» »

Kam na malico, manjše menze ali večje trgovske centre

Kam na malico, manjše menze ali večje trgovske centre

«
1
2

Go-ahead ::

Katera hrana je kvalitetnejša, v kakšni Interspar- Mercator menzi ali pri manjših ponudnikih, kjer imaš tudi manjšo izbiro (v povprečju, pustimo izjeme).

amigo_no1 ::

Če hočeš konkreten odgovor napiši kje si.

LapD ::

Men se v lj najbolj dopade Buf :)
web&motion designer

Go-ahead ::

Ne rabim kokretnega odgovora, bolj me zanima ali povsod mečejo v lonce konzerve in vklapljajo mikrovalovke.

bluefish ::

Hja, jasno, da je vse odvisno od cene. Pri meniju za 2EUR ne gre pričakovati ravno sveže pobrane zelenjave in živega dunajca.

LeQuack ::

Spar že dolgo ni več poceni, porcije pa so tud za punce. Kmalu bo tako kot v Ameriki, kjer je samo še fast food poceni. Pa še to ni pri nas.
Quack !

dolenc ::

Živega teško dobiš tudi drugje :D

Hrana špar/merkator je menzna. Pire je iz vrečke, vse je vnaprej pripravljeno in se potem temperira, okus je pač menzni, meni paše na momente :). Izbira solate je v takih restavracijah odlična. Pri merkatorju moreš pridit pravi čas da ni vse pobrano, "insajderske" informacije so da se bo to letos po dopustih spremenilo. Količinsko je merkator bolši kot špar, izbira pa je v prid špara.

Razmerje price/preformance imajo visoko :)

Drugje je odvisno od restavracije, okus bo sigurno drugačen, ti le kuhar prirpavi jed "samo zate", sestavine pa so vnaprej pripravljene, kvaliteta je pa bolj odvisna od tega kaj ješ in malo manj kje ješ(pa tudi). En primer je zrezek v gobovi omaki, nekje dejansko dobiš gobovo omako s smetano, drugje pa je ta omaka ubistvu gobova juha iz vrečke, tiste gobe notri, pa so na hitro popražene gobe, ki jih imajo ponavadi za pico. V isti "majhni" restavraciji, dobiš pa pico, ki seka vse okoliške.

Kvaliteta je po mojem mnenju po restavracijah tam-tam, edina razlika je v morski hrani, nekje vidiš da se je komaj odtajalo, drugje pa je relativno sveže, seveda to tudi plačaš.

Drugač pa hrana ko hrana, če si lačen in prov naročiš je dobra, če naročiš pa bikova jajca na moroški način.... Ja no :)

Drekcpekc ::

Točno tako kot je rekel @dolenc. Včasih paše takšne menzna hrana pa še v Interšparu v Lj imajo veliko izbiro solate, sladic in tega.

Drugače je pa najbolj univerzalna pizza :D Povsod veš (skoraj) kaj boš dobil pa še dobra je :)

innerspace ::

Kuhaj si doma, vsaj ves kaj se kuha.

Trgovski centri so za silo ok, ce ti kvaliteta ne pomeni veliko.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Go-ahead ::

Kuhanje doma je najbolj zdravo, vendar pri tem spet ne smeš metati v lonec konzerv.

DC- ::

Pri nas na tržaški imamo dve dobri menzi

Marjetice
in
Vida

#000000 ::

V trgovskih centrih je pomojem precej bolj kvalitetna kot ve neki lokalni prčvarnici kjer količinsko skuhajo dnevno recimo 30 mailc. Če kuhaš na količino lahko kuhaš ceneje, da ne omenjam skoraj zastonj surovin ki jih lahko zagotovi edino spar in podobne trgovske mreže, zato pa je tam kosilo cca 2.30 in 3 evri. LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Go-ahead ::

#000000 je izjavil:

V trgovskih centrih je pomojem precej bolj kvalitetna kot ve neki lokalni prčvarnici kjer količinsko skuhajo dnevno recimo 30 mailc. Če kuhaš na količino lahko kuhaš ceneje, da ne omenjam skoraj zastonj surovin ki jih lahko zagotovi edino spar in podobne trgovske mreže, zato pa je tam kosilo cca 2.30 in 3 evri. LINK


Se nekako strinjam. Obstaja pa možnost, da veliki supermarketi zgradijo še menzo, v katerih porabljajo surovine za malice, ki so tik pred iztekom roka uporabe.

imagodei ::

Mnja, ni lih Interspar ali Mercator... Oštarja Moskva v Lescah je kar kul. Raznolike malice, okusno... Jedi na žlico so okoli 3 EUR, ostale malice (od Dunajca, testenin na 1001 način, zrezkov v gobovi, smetanovi omaki, svaljkov, njokov, lazanje, pa polnjene bučke, štruklji, rižote, jetra, pohan sir, pečen pičanec, klobase, palačinke...) do max 4,5 EUR s solato. Dnevno se seveda menjajo.

