» »

Proteinska hrana

Proteinska hrana

kukanja ::

Rad bi vedel seznam vse hrane katera vsebuje beljakovine. To me zanima saj sem začel redno telovaditi z utežmi, prebral že vse članke kako se zdravo prehranjevati a v vsakem piše 6 proteinskih hran(piščanec,preutnina,proteinski napitek, banana, cottage sir(bi mi razložil kdo kaj je to??) in jogurt), drugih ne piše. Drugač pa mi ni treba razložit koliko krat moram jesti in tako dalje saj sem na tem področju že doktoriral(prebral okrog 30 člankov v zvezi z tem).
Pa še nekaj, a ve slučajno kdo kako narediti kak proteinski napitek, za katerega ni potrebno kupiti kaj posebnega(proteinski prah, ter takšne čudne reči)??
Se opravičujem za mojo švoh slovenščino.
Hvala!!

innerspace ::

Hola Kukanja:) ...si mi ukradel priimek;)

Alora, proteini(kot sam ves) so v mesu, jajcih in nekaterih rastlinah(soja, leca recimo), pa v mleku in mlecnih izdelkih(cottage cheese - skuta).

http://lowcarbdiets.about.com/od/whatto...

Glede napitkov pa ti bom rekel, da niso nek baubau...so lahko vir zelo kvalitetnih beljakovin, recimo sirotkin koncentrat izhaja iz predelave mleka.
In telesu pridejo zelo prav, ce fitnesiras ali si kako drugace aktiven.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

fraising ::

kukanja je izjavil:

Rad bi vedel seznam vse hrane katera vsebuje beljakovine. To me zanima saj sem začel redno telovaditi z utežmi, prebral že vse članke kako se zdravo prehranjevati a v vsakem piše 6 proteinskih hran(piščanec,preutnina,proteinski napitek, banana, cottage sir(bi mi razložil kdo kaj je to??) in jogurt), drugih ne piše. Drugač pa mi ni treba razložit koliko krat moram jesti in tako dalje saj sem na tem področju že doktoriral(prebral okrog 30 člankov v zvezi z tem).
Pa še nekaj, a ve slučajno kdo kako narediti kak proteinski napitek, za katerega ni potrebno kupiti kaj posebnega(proteinski prah, ter takšne čudne reči)??
Se opravičujem za mojo švoh slovenščino.
Hvala!!


Očitno nisi dovolj dobro bral ;)
Večina vsa hrana ima proteine, odvisno je le od AK sestave. Cottage sir je podobno kot skuta, samo zrnato je ( meni osebno je boljši kot skuta). Po 30 prebranih člankih si mogoče dobil osnovno sliko o vsem tem, kaj več pa ne verjamem... Glede zadnjega ne vem kaj tčno hočeš sploh? ČE po treningu misliš je Whey top izbira, lahko pa tudi kakšen drug vir hitrih B ter nekaj OH. Čokoladno mleko je kar OK če nočeš kupit Wheya. Sicer pa preberi si kaj Whey sploh je, ker to ni nobena "čudna reč".

Lp.

Blinder ::

Pa dejte povedat še za kašno cenovno dostopno reč s beljakovinami. Če bi moral 150g beljakovin na dan pojest je to že hudo za denarnico. Mišice stanejo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kukanja ::

Ok sepravi čokoladno mleko je priporočlivo po treningu!!
http://www.popolnaprehrana.si/index.php... ta napitek se mi zdi zanimiv in kot sm jaz zastopu se ga meša z mlekom ali vodo, a sem prav zastopu??? Pa za koliko časa imaš en ta napitek(je precej drago)??? In odspodaj sem bral način uporabe pa sem opazil da uporabljaš nek shaker. A to je kakšne vrste mašalnik?? Če je kje naj ga kupim??

Tac20 ::

Čokoladno mleko po treningu? Kašne norije so pa to, pojdi na maximum forum, tam maš vse kar rabiš vedt, pa tud vprašaš lahko.

