» »

Hobotnica Paul

Hobotnica Paul

«
1
2

hator ::

Do zdaj je zadela vsa tekme na SP. V akvarij mu dajo dve posodi z hrani. Na posodah pa so zastave držav.Kaj mislite o njem?
  • spremenil: hator ()

black ice ::

Mah, ni zadela vseh tekem. Remember EP Španija: Nemčija?
Drugače pa nimam nekega zaupanja v te zadeve.

BALAST ::

Še en gizmo več v časopisih.

hator ::

Njegova napoved za tretje mesto:
Nemčija: Urugvaj 1

WamPIRe- ::

Mislim, da jo bodo Nemci spekli na žaru :DDD

hator ::

WamPIRe- je izjavil:

Mislim, da jo bodo Nemci spekli na žaru :DDD

Zakaj? Saj je napovedal zmago Nemčije.
Če ne pa:

WamPIRe- ::

Ja sej... ker je napovedala zmago Španije ;)

mikena ::

Jaz sploh ne morem dojet, kako se je nekdo sploh spomnil na hobotnico in da naj ta prerokuje rezultate tekem :) Svašta!

Mimogrede, a kdo ve, kako dolgo živi povprečno ena hobotnica?

bluefish ::

"Octopuses have a relatively short life expectancy, and some species live for as little as six months. Larger species, such as the North Pacific Giant Octopus, may live for up to five years under suitable circumstances. However, reproduction is a cause of death: males can only live for a few months after mating, and females die shortly after their eggs hatch. They neglect to eat during the (roughly) one month period spent taking care of their unhatched eggs, but they don't die of starvation. Endocrine secretions from the two optic glands are the cause of genetically programmed death (and if these glands are surgically removed, the octopus may live many months beyond reproduction, until she finally starves)."

Octopus @ Wikipedia

mtosev ::

Endocrine secretions from the two optic glands are the cause of genetically programmed death

wtf?
bedna fora.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mikena ::

@ blueFish: Ok, hvala. Torej jo na naslednjem svetovnem ne bo :D Če seveda ne najdejo neke druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikena ()

dronyx ::

Pri nas na deželi smo včasih šlogali rezultate fuzbalskih tekem s pomočjo kokoši. Najprej na dvorišču ogradiš 5 x 5 metrov velik prostor in na sredo narišeš črto z belim apnom, ki loči igralna polja dveh ekip. Potem kuri odsekaš glavo in jo spustiš na sredo tako pripravljenega "igrišča", da leta brez glave naokrog. Na tisti polovici igrišča, kjer kura pade dol, je zanesljivo poraženec tekme.8-)

Drugače pa je moja kokoš napovedala zmago Španije v finalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

msjr ::

A je bil kdo na Koroškem in mogoče ve pa pravi [the] miza?

k4vz0024 ::

He, tale hobotniček je prava faca.

Jaz bi mu namenil doživljajsko papo, ne pa da reveža skuhajo.

Nagi Bator ::

Paul v druzbi najboljsih prijateljev ;)


Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Če Obama pomilosti purane, zakaj ne bi eno posrečeno hobotnico?

urli ::

Ker je tako dobro zadel (samo enkrat se je zmotil) bi rekel, da je fora v hrani. Lastnik pač da v posodo, ki predstvalja državo, ki bo po njegovem zmagala bolj mikavno hrano ali pa tudi ne in ima hobotnica pač srečo. Mogoče, vendar res zanemarljiv prispevek vsaj v konkretnem primeru, pa ima tudi vraževernost. Vraževerni so pač ljudje, ki niso ravno cvet inteligence in kot taki dajo na vraževernost težo in če jim slabo kaže se pač manj trudijo in vraževernost se lahko kaj hitro uresniči. Povprečni in nadpovprečni ljudje si pač sami "pišejo usodo", se trudijo za dosego cilja, če jim ne uspe prvič poskusijo še ničkolikorat, da jim, če pač ocenijo, da je cilj vreden truda. Vraževernost je za njih povsem nepomembna ali drugače povedano navadna kozlarija tako kot je kozlarija tole napovedovanje s hobotnico. Verjamem pa, da lastniku zdaj biznis laufa, kar mu je bil itak edini cilj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

mikena ::

Nagi Bator je izjavil:

Paul v druzbi najboljsih prijateljev ;)



Haha... mene prav zanima, kakšnega okusa so hobotnice :)) Tole gre na moj seznam "must try".

