» »

Smešno nizka socialna pomoč

Smešno nizka socialna pomoč

1
2
3 4

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

in le na takšen način bi preprečili izkoriščanje socialne pomoči - da bi bili dejansko zelo zaposleni.


Se pravi ti bi šel nazaj v socializem, kjer je država vsakomur zagotavljala delo?


načeloma ne. ampak to je edini način da bi preprečil izkoriščanje socialne pomoči; da bi delal. zato.

ampak btw, ti bi pustil ljudi naj kr pocrkajo? današnji trendi se obračajo v drugo smer namreč. še amerika se spreminja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Ah sej se bo zvišalo enkrat sedaj na 450€, poglejte sosednjo temo.
Dve šivanki...

Poldi112 ::

Brane2 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


kar se zdravstva tiče, bi se to moralo odločiti kaj je. Če je privatno, potem tega nočem videti v obveznih dajatvah izven nekjega minimuma, po katerem ti dajo nogo v gips itd.


Aja, to sem pozabu. Za tako zdravstvo, kot je sedaj, ga komot tudi nimam. Če bi bila opcija, da tega ne plačam, bi jo danes povsem brez razmišljanja izbral, z vsemi posledicami.


Mislim da vem kaj hočeš reči, definitivno pa tega, kar citiraš, nisem rekel jaz.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Double_J ::

Za 450€... se bi pa že skoraj prijavil, za za tistih 3+6 mesecev kolikor se lahko.
Dve šivanki...

gruntfürmich ::

k4vz0024 je izjavil:

Vendar bis tvar morala imeti neke meje. V interesu družbe je , da dobiš čimboljšo službo in da te ne butne takoj obirat jagode. Vendar bi ti morala po nekem uvodnem roku odreći pomoč, če "streljaš previsoko", ti pa dati možnost delati nekaj pod tvojo izobrazbo ali zmožnostmi.


Točno tako. Vendar ne prenizko. Kakšen smisel ima visoko kvalificiranega strokovnjaka degradirati na raven čistilke? A je družba zato vlagala DENAR VANJ, oz. šolanje?


to je deblina floskula zafuranih študentov družbenih smeri, ki se še kar masovno upisujejo na smeri za katere niti pod razni ni toliko povpraševanja.
potem pa težijo s takimi v stilu: nisem se šolal zato, da bom jagude obiral..., država mi naj zrihta najboljšo službo, ker druge nočem in podobne...
zaradi take mentalitete smo zares globoko v pizdi...

jst osebno sem s 7 uni stopnjo izobrazbe naravoslovne (dokaj persektivne) smeri šel iskat delo v pralnico za premetavat umazano perilo, naredil varilski tečaj in nekaj časa varil v proizvodnji, in glej ga zlomka, ni me bilo sram in nisem rekel da to delo ni častno.
ker nisem omejen debil kot 99% falirani družboslovcev!

zavrnil bi pa delo v gradbeništvu za 12 ur/dan in 450€ / mesec. raje se ustrelim kot da sem novodobni suženj in da lahko zaradi tako nizkih dohodkov živim do konca lajfa samo pri starših...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Če si želiš zdravje poslabšati je tvoja osebna stvar.

bluefish ::

Ali pa živiš od sociale in ješ krompirjeve olupke.

k4vz0024 ::

Pa imaš saj zdravje. Pol ko bo star bo pa jamral da je na pol slep.....

k4vz0024 ::

Stvar zgleda takole, kapital bi rad poceni delovno silo, zato je soc. pomoč odveč. Pozabljajo pa da nezadovoljen delavec ne bo toliko produktiven, kot tisti ki je zadovoljen s službo. Ne razumem pa tistih, ki glede svoje izobrazbe vzamejo neko x službo, ali pa so se napačno izobraževali....

Mipe ::

Preden sem dobil službo, sem bil na 221EUR sociale. Živim pri očetu (velika hiša, celo nadstropje zame), prispevam del za gospodinjstvo, sam plačujem za internet in mi ostane dovolj za lastne potrebe.

Očitno se res ne da živeti s tem, če greš živet na svoje v 100m2 stanovanju z pogledom na morje, zamenjaš računalnik vsake pol leta in furaš jeep.

