» »

kateri cd/dvd zapisovalnik

kateri cd/dvd zapisovalnik

Fifty6 ::

Živjo,
ukvarjam se z nekimi sistemskimi posodobitvami, sam software moram tako peči na cdje oz dvdje. Kot vemo je večina novejših zapisovalnikov izgubila možnost hitrosti zapisovanja pri nizkih hitrostih oziroma ponavadi tudi če ima možnost zapisovanja pri hitrosti 2x so kopije slabe. Potreboval bi nasvet kateri cd/dvd zapisovalnik naj kupim da bi podpiral hitrost zapisovanja cdjev 2x in pravtako hitrost zapisovanja dvdjev, torej cd in dvd na hitrosti 2x. Denar ni ovira tako da če kdo ve kateri pekač to podpira naj samo pove.

Hvala za odgovore.

Lp

Han ::

Smem vprašat kakšen je razlog za tako nizko hitrost zapisovanja? Namreč, novejše plošče že dolgo niso več optimirane na tako nizke hitrosti, zato so rezultati prej slabši kot boljši...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Rias Gremory ::

ja se strinjam z han-om. še komaj najdeš 4x zapisovanje. predlagam da pogledaš po e-bayu in kakšni drugi tuji internetni trgovini.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Fifty6 ::

Ukvarjam se z avtomobilskimi navigacijami, s samimi kartami in posodobitvami sistemov, zaradi razlike pri odboju svetlobe med originalnim in kopiranim cd/dvdjem se sam predvajalnik navigacije zelo matra da stvar bere. Tako da če stvar ni kvalitetno zapečena sploh ne dela. Tako da mora biti medij kvaliteten in dvd pekač. Sem se zam pozanimal še malo, najkvalitetnejši dvd zapisovalniki so od pioneerja, žal za slovenijo ni uradnega uvoznika za te stvari tako da ga je težko dobit. Najboljši pioneerji cenovnega ranga 100EUR pečejo tako cdje kot tudi dvdje na hitrosti 2x. Ker tega nebom dobil oz bi moral predolgo čakat nanj bom kupil posebej dvd in cd pekač. Dvd pekač bo plextor px880sa, pride tam 45EUR in pa cd pekač ki je bil narejen med letom 2001-2003 in ima resonančni čip. Če bo še kdo iskal lahko povem da ga ima večina Lgjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fifty6 ()

Rias Gremory ::

Fifty6 je izjavil:

Ukvarjam se z avtomobilskimi navigacijami, s samimi kartami in posodobitvami sistemov, zaradi razlike pri odboju svetlobe med originalnim in kopiranim cd/dvdjem se sam predvajalnik navigacije zelo matra da stvar bere. Tako da če stvar ni kvalitetno zapečena sploh ne dela. Tako da mora biti medij kvaliteten in dvd pekač. Sem se zam pozanimal še malo, najkvalitetnejši dvd zapisovalniki so od pioneerja, žal za slovenijo ni uradnega uvoznika za te stvari tako da ga je težko dobit. Najboljši pioneerji cenovnega ranga 100EUR pečejo tako cdje kot tudi dvdje na hitrosti 2x. Ker tega nebom dobil oz bi moral predolgo čakat nanj bom kupil posebej dvd in cd pekač. Dvd pekač bo plextor px880sa, pride tam 45EUR in pa cd pekač ki je bil narejen med letom 2001-2003 in ima resonančni čip. Če bo še kdo iskal lahko povem da ga ima večina Lgjev.

ja če hočeš grem jst lah jutr pogledat v trgovino od pioneerja ki jo mam dokaj blizu ampak če me spomin ne vara majo tm večino dj opreme in home cinema sistemi in avto radio. Ampak če hočeš grem lah pogledat :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Fifty6 ::

no lahko greš vprašat če imaš čas in voljo bom zelo vesel, drugače je pa tako kot si rekel, zastopniki za audio in video opremo so za računalnike pa ne več odkar je jae prekinil, verjetno bi lahko v tej trgovini naročili samega pioneerja oz bi blo treba uprašat. lahko mi pa samo poveš naslov trgovine ali pa telefonsko daš pa bom sam poklical:)

Han ::

Sem imel Pioneerjev DVR-106D, pa me je razočaral glede kvalitete spečenih DVD plošč (preizkušeno na več različnih + in - medijih). Zdaj je v prijateljičini kišti, a ga praktično ne uporablja...

Z glasbenimi CD-ji, posnetimi na 8x ali 16x hitrosti, praktično nimam težav, uporabljam pa navadne Verbatim CD-R (made in India), Verbatim DataLifePlus (naj bi bili japonski by Taiyo Yuden) in Plextorjeve (stara zaloga od Taiyo Yuden).

Pečke v uporabi: TEAC CD-R58S, NEC ND-3520A, ND-3540A, ND-4550A, ND-4570A, AD-7240S.

Še mimogrede: Plextor pečke že lep čas izdeluje LiteOn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

johnym13 ::

Pozdravljeni!
Da ne bom podvajal teme, bom vprašanje zastavil kar tukaj.
Imam prenosnika HP Compaq 8710p. Kateri CD-DVD rom mi priporočate, glede na to, da mi sedanji (LightSchribe) ne prepozna DVD+R medijev, DVD-R pa brez vsakega problema (ne zunanjega, pač pa "vgradnega")? Prenosnik je star cca 3 leta. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnym13 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527106 (12865) GrimReaper
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525213 (4551) YenLoWang
»

Kateri DVD-ROM

Oddelek: Kaj kupiti
211988 (1645) pia
»

dvd snemalnik

Oddelek: Kaj kupiti
212284 (1782) Dr_M
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912850 (8171) Caligula

Več podobnih tem