» »

Nov način kupovanja študentskih bonov

Nov način kupovanja študentskih bonov

1
2
3 4 5

bluefish ::

Z izjemo čakanja na nakup bonov se postopek v sami gostilni niti ne razlikuje preveč od prej. Če je bila pa komu tako strašna muka enkrat na mesec iti na šalter, potem pa tudi OK.

k4vz0024 ::

Nekateri študentje se zavedajo svojih pravic. Zato niso razvajeni, pač pa je dobršen del na nivoju "ovac", glede svojih pravic. Žal.:( :(

PromeuZ ::

@Waterboy: Med poletjem dvomim, da je bila kaka prevelika gneča pred prodajalnami bonov. Počakajmo raje na začetek študijskega leta, ter naval študentov med rush hour v kako menzo, pa bomo videli kako se obnese nov sistem.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

šernk ::

največ kar sem čakal na bone je bilo 15min, večinoma pa sem čakal manj kot 2 minuti. pač ne greš po bon ob 11:30 ko se vsi zmislijo it po 1 bon za kosilo.

pri temu sistemu ni problem v gostilni in ni problem sedaj ko je 5% študentov v LJ, problem bo nastav v večji menzi (menza študentski domovi v rožni), kjer je šlo sedaj tudi po več 100 kosil na uro skozi, imajo le eno plačilno mesto, prostora za več praktično ni. sedaj si za vzeti kosilo rabil natančno 30 sekund (vzel pladenj, pribor, glavno jed, solato, pijačo, dal bon in si že jedel)ustavilo se je vse skupaj že samo ko je nekdo imel bon v denarnici in ga je šele iskal ven.

sedaj bo tako: vzameš pladenj...čakaš prvega ki plačuje (10sec za mobitel 40sekund za prebiranje drobiža), čakaš drugega ki plačuje, tretjega, končno prideš do glavne jedi...pred teboj pa še vedno 10 ljudi, torej čakal boš še 10 min po tistem ko imaš jed že na krožniku! da pojde stvar hitreje ni za pričakovati, ker preštevanje in premetavanje kovancev traja!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JurijTurnsek ::

Ta sistem sedaj uporabljam že en mesec in sem tako "razdevičil" marsikatero restavracijo v LJ (drugače študiram v MB). Ko se bo sistem utekel bo stvar še vedno nekoliko bolj zamudna kot prej. Zelo velik bonus se mi zdi to, da se ti neporabljeni boni prenesejo naprej.

Bi bilo pa res smiselno, da se spet spremenijo cene bonov tako, da jih malo zaokrožijo. Je pa res, da bi bila Moneta tukaj zelo zelo dobrodošla.

15EUR za kartice pa je resničen nateg (no saj je že dejansko sama sprememba en velik nateg, a zdaj smo tu kjer smo). Pa pri dostavi so še najbolj veseli, ko jim mobitel pokažeš :D
http://www.slatnaskejta.com

darkolord ::

Ja če bi stale kartice evro ali dva (več niso "vredne"), potem bi praktično vsi kupili te kartice in ne bi nihče uporabljal tega "fensi" sistema s telefoni in bi to bila očitno zgrešena investicija.

LeQuack ::

Tole pa je očitno res polom. Me zanima če so sploh kakšne analize delali preden so se spravli idejo razvijat, zelo dvomim. Sicer pa je itak že vrabcem jasno, da se tole ni uvedlo zaradi uporabnosti ampak zato, ker se je lahko in ker je denar prišel v prave roke.
Quack !

lexios ::

Narod blesav... Od vseh 101 možnih načinov, nekaterih precej enostavnejših in cenejših - že omenjenih, so filozofi na MVZT izbrali ultra ugodno varianto, ki določenim ljudem seveda ultra ustreza! Kaj zagovornikom novega sistema res ne kapne, da je vse omenjene + aspekte novega sistema doseči še na vsaj 99 načinov...? Ceneje! Bo ta neumnost mogoče po žepu poleg študentov udarila še ostale, mogoče celo bolj, kot celoten znesek vseh preprodanih bonov skupaj? Naročnik storitve ("software in hardware") je namreč država, ne? Še eden v vrsti protikriznih ukrepov? Skratka, analiza pred razvojem te ideje sploh ni bila potrebna! Ne v Sloveniji, čemu? Ko pa je že vse potrebno pri roki! Pa še ovce mamo...

wind ::

To bi morali rešiti s karticami na katere bi se lahko naložil denar (kot na urbano). Približaš čitalniku in hkrati tudi plačaš obrok.
w

jrtjtejtt ::

wind je izjavil:

To bi morali rešiti s karticami na katere bi se lahko naložil denar (kot na urbano). Približaš čitalniku in hkrati tudi plačaš obrok.


točno tako. največja prednost bona je bila, da ni blo opletanja z denarjem. s tem sistemom so nardili neumnost. bom enkrat šel za foro v šumija na FDV v času največje gužve, ko je vrsta dolga ene 50 ljudi, in opazoval kako sistem deluje >:D

lexios ::

To bi morali rešiti s karticami na katere bi se lahko naložil denar (kot na urbano). Približaš čitalniku in hkrati tudi plačaš obrok.