Markoff ::

genius11 je izjavil:

V Sloveniji znaša max.socialna pomoč 221 evrov, kaj naj človek počne s temi 221 evri.
Zakaj tako nizka socialna pomoč. Menda, če ignoriraš predlagano delo te vržejo iz zavoda. Ravno pred 5 minutami sem videl na tej spletni strani http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/den...
od 1.7.2008 osnovni minimalni dohodek se spreminja 1.januarja za tekoče leto
221,70 EUR SAMSKA OSEBA
221,70 EUR DRUŽINA - prva odrasla oseba
155,19 EUR vsaka naslednja odrasla oseba, razen otrok
66,51 EUR otrok, ki so ga starši dolžni preživljati
66,51 EUR povečanje za enostarševsko družino


Ti, genij, socialna pomoč je SOCIALNA POMOČ. Ne podpora lenuhom. Mišljena je kot prebroditev slabših časov, ko eden ali oba odrasla člana družine izgubi(ta) službo in išče(ta) novo. Kdor želi živeti od truda drugih, je parazit.

genius11 je izjavil:

LuGi je izjavil:

Ti ki so na zavodu bi mogli za to placilo garati recimo lociti odpade,pobirati smeti,utd ne pa se samo pasti na zavodu.


Bi ti šel, če bi se znašel na zavodu, vrjetno ne samo 100%, ampak 1000% nebi šel kaj takega delat.

Double_J je izjavil:

Ja pa če bo 400€ pol ljudi ne bo več delalo. Potem nej bo pa minimum plača 1000€.


To je res!!!
Ampak tud brezposelni morajo preživet


Aha, delal ne bi, preživeti pa moraš? Zaradi mene če končaš v jarku, ti si ne zaslužiš evrocenta, kaj šele socialno pomoč.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

djordjevic ::

Mipe je izjavil:

Očitno se res ne da živeti s tem, če greš živet na svoje v 100m2 stanovanju z pogledom na morje, zamenjaš računalnik vsake pol leta in furaš jeep.

Tole pa ni vredno komentarja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mipe ::

OK, malo sem res pretiraval, vendar vidim, da ljudje, ki vlečejo socialo, kupujejo luksuz. Novi telefoni, računalniki, lasten avto itd., what gives? Računalnik menjam na štiri ali več let (zadnji je bil AMD Duron), grem peš po opravkih, telefona niti nimam več itd., pa imam zelo malo stroškov.

Zdaj, ko imam službo, si pač končno privoščim ta luksuz.

Brane2 ::

Ne vidim razloga za toliko komplikacij okrog sociale.

Da je nujna vsaj v neki meri, je očitno. Saj recimo Nemci, kolikor vem, imajo precej močno socialo, pa so kao nekje najbolj zdravi kapitalisti.

Saj to bi bilo lahko urejeno kot recimo zdravsteno zavarovanje- da je del dajatev za tovrstne slučaje namenjen in temu ustrezno manj obdavčen, da pa je izven minimuma stvar posameznika in podjetja, koliko bo temu namenjal vsak mesec.

Če potem izgubiš službo, črpaš denar od tod, kolikor si ga pač dal. Izven tega je pa komot lahko tudi teh EUR200, ko se to izteče.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Markoff ::

djordjevic je izjavil:

Mipe je izjavil:

Očitno se res ne da živeti s tem, če greš živet na svoje v 100m2 stanovanju z pogledom na morje, zamenjaš računalnik vsake pol leta in furaš jeep.

Tole pa ni vredno komentarja.


Jaz pa mislim, da je. Bistvo komentarja ni v tem, da smo v resnici vsi bogati in da revežev ni, ampak da ljudje nočejo prilagoditi svojega življenjskega sloga lastnim zmožnostim. To pomeni, da je potrebno razmišljati za 10 let vnaprej in več, ne za 1 mesec. Verjamem, da bi vsak revež rad imel avto, a nekateri se bodo morali voziti z busom. Verjamem, da nekateri ne morejo kupiti novega plazma TV, bodo kupili pač adapter za digitalno TV in 10 let stari CRT TV gledali še naprej. To ni tragedija, tragedija je v tem, da nihče dolgoročno ne načrtuje, ne vlaga vase in svoje znanje in spretnosti, obvladuje finančna tveganja. Potem se pač zgodijo zgodbe, ki so bolj rezultat neodgovornega življenja kot pa tragičnih usod. Ne moremo biti vsi inženirji, doktorji in direktorji, a tudi smetarji, gradbinci in še kdo lahko živijo povsem spodobno življenje, če se le znajdejo. Za to pa najprej potrebuješ dobro mero odgovornosti in discipline. Tega pa nam kronično primanjkuje.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

k4vz0024 ::