Lp

kukanja ::

Tac20 je izjavil:

Čokoladno mleko po treningu? Kašne norije so pa to, pojdi na maximum forum, tam maš vse kar rabiš vedt, pa tud vprašaš lahko.

Lp

Hehe sej smi je zdelo čudno ampak jaz sm zastopu da je tud čokoldno mleko vredu!! No a bi mi lohk odgovorili na uni koment odzgoraj(kje dobiti shaker ter za koliko časa zdrži en tisti napitek)???

fraising ::

Bayte, pojdi no malo na ameriške BB forume, pa tud na maxxu lahko vprašaš pa še kje drugje, nutrtion, peak, itd... Namesto Wheya je čokoladno mleko kar OK. Seveda pa ni primerljiv z recimo whey + vitagro(ali kaj podobnega)

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

guest #44 ::

A je Weider znamka za kej?
Dol v Sokolu je med najdražjimi per kg, zato sem kupu verujoč, da je boljše kvalitete.

thramos ::

Na forumih prodajalcev športne prehrane boš našel odlične nasvete ... za praznenje svoje denarnice in polnjenje njihove.

gendale ::

Blinder je izjavil:

Pa dejte povedat še za kašno cenovno dostopno reč s beljakovinami. Če bi moral 150g beljakovin na dan pojest je to že hudo za denarnico. Mišice stanejo.

najceneje je okoli 2 centa na gram - whey, skuta, (mogoce jajca, ampak ne morem zdj zračunat ker se ne spomnim kolk stanejo)
piščanec/puran sta pa okoli 2,5c/g
govedina/teletina sta še dražji od tega
za ribe se pa spet ne spomnim cene, ampak pomoje pod 2c/g ne prideš

kukanja je izjavil:

Tac20 je izjavil:

Čokoladno mleko po treningu? Kašne norije so pa to, pojdi na maximum forum, tam maš vse kar rabiš vedt, pa tud vprašaš lahko.

Lp

Hehe sej smi je zdelo čudno ampak jaz sm zastopu da je tud čokoldno mleko vredu!! No a bi mi lohk odgovorili na uni koment odzgoraj(kje dobiti shaker ter za koliko časa zdrži en tisti napitek)???

shaker je to
dobis ga ob nakupu (načeloma)
kako misliš za kolk zdrži? kolk časa maš eno kantico? ja odvisno kolk jih piješ... če maš samo za po treningu bi ti moglo zdržat vsaj 2 meseca
se pa da tud v par tednih porabit celo, če uporabljaš tud pri ostalih obrokih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

kukanja ::

http://www.maxximum-shop.com/product_in...
A bo ta napitek v redu po telovadbi z utežmi???
Rad bi vas pa še vprašal koliko časa naj vsak dan tečem ali namesto teka kolesarim(ne mislim dobit nevemkako močnih nog, samo za rekreacijo)??? Ker do zdaj samo uteži dvigujem pa 4 krat na teden grem pol ure s kolesom!!!

PINki ::

Slaba izbira, rabiš napitek, ki hitro preide v kri... trenutno BEST BUY http://www.maxximum-shop.com/product_in...

kukanja ::

PINki je izjavil:

Slaba izbira, rabiš napitek, ki hitro preide v kri... trenutno BEST BUY http://www.maxximum-shop.com/product_in...


OK sej je znižan tak da fajn!! Zanima pa me zakaj so steroidi tako škodlivi??? Da ne boste mislni da jih jz uporabljam, jz živim zelo zdravo(nič kajenja. alkohola, kot sm že napisal telovadim...) sam zanima me tako da bom lahko poučeval.
Pa a bi lohk mi kakšen povedal kolk naj tekam in kolesarim!! Hvala!!

Avenger ::

Grom je najmanj enkrat rekel da je kazein šit, da ti naredi cmok v prebavi. Poleg tega je, kot je pinki rekel slaba izbira za po treningu. Whey all the way.