Podobni zadevi se reče študentska kartica... Ki je trenutno približno tak fail (če ne še večji) kot kartice zdravstvenega zavarovanja, ki ne služijo ničemur drugemu kot same sebi in proizvajalcu bivših avtomatov za potrjevanje zdr. zavarovanja... Vsi zdravstveni podatki pa se kljub tehnološkim rešitvam nahajajo na 30 let starem papirju, t.i. zdravstveni karton, ki se prenaša naokoli... No, menda, da je nekomu le kapnilo in se v kratkem obeta tudi menjava zdravstvenih kartic, mogoče celo takih, ki bodo vsebovale vsaj osnovne zdravstvene podatke in bo zdr. karton služi le kot backup... Razen, če kak filozof ultra ne "zakomplicira" in boš tudi pri zdravniku "plačal" z mobitelom.:))

Sicer pa no worries! V roku 3-5 let se bo zamenjal/posodobil tudi ta sistem štud. plačevanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pyr0Beast ::

Win-win-win.

Not really.

Bo pa folk preprodajal mobitele s študentsko boniteto :)


To bi morali rešiti s karticami na katere bi se lahko naložil denar (kot na urbano). Približaš čitalniku in hkrati tudi plačaš obrok.

Mah kaj se trudite komplicirati stvari do nezavesti.

Vsak študent mesečno prejme določen znesek za hrano na svoj ali starševski TRR.
Problem _rešen_ za vse večne čase !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jrtjtejtt ::

Pyr0Beast je izjavil:

Vsak študent mesečno prejme določen znesek za hrano na svoj ali starševski TRR.
Problem _rešen_ za vse večne čase !


No ja, to bi bila vsekakor boljša rešitev kot je sedaj. Država da na moj TRR subvencija x število bonov, jaz pa v restavraciji pokažem izkaznico in plačam po študentskem ceniku.

Tu so mobiteli in kartice za 15€ odveč.

Še boljša bi pomoje bila varianta, da bi se lahko identificiral in plačal s študentsko. Na študentsko bi imel vezan TRR in bi ti odtegovali s trajnikom.

kkk7 ::

jrtjtejtt je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Vsak študent mesečno prejme določen znesek za hrano na svoj ali starševski TRR.
Problem _rešen_ za vse večne čase !


No ja, to bi bila vsekakor boljša rešitev kot je sedaj. Država da na moj TRR subvencija x število bonov, jaz pa v restavraciji pokažem izkaznico in plačam po študentskem ceniku.

Tu so mobiteli in kartice za 15€ odveč.

Še boljša bi pomoje bila varianta, da bi se lahko identificiral in plačal s študentsko. Na študentsko bi imel vezan TRR in bi ti odtegovali s trajnikom.



Najboljše bi pa bilo, če bi vsak študent dobil nakazano subvencijo za bone direktno na TRR (to je 2.5*20=50€), pri tem pa se bi ukinil seznam restavracij, kot obstaja danes, kjer mora sedaj študent jesti, tako da bi lahko res svobodno uporabil denar za tam, kjer želiš jesti. Nič več neumnih identifikacij, čakanja....

Tody ::

50*18000 (cca je študentov) = 900.000 mogoče ve koliko država da zdej za bone? Ker kar nekaj ljudi ne izkorišča te ugodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

jrtjtejtt ::

kkk7 je izjavil:

Najboljše bi pa bilo, če bi vsak študent dobil nakazano subvencijo za bone direktno na TRR (to je 2.5*20=50€), pri tem pa se bi ukinil seznam restavracij, kot obstaja danes, kjer mora sedaj študent jesti, tako da bi lahko res svobodno uporabil denar za tam, kjer želiš jesti. Nič več neumnih identifikacij, čakanja....


Moraš vedet, da so cene študentskih menijev mnogo nižje od dejanskih. Preglej malo ponudbo in potem seštej ceno bona s subvencijo 2.65€, pa boš videl da so razlike.