Jaz zamenjam računalnik šele takrat, ko se res ne da več z njiim delat. To je na 6 let. Pri telefonu pa kupim novo baterijo, ko stara odpove. Če se le da grem peš ali z busom po opravkih...

djordjevic ::

Pa saj je menda jasno, da socialna pomoč ni namenjena kupovanju gadgetov na pol leta. Ali je to treba mogoče komu narisati? Ne vem, zakaj se o tako samoumevnih stvareh sploh pogovarjamo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

k4vz0024 ::

Nekateri mislijo, da je treba vsako novost kupiti...:|

Mipe ::

djordjevic je izjavil:

Pa saj je menda jasno, da socialna pomoč ni namenjena kupovanju gadgetov na pol leta. Ali je to treba mogoče komu narisati? Ne vem, zakaj se o tako samoumevnih stvareh sploh pogovarjamo.

Ko bi le res bilo tako samoumevno tudi za druge.

Matako ::

Mipe je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Pa saj je menda jasno, da socialna pomoč ni namenjena kupovanju gadgetov na pol leta. Ali je to treba mogoče komu narisati? Ne vem, zakaj se o tako samoumevnih stvareh sploh pogovarjamo.

Ko bi le res bilo tako samoumevno tudi za druge.


IMO bi drastično zmanjšanje sociale kar precej pomagalo pri pojasnevanju osnovnih pojmov ;)
/\/\.K.

Karaya 52 ::

genius11 je izjavil:

Vsaj 400 evrov za določeno obdobje.
Je treba upoštevat, da moraš bit nekaj ur/dan prost, če te pokličejo za predlagano delo.


Ok, "genius", zavod za zaposlovanje ne obstaja zato da ljudem plačuje ČAKANJE pri telefonu. Iskanje službe zahteva 8 urni delovnik, vstaneš ob sedmih, se primerno oblečeš, vzameš svoj portfolio in greš od firme do firme - to je ena izmed mnogih AKTIVNIH metod. Vem pa, da je med to množico precej takšnih, ki iščejo tako, da nikoli nič ne najdejo - to je že vprašanje za Freuda. Pozdravljam nov sistem socialnih transferjev, kjer se upošteva premoženjsko stanje (posredni "davek" na nepremičnine) in ne prihaja do seštevanja oz. nalaganja prejemkov iz 21. baz.

T0RN4D0 ::

Problemček je, da se zadev na enem koncu v komplet gnilem sistemu ne da rešit. Pa ni važno če so rešitve dobre, enostavne, učinkovite... Lahko eno luknjo v prerešetanem sistemu še tako dobro zaflikaš, pa bo iz drugih še vedno teklo, verjetno zaradi tega še malo bolj. Pri nas je cel sistem naravnan tako, da se ti splača delat mimo zakona. In je velikokrat jasno, da boš popušil na celi črti če delaš vse po reglcih. Po drugi strani pa lahko pališ na črno in vse lepo klapa.

Zadeve so na žalost pri nas tako napeljane. In zaradi tega en kup stvari ne laufa tako kot bi moglo, pa se zatakne na enem področju, pa drugem, pa zmanjka denarja tu, pa tam, špara se ponavadi tam kjer bi se moralo nazadnje, troši (krade) se povsod kjer se da. Politik mislim da delajo večinoma kar za lastne interese. Narodu je počasi že vseeno in se znajde po svoje. In ne kaže nič na bolje. Celoten sistem se počasi spiralno sesuva.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

IceIceBaby ::

Jaz sem takoj za to, da se poveča socialno na 400, 500EUR. Pa zraven še izboljša zdravstvo, uredi ceste, pošteno dvigne plače učiteljem in obnovi šole...

Davke že plačujemo primerne, problem je, ker denar vmes nekje ponikne.

k4vz0024 ::

Ko bodo plače na nivoju, poleg pogojev dela, se folku ne bo splačal izrabljati socialne.

fosil ::

Zanimiva je ideja o univerzalnem dohodku.

