» »

Hobotnica Paul

Hobotnica Paul

1
2
»

WarMaker ::

Wox je izjavil:

Baloni nad španskimi zastavami predstavljajo Paula.



Haha, to pa nisem opazil :D
Drugače pa, ne verjamem v te stvari, ampak zanimivo, da si je nekdo sploh zamislil kaj takega.

Keyser Soze ::

Sigurno so najdl športni almanah od McFlyja. Plasci. Zdej pa suflirajo hobotnici kako pa kaj.:D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

McFly...? Back to the future? :)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

nuclear ::

hah ljudje verjamejo :) Preprosto za trače..
določeno posodico so lahko ogreli, zato ji je bolj pasalo..

lahko pa so posneli 1000x za obe ekipi.. recimo tekma nemčija - srbija.. enkrat so jo posnel ko je na srbijo šla enkrat pa na nemčijo, in pol so pokazal samo video ko je šla na srbijo..

larifari
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Double_J ::

larifari


Je tvoj post... dejte mau razmišljat, ker ste veliko slabši s temi pojasnili, kot tisti ki verjamejo hobotnici.:D
Dve šivanki...

T0RN4D0 ::

Če hobotnici suflira človek, še vedno pomeni da ima zadaj nekoga ki zna pravilno napovedat 85% tekem.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

dzinks63 ::

Zakaj bi morali verjeti vanjo, pač tako se je odločila. Bomo videli čez 4 leta, ko bo mundial v Braziliji, kako ji bo šlo vedeževanje, če še bo Paul živel takrat. Mogoče pa bo že prej napovedovala evropsko prvenstvo ali evroligo. Če bo zadevala nezmotljivo, jo bodo stavnice fentale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Keyser Soze ::

imagodei je izjavil:

McFly...? Back to the future? :)

Jp, so prehiteli unga Billa al kaj je že bil.
OM, F, G!

nuclear ::

Double_J je izjavil:

larifari


Je tvoj post... dejte mau razmišljat, ker ste veliko slabši s temi pojasnili, kot tisti ki verjamejo hobotnici.:D


d fak?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Keyser Soze ::

No shit.

Javno objavljen rezultat pred tekmo?

Imajo lahko maljon različnih posnetkov. Še tacga, da priplava mimo velikanski ligenj in pomalca Pavla. Ne pomaga, ker lahko javno objaviš samo en posnetek. Samo eno napoved. Pa naj si to napove hobotnica, jajce v obliki Device Marije, ena Maruča, al pa čistilec akvarija. Sploh ni važno, če je Pavle samo fronta za en jasnovidni stroj.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zorro ::

Tip operira s fake fotko. Poglej pod temo "Svetovno prvenstvo v nogometu, JAR 2010", post od gzibreta ob 9:58 uri 7.7.2010, tam je španska zastava z grbom. Pa moj post takoj, ko se je tekma zaključila (ob 22.20 uri), kjer je youtube posnetek. Posnetek na youtubu je bil objavljen dan prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Thomas ::

Torej je fake, da je fake?

Nemogoče ni, ampak še vedno je precej bolj verjetno, da je Paul biznis fake, kakor da ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DarwiN ::

Fake, gor ali dol. Če ni, je pač sreča, saj druge možnosti ni. Menda ja ni kdo tu tako naiven,da verjame, da je tip zares jasnoviden?
Jasnovidnost je pa ja najlažje znanstveno preverit. James Randy ima že desetletja razpisano nagrado milijon dolarjev za tistega, ki uspešno opravi logičen preizkus jasnovidnosti. Pa seveda se le redki upajo tako osmešit, kljub temu, da je na svetu milijon "jasnovidcev".

Pa Paul se je že zmotil pri svoji napovedi, in ker ima zdaj 8 od 8 (Če sploh ima, ker ene strani objavljajo, da je samo 7 tekem pravilno napovedal in da za eno tekmo iz skupinskega dela ni posnetka/dokaza), to ljudje kar pozabijo..