O steroidih je Greg Valentino rekel, da tudi če jih vzameš samo enkrat, boš imel posledice, ne nujno čez nekaj let, ampak čez 20, 30 let.

Kukanja: RTFM. Išči, guglaj, pejd na forume in samo beri, potem pa vprašaj kaj o treningu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tsh2 ::

mleko, jajca, meso, riž+fižol, špinača. eni pravjo da zelenjava ni dobra za proteine... je sigurno bolj zdravo, kot da žreš samo meso oziroma da imaš enoliko prehrano. čimbolj različno prehrano imej pa ne moreš zgrešiti. tako da kar žri fižol in špinačo in drugo zelenjavo za proteine. bodybuilder naj bi imel 6 obrokov na dan ne? in vsak obrok veliko proteinov ne? no jaz bi priporočal vsak drugi obrok proteine iz zelenjave, drugače pa iz mleka, mesa in jajc. tako bi naprimer enkrat žru mleko, enkrat fižol+riž, enkrat meso, enkrat špinačo, enkrat jajca, .... jajca naj bi bila najceneši vir beljakovin.

kukanja ::

Jaja sej zdej pred dvema tednoma sm začnu kr precej zelenjave pa sadja jest. Za jajce pa sm zelo žalostn, ker vem da ti da veliko beljakovin vendar jaz ga ne maram!! Sranje!!!
Steroidi so za looserje!!!

kixs ::

Mat'r ste eni komot. Na netu je polno strani, ki imajo razne tabele o prehranski sestavi. Tudi prakitcno vsak izdelek, ki ga kupis v trgovini ima nalepko s prehransko sestavo na 100g - koliko beljakovin, OH, mascobe in kalorij vsebuje.

Ti, ce mislis neki trenirat, moras najprej vedet kje si in kaj bi rad dosegel. Sele na to se lahko odlocis kaksne treninge bos imel in kaksno prehrana bo prava zate!

Tudi ne bi bilo slabo, ce si preberes kaksno knjigo na to temo. Da bos vsaj vedel zakaj so dobre beljakovine, zakaj ogljikovi hidrati (OH) in mascobe. Kaj pomenijo kalorije? Kaj je to glikemicni indeks? In tako naprej...

Najslabse kar je, je takole na hitro nekaj skupaj sestavit, pa prav nic razumet in potem pricakovat kaksne rezultate. ;((

tsh2:
Jajca ze, ampak samo beljak. Od kje tebi, da spinaca vsebuje kaj veliko beljakovin?? Spinaca je dobra za vse kaj drugega kot pa vnos beljakovin! Ima predvsem veliko mineralov in vitaminov, ki so se tako potrebni telesu vsak dan in se toliko bolj, ce treniras. To velja tudi za ostalo sadje in zelenjavo. Res pa ima nekatera zelenjava tudi nekaj beljakovin (fizol, grah, brokoli...), vendar gre za to, da imas pravilno razmerje med B in OH. V zelenjavi pa vseeno prevladuje OH, kar sicer ni nic narobe, ce kompenziras beljakovine na drug nacin. Pitju mleka (na veliko) za neko prehrano za oblikovanje telesa bi se js sicer izognil. Lahko se uporabi posneto za kaksne proteinske shejke in tu se tudi konca.

lp

hendriks ::

Avenger je izjavil:

Grom je najmanj enkrat rekel da je kazein šit, da ti naredi cmok v prebavi. Poleg tega je, kot je pinki rekel slaba izbira za po treningu. Whey all the way.


Če Grom trdi, da je casein šit, še ne pomeni da je res. Vprašaj Madžaroviča,
ti bo povedal ravno nasprotno. Treba se je zavedati, da v Sloveniji glede
fitnes in BB prehrane obstajata 2 pola: en je Grom, drugi je
naveza Hojč-Madžarovič.
Že pri dietah se razlikujeta: Grom zagovarja ketonsko, Madžarovič je ne.
Zdaj kdo je večji strokovnjak niti ne vem, vem le to, da ima Hojč ISSA certifikat za športno prehrano.