Torej država da vsakemu slovencu 200 EUR na mesec, torej tudi zaposlenim, otrokom... ob tem pa se ukine vse druge subvencije. Torej socialne pomoči, nadomestila, otroške dodatke...

Potem ti ni treba izbirat med socialo in delom.
Tako je!

IceIceBaby ::

Plače ne bodo bistveno višje, dokler bo država tako požrešna. Meni se še vedni zdi čudno, da ljudje govorijo o neto plačah. Nekaterim se sploh ne sanja kakšen je njihov dejanski dohodek.

Smešno je, da grejo delavci za vsako pizdarijo na cesto, zelo redko pa se govori o obdavčitvi plač. Kako naj delodajalec da nekomu 1500EUR plače, če mora za to plačat skoraj 3000EUR.

fosil, UTD je zakon. Samo mentaliteta pomoje še nekaj časa ne bo taprava pri nas.

k4vz0024 ::

Fosil, tudi jaz podpiram univerzalni dohodek. Kot si rekel, vsi naj ga dobijo. Ne pa da država s pogojevanjem soc. pomoči, rubi hiše in avte...

Tear_DR0P ::

jst osebno sem s 7 uni stopnjo izobrazbe naravoslovne (dokaj persektivne) smeri šel iskat delo v pralnico za premetavat umazano perilo, naredil varilski tečaj in nekaj časa varil v proizvodnji, in glej ga zlomka, ni me bilo sram in nisem rekel da to delo ni častno

take bi blo treba zapret!!! a ti sploh veš kolk smo enga denarja zmetal za tvoje šolanje? če bi si sam plačal študij, sigurno neb pol prijel za tako delo, ampak bi raje našel nekaj, s čemer bi kredit lahko odplačal

ja socialna pomoč bi morala biti višja, tako visoka da si lahko človek na socialni pomoči privošči dostojno življenje. ampak hkrati bi morala biti vezana na aktivnost iskalca zaposlitve. pod aktivnost pa ne mislim poslati pet prošenj na mesec - ampak hodit na izobraževanje za prekvalifikacijo. Ne pa da je socialna pomoč nekaj, kar lahko imaš do smrti, če te nihče ne more preživljati, sam si pa nesposoben za vsako delo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

genius11 ::

Tisti, ki vleče socialno pomoč je njegov problem, naj visi tam, nas nič ne briga.
Noben pa se nikol ne ubada s tem, kolk naša vlada potroši za gluposti.

amigo_no1 ::

Mipe je izjavil:

Preden sem dobil službo, sem bil na 221EUR sociale. Živim pri očetu (velika hiša, celo nadstropje zame), prispevam del za gospodinjstvo, sam plačujem za internet in mi ostane dovolj za lastne potrebe.

Očitno se res ne da živeti s tem, če greš živet na svoje v 100m2 stanovanju z pogledom na morje, zamenjaš računalnik vsake pol leta in furaš jeep.

Če živiš s isti hiši/naslovu kot starši (četudi si prijavljen kot ločeno gospodinjstvo) ne boš dobil polne socialne pomoči ampak -30% (postavka "Zmanjšanje oskrba/bivanje", 31 člen ZSV, tretji odstavek).Been there, done that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

gruntfürmich ::

Tear_DR0P je izjavil:

take bi blo treba zapret!!! a ti sploh veš kolk smo enga denarja zmetal za tvoje šolanje? če bi si sam plačal študij, sigurno neb pol prijel za tako delo, ampak bi raje našel nekaj, s čemer bi kredit lahko odplačal

lol, prosim?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T0RN4D0 ::

Ja, čakat dokler ne bojo nekje rabl enga najbl pametnga ekonomista in mu dal vsaj en tri jurje na mesec. :>
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Utk ::

Markoff je izjavil:

genius11 je izjavil:

V Sloveniji znaša max.socialna pomoč 221 evrov, kaj naj človek počne s temi 221 evri.
Zakaj tako nizka socialna pomoč. Menda, če ignoriraš predlagano delo te vržejo iz zavoda. Ravno pred 5 minutami sem videl na tej spletni strani http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/den...
od 1.7.2008 osnovni minimalni dohodek se spreminja 1.januarja za tekoče leto
221,70 EUR SAMSKA OSEBA
221,70 EUR DRUŽINA - prva odrasla oseba
155,19 EUR vsaka naslednja odrasla oseba, razen otrok
66,51 EUR otrok, ki so ga starši dolžni preživljati
66,51 EUR povečanje za enostarševsko družino


Ti, genij, socialna pomoč je SOCIALNA POMOČ. Ne podpora lenuhom. Mišljena je kot prebroditev slabših časov, ko eden ali oba odrasla člana družine izgubi(ta) službo in išče(ta) novo. Kdor želi živeti od truda drugih, je parazit.

