» »

Nov način kupovanja študentskih bonov

Nov način kupovanja študentskih bonov

1 2 3
4
5

Lonsarg ::

šernk je izjavil:

manj kot 3 minute v dveh s frendom še nisva plačevala ;((

vedno moramo 4x povedat natakarju kaj sploh hočemo: "imamo telefon, a plačamo s kartico... natakar: "a kartico mata ne telefon?" midva: "NEEEEE s telefonom odobrimo subvencijo, vendar plačamo z bančno kartico". natakar: "ajaaaaaaa a tako, a pol moram vsakemu posebej računat" in gre...

ko pride nazaj...kartica prvič ne prime...drugič ne prime...tretjič le uspe. za eno samo večerjo sem tako v denarnico dobil 5 računov. o tistem da vse skupaj traja par sekund pozabite. Je pa tako vedno plačujem s kartico po novem sistemu, ker tako traja še več časa vsa stvar, vendar me popolnoma nič ne briga, če bo kdo za menoj znorel naj se obrnejo na tiste, ki so ta sistem uvedli.

in ja še to...10x na kosilu...1x pogledali osebno! toliko o tem, da se sistema ne da zlorabit.


To da z kartico traja tako dolgo ni kriv nihče drug kot restavracija. Plačevanje je v domeni restavracije.
Kir način boš pa potem ti uporabil, da denar daš restavraciji, SE PA NE TIČE ORGANIZATORJA SUBVENCIJE.

Tako da lahko kopiraš ta post z tega foruma in ga prilepiš ali banki, ali pa restavraciji. Način plačevanja nima kaj iskati v tej temi v forumu, tukaj se pogovarjamo o subvenciji in avtentikaciji le te.

Pyr0Beast ::

Aja, a nima ? Od kdaj pa ? Kar tako ker ti ni všeč ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

ne vem kako način plačevanja ni problem, ker šele s tem sistemov se ta stvar uvaja, prej so plačevali le delavci in kakšen drug, ter 5% študentov, ki je še kaj doplačalo, vsi ostali smo pa 3x na mesec nabavili par bonov in je bilo...saj itak ne hodiš vsak dan v drugo restavracijo.

če so že podturili sistem za avtentikacijo s kartico/telefonom, bi lahko ena stvar služila za vse, s plačilom vred...sistem bi ti potrdil subvencijo in preostali znesek računa bi se trgal iz TRR/monete/njihove ultra kartice al karkoli magari iz lune, vendar temu naj služi ena stvar in ne 3 kartice (+ gotovina če se terminal sesuje in ne delujejo kartice)

sam sistem mi je super, vendar prostora za optimizacijo praktično brez velikih dodatnih stroškov je preveč in tu je napaka! zakaj je sistem bil postavljen, ti pove že katera firma ga je vzpostavila.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

Kaj se ma pa koruptirana organizacija ki skrbi za subvencijo za vtikat v denar, pa ga dobivat od nas, pa vzet % pa ne vem kaj, pa en mesc držat obresti, pol pa končno restavracijam nakazat. Denar se lepo plača restavraciji direkt. Da je bilo kadarkoli drugače je zelo narobe, zelo.

Oni niso spremenili način plačevanja, oni so prenesli kontrolo plačevanja restavracijam.

Torej recimo da je novi sistem plačevanja slabši, ampak ljudje, nad narobnim se pizdite. Restavracije imajo OBLAST popolno nad tem, kako bomo njim plačevali, če majo one oblast so jasno one zadolžene tudi za zrihtat tako kot se šika, ne kej tretji organizator, ki jim bo še vse zaračunal zraven.

P.S.: Ne vidim razloga zakaj je plačevanje za hrano kar naenkrat izjema, vso možno plačevanje na svetu, trgovine,kino, bife, restavracije in še miljon stvari vse to ima isti način plačevanja, ne vem zakaj bi za enega samega delali izjemo. Na dan opravimo veliko plačil, to kar plačamo ko gremo jest v restavracijo je le kaplja v morju, zakaj naj bi ta kapljica imela neki spešl duper plačevanje.