Za po treningu ni boljšega kot Whey+Glutamin, za pred spanjem pa za moje pojme ni
boljšega od caseina.

tsh2 ::

kixs je izjavil:


Od kje tebi, da spinaca vsebuje kaj veliko beljakovin??


od tukaj:
http://cenim.se/hranilne-vrednosti.php?...
ima več kot fižol, največ od zelenjave. 30% ima, jajc ima pa 35%. skoraj toliko kot jajc torej.
zakaj točno bi se pa mleku izognil? jaz ga vsak dan popijem vsaj liter, polnomastnega. čokoladno mleko je odlično za težke fizične napore, in to govorim po lastnih izkušnjah. vsi ti proteinski dodatki so narejeni pa iz - mleka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Keyser Soze ::

Avenger je izjavil:

Grom je najmanj enkrat rekel da je kazein šit, da ti naredi cmok v prebavi. Poleg tega je, kot je pinki rekel slaba izbira za po treningu. Whey all the way.

Huh, zdej boš še reku, da ti po sojinih proteinih "joški rastejo" oz. se ti "jajca krčijo"?
OM, F, G!

hendriks ::

Keyser Soze je izjavil:


Huh, zdej boš še reku, da ti po sojinih proteinih "joški rastejo" oz. se ti "jajca krčijo"?


:D Po mesecu uporabe, ti cura odpade :))

Keyser Soze ::

hendriks je izjavil:

Če Grom trdi, da je casein šit, še ne pomeni da je res. Vprašaj Madžaroviča,
ti bo povedal ravno nasprotno. Treba se je zavedati, da v Sloveniji glede
fitnes in BB prehrane obstajata 2 pola: en je Grom, drugi je
naveza Hojč-Madžarovič.
Že pri dietah se razlikujeta: Grom zagovarja ketonsko, Madžarovič je ne.
Zdaj kdo je večji strokovnjak niti ne vem, vem le to, da ima Hojč ISSA certifikat za športno prehrano.

Za po treningu ni boljšega kot Whey+Glutamin, za pred spanjem pa za moje pojme ni
boljšega od caseina.

Nisem videl tvojega posta prej. Se pa v veliki meri strinjam z njim.

Ravno zaradi takšnih dezinformacij oz. "polarizacij" je treba pridobivanje znanja zastavit veliko širše kot samo na maximum ali THE forum. Na slovenskem področju je bil pred leti meni najboljši naslov za info uporabnik na Prosport forumu, in sicer mislim da mcalex (ne vem kje je aktiven sedaj), danes se rajši omejujem na bolj globalne zadeve, kot so exrx.net, bodybuilding.com in predvsem google. Da bi ostal samo pri enem naslovu ali celo enem posamezniku pri pridobivanju informacij, ne hvala.
OM, F, G!

kixs ::

tsh2 je izjavil:

kixs je izjavil:


Od kje tebi, da spinaca vsebuje kaj veliko beljakovin??


od tukaj:
http://cenim.se/hranilne-vrednosti.php?...
ima več kot fižol, največ od zelenjave. 30% ima, jajc ima pa 35%. skoraj toliko kot jajc torej.
zakaj točno bi se pa mleku izognil? jaz ga vsak dan popijem vsaj liter, polnomastnega. čokoladno mleko je odlično za težke fizične napore, in to govorim po lastnih izkušnjah. vsi ti proteinski dodatki so narejeni pa iz - mleka.


Ok. Imas delno prav, nima ravno nic. Sicer pa si se enkrat preglej vrednosti. Spinaca ima 2.86g, fizol nekje 9.73g, celo jajce 12.58g, samo beljak 10.9g v 100g. Je pa pomembno se koliko OH in mascobe ima poleg B.

