» »

Spet 1000x preguran FRI

Spet 1000x preguran FRI

marko91 ::

Oktobra začnem na študirat na FRI v VSŠ programu. V kolikor sem seznanjen je po bolonsjskem sistemu vse 1. stopnja in je ovrednotena s 180 kredtitnimi točkami. Ravno zaradi tega sem se odločil za VSŠ, ker naj bi bila ista stopnja, bolj praktično naravnan program, možnost podiplomskega študija itd itd...

Letos bodo prve generacije diplomatov po bolonjskem sistemu, kaj menite koliko znate po končanem študiju? V eni temi sem prebral da študenti VSŠ smeri nimajo niti toliko pojma, da bi napisali diplomo in še podobno.
Skratka sedaj me zanima sama kako bi program VSŠ ocenili in FRI nasplošno in ali je to sploh mogoče, da nekdo po dokončanem študijskem programu nima pojma o svoji stroki?

Svoje mnenje utemeljite in ne pisat, v stilu program je gnil, nihče nima pojma...itd; ker imam občutek, da to pišejo zgolj študentje brez ambicij v tej smeri.

P.S: Sem iz štajerskega konca in na FRI-ju ne poznam niti enega študenta ali bodočega študenta, zato me lahko kdo kontaktira :) (pa prosim brez nacionalističnih izpadov)

overlord_tm ::

Ja, ker je fax placan po glavah. Pac, spustijo naprej, samo diplomirajo pa potem ne :)

Kolikor sem slisal o izpitih pri nekaterih programih na bolonjskem programu, je stvar za zjokat lahka.

marko91 ::

Vem, da so faksi plačani po glavah. V sš je podobno sranje. Ampak, a nima FRI mal večjega ugleda in bi lahko zagovotil vseeno neko znanje ?

Gandalfar ::

Ce hoces znanje, ga zahtevaj od predavateljev. Dokler bo cel razred navijal, da so vsako leto isti izpiti in da se jih spusca dalje brez znanja racunalniske znanosti (kar si vpisal, ne znanje code monkeya), potem bo stanje taksno kot je.

Infinity ::

wait... what? kukr vem gre 1. generacija boloncou v 2. letnik na FRIju :| tko d glede bolonca ti da teško kdo informacije...

overlord_tm ::

Znanje dobis, ampak ce zelis. Povsod je tako. V srednjih solah te se malo silijo, na faksu pa sloh ne. In vsaj polovica studentov ne ve tocno kaj dela na FRI. Nekateri so prisli igrice igrat, drugi so vpisani zaradi bonov in studentskega servisa.

Lahko za letos povem, pri APS2 laboratorijske vaje. Za prve dve seminarske sem se trudil, optimiziral kodo in imel enega od hitrejsih programov. Ker sem od prvih dveh dobil vse pike, mi je za zadnjo dol viselo, sem v 30 min spisal kodo (en iterativen depth first search). Pricakoval sem mogoce kakih 60% pik, ampak na koncu sem dobil vse pike. Kriterij se prilagaja rezultatom studentov, tako da potem vidis kako je stanje. Sicer sem bil bolj na repu, ampak se vedno med top x%, ki so dobili vse tocke. Za pol ure dela! Prejsne seminarske so bile par dni optimiziranja in pogovorov s sosolci, kako stvar izboljsat.

Sem pa stari uni. program ISRM.

marko91 ::

Infinity je izjavil:

wait... what? kukr vem gre 1. generacija boloncou v 2. letnik na FRIju :| tko d glede bolonca ti da teško kdo informacije...


No, potem pa sem se zmotu. Na FERI v MB bo letos prva generacija bloncev diplomirala. Mogoče je FRI začel leto pozneje...

tx-z ::

overlord_tm je izjavil:

Znanje dobis, ampak ce zelis. Povsod je tako. V srednjih solah te se malo silijo, na faksu pa sloh ne. In vsaj polovica studentov ne ve tocno kaj dela na FRI. Nekateri so prisli igrice igrat, drugi so vpisani zaradi bonov in studentskega servisa.