Jaz tudi želim kak bolši način plačevanje, ampak sistem naj bo konkreten, na evropski ravni in naj bo na voljo v vsakem bogu za hrbtom kafičem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

balocom ::

Kuk časa traja da prek fona naredi identifikacijo? Ker jst mam kartico pa je v sekundi fertik :), sm kaj ko jo oderuške k**** zaračunajo 15EUR.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

genesiss ::

En cajt traja, par sekund, recimo 6.

w00tnes ::

Eni smo pa prej sproti kupovali, ker smo raztreseni neorganiziranci... :P
Jaz nikoli ne vem za vnaprej kaj in kje bom jedel (se odločam precej impulzivno - kar pač paše v danem trenutku), tako da mi tale sistem prav odgovarja - sploh kar se tiče dostav, prej mogu pot pod noge vzet in si it bone nabavit (se mi pol že ni splačalo dostave jemat, ker sem tako v mestu bil) zdaj samo pokličem ^^

Drugače pa glede sistema nimam pripomb, deluje super, samo 1x se zgodilo, da je plačevanje trajalo okoli minute - to je pa tisto, ko prinesejo terminal na mizo, pa ga pred tabo vžgejo...

M-XXXX ::

genesiss je izjavil:

En cajt traja, par sekund, recimo 6.

V ene pol sekunde pa res:)

šernk ::

M-XXXX je izjavil:

genesiss je izjavil:

En cajt traja, par sekund, recimo 6.

V ene pol sekunde pa res:)


ja itak...vsi časi mojega klica so bili med 6 in 8 sekund (ko potrdi prekine), telefon je pa na tisti škatli vsaj 15 sekund...preden zavrti, traja sekundo do dve...preden ga vzamem dol...traja dve sekundi...

ob priložnosti bom vzel naslednji listek kjer je čas v sekundah napisan...torej razlika med mano in drugim v vrsti v menzi in ne pri mizi, kjer lahko enemu tolče telefon, drugemu kartico. torej bo viden čas od prve potrditve subvencije + plačilo s kartico in nato druga potrditev subvencije!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

ja itak...vsi časi mojega klica so bili med 6 in 8 sekund (ko potrdi prekine), telefon je pa na tisti škatli vsaj 15 sekund...preden zavrti, traja sekundo do dve...preden ga vzamem dol...traja dve sekundi...

Ravno zdaj tako v kitajski kot v pizzeriji: ko sem telefon odložil na napravico je blo v pol sekunde vsega konec. Pri prijatelju prav tako... Naredi piip in konc.

PS: ravno pogledal v telefon: klici na 1808 so med 4 ter 5 sekund, od so cca 3 sekunde da sam telefon položim na sprejemnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Mavrik ::

Trajanje čez telefon je odvisno od mobilnega signala. Če ima terminal podatkovno povezavo, potem traja kako sekundo. Če nima, potem se s telefonom začneta dret en na drugega in traja kakih 10 sek.
The truth is rarely pure and never simple.

hadhad ::

Mavrik je izjavil:

Trajanje čez telefon je odvisno od mobilnega signala. Če ima terminal podatkovno povezavo, potem traja kako sekundo. Če nima, potem se s telefonom začneta dret en na drugega in traja kakih 10 sek.


povsem drzi, kar si zapisal.. ce je signal ok, potem je transakcija v sekundi mimo.. sicer traja dlje..


bi pa prosil, ce so kje kaksni vecji problemi s placevanjem, da se me opozori na to in da se razisce, oz. da se ugovoti kje nastaja problem..

procesiranje placilnih kartic je nekaj povsem drugega..
www.had.si/blog

Tarzan ::

Bolje počakat 15 sekund pri plačilu, kot pa se otepati nadležnih prekupčevalcev bonov, ki ne razumejo besede ne. Po mojem nekatere še najbolj boli to, da ne bo možno več z enako lahkoto nategovati države. To velja seveda za gostince in mogoče še kakega preprodajalca bonov.

jrtjtejtt ::

eh, mene moti samo to da moram sedaj met telefon, študentsko in še denar/kartico zraven. To ni glih racionalizacija.