Vprasanje je, ce se tebi ljubi pojesti 330g spinace, da bos dobil nekje 10g beljakovin? Ce si na shujsevalni, potem bi bilo celo priporocljivo, sicer pa ne.

Mleko ravno zaradi prej omenjenega. Odvisno kaj hoces. Polnomastno ima prevec mascobe. Enako tudi cokoladno, ki pa ima se vec OH. Ne recem, da tebi ne pride to prav. Vendar je v prvi vrsti odvisno od tega, kaj bi rad dosegel.

Proteinski dodatki so vecinoma res narejeni iz mleka, vendar so to koncentrati - spet ti govorim o razmerju B:OH:M, ki je zelo pomembno.

lp

c3p0 ::

Kazein - postopno sproščanje, zato je primeren npr. pred spanjem, ne pa takoj po treningu, kjer je primeren pure whey. Mislim, da se tu obe slovenski "šoli" kar strinjata.

> http://cenim.se/hranilne-vrednosti.php?...
> ima več kot fižol, največ od zelenjave. 30% ima, jajc ima pa 35%. skoraj toliko kot jajc torej.

Malo boljše poglej. Ima le slabe 3g beljakovin na 100g, 3+x manj kot beljak. Tisti grafek je razmerje B:OH:M, ampak v špinači je velika večina teže voda. 1kg špinače v enem sittingu pa menda ne boš pojedel?

hendriks ::

Keyser Soze je izjavil:

Na slovenskem področju je bil pred leti meni najboljši naslov za info uporabnik na Prosport forumu, in sicer mislim da mcalex (ne vem kje je aktiven sedaj), danes se rajši omejujem na bolj globalne zadeve, kot so exrx.net, bodybuilding.com in predvsem google. Da bi ostal samo pri enem naslovu ali celo enem posamezniku pri pridobivanju informacij, ne hvala.


http://www.pro-fitnes.com/forum/

Poglej kdo je moderator ;)

tsh2 ::

c3p0 je izjavil:


Malo boljše poglej. Ima le slabe 3g beljakovin na 100g, 3+x manj kot beljak. Tisti grafek je razmerje B:OH:M, ampak v špinači je velika večina teže voda. 1kg špinače v enem sittingu pa menda ne boš pojedel?

od 100 kalorij jih je 30 iz beljakovin pri špinači. pri celem jajcu jih je pa 35 od 100. če bi je pojedel 1 kg bi dobil samo 230 kalorij, kar je ravno za en obrok.

imaš pa prav glede količine, in cenovno se ne splača. pol kile špinače je 1,1 evra, 1 jajc je pa 20 centov. torej pride cena beljakovin v špinači 5 krat dražja kot v jajcu. bo treba res kar jajca jesti za beljakovine, špinačo pa za minerale. :) torej problem je v ceni, beljakovine v špinači so zelo drage.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Avenger ::

hendriks je izjavil:

Avenger je izjavil:

Grom je najmanj enkrat rekel da je kazein šit, da ti naredi cmok v prebavi. Poleg tega je, kot je pinki rekel slaba izbira za po treningu. Whey all the way.


Če Grom trdi, da je casein šit, še ne pomeni da je res. Vprašaj Madžaroviča,
ti bo povedal ravno nasprotno. Treba se je zavedati, da v Sloveniji glede
fitnes in BB prehrane obstajata 2 pola: en je Grom, drugi je
naveza Hojč-Madžarovič.
Že pri dietah se razlikujeta: Grom zagovarja ketonsko, Madžarovič je ne.
Zdaj kdo je večji strokovnjak niti ne vem, vem le to, da ima Hojč ISSA certifikat za športno prehrano.

Za po treningu ni boljšega kot Whey+Glutamin, za pred spanjem pa za moje pojme ni
boljšega od caseina.