No, socialna pomoč ni za tiste, ki so izgubili službo. Ampak za tiste, ki ne morejo najt službe zelo dolgo. Ker ko so zgubiš službo si nekaj časa dobivaš nadomestilo, socialna pomoč pa ni kar avtomatska, tudi ko ti tisto nadomestilo poteče. Tako da socialna pomoč je za tiste, ki realno gledano ne morejo dobit službe, ampak za te je ta res prenizka. Prenizka pa je, ker jo pri nas izkoriščajo parazitske gnide, ki mislijo, da če so se slučajno rodili v Sloveniji, jim pripada 1500 evrov že če se vstanejo zjutraj ob 11h. Ne vem zakaj bi bla taka gnida, slučajno rojena v Sloveniji, vredna več kot recimo zdravnik v Bolgariji. Tudi če jim je slučajno uspelo končat srednjo šolo, če mislijo, da si zaslužijo več kot 562 evrov, si jih naj zaslužijo, če ne pa naj pocrkajo od lakote, kar se mene tiče. Ker zarad takih, ki bi lahko delali pa nočejo bit "izkoriščani", zmanjka za tiste, ki bi res rabli pomoč. Lahko bi jih blo sram. Ne vem zakaj točno mislijo, da so vredni kaj več. So slučajno bli v prejšnem življenju ala Akrapovič, da so prispevali nekaj, da je Slovenija tam kjer je? Ne, celo življenje živijo na grbi drugih, in mislije da jim pripada ne vem kaj, sami pa ne prispevajo ničesar k ničemur. Takšni si drugega kot štrik ne zaslužijo. Krogle je škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

genius11 ::

Ja samo tisti, ki je prijemal min.plačo dobi nadomestilo tud nekje tle mogoče 300 evrov 75% plače.

Mipe ::

amigo_no1 je izjavil:


Če živiš s isti hiši/naslovu kot starši (četudi si prijavljen kot ločeno gospodinjstvo) ne boš dobil polne socialne pomoči ampak -30% (postavka "Zmanjšanje oskrba/bivanje", 31 člen ZSV, tretji odstavek).Been there, done that.

Tudi invalid sem. Težko zaposljiv.

Daedalus ::

a vidva bi folk pustila kr crknat brez denarja al kaj?


Kje točno sem to napisal? Jaz samo pravim, da je treba ljudi (tudi negativno) motivirati, da premaknejo svoje riti in si zaslužijo EUR za pivo. Ne pa, da denar dobijo iz lufta.

sem pa zapisal, da bi morali ti prejemniki pomoči recimo 10 ur/dan, 5dni/teden MORALI delat družbeno koristna dela, ki jih nobeden ne želi (pometanje, pobiranje smeti, skrb za starejše...). tako bi ali opravljali to delo ali si poiskali lažjega. vsekakor pa ne bi bili prepuščeni na milost in nemilost lastni ne-iznajdljivosti ali nezmožnosti poiskati si delo.
in le na takšen način bi preprečili izkoriščanje socialne pomoči - da bi bili dejansko zelo zaposleni.