Zgodovina sprememb…

SlimDeluxe ::

Jaz sem jo večkrat jedel v hladni solati (kuhane in narezane lovke) in pripravljena na tak način ima podoben okus, kot rakove klešče -> zelo dober, priporočam.

Kar se tiče Paula, pa tudi jaz mislim, da je bolj futr za novinarje, kot karkoli drugega. Tudi če ugane rezultat jutrišnje tekme :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

infidel ::

kraken orakel Paul je rekel danes naslednje:

Nemcija - malo finale
Spanija - veliko finale

EnSmotko ::

Jest si tole tko razlagam: Najbrž je na tisoče hobotnic/kokoši/ščurkov... ki napovedujejo rezultate tekem. O njih nismo nič slišal, ker pač niso pravilno napovedoval in zato niso postal slavni. Res je, da je verjetnost, da ena hobotnica napove pravilne rezultate vseh tekem zelo zelo majhna, ampak verjetnost, da med tisočimi hobotnicami ena napove pravilne rezultate pa ni majhna sploh.

imagodei ::

Skrivnosti velikih števil so to.

Pet besed za vas: Youtube. Derren Brown. The System.
- Hoc est qui sumus -

Double_J ::

Hobotničar se ne moti...

Tlele pa niso nič posebnega razložili. Poor...

http://edition.cnn.com/2010/SPORT/footb...

Theres a perfectly logical explanation.............. Paul is jesus. 
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

Če so možni trije izidi v rednem delu... potem je verjetnost da bi takole zadeval 1 proti 3^7=2187
Dve šivanki...

hamax ::

Če so možni trije izidi v rednem delu... potem je verjetnost da bi takole zadeval 1 proti 3^7=2187

Hobotnici so dali vedno na voljo le 2 možna izida, torej 2^7=128 če bi hobotnica izbirala povsem naključno.
Če pa so pri izbiri na kakeršen koli način "goljufali", pa se možnosti precej povečajo.

Edina presenetljiva napoved je bila proti Srbiji, pri ostalih pa je vedno napovedala favorita, kar bi lahko namigovalo, da ji na nek način pomagajo pri izbiri.

Seveda pa je tudi teorija o Jezusu zelo verjetna :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

billgates ::

Paul je samo lačna hobotnica v majhnem akvariju, ki bi rada jedla, in ima veliko sreče (in verjetno tudi pomoči) pri izbiranju posod.

Double_J ::

Hobotnici so dali vedno na voljo le 2 možna izida, torej 2^7=128 če bi hobotnica izbirala povsem naključno.


Ni res, hobotnica lahko nebi izbrala nobene škatle, kar bi pomenilo remi.

Edina presenetljiva napoved je bila proti Srbiji, pri ostalih pa je vedno napovedala favorita, kar bi lahko namigovalo, da ji na nek način pomagajo pri izbiri.


Glede na stavnice to pomoje ne drži.

Če pa so pri izbiri na kakeršen koli način "goljufali", pa se možnosti precej povečajo.


Če so pa goljufali, potem pa vseeno nekdo obvlada. Stavničar je rekel, da nimajo več kot 6 zaporednih zabeleženih zadetkov.:D

Hehehe, kaj pa če je vse res.:P

There is one known phenomena that can explain this. It is known as "collective intelligence". This is why we have universities and other institutions where people can gather and not only share, but rather create a sharing information space. A new student can advance much easier in his field when he is exposed to such an environment than when he has only books to read outside universities. In this octopus case, we are all highly concentrated on this poor creature, or at least a sufficient number of us. More or less, if we would be able to collect what each of us know about football, teams, footballers… we would be able to predict far more accurate each outcome. That is what octopus is doing. He is our collective device. He is a device through which our collective knowledge is displayed. This simply means that most of the time, we all together know who is going to win, of course "we" meaning "all of us". Together, not individually. This is how a psychic person knows some events, even some of them seemingly in advance. This phenomena is very real and you should not be very surprised. It is, however, rare to find a creature capable of sharing the information field with us in this manner. And not to forget, the football creates an enormous emotional power. First few times, it might just guess correctly, but not any more.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

hamax ::

Ni res, hobotnica lahko nebi izbrala nobene škatle, kar bi pomenilo remi.

Lačna hobotnica ne bi izbrala hrane? Ja res je velika verjetnost za to.

Glede na stavnice to pomoje ne drži.

