ne bom prenašal tega. Lahko bi se drugače končalo in bi bilo sranje.

Me pa zanima, kaj bi se zgodilo, če bi ga res brcnil v gobec? Bi nazaj skočil in nehal težit ali bi ga še bolj razkurilo?

Ima kdo kakšno statistiko takšnih brc v glavo? :D

WarpedGone ::

Si ga gledal v oči? Mel odprta usta z vidnimi zobmi?
Pasja psihologija. Če bi ga brcnil, bi te 100% obgrizel.

A veste zakaj psi lajajo na poštarje? Ker to deluje.
Lajajo, ker jih hočejo pregnat iz svojega prostora. Ker poštar precej hitro oddide, dobijo potrditev da lajež deluje in bojo lajali tudi naslednjič, ko bodo hotel koga odnagnat.
Zbogom in hvala za vse ribe

urban99 ::

WarpedGone je izjavil:

A veste zakaj psi lajajo na poštarje? Ker to deluje.
Lajajo, ker jih hočejo pregnat iz svojega prostora. Ker poštar precej hitro oddide, dobijo potrditev da lajež deluje in bojo lajali tudi naslednjič, ko bodo hotel koga odnagnat.


Po tej logiki psi, ki ne vidijo poštarja, ne lajajo :) Nima veze. S tem v zvezi je zanimiva "teorija" zakaj poštarja napadajo - ker prekine rutino. Poštar pride, pes zalaja, poštar odide. Poštar prinese paket, pes zalaja, poštar ne odide...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

rezator ::

JohanP je izjavil:

Če ne misliš vzeti zakona v svoje roke, potem pokliči mestno redarstvo ali pa policijo.


Z argentinsko dogo pa res ne mislim met osebno pizdarij :D
Some people feel the rain. Others just get wet.

gruntfürmich ::

kaj pa glede poštarjev? je padla že kakšna tožba ali kako ima to pošta rešeno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BC3 ::

gendale je izjavil:

kaj pa ta scenarij
tvoj pes neizzvano napade nekoga
ta oseba ubije tvojega psa
kaj storiš?
moj pes ni nikoli spuščen in se to ne more zgoditi, če pa se strga ovratnica ali povodec se pa seveda lahko vsak brani kakorkoli se zna in hoče...

Drekcpekc je izjavil:

Me pa zanima, kaj bi se zgodilo, če bi ga res brcnil v gobec? Bi nazaj skočil in nehal težit ali bi ga še bolj razkurilo?

Ima kdo kakšno statistiko takšnih brc v glavo? :D
po mojih izkušnjah so do sedaj še vsi psi takoj odskočili in nehali težiti (trikrat brca v glavo in enkrat udarec s palico po nosu, štirje različni psi), vsaj toliko, da so lastniki prišli blizu in jih odstranili. ampak v vseh teh primerih so bili psi napadalni proti mojemu psu in ne proti meni tako da, če je že v začetku agresiven proti tebi zna biti drugače. definitivno pa, če vidiš, da ne gre drugače je treba brcniti močno in brez zadržkov, ne nekaj na pol, da ga samo še bolj razdražiš...
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

gruntfürmich ::

gendale je izjavil:


kaj pa ta scenarij
tvoj pes neizzvano napade nekoga
ta oseba ubije tvojega psa
kaj storiš?


daš mu 5000€ v roko in ga prosiš naj te ne toži... če pa ima kakšno pričo zraven pa mu daš 10.000€ in ga na kolenih prosiš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BRBR ::

mihec87 je izjavil:

Ko tista par kilska čivava všene, več kilskega vemo kaj se zgodi, in pol lastnik čivavo zagrabi ta več kilski pes pa vse skupaj


Banda, ne se zajebavat z baterijci. Imel sem nemško ovčarko, ki je pred baterijcem rikvertirala dokler se je dalo, potem je zgledalo, da ga bo zmlinčila kot mačka. Posegel sem vmes - a kdo ve kak ostre zobe majo baterijci ! - kot nož. Drugič ga bom pustil, da ga ovčarka pohrusta.

Torej oni z velikimi psi, ki kdaj pa kdaj pogledate kako topi so očnjaki, pri baterijcih je drugače, zgleda.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

energetik ::

Kaj je to "baterijec"?

BRBR ::

Baterijec je zadeva obratno sorazmerna Kraškemu ovčarju. Za moj okus je to nekaj <=
odrasla mačka. Sem se pa potrudil dokazat, da se tega izraza nisem jaz spomnil:link
išči 'baterij' tam notri.
Never underestimate the power of idiots in large groups.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048807 (44103) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955369 (45216) Massacra
»

Sosed in njegov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214365 (12512) francek1
»

kako najhitreje ubiti psa.. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16734844 (29328) Vajenc
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922153 (20402) krneki0001

Več podobnih tem