Tody je izjavil:

50*18000 (cca je študentov) = 900.000 mogoče ve koliko država da zdej za bone? Ker kar nekaj ljudi ne izkorišča te ugodnosti.


Nimam pojma koliko da država, vem pa da veliko ljudi tega ne koristi, kar se vidi po preprodaji bonov. Če bi vsi vse koristli tega ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

kkk7 ::

jrtjtejtt je izjavil:


Moraš vedet, da so cene študentskih menijev mnogo nižje od dejanskih. Preglej malo ponudbo in potem seštej ceno bona s subvencijo 2.65€, pa boš videl da so razlike.


In misliš,da bi se potem to spremenilo? Sej bi restavracije že zdaj lahko ponujale cene menijev za bone po 10€ + subvencija, pa jih ne, ker se zavedajo,da bi jim promet od študentov padel verjetno za 100%. Tega ne naredijo, ker je večina restavracij v MB in LJ zelo odvisna od prihodkov od študentskih bonov, in če teh ne bi imele bi jih večina propadla.

SynTax64 ::

Država da subvencijo 2,62EUR po bonu imaš pa v povprečju skozi celo leto na voljo cca. 21 bonov/mesec kar znese na letni ravni 252 bonov * 2,62EUR je nekje 660EUR na leto oz. 55EUR na mesec na študenta. Če tole pomnožiš s številom vseh študentov cca. 18.000 kar državo stane na leto 11,88 mil EUR vendar je tale številka zelo relativna saj veliko iz med študentov vseh bonov na mesec sploh ne izkoristi kot je že omenil en prej.

Daren ::

PromeuZ je izjavil:


Pomanjkljivosti:
- Pogodba: Pogodba o vpisu v elektronski sitem naj bi imela dodatne člene, ki jih sicer ni treba podpisati, a omogočajo spamanje ŠOU-a preko e-maila ter SMS-ov in telefonskih klicev. Navadno ljudje le preletimo take rutinske pogodbe, tako da zna precej študentov to kar lepo podpisati.


Vbistvu je spretno (preko tiskanja) pogodbi o vpisu pripeta "pogodba o spamu" .

šernk ::

Daren je izjavil:

PromeuZ je izjavil:


Pomanjkljivosti:
- Pogodba: Pogodba o vpisu v elektronski sitem naj bi imela dodatne člene, ki jih sicer ni treba podpisati, a omogočajo spamanje ŠOU-a preko e-maila ter SMS-ov in telefonskih klicev. Navadno ljudje le preletimo take rutinske pogodbe, tako da zna precej študentov to kar lepo podpisati.


Vbistvu je spretno (preko tiskanja) pogodbi o vpisu pripeta "pogodba o spamu" .



katero pa enostavno ne podpišeš :D
pa printat ni treba, ker tako ali tako oni lastno verzijo sprintajo za podpisat, s tem ti še enkrat zvito poizkušajo podtaknit reklamiranje, vendar enostavno rečeš lepi študentki za pultom, da tistega ne boš podpisal in je vse ok.

no danes je natakar že zavijal z očmi. zahtevali ločen račun + plačilo s kartico, ni mu bilo najbolj všeč, da je moral 2 terminala nositi okrog
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jrtjtejtt ::

šernk je izjavil:

no danes je natakar že zavijal z očmi. zahtevali ločen račun + plačilo s kartico, ni mu bilo najbolj všeč, da je moral 2 terminala nositi okrog


se bojim da bo pr meni isto, ker z drobižem pač ne mislim opletat. kelnerji bojo kmalu podobni gadget-manu

LeQuack ::

Nekatere gostilne sploh nimajo možnosti plačila preko Maestro, samo kreditne ali pa še to ne. McDonalds je na primer to šele pred kratkim uvedel.
Quack !

Pyr0Beast ::

jrtjtejtt je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Vsak študent mesečno prejme določen znesek za hrano na svoj ali starševski TRR.
Problem _rešen_ za vse večne čase !


No ja, to bi bila vsekakor boljša rešitev kot je sedaj. Država da na moj TRR subvencija x število bonov, jaz pa v restavraciji pokažem izkaznico in plačam po študentskem ceniku.

Tu so mobiteli in kartice za 15€ odveč.

Še boljša bi pomoje bila varianta, da bi se lahko identificiral in plačal s študentsko. Na študentsko bi imel vezan TRR in bi ti odtegovali s trajnikom.



Ne nenenennenenne.

Nobenih študentskih več.

