» »

Nekompatibilnost računalniškega zaslona in grafične kartice

Nekompatibilnost računalniškega zaslona in grafične kartice

MiroX ::

Pozdravljeni!

Nameravam kupiti novi računalniški zaslon Acer S243HL, vendar sem takoj po branju specifikacij ugotovil, da zaslon nima DVI priključka, ampak si lasti 2 HDMI priklopa (na uradni strani proizvajalca zasledil, da sta HDMI priključka dva in ne eden, kot piše na mimovrste).
Doben problem ne bi bil, če bi tudi moja grafična kartica imela HDMI izhod, vendar ga žal nima. Lastim si grafično kartico GeForce 8600 GT.
Sedaj pa me zanima kakšen kabel oz. priključek/pretvornik bi potreboval, da bi zadeva delovala. In ali je zaradi teh pretvornikov slika kaj slabša, kot bi bila v primeru, če bi monitor priključil direktno na grafično kartico, ki ima HDMI izhod.

Mimogrede, mogoče mi kdo zna povedati kaj o tem monitorju - ali je dobra izbira?

st0jko ::

Potrebuješ samo DVI->HDMI pretvornik, pa lahko normalno priklopiš.

Recimo: klik
keks?

MiroX ::

Aha, hvala za informacijo.
Kaj pa kvaliteta se kaj poslabša ali je enaka?

opeter ::

Isto bo. Obe povezavi delujeta digitalno. Medtem, ko je VGA npr. samo analogen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Kakovost je enaka. Če kabel (DVI ali HDMI) že imaš, ni treba kupovati še enega kombiniranega, ampak bo ceneje, če vzameš samo takle adapter.



O,

MiroX ::

Super, bom kar kupil tak pretvornik, ker kabel HDMI že imam.

Hvala vsem za pomoč :)

MiroX ::

Zaslon sem nabavil, ker pa še nisem uspel dobiti tega pretvornika, sem zaslon priklopil kar z VGA kablom.
Zdaj pa sem opazil, da ne gre narediti višje resolucije od 1600x1200. Zdaj sem pa sem rahlo zaskrbljen, ker pri taki resoluciji slika ni popolnoma čista.
Mi mogoče kdo zna prosim povedat, ali je VGA povezava kriva, zato da ne gre narediti višje resolucije in ali ko bom priklopil monitor preko HDMI kabla, bom lahko izbral višjo resolucijo?
Upam, da ni za to kriva moja grafična kartica, ker da pa moram zaradi tega še grafično kartico zamenjat pa bom imel o-hoho stroškov :/.

bluefish ::

Poglej v specifikacije grafične kartice, če ima omejitev resolucije na 1600 x 1200. Načeloma preko HDMI > DVI ne bi smelo biti težav.

Opkow ::

Tvoja graficna in VGA kabel bi morala brez problema delovati pri nativni resoluciji ekrana (1920x1080). Si pogledal v nastavitvah za graficno, ce imas nastavljeno na novo resolucijo? Cene bo treba po vsej verjetnosti naloziti nove driverje za graficno.

MiroX ::

Dečki, sedaj sem zrihto. Ročno sem moral vpisat kakšno resolucijo bi rad imel za zaslon, ker mi je driveri med možnostmi niso sami ponudli.
Sedaj je veliko bolša slika.
Pa verjetno se mi vseeno splača vzeti pretvornik HDMI in povezati grafično in ekran z HDMI kablom?

Opkow ::

Bo znala biti opazna razlika... Odvisno kako kvaliteten VGA kabel imas. Pa se izognes se nepotrebnemu pretvarjanju signala, ki je na graficni digitalen, v analognega, nato pa v monitrju spet pretvarjat v digitalnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564164 (3493) anjica
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110863 (3428) acookook
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927526 (14522) KTr1sk
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219639 (9152) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523272 (14576) al3n

Več podobnih tem