Kosila (juha + glavna jed + sladica) okoli 5,5 EUR.

Ciljajo predvsem na malice in kosila, tako da so med tednom odprti menda samo do 16h. Imajo tudi nekaj jedi po naročilu, v bistvu na stil malice, ki so nekoliko dražje, če tisti dan niso na meniju za malico. Če imate priložnost, priporočam!
- Hoc est qui sumus -

LuGi ::

Buf 8-)

Fadil ::

imagodei je izjavil:

Mnja, ni lih Interspar ali Mercator... Oštarja Moskva v Lescah je kar kul. Raznolike malice, okusno... Jedi na žlico so okoli 3 EUR, ostale malice (od Dunajca, testenin na 1001 način, zrezkov v gobovi, smetanovi omaki, svaljkov, njokov, lazanje, pa polnjene bučke, štruklji, rižote, jetra, pohan sir, pečen pičanec, klobase, palačinke...) do max 4,5 EUR s solato. Dnevno se seveda menjajo.

Kosila (juha + glavna jed + sladica) okoli 5,5 EUR.

Ciljajo predvsem na malice in kosila, tako da so med tednom odprti menda samo do 16h. Imajo tudi nekaj jedi po naročilu, v bistvu na stil malice, ki so nekoliko dražje, če tisti dan niso na meniju za malico. Če imate priložnost, priporočam!


Oštarija Moskva je za en k....! Hrana pod Volčjim hribom je precej boljša, pa čeprav je isti lastnik. Pod Volčjim hribom v Radovljici sem jedel nekaj let in bil sem zadovoljen, v Moskvo v Lescah pa sem šel samo 2 x in zaključil. Ni mi všeč, čeprav je lepše kot v Radovljici...:(

imagodei ::

@Fadil,

I disagree... Moskva pelje Volčji hrib scat kadarkoli :)

Razen, če imaš rad orenk zabeljeno in mastno hrano. Pol je mogoče Voljči hrib boljši, ja.
- Hoc est qui sumus -

Fadil ::

Mastno sploh ne jem, vendar rad jem na žlico, kar pa je konkretno pasulj v Moskvi shit. V Volčjem Hribu pa GOOD. Vsaj bil je pred časom.Govorim iz izkušenj pred leti, ker sedaj ne obiskujem ne ene, ne druge.

Garibaldi ::

Interspar restavracije furajo robo ki se jo morajo rešit. Ribe in meso so definitivno ne sveži. Krompir je pa ponavadi tak, da če pade po tleh priskaklja do drugega trgovskega centra.

imagodei ::

> "Govorim iz izkušenj pred leti,"

Zanimivo, da je Moskva odprta šele dobro leto... ;)

Ampak, pustiva to.
- Hoc est qui sumus -

T-h-o-r ::

povedal bi le, da je v šparu hrana zanič

razen dunajski in kakšna stvar z žara
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kixs ::

Kosilo jem navadno v Intersparu. Prakticno 99% si vzamem samo solato iz solatnega bara. Ce imajo akcijo, si vzamem se kaj poleg solate (npr. ta teden trije meniji po 2.22EUR).

Porcije menijev so za mene vec kot dovolj velike. Pravzaprav so celo prevelike, ker so prevec kaloricne.

Kvaliteto si lahko privoscijo le restavracije/gostilne, ki imajo relativno malo gostov in precej drage menije. Saj masovno ne mores nudit 100% kvalitete, enako velja, ce imas zelo malo gostov.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Fadil ::

imagodei je izjavil:

> "Govorim iz izkušenj pred leti,"

Zanimivo, da je Moskva odprta šele dobro leto... ;)

Ampak, pustiva to.