Dobiš keš na tvoj račun. To kar bi ti morala država že subvencionirati za tistih 2.5EUR po obroku x 20 obrokov. Tako ti častijo 10 polnih obrokov skozi celo leto, vsak mesec. Pa ni važno ali zapraviš za hrano ali prostitutke. :)

Najboljše bi pa bilo, če bi vsak študent dobil nakazano subvencijo za bone direktno na TRR (to je 2.5*20=50€), pri tem pa se bi ukinil seznam restavracij, kot obstaja danes, kjer mora sedaj študent jesti, tako da bi lahko res svobodno uporabil denar za tam, kjer želiš jesti. Nič več neumnih identifikacij, čakanja....

Ja, to si jaz želim.

Moraš vedet, da so cene študentskih menijev mnogo nižje od dejanskih. Preglej malo ponudbo in potem seštej ceno bona s subvencijo 2.65€, pa boš videl da so razlike.

Ee kaj ? Ne, enake so. Do pikice.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Vsak študent mesečno prejme določen znesek za hrano na svoj ali starševski TRR.
Na začetku je bilo skoraj točno tako. Vsak študent je dobil enkrat na mesec na roke 20 bonov, ki so v lokalih veljali kot gotovina. Potem si pa z njimi balinal, kot ti je najbolj odgovarjalo. Lahko si jih porabil tudi samo za pir, če si hotel.

O.

jrtjtejtt ::

@Pyro

keš v taki obliki dobiš če si socialno ogrožen v obliki štipendije. direkt na TRR. boni so boni, gre za subvencijo hrane ne pa pira, čikov...

da so enake cene??? nvem kam hodiš, ampak tam kjer sem jaz za 5,5€ ne dobiš to kar dobim jaz za bon.

Pyr0Beast ::

Evo, zgleda da se mi je dalo.

Ko bo moderator odobril bo gor;
Klik - predlagam.vladi.si - Nadomeščanje slabih načinov subvencioniranega plačevanja obrokov z bolj ustrezno rešitvijo

Na začetku je bilo skoraj točno tako. Vsak študent je dobil enkrat na mesec na roke 20 bonov, ki so v lokalih veljali kot gotovina. Potem si pa z njimi balinal, kot ti je najbolj odgovarjalo. Lahko si jih porabil tudi samo za pir, če si hotel.

Ja, pred tem pa si lahko šel še v trgovino kupovat za subvencionirano hrano :)

Je to izboljšanje ?

keš v taki obliki dobiš če si socialno ogrožen v obliki štipendije. direkt na TRR. boni so boni, gre za subvencijo hrane ne pa pira, čikov...

Lej. Mene BMK za kaj študent porabi keš za malico. Tako kot starši dajo malemu keš za malico pa ga zagoni za pijačo ali kaj podobnega. Pač bo lačen, kaj čem mu.

VENDAR PA zaradi par glupih osebkov NE BOMO OMEJEVALI VSEH OSTALIH !!!

da so enake cene??? nvem kam hodiš, ampak tam kjer sem jaz za 5,5EUR ne dobiš to kar dobim jaz za bon.

Dobiš kaj ? Prst v rit ko jih prosiš za sladico ali solato ali sok, hehe ?
//sarcoff
Resno, kaj ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Pyr0Beast je izjavil:



da so enake cene??? nvem kam hodiš, ampak tam kjer sem jaz za 5,5EUR ne dobiš to kar dobim jaz za bon.

Dobiš kaj ? Prst v rit ko jih prosiš za sladico ali solato ali sok, hehe ?
//sarcoff
Resno, kaj ?


v šparu dobiš za 2,11€ glavni obrok (kateri stane ponavadi okrog 4,5-5€ +juho+ solato+kozarec vode (gazirana/negazirana). dobi mi to za 4,80€ ti brez bona. pico dobiš v večini picerij za 3,4€ (+-0,3), dodaš še subvencijo zraven si na 6€, dobi mi ti to isto pico brez bona za 7€, pica če veš kam it je popolnoma iste velikosti in enako obložena, vendar če dvignejo te cene, bodo gostilne prazne, že tako precej dražjih danes bolj kot ne sameva.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pyr0Beast ::

Čakaj čakaj.

Ti kar lepo subvencijo odšteješ = FAIL.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

Pyr0Beast je izjavil:

Čakaj čakaj.

Ti kar lepo subvencijo odšteješ = FAIL.


z subvencijo!
plačaš 2,11€ + 2,62€ = 4,73€ špar
picerija 3,30€ plačaš + subvencija 2,62€= 5,92€
dobi mi v isto stvar za ta denar, ni nič subvencija odšteta
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pyr0Beast ::

No jaz za 4.5EUR v Situli dobim celoten meni. Solata+Glavna jed+Župa+Kozarec vode+Sladica

Sam moraš vedeti da 4.73EUR v bistvu ni poceni.

