» »

"prava" resolucija

"prava" resolucija

gkovac ::

Na prenosniku (in extended 22") imam naštimano resolucijo 1680x1050. Slika je perfektna, jasna, čista, ostra ampak so ikone premajhne in me to moti. Če nastavim DPI settings na large ni nič kaj pretirano bolje.

Če pa nastavim na manjšo resolucijo pa slika ni več lepa ampak postane "motna" kar pa me v bistvu moti še bolj.

Kako naj pripravim sliko, da bo "lepa" kot pa 1680 ampak na manjši resoluciji? Kakšen program, trik?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

bluefish ::

Če imaš Visto/7, potem lahko spreminjaš velikost ikon.

jan01 ::

Tudi na xpjih se da.

gkovac ::

sej sem napisal da če spremenim DPI velikost ni isto. Spreminjanje velikosti žal ne reši problema.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Tea Time ::

Za povečanje ikon na Win XP lahko tako:

desni klik na namizju - lastnosti - videz - dodatno. Potem v "Element" izbereš "Ikona" in nastaviš velikost na desni strani.

Upam, da pomaga.


LP
Have a break!

Recordman ::

Res je, klik na namizje, držiš CTRL in zavrtiš kolešček na miški. Kot v browserju, urejevalniku besedil...

Sicer pa je rešitev lahko tudi v custom nastavitvi DPI. "Large fonts" je na 120, lahko še povečaš. Težava je edino v grdo napisanih aplikacijah, ki dobro delujejo samo z običajno nastavitvijo.

bluefish ::

sej sem napisal da če spremenim DPI velikost ni isto. Spreminjanje velikosti žal ne reši problema.
Govorim o ikonah in ne DPI.

mamomu ::

Saj si že dobil odgovor!

Miška naj bo na namizju , nato stisni Ctrl in vrti kolešček na miški!
mamomu j....!

gkovac ::

@mamomu
ne dela... to recimo dela v MSIE ali Chrome ali Wordu, ne dela pa na namizju.

rešitev z ikonami mi tut ne odgovarja preveč, ker pol so ene obupne grde/male črke in kot sem že omenil.. slika je motna
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

jan94 ::

Saj si že dobil odgovor!

Miška naj bo na namizju , nato stisni Ctrl in vrti kolešček na miški!


Mislim da se to da na ta način samo v visti pa windows 7...

bluefish ::

Da, spreminjanje velikosti ikon z mišjo je le za Visto in 7. Je pa Tea Time omenil tudi načina za XP.

@SuLc: morda pa bo čas za očala :) .

Opkow ::

Desni klik na desktop > Properties > Appearance > Advanced > Item: Icons > povecas size

zzokyy ::

SuLc, keri windows maš?

gkovac ::

Imam XP Pro..
@blueFish... neeeee! tega sem se bal.

Sej v bistvu mi gre najbolj na živce to ker ne morm naštimat bolj "čiste" slike v nižji resoluciji... matr res sem upal, da bo kdo od vas imel enake probleme (in jih tudi rešil).
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Dr_M ::

LCD monitorji imajo native locljivost (imajo tocno stevilo pik vertikalno in horizontalno za samo eno locljivost).
Zato samo na tisti nativni delajo dobro, na vseh ostalih pa zgleda vse kot en zmazek.
S prehodom iz CRTjev na LCDje smo se tudi poslovili od spreminjanja locljivosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gkovac ::

ja .. in potem si se poslovil tudi od zdravih oči?? Kaj nej pol nabavim laptop ispred 5 let, da bom lahko normalno videl na zaslon?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Senitel ::

Da je slika v ne native ločljivostih na LCD-jih čudna ni problem tega, da ima LCD fiksno število točk (tudi CRT jih ima, in imajo jih celo več kot LCD-ji). Problem je, da so LCD-ji zelo digitalno ostri in lahko v takih primerih točno vidiš, kje se nek pixel konča.

WinXP uporabljajo 48x48 pixlov velike ikone, Vista/Win7 uporablja do 256x256 pixlov velike ikone. Jasno, če program nima sabo 256x256 ikone tudi Vista/Win7 ne bo naredila čudežev.

Kako zadevo povečat v WinXP ti je že Killer povedal, ampak drugega kot "grdo" povečat ikonc tako ali tako ne moreš (ker so v originalu, kot sem že omenil, velike 48x48).

Ne razumem pa zakaj te majhne ikone motijo? Stvari so skalibrirane na 96 DPI z razlogom.

solatko ::

Pri Stardock-u imajo rešitev za tvoje probleme - zamenjava ikon za res lepe izdelke. Ali pa kakšna druga varianta spreminjanja stila. XP je pač toliko star, da takrat še ni bilo takih ločljivosti, bo počasi treba menjat OS ali na 17 inčni monitor ali 15,6 prenosnik.

misek ::

Po mojem malce pretiravate o vsej tej resoluciji. Če so ikone in nasploh elementi premali, je boljše kupiti fizično večji zaslon z isto resolucijo ali zaslon iste velikosti z nižjo resolucijo. Vse ostalo je bolj tak tak.
Ker pa tukaj gre za prenosnik je problem malce večji. Dobro je vedeti pred nakupom, kakšna bo slika na zaslonu (beri fizičen preizkus računalnika). Žal se ljudje premalo zavedajo, kako bo deloval določen zaslon z neko resolucijo.

Go-ahead ::

Stara tema pa vendar.

Ali imate tudi velike 24inch monitorje na nosu? Ali nekakšno pravilo, da naj bi bil monitor vsaj meter oddaljen od oči ne drži več?
Dobil sem namreč nov monitor priporoča resolucijo 1920x 1200 vendar so vsi menuji in ikone majhne, tako da če jih hočeš videt moraš imeti monitor kar blizu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izboru monitorja in resolucije

Oddelek: Pomoč in nasveti
231989 (1676) GrimReaper
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353415 (2456) Matev
»

ekran in prevelika resolucija

Oddelek: Zvok in slika
252706 (2299) c00L3r
»

Kako povečati pisavo v IEju ali Firefoxu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
103114 (2930) Jakka
»

Kje ali kako bi spremenil velikost ikon na namizju

Oddelek: Operacijski sistemi
52135 (1894) Tr0n

Več podobnih tem