Ne ljubi se mi preverjati, ampak verjetno imaš prav. Najverjetneje je bolj logična razlaga, da so Paula vedno poskušali spraviti do Nemške posode, kar pa se jim je ponesrečilo ravno pri pravih tekmah. Kakšna je verjetnost za to? Ne vem.

Nekje sem zasledil, da je bil Paul v preteklosti 80% natančen(naj me kdo popravi, če se motim), kar pa je verjetno precej blizu stavnicam.

There is one known phenomena that can explain this. It is known as "collective intelligence".

Sicer je res znan fenomen, ampak "na žalost" ni resničen.

Double_J ::

Lačna hobotnica ne bi izbrala hrane? Ja res je velika verjetnost za to.


Majhna verjetnost... ampak zakaj potem nikoli ne pade remi ter jo zajebe? V 14tekmah, nikoli remija? Ni važno koliko opcij imaš na razpolago za izbiro, temveč koliko je dejansko možnih dogodkov, ki se lahko zgodijo!

Nekje sem zasledil, da je bil Paul v preteklosti 80% natančen(naj me kdo popravi, če se motim), kar pa je verjetno precej blizu stavnicam.


Kolikor vem je zajebala eno tekmo na euro... se pravi ima do danes 13pravilnih ter 1 napačno napoved.
Dve šivanki...

Double_J ::

EDIT...

With Germany's World Cup 3rd place playoff win over Uruguay on 10 July 2010, Paul's success rate rose to 85%. (11 out of 13 matches correctly predicted.)

No ja...
Dve šivanki...

whatever ::

Moja zdrava kmečka pamet pravi, da se ji bo procent, če bo še dolgo živa in napovedovala, po zakonu velikih števil kaj kmalu znižal na 50% in manj.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Gandalfar ::

Hočete rečt: zakon povprečij? Law of averages @ Wikipedia

whatever ::

Ne, hočem rečt zakon velikih števil.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Gandalfar ::

A ga hcoes povedat? :)

whatever ::

Lej, če bo hobotnica napovedovala rezultate še 1000 tekem, se ji bo procent gotovo (precej) znižal. Če je doslej prav napovedala 10 tekem, to še nič ne pomeni. Ampak, ja, to tudi ne pomeni, da je za pravilno napoved 11. tekme zato kaj manj šans (verjetno si želel to povedat s tem linkom). Kot tudi ni manj šans, da bo pravilno napovedala 500. tekmo, če je prej uganila vseh prejšnjih 499. Četudi - sam se nagibam k mnenju, da v tem primeru JE manj šans. Mogoče me matematična teorija pri tem razmišljanju res ne podpira, a nekdo bo to odkril prej ali slej. Nemogoče je, da bi hobotnica pravilno ugotovila 1000 tekem. Če jih pravilno ugotovi 200, bo pri 201. večja verjetnost, da se zmoti, kot pri 11. ali 21. Tudi Marilyn Vos Savant matematiki niso verjeli glede Monty Hall problema. Jaz pa trdim zgornje, vprašanje je le, kje je meja števila vzorcev in kako to zapakirat v nek teorem.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Double_J ::

Za konkretni dogodek je vedno enako šans, za serijo dogodkov pa je večja verjetnost, da bo čim bližje 50%, večja kot je serija.

No ja tko je lahko... čeprav pravijo, da ne gleda zastav.

If he does look at the flag, his octopus intelligence probably tells him that there is one flag that is always there (Germany) and then there is some other flag, which they keep changing for some reason. Once he has tried the mussel from the German case a few times, he decides that the German case is a safe bet for a good mussel, so he keeps favouring that, while he doesn't quite trust the case that keeps changing its colours. This would explain why he chooses Germany 9 out of 12 times. And as Germany just so happens to be a good team, they won 8 out of those 9 matches. We are then just left with the fact that out of the three times he didn't pick Germany, they lost every time


Ok, the way this would work is this: Paul seems to have a bias for the German case similar to the "bias" of the German team for winning matches. I.e. if Paul chooses the German case with 75% probability, and Germany wins 75% of its matches, the chances for a correct prediction (for finals, where there is no draw) would be 0.75*0.75+0.25*0.25=62.5%. The chances of getting at least 11 out of 12 predictions right would be about 3%. The chance for getting at least 10 in 12 correct is about 11.5%. It follows that this entire item is about the occurrence of a 1 in 9 chance.
Dve šivanki...

