» »

Komunikator za TV

Komunikator za TV

tattoo ::

Pozdravljeni, doma imamo SIOL TV in dva televizorja. Na enem uporabljam siolov komunikator za drug TV pa še ga morem kupit. Zanima me, kateri komunikator lahko kupim, da bo mi delal Siol TV in če morem biti na kaj pozoren. Primer:
XPLORE

Za 55 evrov se mi zdi kar poceni glede na to, da siolov komunikator stane 140 evrov.

podtalje ::

Če hočeš celotno funkcionalnost Siol TV, potem lahko kupiš lahko samo Siolov komunikator.

Če pa so ti dovolj samo TV kanali in če se ti da malo ukvarjati, potem pa si lahko omisliš Xtreamer ali kaj podobnega.

KoMar- ::

tattoo, ne mešaj med seboj pojmov DVB-T in IPTV.

tattoo ::

Torej sem pomešal pojme in na IPTV (Siolov ponudnik) bo delal samo Sagemov komunikator od Siola?

KoMar- ::

Načeloma dela samo oprema od ponudnika, ja. Ni veliko izbire.

kraicek ::

Imam "podoben" problem :)
meni je pa komunikator crknil in hočejo za popravilo 80eur! (na bolhi so rabljeni cenej btw). Naročnik sem že več kot 3 leta tako, da me ne veže na njih več nič. Razmišljam, da bi jih kar odpovedal. Ali ima kdo podobne izkušnje? Ali lahko odpovem pogodbo in takoj sklenem novo in dobim novo oprmo (vem se čudno sliši :) ), vendar točno to dobim, če grem recimo na amis.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: KoMar- ()

KoMar- ::

Seveda, lahko vzameš novo vezavo in spet dobiš "brezplačen" STB. Ali pa greš recimo na T-2, kjer ni vezave in ti STB dajo v najem. Če se kaj pokvari, ti ga brezplačno zamenjajo.

tattoo ::

tattoo je izjavil:

Torej sem pomešal pojme in na IPTV (Siolov ponudnik) bo delal samo Sagemov komunikator od Siola?


Kaj odgovor na to vprašanje? :)

KoMar- ::

Saj sem ti odgovoril.

tattoo ::

Pardon, sem spregledal. Hvala.

joze67 ::

DVB-T nima povezave s SiOL TV. Nasvet, ki ga je dal podtalje, načeloma drži. Namesto Xt ali podobne enote, ki tako ali drugače podpira IPTV, lahko vstaviš tudi računalnik s TV/HDMI izhodom.

Seveda pa bo samo SiOLov komunikator (ali z njim zelo združljiv) podpiral vse napredne funkcije, kot so videoteka/VoD ali EPG ali spoštovanje naročene sheme (glupi Xt kaže vse kanale, ker ne ve, na kaj si naročen) ipd.

Razen tega lahko na optiki poleg SiOL TV vzameš kabelsko in imaš omejen nabor kanalov na voljo v klasični, nekoč pa morda v DVB-C tehnologiji

fp4492 ::

Pozdravljeni,

tudi sam imam podobno dilemo. Omislil si bom namreč dva tv priključka in STB od SiOL-a dal na spodnji televizor mami, sam pa razmišljam o Dune Prime Blueray predvajalniku ( http://dune-hd.com/hd_players/111-dune-... ). A mi lahko kdo svetuje, če bo to delovalo s siol ip televizijo, ali ne. Je slučajno to že kdo delal s tem predvajalnikom ( @Misek )?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fp4492 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol+nov komunikator

Oddelek: Omrežja in internet
267558 (6341) NejcSSD
»

SiOL TV - slika & zvok na optiki

Oddelek: Zvok in slika
242761 (2323) Okapi
»

ADSL TV @ SiOL (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Omrežja in internet
65956317 (16641) dinozaver7
»

SiOL Trio vs T-2 Trojček

Oddelek: Omrežja in internet
349395 (7373) Mare2
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496372 (4836) Tilen

Več podobnih tem