Lahko za letos povem, pri APS2 laboratorijske vaje. Za prve dve seminarske sem se trudil, optimiziral kodo in imel enega od hitrejsih programov. Ker sem od prvih dveh dobil vse pike, mi je za zadnjo dol viselo, sem v 30 min spisal kodo (en iterativen depth first search). Pricakoval sem mogoce kakih 60% pik, ampak na koncu sem dobil vse pike. Kriterij se prilagaja rezultatom studentov, tako da potem vidis kako je stanje. Sicer sem bil bolj na repu, ampak se vedno med top x%, ki so dobili vse tocke. Za pol ure dela! Prejsne seminarske so bile par dni optimiziranja in pogovorov s sosolci, kako stvar izboljsat.

Sem pa stari uni. program ISRM.


Lahko si vesel..lani smo se pr APS2 tok zajebaval s temi seminarskimi! Js sm lih komi dubu tistih 15pik da sm meu vaje opravlene, pa sm si uzeu res za vsako seminarsko po 6ur na dan ene 4-5dni....Večina sošolcev sploh ni mel vaj opravlenih k so ble tok težke. Tko da najbrž so vm olajšal zadevo k je bla lani tok težja =)
tx-z

Arto ::

Men so bile pa všeč lani vaje pri APS2. Sicer sem zadnjo bolj tako naredu, ker mi je tud dol viselo, ker sem imel dovolj pik. Letos sem pristal na VSŠ in je kriterij precej nižji, seminarske pri OAPS1 so bile zelo lahke (bolj code-monkey delo). Pri OAPS2 so bile pa spet malo bolj zabavne, ampak se nas je tudi samo par jih spravlo resno delat. Večina jih je nrdila glih tolk da je blo, kar ni ravno veliko.

overlord_tm ::

tx-z je izjavil:

Lahko si vesel..lani smo se pr APS2 tok zajebaval s temi seminarskimi! Js sm lih komi dubu tistih 15pik da sm meu vaje opravlene, pa sm si uzeu res za vsako seminarsko po 6ur na dan ene 4-5dni....Večina sošolcev sploh ni mel vaj opravlenih k so ble tok težke. Tko da najbrž so vm olajšal zadevo k je bla lani tok težja =)


Pomoje so spremenil nacin ocenjevanja. Ker letos je rekel, da bo kriterije prilagodil glede na rezultate studentov. Sem slisal da ste se lani kar zajebavali z APS2.

alessio2 ::

FRI VSŠ ima nekaj izpitov enakih kot FRI UNI, ostali so pa na UNIju zahtevnejši.
Koliko boš pa odvlekel znanja od faksa pa je od tebe odvisno.
Velika razlika je, če faks obiskuješ samo zato, da maš neki narejno ali če hočeš dejansko nekaj znanja potegnit s sabo.

detroit ::

overlord odvisn od asistenta...jst sm tud napisou za en predmet kode še pa još pa vse je delal, potem pa me je zahaklou pri vprašanju, ki sem ga znal pola pola pa mi je dal pol pik ...pri seminarski kjer sm obvladal tisto kar sm pač pisal, medtem ko so ostali prepisal pa vsi dobil 100%:)

šithappens some day,
Skero

DubleG ::

marko91 je izjavil:

Vem, da so faksi plačani po glavah. V sš je podobno sranje. Ampak, a nima FRI mal večjega ugleda in bi lahko zagovotil vseeno neko znanje ?



Ugled. ITAK.

:P
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

detroit ::

No no ne rabimo pretiravat;)
FRI vsekakor ima ugled, in to ne slab. Še zmerej ni to nek teksas fakulteta. FRI ima veliko perspektivnega kadra, recimo. Tudi za to če ti postaneš slab rezultat TE faktultete ne more bit kriva fakulteta ampak ti sam. Znanja dobiš kolikor ga želiš, če pa še nisi odrasu zadost, da veš da je znanje ful da best špon mega kul pa te fore, potem ti pa noben ne more pomagat.
Skero

kihc ::

So boljši in so slabši predavatelji. Tako da zadeva zelo zavisi od predmeta do predmeta.
x

kiros ::

v 1. letniku bo na vsš 80% nesposobnih ljudi
kiros

detroit ::

a to vsekakor, sm jih tud ene 80% teh 80% odpade ko gumb na gatah, če niso pogoji spremenil zadnjih...nekaj (več) let hehe
Skero

wn25 ::

(Sem UNI in še stari program; tega faksa sem dal skozi dovolj, da lahko imam neko mnenje.)

Povsem možno je priti čez FRI brez nekih konkretnih obrtniških znanj v smislu, da bi se po diplomi zaposlil in bil odličen inženir. Faks (niti UNI niti - če sodim po kolegih - VSŠ) te ne bo naučil biti npr. dober in kreativen programer, ampak nenazadnje to niti ni njegov namen.