Lej, jaz nisem veliko na maxx forumih itd, casein sem kupil tako bolj na impulz, ker sem slišal nekaj o počasnih beljakovinah, ki so očitno idealne pred spanjem. Potem ko sem to jemal nekaj časa, mogoče teden, dva, sem imel konstantno občutek polnega trebuha/želodca itd. in se mi je prebava dejansko upočasnila - prej sem bil lačen po kakih dveh urah, potem po petih in še takrat sem imel občutek napihnjenosti. Kar nekaj časa sem porabil, da sem ugotovil, da kazein in jaz ne gresta skup. Kako že pravjo, your mileage may vary, tko da ne vem, kakor za koga.

Sem se pa že v štartu, ko sem iskal "najboljšo" formulo za vse, odločil, da ne bom poslušal nasvetov tisočih, ampak samo enega in tako sem pristal pri Gromu, ki mi je sestavil trening, pomagal pri razumevanju vaj in povedal par besed o prehrani, tko da se mi ni bilo treba lovit in obremenjevat, je pa res, da še vedno odpravljam napake, med njimi največjo - premalo spanja. Če je za "civilista" minimum 6 ur spanja, je za fitneserja minimum 8 ur, priporočljivo 9.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

thramos ::

Keyser Soze je izjavil:


Nisem videl tvojega posta prej. Se pa v veliki meri strinjam z njim.

Ravno zaradi takšnih dezinformacij oz. "polarizacij" je treba pridobivanje znanja zastavit veliko širše kot samo na maximum ali THE forum. Na slovenskem področju je bil pred leti meni najboljši naslov za info uporabnik na Prosport forumu, in sicer mislim da mcalex (ne vem kje je aktiven sedaj), danes se rajši omejujem na bolj globalne zadeve, kot so exrx.net, bodybuilding.com in predvsem google. Da bi ostal samo pri enem naslovu ali celo enem posamezniku pri pridobivanju informacij, ne hvala.


Mcalex, v katerega obsežno znanje sicer ne dvomim, ima neposreden dobiček od svojega promoviranja športne prehrane ... kot še marsikdo na forumih prodajalcev športne prehrane.
Za malo bolj realne informacije o dejanskem učinku raznih izolatov, detonatorjev ipd. v primerjavi z skuto in pišancem na telo začetnikov in amaterjev je res treba pogledati izven okvira takih forumov. Konec koncev so primarno namenjeni pospeševanju prodaje "praškov" in ne zastonj razdajanju informacij ...

kixs ::

tsh2 je izjavil:


od 100 kalorij jih je 30 iz beljakovin pri špinači. pri celem jajcu jih je pa 35 od 100. če bi je pojedel 1 kg bi dobil samo 230 kalorij, kar je ravno za en obrok.

imaš pa prav glede količine, in cenovno se ne splača. pol kile špinače je 1,1 evra, 1 jajc je pa 20 centov. torej pride cena beljakovin v špinači 5 krat dražja kot v jajcu. bo treba res kar jajca jesti za beljakovine, špinačo pa za minerale. :) torej problem je v ceni, beljakovine v špinači so zelo drage.


Tole vse skupaj je samo za NO COMMENT! 8-O

Ampak lepo, da tebi to odgovarja.

lp

hendriks ::

thramos, s tem kar si napisal, se načeloma strinjam. Po drugi strani, pa uradna medicina kar se tiče nutricionistike ve tako malo, da celo zdravniki govorijo
take bedarije, da ne moreš verjeti. Da o njihovih dietah, ki jih priporočijo
debelim ljudem ne govorim.

Daren ::

Kazein (glavna mlečna beljakovina) zna veliko ljudem povzročati (prebavne) težave. Ker se to dogaja že pri mlečnih izdelkih, v katerih je po teži dosti manj kazeina kot v izoliranem kazeinu, se možnost težav pri uporabi le-tega n-krat poveča.