preprodajalci mene niso nikoli motili, sem šel enostavno mimo, kot da jih ne slišal 8-)

Mavrik ::

Ker prej nisi nikoli mel sabo telefona in študenstke?
The truth is rarely pure and never simple.

jrtjtejtt ::

ja se je tud zgodilo, da sem šel brez telefona na malico. sicer pa ni to da maš s sabo, ampak da moraš vse to ven iz torbe vlačit in dajat v pregled. itak me najbolj živcira plačevanje z denarjem, ker prnese npr. račun skupaj za bon in obično kosilo in potem neki računa levo desno, čeprav mu rečeš, da naj nardi dva računa. itak da zavija z očmi, češ kaj kompliciram.

Gandalfar ::

@hadhad: kdo placa data traffic?

hadhad ::

Gandalfar je izjavil:

@hadhad: kdo placa data traffic?


komunikacija (prenos podatkov) med terminalom in centrom je nas strosek.. student ne placa nicesar - klic je zastonj..

ce ni data, potem terminal sam preklopi na voice in zato transakcija traja dlje.. v primeru data, pa klic sporoci identiteto klicatelja in se potem preko data kanala terminala naprej posiljajo podatki..

student nikoli ne uporablja/kuri podatkov za identifikacijo..
www.had.si/blog

Tody ::

Pa je vsaj v načrtu, da se bi dalo tudi z mobitelom plačat? Razumem da študentje nimajo vsi naročnin ampak na izbiro bi pa lahko dal. Tako bi olajšal vsem delo.

Veron ::

ali pa s to kartico ki je, možnost, da naložiš denar na njo in potem samo s kartico plačaš bon in razliko

PromeuZ ::

V kolikor sem potestiral sistem v zadnjem tednu, se občasno pripeti, da je potrebno dvakrat poklicati, saj sistem ne prime v prvo. In ne, to se ne dogaja le meni, marveč se je pripetilo že praktično večini kolegov, kateri uporabljajo ta sistem, ne glede na lokacijo restavracije.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

hadhad ::

PromeuZ: pa ti in kolegi prislonite telefon na terminal, ali pa se "dela" avtorizacija po zraku.. namrec tudi sam sem opazil, da natakarji bi to malce po svoje naredili..
www.had.si/blog

PromeuZ ::

Na terminal ;)
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Gandalfar ::

Sem bil tudi jaz zraven, ko je telefon bil polozen direktno na terminal in se v prvo ni bil sposoben po data pogovorit.

hadhad ::

Gandalfar je izjavil:

Sem bil tudi jaz zraven, ko je telefon bil polozen direktno na terminal in se v prvo ni bil sposoben po data pogovorit.


hvala za info.. upam, da se jutri vidimo v kiberpipi, k bi bilo zanimivo slisati vec podrobnosti :)
www.had.si/blog

šernk ::

pa dajte mal resnosti no...

toliko o odpravljanju vrst...a sedaj bo treba pa še potrdilo oddat preden začneš koristit bone oktobra?

jst sm to prej delal proti koncu oktobra, da sem se izognil edini gužvi v študijskem letu za nabavit bone!

kolk študentov bo že lačnih prvi dan? recimo 5.000 da ne bomo pretiravali...na študenta da bo oddal prijavo bo recimo trajalo 1 minuto za vsakega...imamo koliko 6 mest za to urediti? (na vsakem od teh lokacij po dva delata istočasno), za spravit skozi 5000 ljudi rabiš vsaj 7 ur na vsakem delovnem mestu (če jih je 12)...sedaj bo pa šele veselo ja...

naj mi nekdo pove a se da te stvari uredit na vseh točkah študentske prehrane, kar so objavljene na njihovi strani? ker bom sigurno hitreje stvar naredil, če skočim dobrih 70km ali pa tudi 100km stran z avtom
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

putare ::

No ker delam v McDonald'U in vem kako ta stvar teče tako je .

Mobitel boš prislonil k moneti in ta stvar ti bo odštela subvencijo kar pomeni 2,62 in to je kar se tiče monete vse tisto razliko ki ostane se pravi 2,01eur boš pa sam doplačal.


