» »

Evgenika

Evgenika

Double_J ::

Mnenja?

Sej, ko se človek otrese raznega moraliziranja niti ni tako slabo.

Teoretično bi bilo možno narediti, da bi že naslednja generacija imela najboljše gene.

Preprečiš, da se zanič geni kopirajo.
Pa skopiraš 6milijard top genov.
Mission accomplished.

Potem gre pa življenje na stara pota.
Samo pohabljencev pa zlepa ne srečaš.

darh ::

Double_J: ampak to se ne sme no.. a ni fino k srečuješ gluhe, slepe, s raznimi paralizami... take nas je bog naredil no, in temu se ne gre postavljat po robu..

ok.. malo ironije...


Je pa res, da so naši starši prihranjeni dialoga v stilu: Pa zakaj me nisi mogu naredit 10 cm večjega, pa blond lase bi lahko mel.. pa poglej kako mi ušesa štrlijo, pa noge mam na O, da o ploskih stopalih in krivi hrbtenici sploh ne govorim! Kje ti je bla odgovornost fotr ?!?


... >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

Thomas ::

Če bi živeli ljudje še 1000 ali več generacij v takemle okolju - potem bi evgenika morda imela smisel.

Toda tako nima nobenega.

Ampak 2020 sem pripravljen zadeve znova premisliti. (20 let v tako dolgoročnem* projektu ne pomeni dosti.) ;)

----------
*ne bi se kar takoj poznalo. Najprej nekateri "slabi" geni niso izraženi, potem lahko preprečiš razmnoževanje 99% moškim, ampak največ polovici žensk, če nočeš upada prebivalstva. 1000 generacij! Pa še vmes bi se zaželjenost kakšnih lastnosti spreminjala... poleg tega, je lahko kakšen "slab" gen povezan z "dobrim" ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

2020 bo ze itaq protokol poskrbel za vse in ne bo vec smisla.... ;-)

Sicer se pa neke vrste evgenika ze sedaj dogaja. Preden par zanosi se mi zdi da je priporocljivo, da gresta na krvne preiskave da ugotovijo, ce so kaksne dedne napake. Pa ce kaj taksnega v zgodnji fazi razvoja otroka opazijo priporocajo splav... itd.. sicer ni direkt z geni ampak je pa ze neke vrste selekcije

Valentin ::

Z napredkom genetske tehnologije bo itak možno pozdravit vse bolezni oziroma odpravit razne genetske deformacije. Verjetno tudi avtizem.
In to že v embrionalni fazi.

Naslednja stopnja bo verjetno popolna genetska kontrola spočetja.

Potomci po NAROČILU.

Zadnjič je pisalo v DELU, da je že sedaj možno spočetje s kombiniranim dednim zapisom moškega ali ženskega para.

Evgenika, ki jo omenjamo sedaj, ni nič proti tisti, ki se šele poraja.

Kam pa nas to lahko privede, si pa težko predstavljam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Genska terapija zdravi mišično distrofijo pri psih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
319715 (8125) Aggressor
»

Američani z modificiranim proteinom uspešno v celicah miši uničili DNK HIVa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10633771 (30053) janex
»

Evolucija pri ljudeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11519314 (17159) jype
»

Nova človeška rasa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9411643 (9143) nanpots
»

Morski psi se lahko nespolno razmnožujejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
988769 (6383) jype

Več podobnih tem