Dosti "šol" priporoča izogibanje mlečnim izdelkom zaradi prevelike občutljivosti na mlečne beljakovine (kazein) in sladkor (laktozo). Je pa res, da to niso prodajalci temveč znanstveniki.

kukanja: Pusti poučevanje lokalnemu župniku, kajti če ne veš oz. si ne znaš/nočeš poiskat informacij o tem katera hrana vsebuje kakšen % beljakovin, pomoje nisi kompetenten, da bi debatiral o steroidih, kjer stvari seveda niso tako črno bele, kot jih neuživalci prikažejo.

30 fitneserskih člankov na področju prehrane je kot 5. razred osnovne šole. Diploma se začne v štirimestnih številkah.

thramos: Če nekdo iz informacij na forumu ni sposoben izločiti marketinga si je sam kriv. Bil sem član obeh slovenskih in daleč od tega, da je zadeva Top Shop orientirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

grex ::

hendriks je izjavil:

thramos, s tem kar si napisal, se načeloma strinjam. Po drugi strani, pa uradna medicina kar se tiče nutricionistike ve tako malo, da celo zdravniki govorijo
take bedarije, da ne moreš verjeti. Da o njihovih dietah, ki jih priporočijo
debelim ljudem ne govorim.


se pravi je bolje verjeti potem kar ljudem, ki imajo od prodaje praskov neposredno financno korist ali kaj je tocno sporocilo tvojega posta.
Uradna medicina ve vse prej kot malo. "Zdravniki" je tako posploseno, da te ni resno za jemat. Kako so debelim ljudem karkoli razlozili, je ob pomanjkanju pisnih izvidov zgolj spekulacija oz interpreyacija debelega cloveka, kaj da mu je dohtar rekel.

Za zacetek je 0.8 g/ kg tt vec kot dovolj, 150g proteinov na dan je za zacetnika cist prevec, kdorkoli ti je to rekel, mu jaz ne bi zaupal prevec, se posenej ce ima od tega financno korist.
Kupi ene koker wheye, ki imajo dober okus in so relativno poceni.
Glutamin je imo za zacetnika overkill in obcutno predrag.

hendriks ::

grex je izjavil:

hendriks je izjavil:

thramos, s tem kar si napisal, se načeloma strinjam. Po drugi strani, pa uradna medicina kar se tiče nutricionistike ve tako malo, da celo zdravniki govorijo
take bedarije, da ne moreš verjeti. Da o njihovih dietah, ki jih priporočijo
debelim ljudem ne govorim.


se pravi je bolje verjeti potem kar ljudem, ki imajo od prodaje praskov neposredno financno korist ali kaj je tocno sporocilo tvojega posta.
Uradna medicina ve vse prej kot malo. "Zdravniki" je tako posploseno, da te ni resno za jemat. Kako so debelim ljudem karkoli razlozili, je ob pomanjkanju pisnih izvidov zgolj spekulacija oz interpreyacija debelega cloveka, kaj da mu je dohtar rekel.

Za zacetek je 0.8 g/ kg tt vec kot dovolj, 150g proteinov na dan je za zacetnika cist prevec, kdorkoli ti je to rekel, mu jaz ne bi zaupal prevec, se posenej ce ima od tega financno korist.
Kupi ene koker wheye, ki imajo dober okus in so relativno poceni.
Glutamin je imo za zacetnika overkill in obcutno predrag.


A si dohtar? Ali nutricionist? Še celo par doharjev mi je priznalo, da
na medicinski fakulteti premalo študirajo nutricionistiko.
Mislim da obstaja v Zagrebu ena fakulteta in v Italiji dve, v Sloveniji
ni nobene. Malo se pozanimaj tudi ti, preden take blebetaš.
Zdaj pa pojdi na pivo in kebab, ti nihče ne brani.

thramos ::

Da vsi zdravniki niso izvedenci za nutricionistiko in na tekočem s trenutno odkritimi znanstvenimi dejstvi je seveda jasno. Da znanje nekaterih izhaja iz ugotovitev nekje iz 40ih let prejšnjega stoletja tudi, vendar nima smisla kar tako posploševati. Se pa (oziroma bi se morali) držijo nekaterih preverjenih, znanstvenih dejstev.