Res pa je, da Paul ne more na Randyjev test, tko da...8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zorro ::

Lahko, da je imela hobotnica več prob, samo šteje to kar je bilo javno objavljeno pred posameznimi tekmami. Meni so poznane napovedi le od tekme Argentina:Nemčija naprej. Se pravi, za zadnje 4 (3 nemške in finale) je bilo v naših medijih objavljeno kako naj bi hobotnica "izbrala" in na koncu so se tekme tudi tako končale. Kakorkoli že, stvar je dodatno popestrila spremljanje tekem.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Thomas ::

Splošno pravilo je, da če se domnevno zgodi nekaj maloverjetnega, potem je maloverjetno, da se je tisto v resnici zgodilo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Ce bi se un s prerosko mizo tega spomnu ... Me zanima, ce tale hobotnica tud zblazni, ce bi jo vprasu kej pr cemer bi imel korist. ;>

Thomas ::

Me zanima, ce tale hobotnica tud zblazni, ce bi jo vprasu kej pr cemer bi imel korist. ;>


Poblazni pol sveta, eto! Sej sam vidiš, kako je blo!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Sej bi imel koristi... če bi sledil tem napovedim ter v začetku vložil 100€... pa potem vlagal ves dobitek naprej, bi po osmih tekmah bil verjetno že blizu milijona.

Hja... glede Španija-Nemčija, si je nekdo vnaprej zmislil, da je izbrala Španijo. Potem pa je tudi dejansko izbrala Španijo... tako da tu ne more biti kakšnega dvoma, ker sta bili obe napovedi enaki in ne različni!

Pomojem je še najbolj verjetna stvar, da pač izbira Nemčijo, ter se je v ravno pravih momentih zmotila...
Dve šivanki...

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Double_J ::

Paul the Octopus @ Wikipedia

Tu so vse napovedi... očitno se je popravila glede na Euro 2008, kjer je stalno izbirala Nemčijo.
Dve šivanki...

Zorro ::

Ali pa je imela pri tekmi s Španiji črno slutno, da če bo izbrala Nemčijo, bo končala na kakem krožniku. Sedaj bo pa lahko do konca svojih dni uživala v akvariju in hkrati svojemu lastniku prinašala denarce kot turistična atrakcija. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

shark_nm ::

upam da bo zdržala do eura 2012 :)

vorantz ::

Ve kdo koliko bo stala večerja s Paulom? :D

opeter ::

Neki španski župan oz. mestece je zanj ponujalo 30k evrov ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

noraguta ::

a na delnice pa ne dela?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Double_J ::

Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

whatever ::

Tega Paula nisem kaj dosti spremljal, zato me zanimajo trije ključni podatki. Prosim, ne dajat linkov, ampak mi samo postrezite s točnimi informacijami.

1. Ali je Paul še živ?
2. Ali še namerava napovedovati tekme?
3. Koliko tekem zaporedoma je Paul pravilno uganil (zlasti ta podatek je najpomembnejši)?

Prosim, povejte mi te informacije. Obljubim, da vam še danes postrežem z eksaktnim matematičnim izračunom, ki bo pojasnil 2 stvari:

1. Koliko tekem zaporedoma največ bo Paul še uganil.
2. Kolikšna je verjetnost, da je Paul Jezus.

Brez heca. Če kdo to zna in me prehiti, ne bom nič jezen. No, da vas vidim, genije.8-)
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

BALAST ::

1. Ali je Paul še živ? DA
2. Ali še namerava napovedovati tekme? NE, so ga dali v penzijo, ker vedo da je za maskoto to zelo rizično delo.
3. Koliko tekem zaporedoma je Paul pravilno uganil (zlasti ta podatek je najpomembnejši)? Piše da 8 (razen če so bile še neuradne napovedi)

Tvoje kalkulacije za prihodnost in da je božji sin so brezvezne, kot je naprimer ljubezenski kalkulator.

hamax ::

Prosim, ne dajat linkov

Na: Paul the octopus @ Wikipedia :P

whatever ::

Ja ja hamax, ti me kar podcenjuj. Znaš zračunat, koliko je maksimalnih možnih zaporednih metov šestice POŠTENE igralne kocke? Kolikšna je verjetnost, da je poštena kocka že kdaj v zgodovini padla 20-krat zaporedoma na šestico?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

hamax ::

Ja ja hamax, ti me kar podcenjuj.