Je res da so študentski meniji cenejši, vendar ne vsi in pri mnogih manjka kaka sladica ali solata.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Meniji so definitivno ceneje kot v redni prodaji. To seveda ne pomeni, da si gredo v minus, ampak da imajo na standardnih menijih veliko profita.

Recimo primer zadnjič v Šparu, kosilo nek junčji zrezek oz. nekaj podobnega + priloga = 8,9EUR. Dodaš k temu zraven še solato in juho ter pijačo pa si še na slabih 12EUR. Se pravi 12EUR za eno mišje kosilo (porcije so res majhne, vsak se lahko sam prepriča) v eni menzi, to še v Ameriki ne vidiš. Seveda še bolj nelogično je pa, da lahko to kosilo prav tako dobiš na bon in na računu piše cena 4,7EUR.
Quack !

Pyr0Beast ::

Potem je zadeva preprosta - nategnejo vsakega ki po nesreči pride mimo drugače pa živijo od študentarije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jrtjtejtt ::

koga in kako nategnejo ne vem, to naj povejo tisti, ki nimajo bonov.

je pa že tako, da je maksimalna cena bona določena in da gostinc ne more met bona za 10EUR. Maksimum mislim da je tam okoli 4,5EUR in če k temu dodaš 2.62EUR subvencije si na 7,2EUR - največ kar je lahko na računu za študentsko kosilo.

In če v Cantini dobiš koruzno juho in solato diablo ter sladico za 7,2EUR brez bona potem sem pecikl.

Da pa se na bone kupuje čike je prav tako kot da bi mi sedaj denar, ki smo ga dobil od države za nova okna, investirali v dopust na kanarskih otokih 8-)

zee ::

Študentski meni v Cantini Mexicani lahko dobiš tudi kot ne-študent za 7,9 EUR, pač ob naročilu poveš, da bi študentski meni za gotovino.

Glede na količino hrane je več kot dobra cena.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Steinkauz ::

Ja špar ma mal lol narjen.
Lahk vzameš kosilo, ki stane drugač 3eur lahko pa tut tisto k je 7eur.
In tut drugje, če sešteješ kaj dobiš bi večinoma stalo več kot pa je bon+subvencija.


jrtjtejtt je izjavil:


Da pa se na bone kupuje čike je prav tako kot da bi mi sedaj denar, ki smo ga dobil od države za nova okna, investirali v dopust na kanarskih otokih 8-)


+1

Če jih ne porabiš jih pač ne porabiš. Kr direkt 55eur na račun je pa mimo

Pyr0Beast ::

Steinkauz je izjavil:

Ja špar ma mal lol narjen.
Lahk vzameš kosilo, ki stane drugač 3eur lahko pa tut tisto k je 7eur.
In tut drugje, če sešteješ kaj dobiš bi večinoma stalo več kot pa je bon+subvencija.


jrtjtejtt je izjavil:


Da pa se na bone kupuje čike je prav tako kot da bi mi sedaj denar, ki smo ga dobil od države za nova okna, investirali v dopust na kanarskih otokih 8-)


+1

Če jih ne porabiš jih pač ne porabiš. Kr direkt 55eur na račun je pa mimo


-1

Če ne porabiš za okna pač nimaš novih oken. In boš za nova okna še vedno rabil plačati polno ceno ter jih boš moral tudi vgraditi v kolikor jih boš hotel imeti.

Kot sem že rekel lahko zaradi mene kupujejo tudi alkohol. Tistih 50EUR jim pripada neglede na to za kaj jih porabijo, recimo temu kar neke vrste štipendija. Ampak jesti zagotovo moraš, drugače krepneš, tako da je vseeno ali 50EUR zapravijo takoj pa potem plačujejo polno ceno ali pa jih porabljajo sproti.

Če še ne veste, včasih se je subvencionirano hrano celo dalo kupovati v trgovinah, ko je bila miselnost malce bolj odprta. Če ste pa tako zaostali, da ne vidite boljše rešitve se pa iskreno rečeno samo j***te. Zato pa je tak drek s to študenstsko prehrano in rinemo iz ene slabe rešitve v drugo.

Sicer je pa vseeno, ker potem si študentje zraven menija itak natočijo čistega alkohola, ker so navadni pijanci in barabe, ter nas samo ropajo.