Prodajalec športne prehrane pa se seveda drži dejstev, ki vodijo h karseda veliki vsoti na njihovem bančnem računu.

grex ::

hendriks je izjavil:

grex je izjavil:

hendriks je izjavil:

thramos, s tem kar si napisal, se načeloma strinjam. Po drugi strani, pa uradna medicina kar se tiče nutricionistike ve tako malo, da celo zdravniki govorijo
take bedarije, da ne moreš verjeti. Da o njihovih dietah, ki jih priporočijo
debelim ljudem ne govorim.


se pravi je bolje verjeti potem kar ljudem, ki imajo od prodaje praskov neposredno financno korist ali kaj je tocno sporocilo tvojega posta.
Uradna medicina ve vse prej kot malo. "Zdravniki" je tako posploseno, da te ni resno za jemat. Kako so debelim ljudem karkoli razlozili, je ob pomanjkanju pisnih izvidov zgolj spekulacija oz interpreyacija debelega cloveka, kaj da mu je dohtar rekel.

Za zacetek je 0.8 g/ kg tt vec kot dovolj, 150g proteinov na dan je za zacetnika cist prevec, kdorkoli ti je to rekel, mu jaz ne bi zaupal prevec, se posenej ce ima od tega financno korist.
Kupi ene koker wheye, ki imajo dober okus in so relativno poceni.
Glutamin je imo za zacetnika overkill in obcutno predrag.


A si dohtar? Ali nutricionist? Še celo par doharjev mi je priznalo, da
na medicinski fakulteti premalo študirajo nutricionistiko.
Mislim da obstaja v Zagrebu ena fakulteta in v Italiji dve, v Sloveniji
ni nobene. Malo se pozanimaj tudi ti, preden take blebetaš.
Zdaj pa pojdi na pivo in kebab, ti nihče ne brani.


Verjemi mi, da sem o tem zelo dobro informiran. Tudi o tem sem zelo dobro informiran, kako ljudje s kaksnim problemom (npr. hrana) interpretirajo zdravniški nasvet. Zaradi tega me je ta argument z zdravniki zmotil. Dohtar je lahko tudi zdravnik medicine dela, takih o nutricionistiki nimaš kaj spraševat.

Glede forumov in njihovih dejstev, ti je pa tharmos zelo dobro povedal. Da ti ne ponujajo optimalnih informacij ti je jasno takoj, ko ti pričnejo prodajati "celične aktivatorje" in podobno kramo z dodatkom aloe vere, vitamina a,b,c,žnj in nekih blesavih alg, ki rastejo na pobrežju zmrznjene reke ob vulkanskem izbruhu sredi himalaje.

Za zdravega človeka je hrana dokaj enostavna, sam mal računanja potrebuješ, vse ostalo pa naj temelji na okusu in prebavljivosti.

Avenger ::

Heh, alge (chlorella) so sicer krasna stvar za čiščenje organizma in niso bulšit, vendar pri fitnesu ne igrajo kakšne bistvene vloge, vsaj zasledil nisem nikjer.

Informacije na forumih moraš pa, kot povsod na internetu, prefiltrirat in potem postanejo precej koristne. Iskanje po pubmedu tudi ne škoduje.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

kukanja ::

Joj admin prosim zbriši to temo!! Kle se prevč kregajo!!
Jz sm dobu potrebne informacije!!!
Hvala vsem!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800113589 (2750) J.McLane
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037062 (14232) link_up
»

Skuta namesto proteinov

Oddelek: Šport
279060 (8116) Looooooka
»

Proteini za začetnika;)

Oddelek: Loža
316160 (5148) Zheegec
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910941 (9094) BlazP

Več podobnih tem