Dej no, a ni dovolj ocitno, da je bilo misljeno kot sala :)
Znaš zračunat, koliko je maksimalnih možnih zaporednih metov šestice POŠTENE igralne kocke?

Če mi daš na voljo naskončno poskusov, potem je maksimalno število šestic neskončno.
Me pa izredno zanima tvoj izračun, ker sem prepričan, da imaš na zalogi boljši odgovor :P
edit: No, glede na to, da verjetnost limitira proti 0, je neskončno malo sumljiv odgovor. Neskončno * 0 = ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Double_J ::

Verjetnost je pač večja od 0. Vsakič posamezno pač lahko vržeš 0.

Če lahko neskončnokrat zavestno izbereš 6, potem lahko tudi neskončnokrat uganeš 6.
Dve šivanki...

whatever ::

OK, kul. Gre se za maksimalno število zaporednih šestic iste poštene kocke. Kako verjetno je, da pade šestica 5-krat zaporedoma? Kaj pa 20-krat? Kaj pa 100-krat?

Seveda, če maš neskončno poskusov, bo skupno število šestic tudi neskončno. Kot tudi število enic, ali dvojk ali trojk... Ampak tudi ob predpostavki neskončnega števila poskusov, se gre za število ZAPOREDNIH šestic.

Verjetnost, da bo padla šestica iste poštene kocke 10-krat zaporedoma: (1/6)^10=0,000000017

Je ali ni? Zdi se mi namreč, da Marilyn Vos Savant predlaga nekaj drugega.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

hamax ::

ce marilyn predlaga kaj drugega, bo moral to presneto dobro utemeljiti.

Thomas ::

Morala. Ženska.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatever ::

Zanimivo je, kako je verjetnost vsakega naslednjega zaporednega meta šestice iste poštene kocke 6-krat manjša. Pravzaprav sem se izrazil narobe - verjetnost vsakega naslednjega meta šestice je še vedno 1/6, toda verjetnost, da se bo tak niz nadaljeval, pa je šestkrat manjša z vsakim nadaljnjim metom. Iz vsote identično porazdeljenih naključnih spremenljivk, ki jih aproksimiramo s kumulativno verjetnostno porazdelitvijo za normalno (Gaussovo) porazdelitev, se da z intervali zaupanja izpeljati enačbo za minimalno število metov, pri katerem bo poštena kocka, z, denimo, 95% stopnjo zaupanja, padla na vse cifre v skoraj enakem odstotku (1/6). Nato me je prešinilo, da kompliciram, in sem zapisal zgornjo formulo. Na koncu pa tak že ne vem več, kaj sem sploh hotel izumit in the first place.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

.:joco:. ::

"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

mikena ::

Prosim za minuto molka, kajti Paul je včeraj tragično preminul - KLIK

Keyser Soze ::

Evoti. skoraj dve uri molka, samo za Pauleta.

Grinta sluzasta bi pa lahko mal prej povedala, da misli vse napovedat kot se šika na SPju. Bi stavil kakšnih 100EUR na začetku. Na konc bi si pa nov avto kupil.:P
OM, F, G!

iNooby ::

Pa kaj tolk s toto hobotnico rogovilijo, mi grejo pošteno na živce, še sam sebi ker sem jo ravnokar omenil...bla je za spečt dokler je še bla živa, to je dejstvo ;)
Haters gonna hate...

Nagi Bator ::

Zdaj pa niti za na lešo ni vec. A ni skoda? Pa tak okusno bi izpadlo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno prvenstvo v nogometu v Braziliji 2014 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
896146297 (121548) FlyingBee
»

Sedmerica obsojena, ker niso napovedali potresa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7316299 (12845) Vajenc
»

Svetovno prvenstvo v nogometu, JAR 2010 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
1901212075 (172884) DarwiN
»

SP v košarki (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29318709 (13471) glinik

Več podobnih tem