Po mojih izkušnjah je izkoristek znanja na FRI precej nižji, kot bi želel. Se pravi vložen čas in trud nista nujno sorazmerna z znanjem, ki ga dobiš kot rezultat. Z "znanjem" tu mislim konkretno na znanje, ki naj bi ga dobil pri nekem predmetu. Definitivno nekaj se naučiš, sploh če si motiviran in se pripravljen angažirati, ampak nemalokrat ti to omejuje slaba organizacija in drugi dejavniki. Zase in za precej kolegov lahko rečem, da bi se, če bi študirali samostojno (po svojem tempu, brez pritiska izpitov, iz kvalitetnega gradiva), v tem času naučili iste stvari, ki jih predavajo na FRI, bolj kvalitetno - po obsegu manj, ampak tiste toliko bolje. Pa da ne bi kdo nabijal kaj o tem, kako je to rezultat lenobe, premalo dela ali česa podobnega - ne ne, gre povsem za organziacijo in izvedbo predmetov, ki pač niha po kvaliteti. Skratka, faks ima svoje probleme, o tem bi lahko pisal cele eseje. Semestri so kratki, snovi ponavadi veliko, zato se precej stvari obravnava površno, če hočeš delati izpite redno pa ni ravno veliko časa za neko dodatno samostojno študiranje, da bi znanje zares ponotranjil. Zato so mi še toliko bolj hecni ljudje, ki spodbujajo neke zahtevne izpite, češ bolj ko je predmet zajeban za naredit, več boš od njega odnesel. No, mogoče do neke male mere to drži, ampak če nisi ravno tip človeka, ki rabi palico, da se premakne, potem v tem ni resnice. Zame je to intelektualni fašizem. Sam sem se pri nekaterih predmetih, ki imajo izredno enostavne izpite, naučil precej več kot kje, kjer sem moral ure in ure porabiti zato, da sem znal neko stvar povedati do pike tako, kot jo je določena avtoriteta želela slišati. V prvem primeru mi je namreč ostal čas, ki sem ga lahko usmeril v pridobivanje poglobljenega znanja iz dane tematike.

Sam se imam za motiviranega posameznika in moram reči, da mi FRI - predvsem tu mislim izpite - nemalokrat predstavlja bolj oviro na poti do znanja kot pa katalizator.

Na koncu je tako, da resnično znanje pridobiš sam. Vse ostalo - faks, izpiti itd. - je zgolj držanje za roko v okviru sistema, ki mora funkcionirati kot so si zamislile velike živine. FRI ti omogoča, da tekom študija pridobiš zadosti "pojma o stroki" in zgradiš spodoben temelj za naprej; neka idilična ustanova, kjer boš duhovno zrastel in postal vrhunski strokovnjak, pa to ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wn25 ()

DubleG ::

Dovolim ti, kot študentu FERI, da napišeš FRI in FERI.

Zelo dobro napisano.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

Isotropic ::

dosti takih je, ki po faksu nimajo pojma o programiranju, je povedal kolega o tistih, ki so imeli stipendijo (in so prisli pred 4. letnikom na prakso). so jih dali v skladisce al neki na koncu. al prekladat neke zadeve po pisarni al neki.

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Kako potem takšni primerki sploh pridejo na programerski stolček?

para! ::

Glede na napisano sklepam, da imajo kadrovsko štipendijo.

lp
Death before dishonor!

black ice ::

para! je izjavil:

Glede na napisano sklepam, da imajo kadrovsko štipendijo.

lp

Ta del sem izluščil vendar mi ni jasno kako prideš do programerja, če v skladišču prekladaš škatle.

Terman ::

black ice je izjavil:

para! je izjavil:

Glede na napisano sklepam, da imajo kadrovsko štipendijo.

lp

Ta del sem izluščil vendar mi ni jasno kako prideš do programerja, če v skladišču prekladaš škatle.


Se pa zaposliš v IT oddelku kakšne velike neračunalniške firme, kjer le spreminjaš vrstni red stolpcev v analizah :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij na FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014095 (7386) BivšiUser2
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6421233 (17643) SimplyMiha
»

Programiranje na FRI

Oddelek: Šola
3211138 (9350) lebdim
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22147959 (35479) awy
»

FERI ali FRI

Oddelek: Šola
204408 (3984) detroit

Več podobnih tem