;-) ::

Daš hobotnico v akvarij, pa ji daš prvo v eno šalčko hrano, potem v drugo, da napove oba možna izida. Takoj ob koncu tekme uploadaš pravega. Zadnjo tekmo EP pa objaviš na slepo par dni prej pa si car kak je tvoja hobotnica pametna.

Double_J ::

Vnaprej so to naredili za vsako tekmo do sedaj...
Dve šivanki...

Thomas ::

Kako se organizira takle scam?

Najprej maš hobotnico, hrčka, psa, konja, mlin, traktor, drevo ... potem pa paralelno zalaufaš prerokbe in uploadanje na youtube. Če se konj zblamira, ga pač ustreliš in umakneš njegove prve uspešne prerokbe dol. Okoli četrtfinala promoviraš najuspešnejšo žival kar jih imaš. Kar bo, pa bo, v nadaljevanju.

S tem si možnost uspeha drastično povečaš.

Ne rečem, da je bilo tako narejeno, to je le ena od možnih variant.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

opeter ::

Eh, kakšni Youtube. Zadevo so v živo prenašali na nemških TV postajah ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Thomas ::

Kaj so pa prenašali na Argentinskih?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Ah... potem ko je hobotnica napovedala poraz nasprotnikov Nemčije... so paniki zagrabili razne papige, delfine itd...:D
Dve šivanki...

DarwiN ::

IMO definitivno stoji za hobotnico človek. Ali je fora v vonju hrane, kakšni kemikaliji v nepravi škatli, pozicioniranje škatel oz. Paula v trenutku, ko se škatle spustijo, itd. Lahko so tudi škatle drugačne, na primer da pri eni lažje pokrov odstrani, ali karkoli, in je potem Paul tako zdresiran..
Milijon različnih opcij obstaja.. Saj živali niso neumne, sploh pa ne hobotnice.

Napovedi so pa tudi vse bile na favorita, po neki logiki, razen tiste s Srbi. Sicer se je pa Paul zmotil za finale leta 2008, ko je napovedal zmago Nemčije. Tko da ja, sreča, ampak toliko pa spet ne.. Tudi to, da ni bilo neodločenih tekem v skupinskem delu, na tistih treh tekmah.

Drugih 50 živali, ki napovedujejo pa pač nismo nikoli slišali zanje, ker so se zmotile.
Kaj šele v prihodnosti. Glede na popularnost Paula, gre za prvenstvo leta 2014 pričakovati mali milijon jasnovidcev. Vsaka vas, vsak živalski vrt in vsaka TV postaja bo imela svojo žival. Večina jih bo hitro usahnila, tistih par 100% uspešnih bomo pa na CNN gledali. Lastnik ne izgubi nič, če poskusi srečo, tistemu ki pa uspe, pa pridobi na prepoznavnosti, obusku, morda finančno,itd. Celo knjigo lahko napiše ;)

Osebno pripravljam horny zajca, ki bo pred vsako tekmo izbral in nategnil zajklo, zavito v barve favorizirane reprezentance. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

koyotee ::

kaj kmalu bo ta zajec na krožniku;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Wox ::

Baloni nad španskimi zastavami predstavljajo Paula.

Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

ZdravkoČolič ::

Spet je pravilno uganu.

Bananovec ::

Pejd ga vpraši za loto. Ali pa bi ga na začetku kvalifikacij za SP vprašal, kdo bo zmagal v finalu.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

dronyx ::

dronyx je izjavil:

Drugače pa je moja kokoš napovedala zmago Španije v finalu.

Moje vidovite kokoši gredo po stopinjah hobotničarja Paula.

WarpedGone ::

Napoved za nazaj ni nobena napoved.
Tale paul ma močno ekipo zadaj pa še precej sreče.
Pa napovedi objavlja tko kot se naj bi objavljale - v naprej in javno.
Zbogom in hvala za vse ribe

huelz ::

Ma ja, ce bi stavil tako kot je tale hobotnica napovedovala rezultate bi mel mal vec dnarja zdele :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno prvenstvo v nogometu v Braziliji 2014 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
896146299 (121550) FlyingBee
»

Sedmerica obsojena, ker niso napovedali potresa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7316299 (12845) Vajenc
»

Svetovno prvenstvo v nogometu, JAR 2010 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
1901212080 (172889) DarwiN
»

SP v košarki (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29318709 (13471) glinik

Več podobnih tem