Sem vedel, da se boš v to vtaknil, ampak se mi prej ni dalo pojasnjevati v detajle, sedaj pa moram. V Moskvi sem jedel 2 x letos ( februar ) in je bilo, kot sem povedal. v Volčjem Hribu pa sem jedel redno pred leti, kjer sem bil praktično vsak dan.To je to. Skratka, Šparove in Merkatorjeve menze so za mene adijo. Vidim v Ljubljani upokojence, kako hodijo na te kvazi jeftina kosila. Za mene osebno je to no way, pa makar za 2€. Komu pa paše to, naj pa uživa...

Avenger ::

Če nisi izbirčen, greš v eno pravo gostilno in vzameš eno od kosil, pride 7-10 EUR, ampak je kvalitetno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Fadil ::

Ne če nisi izbirčen. Če daš nekaj nase in če ješ iz užitka in ne samo da se nasitiš, boš gledal kaj poješ in kje! Vsekakor je bolje da plačaš nekaj EUR več in ješ dobro, kot pa tisti gift po raznih samopostrežnih restavracijah. Veliko ljudi še doma je za en kuratz, važno je da se vozi okoli z novo Škodo, ali Daewoo-jem...! :D

Steinkauz ::

Jst jem kar doskrat na bone v Šparu and it sucks.
Juhe vse iste bolj kot ne
Sicer skutini štruklji+pečenka v omaki je zakon, morske jedi so ponavad ogabne, ostalo pa kuker pride, kdaj je ok, večkrat pa meeeeh ali fuj.
Solata je edini +
Se pa na bon čist lepo naješ, skor preveč.
Mam pa bliz pa doskrat grem sam in se mi ne da v gostilni sam čakat na kosilo in so zato menze ok.

sloncek123 ::

Živjo,

odlične malice imajo v Kantini Cubis - Kranj (Šenčur). Če delaš v Kranju se kar splača zapeljat z avtom, ker so res dobre. 4 različne, pa še kombiniraš lahko vse. Cena pa je tudi kul. 4,35 EUR. Če pa vzameš njihovo kartico pa imaš še nek popust. Nisem še pogruntala. lp

5er--> ::

Hvala, da si se danes registriral samo zato, da lahko napišeš svoje mnenje o tej restavraciji... (in nič drugega) Še kdo voha "prikrito" oglaševanje? :D

Johnny76 ::

Sicer stara tema, pa vseeno me zanima, kam greš lahko ugodno (do 5€) na malico v KRANJU (brez bonov)?

Trenutno hodim v naslednje restavracije:
- Interspar
- Buf
- Corner
- Kitajska restavracija Azija

Hodil sem tudi v Mercator, ki pa mi ni bil všeč, ter v Tuš, ki pa so ga na žalost zaprli. Od zgornjih mi je zelo všeč Corner in Azija.

Malo sem naveličan vsega skupaj zato bi rabil še kakšno idejo ali dve.

Predlogi....

JamesQ ::

Živjo fantje

Kaj pa okolica WTCja/Rotonde?

Najlepša hvala za vaše odgovore.

LDŽ

Ejsi_Disi ::

KRanj - Brunarica Štern na Kokrici
LJ Rotonda - mogoče Pizza Pub, imajo tudi malice
Rock n' roll ain't noise pollution!

Freezy ::

Klopčič, vrhunski p/p na ovinku pri Litostroju. Priporočam dunajca.

dice7 ::

Če doma kuhaš iz raznih vrečk in konzerv ni nič bolj zdravo, kot pa če ješ kje zuni. Edino bolj higienično je ponavadi.

mzakelj ::

Klopčič je bil včasih zakon, drugače pa kaka oštarija kjer imajo malce. Ali pa v skrajni sili Horseburger ali kak šiptar za burek break :)

[D]emon ::

Jaz, kadar sem v centru LJ, grem ponavadi na kosilo v Maximarket samopostrezno restavracijo. Ni drago in meni osebno je vsec. :)

LeQuack je izjavil:

porcije pa so tud za punce


To pa prvic slisim, da so za punce posebne porcije. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Johnny76 ::

Ejsi_Disi je izjavil:

KRanj - Brunarica Štern na Kokrici


Kakšne so pa cene v Brunarici?

Našel sem še malice (nisem še bil):
- Cantina Maria (bivša Mona Lisa)
- Kantina Cubis
- Mehiška v Naklem zraven Tuša

A je to v redu? Kakšne so cene za mehiško v Naklem?