Lp,

genesiss ::

Status za naslednje leto si lahko uredis tudi septembra.

šernk ::

genesiss je izjavil:

Status za naslednje leto si lahko uredis tudi septembra.


sploh pri naših fantastičnih faksih, ko komaj 30. septembra na večini zveš sploh kje si, lani sem recimo dobil potrdila šele drugi teden oktobra.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

genesiss ::

Aja, jaz mam ze 8. septembra vpis :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Gandalfar ::

Glede na to, da studentje stojijo in se prijavljajo ze kaksnih 14-dni, pomojem ni panike.

Razen, ce imas ti kaksen drug vir.

sidd ::

putare je izjavil:

No ker delam v McDonald'U in vem kako ta stvar teče tako je .

Mobitel boš prislonil k moneti in ta stvar ti bo odštela subvencijo kar pomeni 2,62 in to je kar se tiče monete vse tisto razliko ki ostane se pravi 2,01eur boš pa sam doplačal.


Lp,

Tole ni moneta....tole so ločeni bralniki, katere ste dobili od margenta, al ker logo sem že včeraj gor videl :) Ne mešat tega...
Kot drugo, ali je kdo ostal brez kosila? :D
no idea for signature
signed
I

Pyr0Beast ::

Ja. A ni super tale sistem ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lonsarg ::

Loleki tale Margenta, naredi se backup server, ki v primeru izpada samo logira vse porabljene bone, pol se jih pa kasneje ročne če ne gre drugače vnese notri, če pa je kdo jedel subvencionirano, čeprav je bil že brez bonov pa naj Margeta krije kot stroški izpada:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sidd ::

Lonsarg je izjavil:

Loleki tale Margenta, naredi se backup server, ki v primeru izpada samo logira vse porabljene bone, pol se jih pa kasneje ročne če ne gre drugače vnese notri, če pa je kdo jedel subvencionirano, čeprav je bil že brez bonov pa naj Margeta krije kot stroški izpada:)

Pyro, itak, hehe :)
Tole pomoje drugač ne bo šlo. V pogodbi ziher piše da ŠO* krije vse stroške, ali pa MVŠZT, hehe.
Potem pa se človek boji da ne bo signala v kakšni priljubljeni klet-restavraciji.
Svašta :))
no idea for signature
signed
I

šernk ::

še enkrat bi opozoril na zavedno sleparjenje nekaterih natakarjev in zaokroževanje navzgor!!!

izgovor natakarja je bil, da drugače bi moral nositi en kup drobiža s seboj in ravno zaradi tega sem sam prešel na plačevanje z bančno kartico, torej pričakujem, da bodo računali pravilno številko in ne 3 cente več! če nima drobiža še razumem, ne morem pa razumeti zakaj na kartico zaokrožijo...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

Pritisni cancel in zahtevaj, da ti natipka notri ceno, ki je na racunu.

šernk ::

saj jaz sem...prvič ko nisem bil pozoren je šlo skozi, drugič pa pač se nisem pustil, bolj sem napisal v opozorilo drugim, da tudi če plačas s kartico radi zaokrožujejo njim v plus.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jrtjtejtt ::

čak mal, a oni ti razliko od subvencije kar zaokrožijo?!? se pravi kot da bi mi v merkatorju names 14,56EUR na kartico vtipkala kar 14,6EUR ali pa 15EUR???

pri prvem poskusu bi bi prijazen, pri drugem, bi spustil skozi in potem klical inšpekcijo

šernk ::

točno tako...namesto 3.28EUR al kaj vem kolk je že točno, računa 3.30EUR, in to je računal kljub temu da sem plačal s kartico! (za gotovino bi še nekako razumel, če te prosi da mu pustiš 2 centa).

z inšpekcijo se pa sam ne mislim še ubadat, ker imo za to nimam ne volje ne časa trenutno, vendar na kartico mi pa ne bodo zaokroževali zneskov...ker ali vpiše 3.30 ali 3.28 je popolnoma enako dela.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Če spustiš skozi nimaš kaj klicat inšpekcije, ker s tem ko si vpisal pin si se strinjal z plačilom napitnine. V ZDa dostikrat ko plačuješ z kartico prinesejo aparat pa sam vpišeš znesek.