//Rant-off
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sidd ::

Subvencije so namenske, in tako je prav! Državni denar mora vedno biti strogo namenski, drugače bi vse skupaj bil velik kaos. Tako da se ostali se ne bomo nič j****li, iskreno rečeno. >:D
Če si študent, in želiš jesti, ti pač država omogoči neko subvencijo. Če želiš free denar na ttr, pa pojdi in si zrihtaj štipendijo. Sej jih je polno....koliko gledam okoli, pa ja več ko 90%+ ljudi kaj jih poznam ima tako ali ovako štipendijo...
no idea for signature
signed
I

Daren ::

sidd je izjavil:


Sej jih je polno....koliko gledam okoli, pa ja več ko 90%+ ljudi kaj jih poznam ima tako ali ovako štipendijo...


Kadrovska (Prijatelji, ki jo imajo so jo dobili preko vez. Večina preko staršev)
Republiška (Cenzus)
Zoisova (Določeno povprečje ocen/izjemni akademski dosežki)

Če si torej otrok s povprečnim družinskim dohodkom, starši nimajo "veze" in študiraš nekaj po čimer ni povpraševanja in nisi med najboljšimi v svoji generacije ... So načini seveda, toda večina ljudi, ki jih poznam, da sodijo v to kategorijo je brez štipendije.

sidd ::

Za kadrovsko moraš samo na agencijo za regionalni razvoj. Vsako leto ostane dosti nepodeljenih. Če pa greš na študij ekonomije, pa je tvoje povprečje 7....pol pa ti tud veledržava ne more pomagat :)
Zato pa je prehrana subvencionirana - namenska subvencija. Če pa kdo hoče pir, bo pa šel delat ali doma molzel tastare. Samo ne se bunit na državo, naj namesto "bonov" za prehrano nakaže vsakemu 50EUR na račun. Večjega debilizma pa še ne.
no idea for signature
signed
I

Daren ::

sidd: Namen ni bil kritika države temveč le oris širše slike pridobitve štipendij.

Lahko hodiš na ARR toda če tvoja izobrazba ni zaželjena... Ostanek 184 štipendij nepodeljenih za teoretika fizike (fikcijski primer) nam ne pove veliko o možnostih pridobitve.

Recimo za šolsko leto 10/11, raven izobrazbe: univerzitetni programi, je štipendije razpisalo zgolj 12 podjetij. Vse skupaj je cca. 50 štipendij. Seveda so načini in če se potrudiš lahko prideš (vsaj) o Zoisove zadeve pa NE ležijo na cesti, kot sem dobil vtis iz tvoje objave.

Pyr0Beast ::

Samo ne se bunit na državo, naj namesto "bonov" za prehrano nakaže vsakemu 50EUR na račun. Večjega debilizma pa še ne.

Debilizem je trenuten sistem.

AFAIK na Nizozemskem, študenti že prejemajo keš na roko za vsak mesec študiranja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sidd ::

sidd: Namen ni bil kritika države temveč le oris širše slike pridobitve štipendij.

Lahko hodiš na ARR toda če tvoja izobrazba ni zaželjena... Ostanek 184 štipendij nepodeljenih za teoretika fizike (fikcijski primer) nam ne pove veliko o možnostih pridobitve.

Recimo za šolsko leto 10/11, raven izobrazbe: univerzitetni programi, je štipendije razpisalo zgolj 12 podjetij. Vse skupaj je cca. 50 štipendij. Seveda so načini in če se potrudiš lahko prideš (vsaj) o Zoisove zadeve pa NE ležijo na cesti, kot sem dobil vtis iz tvoje objave.


Jah, to pa je odprti trg. Noben ne bo financiral študija študentu, katerih je preveč oz. ni perspektiven (kak političen izraz,heh). No, če si izredno dober, dobiš pa tudi tam z lahkoto štipendijo. In veliko ljudi tule na s-t tako podpira kapitalizem, odprti trg,..... jo pa imamo še pri izobrazbi. Kruta zadeva, se strinjam. Zato študentu, kateri študira ne tako zaželjeno smer, ne preostane drugega, kot pa da se žene in je med najboljšimi. Ali pa imaš veze, saj smo ja v Sloveniji, nažalost.
Zoisove štipendije pa so zadnje čase malo uredili. Hvala bogu! Da ima človek v srednji šoli oceno 3, ali pa na faxu tam malo nad 7, to pač, pardon, ni za zoisovo. Zoisovo naj imajo t.i. štirkarji in petkarji v sš, ter devetkarji in desetkarji na faxu. Navsezadnje je to štipendija za nadarjene (oziroma zicledre :)
Pa brez skrbi, ne trdim da imamo dobro stanje pri nas kaj se tiše šolstva. Katastrofa je.