Rok Woot ::

Ja litostroj ga res zmaga, kar se menz tiče. Kdor pa pravi, da se bolj zdravo je doma, pa pač ni bil v dobri gostilni, kjer lahko ješ prav tako zdravo, pa še boljše setavine imajo, kot se dobijo pri nas.

O6O3 ::

Najboljši ponudniki malic/kosil v centru Maribora so objavljeni tukaj.

Isotropic ::

a so curry wurst v mariboru res zaprli?

batuk ::

Ali so tisti hamburgerji v Intersparu vredni svojega denarja?

shintaro ::

batuk je izjavil:

Ali so tisti hamburgerji v Intersparu vredni svojega denarja?

morem probat, sm videl zadnjič pa nism vzel. Cena? K pr enem local fast foodu vem da so dobri, pa je cena 3.4EUR za cheese in je pravi cheese. In zelo dober.

dice7 je izjavil:

Če doma kuhaš iz raznih vrečk in konzerv ni nič bolj zdravo, kot pa če ješ kje zuni. Edino bolj higienično je ponavadi.

odvisno kako gostinci shranjujejo vse in kolko jih dejansko briga. Osebno takoj čutim v telesu ko jem hrano k je manj kvalitetna al neki shady scena. In tko vsaj vem kje se izogibat, pove telo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Unknown_001 ::

Marjetice je di beste menza ewr. Tako dobro za tok pocen denar še nikjer nisem jedel. Pa res dobiš veliko. Sploh pa prijazno osebje tudi orispeva svoje da z nekim zadovoljstvom ješ tam. Res pa je da je večinoma zabasano na polno :/

Heh. Dobro da so nam na faksu menzo preuredili. Je kar privilegij, da greš po predavanjih v štuk višje in maš 5 raznolikih menijev na voljo. Pa ni veliko dražje od prej omenjene Marjetice. 2.50EUR za študente. Zelo ugodno pa blizu je. Ni ti treba pol Ljubljane s krulečim želodcem prehodit ,da najdeš oštarijo kjer boš imel dobro malco za ugodno ceno. Tudi prihranjen čas nekaj šteje.

Trgovinskih menz ala Spar/Mercator se pa izogibam. Po tistem njihovem krompirju me še cel dan tišči trebuh. Pa drage so kot žafran.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Marjetice, kje je?

harvey ::

Mare2 je izjavil:

Marjetice, kje je?

Kuči d.o.o. - Tobačna, Tobačna 5, 1000 Ljubljana ali pa v Belinki ;-)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

batuk ::

Tile burgerji v Intersparu so pomoje 4,5 €. Trenutno poteka neka akcija. Vsi smo dobili prospekte na dom.

shintaro ::

batuk je izjavil:

Tile burgerji v Intersparu so pomoje 4,5 €. Trenutno poteka neka akcija. Vsi smo dobili prospekte na dom.


za 4.5€ si pričakujem kvaliteto.. bom sprobal drugič

Unknown_001 ::

shintaro je izjavil:

batuk je izjavil:

Tile burgerji v Intersparu so pomoje 4,5 €. Trenutno poteka neka akcija. Vsi smo dobili prospekte na dom.


za 4.5€ si pričakujem kvaliteto.. bom sprobal drugič


Sanja svija kukuruz a kukuruza nema.

Mare2 ::

harvey je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Marjetice, kje je?

Kuči d.o.o. - Tobačna, Tobačna 5, 1000 Ljubljana ali pa v Belinki ;-)


A je tam kaj za parkirat?

GabrieLeo ::

Shout out 2 marjetica tudi iz moje strani!

batuk ::

Tile burgerji bodo verjetno res bolj slabi. Danes je že problem dobiti dober hamburger. Tisto po 3, 4 € je velika žalost. Sem pa zadnjič sam poskusil narediti neko imitacijo hamburgerja z le tistim, kar sem imel doma. Na koncu sploh ni bilo tako slabo. Zato me zanima, če imate ostalo kake dobre preizkušene recepte za hamburger, kebab, takos in podobno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13022750 (4538) PacificBlue
»

Kaj nosite za mal'co s sabo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310358 (7174) c3p0
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317150 (14854) Unknown_001
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395542 (4702) žana
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022374 (13914) nobodyelse

Več podobnih tem