To zaokroževanje na kartici ni nič dugega kot pobiranje napitnine in če to počnejo samovoljno jih pač opozoriš, da naj vnesejo pravo številko, ali pa izstavijo račun tudi za tistih par centov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jrtjtejtt ::

no ja bi se moral pozanimat kako je s tem...

v ZDA je vse lepo specificirano, ti dopišeš, koliko boš dal napitnine in tam je lepo postavka na računu za to. tukaj ni ničesar, niti te ne opozori na to dejstvo, kolikor je meni znano

St235 ::

To sem hotel povedat, tam sam vpišeš znesek in mu pustiš kolikor napitnine hočeš (znesek vpišeš ali direktno v aparat, ali pa na odrezek). To, da ti pa samovoljno zaokroži znesek je pa čisto nategovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sidd ::

no idea for signature
signed
I

Pyr0Beast ::

NA rit me je vrglo. No, voda na moj mlin :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BCSman ::

Kartica bi morala bit, na katero nalagaš denar, in na kateri je tud slika za identifikacijo. ne pa neki fakin telefoni in gotovina.

lexios ::

LOL, mene tudi! Ko že pričakuješ, da so neglede na neracionalnost projekta samega in komplikacije vsaj pokrili vse kote... Pa niti še ni začetek študentskega šolskega leta! Toliko o "strokovnosti" in simulacijah pred izvedbo projekta...

Bolje počakat 15 sekund pri plačilu, kot pa se otepati nadležnih prekupčevalcev bonov, ki ne razumejo besede ne. Po mojem nekatere še najbolj boli to, da ne bo možno več z enako lahkoto nategovati države. To velja seveda za gostince in mogoče še kakega preprodajalca bonov.


Racionalna utemeljitev kar se časovne potratnosti tiče, čestitam! Prosim še če za nas buteljne še sešteješ čas otepanja preprodajalcev npr. 3x/mesec x 8/9 mesecev v celem letu v primerjavi z 15s x 5 dni/teden x 8/9 mesecev...

Majkemi, ti preprodajalci so res nategovali državo! No, zdj vsaj vemo kam je izginjal VES davkoplačevalski denar in pokojnine! Še dobro, da so dobrotniki na MVZT in "Ultri" našli ultra učinkovito, enostavno, "brezplačno" rešitev!;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

neres ::

A je še kdo dobil kaj spama v prvih dneh po vpisu v sistem?
(Ne, nisem podpisal, da želim prejemat obvestila.)
Vprašam, ker se mi dandanes že zelo redko zgodi da dobim kaj spama direktno v inbox..


Kar se pa tiče sistema na splošno: preveč zamudno in nerodno. Študentska kartica bi morala delovat za avtorizacijo, namesto telefona, ali pa kot plačilno sredstvo (tako da bi naložil gor bone - v stilu Urbane).
Trenutni sistem se tudi zlorablja, tako da si folk pač sposoja telefone. In ker je že tako preveč zamudno, gostinci niti ne gledajo študentskih izkaznic.

sidd ::

No, mogoče pa bomo le dočakali prenos identifikacije na študentsko ter plačilo....zakaj lahko v tujini uporabljajo študentsko kot identifikacijsko in plačniško sredstvo? Še čehi majo tak lepo porihtano....
no idea for signature
signed
I

zee ::

To ne gre, saj je za to potrebna zelo Advanced™ tehnologija.

Kakopak bi lahko sistem prevzeli iz držav, kjer so ga že uvedli in dela, vendar potem ne bi bil več naš in posredniki ne bi mogli priti do zaslužkov.

Samo da je naš(R).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013230 (11171) fosil
»

Subvencionirana prehrana in moneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527474 (5703) martincek1
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395542 (4702) žana
»

Kam prijavit gostilne ki kupujejo lastne študentske bone (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828592 (5807) Pyr0Beast
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022371 (13911) nobodyelse

Več podobnih tem