Delo brez dodane vrednosti je ničvredno. Samo pretvarjat se da delaš nekaj in zato dobit denar? To menda počnejo v tako preziranih javnih službah. Ne, hvala, to ni način. Pa očitno si spregledal lekcijo o trgu delovne sile. Vedno rabiš proste kapacitete, like it, or not.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Utk ::

Sej vse to lahko delajo ljudje, ki nimajo kaj drugega za delat. Nihče te ne bo zaprl, če si brez službe in si nekomu pokosil travo za 10 evrov. Ali pa tuji stari mami prinesel kosilo. Da bi to nekdo organiziral, plačeval, itd...no, temu se pa reče podjetje. Naloga države to ni.

tsh2 ::

neizogibno je da bo v prihodnosti socialna pomoč večja in več jih bo. ker bodo roboti delali namesto ljudi. to je zdaj samo odvisno od hitrosti napredka. najhuje je to, da ljudstvo dela eno delo ki nima smisla, kot je pospravljanje ali gradnja brezveznih objektov. nezaposlen človek lahko že zdaj cele dneve pospravlja po bajti pa kaj bo imel od tega? brezveze. ampak tako je to, kdor ima denar ima moč da lahko ljudem naloži katerikoli brezvezno delo, naprimer premetavanje peska iz enega kupa na drugega.

Gandalfar ::

Si upas ocenit kaksen % nasega ali pa EU BDP-ja naredijo roboti in koliko umska dodana vrednost.

Tear_DR0P ::

lol, prosim?

kaj prosiš? dobi si službo primerno svoji izobrazbi. celotna država plačuje šolanje, letniki študija so dragi. tvoja naloga ni da zdej fizičariš ampak da si najdeš takšno službo, kjer boš skozi socialne prispevke državi vrnil za svojo šolnino in še kakšno pokril.

pravim pa, da če bi si šolanje ljudje plačevali sami, bi veliko bolj pazili da bi si našli primerno službo, s kakršno bi lahko pokrili stroške šolanja.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

tsh2 ::

Gandalfar je izjavil:

Si upas ocenit kaksen % nasega ali pa EU BDP-ja naredijo roboti in koliko umska dodana vrednost.

če pod robote štejemo vse stroje potem mislim da naredijo že zdaj več kot ljudje. naprimer v kmetijstvu ki je najpomembnejše za preživetje človeka naredijo vsaj 80% dela.

Gandalfar ::

Zato rabijo kmetje subvencije? :)

gruntfürmich ::

Tear_DR0P je izjavil:

kaj prosiš? dobi si službo primerno svoji izobrazbi. celotna država plačuje šolanje, letniki študija so dragi. tvoja naloga ni da zdej fizičariš ampak da si najdeš takšno službo, kjer boš skozi socialne prispevke državi vrnil za svojo šolnino in še kakšno pokril.

pravim pa, da če bi si šolanje ljudje plačevali sami, bi veliko bolj pazili da bi si našli primerno službo, s kakršno bi lahko pokrili stroške šolanja.


se strinjam s tem da bi šolanje plačevali sami. ampak tisto šolnino kaj hitro vrneš s takim ali onakim delom; ker ni visoka.
tko da tvoje jamranje ne vzdrži vode. pravzaprav je neumno. debilno. ker v sloveniji itq ni služb za visoko izobražene kadre, za takšne kot se šola večina ljudi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daedalus ::

se strinjam s tem da bi šolanje plačevali sami. ampak tisto šolnino kaj hitro vrneš s takim ali onakim delom; ker ni visoka.
tko da tvoje jamranje ne vzdrži vode. pravzaprav je neumno. debilno. ker v sloveniji itq ni služb za visoko izobražene kadre, za takšne kot se šola večina ljudi.


Šolnina da ni visoka? To pa je nov podatek. Pejd na kak spodoben popolnoma privatni faks vprašat, pa boš vidal. Večina naših, ki lepo lupi državo pri glavarini, nadstandard pa si plačuje iz prispevka izrednih študentov, ni merilo. Pa še tu, če sesšteješ vse subvencije in ugodnosti, ki jih uživa povprečen študent, ne prideš lih do majhnih zneskov.

Kot drugo pa, za sposobne visoko izobražene/kvalificirane kadre se vedno najde dobra služba. Največ problemov pri nas majo pa povprečneži, ki so "študirali za papir," pol pa pričakujejo, da jim bo služba padla z modrega neba v naročje. Pri nas pač ljudje ne razumejo, da je faks zgolj nujen, še zdaleč pa ne zadosten pogoj za dostop do določenih služb. In da je poleg diplome treba pokazati še kaj želje po dodatnem izobraževanju in samoiniciative.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gruntfürmich ::

Daedalus je izjavil:


Šolnina da ni visoka? To pa je nov podatek. Pejd na kak spodoben popolnoma privatni faks vprašat, pa boš vidal. Večina naših, ki lepo lupi državo pri glavarini, nadstandard pa si plačuje iz prispevka izrednih študentov, ni merilo. Pa še tu, če sesšteješ vse subvencije in ugodnosti, ki jih uživa povprečen študent, ne prideš lih do majhnih zneskov.