Debilizem je trenuten sistem.

AFAIK na Nizozemskem, študenti že prejemajo keš na roko za vsak mesec študiranja.


Uf Nizozemska. Vedno želel it tja študirat! Eindhoven ali pa Delft! Yummy!
Trenuten sistem je ultra debilizem ;). Sam študentkse kartice bi mogli malo bolj spedenat, pa bi blo. Tu nas prehiteva po levi in desni še Češka! Pa še marsikje.
Pa kaj se tega tiče - v Franciji imajo cel kup štipendij, in ne malih. Razna združenja ki podarjajo štipendije družinam z več otroci, revnejšim družinam. Organizacije za sempozabilkajže na katere se lahko obrneš za pomoč in dobiš enkratne štipendije za pomoč pri študiju. Gori delaš prakse, ki so celo plačane, in to bolje kot tu marsikater šiht, in ne kot pri nas, ko delaš 3 mesce prakse za hvala lepa.
Ali pa Anglija, še boljši primer! Študiral bi? Ni problema! Kredit od države, in je študij navidezno "zastonj". O študentih kar sanjaj, saj so dražje te študentske sobe kot privat. In tako v tipični angleški vrstni hišici prebiva z lahkoto 6 oseb. Najemnine da te kap. Pa ne pozabit potem 18000 funtov kredita, katerega moraš vrniti po šolanju!
Potem pa gremo v drugo skrajnost. Nemčija - kjer delajo študentje prakse praktično zastonj, samo da se lahko dokažejo in naučijo nova znanja. Za Nizozemsko žal ne poznam razmer. Vem samo da imajo odlične kampuse!!! (bil v dveh - znanstvena fantastika za Slovenijo), ful dobre študentske čage, lepe dekline, organizacija da padeš dol, ... Poznam pa tudi kako je kaj na Finskem. Tudi dobijo študentje lepe štipendije državne. Ranga 500€. Samo kaj ko to komaj zadošča za najemnino stanovanja gori.
Tako da ni v tujini mleko in med, in pri nas tudi ni tako katastrofalno kot bi se rado prikazalo. Je pa res da je v tujini vse skupaj boljše organizirano. Možnosti so preko meje dosti večje.

Tako da če pri nas samo malce spedenajo tole ultramobilno plačevanje bonov, bo čisto ok! Denarja nakazovati za nekaj kr tako pa ne. Lahko pa se ukine subvencionirana prehrana, in se ves denar pretoči v dodatne programe štipendij, enkratnih pomoči,....Samo potem pa bo kar pol gostinskih lokalov pozaprlo vrata. Tako z lahkoto ne bo šlo spremenit sistema, kateri se je tako dolgo ustvarjal. We'll see
no idea for signature
signed
I

dejanslo ::

sidd je izjavil:


Pa kaj se tega tiče - v Franciji imajo cel kup štipendij, in ne malih. /.../ Gori delaš prakse, ki so celo plačane, in to bolje kot tu marsikater šiht, in ne kot pri nas, ko delaš 3 mesce prakse za hvala lepa.


Iz druge roke - plačilo 1 mesečne prakse za medicince v Parizu je okroglih 100eur.
There`s More Than One Way To Do It

sidd ::

dejanslo je izjavil:

sidd je izjavil:


Pa kaj se tega tiče - v Franciji imajo cel kup štipendij, in ne malih. /.../ Gori delaš prakse, ki so celo plačane, in to bolje kot tu marsikater šiht, in ne kot pri nas, ko delaš 3 mesce prakse za hvala lepa.


Iz druge roke - plačilo 1 mesečne prakse za medicince v Parizu je okroglih 100eur.


Jah, sočustvujem za tvojo "drugo roko". No, iz Pariza pa res ne poznam nikogar. Pri nas tudi variirajo zadeve. Ni vse tako črnobelo kot prej rečeno...eni tud pri nas dobijo po jurja in več za prakso. Poznam tud take primere, hehe.
no idea for signature
signed
I

k4vz0024 ::

No pri nas celo pripravništvo ni plačno.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Pyr0Beast ::

V bistvu je marsikaj narobe. Pripravništvo bi moralo biti plačano, tako pa se izkorišča dijake-študente, ki so prisiljeni delati zastonj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sidd ::

Pyr0Beast je izjavil:

V bistvu je marsikaj narobe. Pripravništvo bi moralo biti plačano, tako pa se izkorišča dijake-študente, ki so prisiljeni delati zastonj.


Agree.
Ni lepšega kot 3 mesece delati polni delovnik, normalno delo kot vsi ostali okoli tebe, za hvala lepa. No, včasih še tudi za to ne. V tujini pa dobiti prakso ali pripravništvo dandanes je misija nemogoče. Jaz že pol leta iščem pa nikjer nič. Se še spomnim 2 leti nazaj, pred krizo...pa to so se grebli za praktikante...v tujini se razume :|
no idea for signature
signed
I

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

sidd ::

Žal se ne strinjam z nakazilom denarja direkt na TTR. Raje podprem ukinitev subvencij, ter se vsi ti milijoni pretočijo direkt v enkratne pomoči ter štipendije pomoči potrebnim. Še eno bogo Češko si ne moremo vzet za zgled pri vsem tem. Tam je študentska kartica hkrati kartica za menze, na njo si lahko nalagaš denar. Univerza ima sklenjeno pogodbo z banko, tako ti služi študentska tudi kot bančna kartica (activa maestro).

Tako bi lahko recimo država ti nakazala ta denar POSEBEJ na ta račun od študentkse kartice za študentsko prehrano, in bi se tako vsak mesec stanje resetiralo na vrednost 50€. No, tole pa bi šlo z lahkoto skozi. Kartica bi bila uporabna samo v registriranih gostilnah za prehrano, lahko pa bi z lahkoto dodali še trgovine, če si želi študent sam kupovati hrano ter doma kuhati. Lahko bi porabil teh 50€ po želji. Važno da je zadeva ločena.

Torej:
študentska kartica prevzame vlogo nove bančne kartice z lastnim ttr računom (ni sprememb, so že vse opremljene z magnetnimi trakovi)
na ta račun bi tako država nakazovala teh 50€ subvencije
kartico bi se dalo uporabiti v registriranih lokalih (tako ali tako so že zdaj vsi registrirani, torej ni sprememb)
50€ mesečno bi se dalo porabiti po mili volji
vsak mesec se stanje resetira na vrednost 50€.

Da bi se še rešili plačevanja hrane po lokalih, bi lahko spedenali ta račun ter uredili možnosti plačevanja celotnega zneska.


btw:
Kaj ima trenutna ureditev zveze z moneto?
NEDOSTOPNOST - Mnoge gostilne in restavracije ter menze nimajo Monete
Tole so ločeni bralniki, katere so gostilne dobile. Sem že kar nekaj gospoda povprašal po gostilnah pa je še do sedaj vsak rekel da niso za bralnike dali nič.
no idea for signature
signed
I

kkk7 ::

sidd je izjavil:


Torej:
študentska kartica prevzame vlogo nove bančne kartice z lastnim ttr računom (ni sprememb, so že vse opremljene z magnetnimi trakovi)
na ta račun bi tako država nakazovala teh 50€ subvencije
kartico bi se dalo uporabiti v registriranih lokalih (tako ali tako so že zdaj vsi registrirani, torej ni sprememb)
50€ mesečno bi se dalo porabiti po mili volji
vsak mesec se stanje resetira na vrednost 50€.

Da bi se še rešili plačevanja hrane po lokalih, bi lahko spedenali ta račun ter uredili možnosti plačevanja celotnega zneska.


sidd ti pa znaš zabluzit. Si proti nakazovanju na TRR, nimaš pa nič proti nakazovanju na "tvojo ljubo študentsko" in plačevanju z njo (a se ti ne zdi lažje plačevanje s kreditno kartico, ki je danes standard tudi v Sloveniji? To bi ti moral vedeti, glede na to, da si prevandral vso Evropo in imaš izkušnja iz 5 držav.:D). Znaš zakomplicirat stvari u PM.

V predlogu Pyr0Beast se ne strinjam samo s tem, da vsebuje možmost nakazila staršem, kar je skrajno neumno. Pomeni pa samo, še bolj biti odvisen od staršev in si omejiti svodobo. Verjetno bi bilo potrebno vstaviti v predlog še kako varovalo proti izkoriščanju subvencij (recimo, da bi bili upravičeni samo študenti, ki redno opravljajo v vseh semestrih. Če ponavljaš, pavziraš, se ti prekine subvencija za tako, dolgo dokler ne prideš v naslednji letnik.)
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013161 (11102) fosil
»

Subvencionirana prehrana in moneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527428 (5657) martincek1
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395529 (4689) žana
»

Kam prijavit gostilne ki kupujejo lastne študentske bone (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828562 (5777) Pyr0Beast
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022300 (13840) nobodyelse

Več podobnih tem