Kot drugo pa, za sposobne visoko izobražene/kvalificirane kadre se vedno najde dobra služba. Največ problemov pri nas majo pa povprečneži, ki so "študirali za papir," pol pa pričakujejo, da jim bo služba padla z modrega neba v naročje. Pri nas pač ljudje ne razumejo, da je faks zgolj nujen, še zdaleč pa ne zadosten pogoj za dostop do določenih služb. In da je poleg diplome treba pokazati še kaj želje po dodatnem izobraževanju in samoiniciative.


če veš zakaj študiraš in te čaka dobra služba po študiju (kar bi moralo biti pravilo; nemreč da greš do delodajalca in se nato odločiš za študij, ker veš kaj in kje boš delal in ne boš zastonj študiral), ni problem reskirat 10k€ za šolnino, imho. če pa ne veš če se boš sploh lahko zaposlil z družboslovnim fa×om je pa jeba ja.

in kot drugo: v slo NI potrebe (razen za par 10 ljudi) po visokem kadru. slovenska podjetja so po večini v pizdi in edini razvoj je kopiranje konkurence...
za težit folku v proizvodnji pa ne rabiš faxa.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Mislim, da je na zavodu največ (ali pa kar dosti) brezposelnih raznih ekonomistov. Izvoli na zavod pa si izberi enega vsaj napol sposobnega direktorja, ki bo vreden 2 jurja neto plače. Ali pa enega vsaj napol sposobnega računovodjo, ki bo vreden 1200 evrov neto plače. Jih ne bi dobil pa če bi celo Slovenijo pričesal. Da ni službe za neposobnega ekonomista za niti 1000 evrov neto plače pa čisto verjamem. Kdo pa rabi take? Pa sploh ni pomembno kakšno stopnjo točno ima ta ekonomist.

Tear_DR0P ::

oh joy - tole je sicer že za ločeno temo verjetno
da greš do delodajalca in se nato odločiš za študij, ker veš kaj in kje boš delal in ne boš zastonj študiral), ni problem reskirat 10k€ za šolnino,

men ni jasno kdo bi te bil pripravljen štiri leta štipendirat, da boš ti morda naredil študij, poleg tega te noben ne bo vzel na šiht samo zaradi papirja. v službo vzameš človeka, pri katerem vidiš da bo delo opravljal zato, ker ga veseli - je pa res, šaflanje z lopato te dolgoročno ne more veseliti, zato se pogovarjamo samo o delovnih mestih za VI+ stopnjo izobrazbe

če pa ne veš če se boš sploh lahko zaposlil z družboslovnim fa×om je pa jeba ja.

glej - v sloveniji šele sedaj odpirajo šolanja za delovna mesta na katerih delam jaz ali pa moji kolegi - kako naj bi se na tak študij vpisali pred 5 leti? in ti ki bodo to doštudirali, so že zamudili vlak - ker jim bomo delovna mesta pobrali samouki, ki delo opravljamo z veseljem, 24/7, ne pa samo 8 ur za tisto bedno mezdo

in kot drugo: v slo NI potrebe (razen za par 10 ljudi) po visokem kadru. slovenska podjetja so po večini v pizdi in edini razvoj je kopiranje konkurence...

glej če ti ne vidiš potrebe po izobraženih ljudeh, to še ne pomeni da potrebe ni. je pa res, da nam izobraženciz diplomami ne koristijo nič - potrebujemo ljudi z znanjem, s sposobnostjo generiranja dodane vrednosti - je pa res, da lahko to delaš brez faksa, samo se moraš vseeno veliko izobraževati zraven

edit: se pa strinjam s tem, kar je CrniE napisal - pogosto dobiš v roke človeka, ki ga še naučiti ne moreš - pa čeprav ma diplomo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

sidd ::

djordjevic je izjavil:

Saj pa je točno določeno, koliko stopenj nižji poklic ti lahko še dajo oz. ga smeš zavrniti, ne da bi trpel sankcije. Mislim, da sta to dve stopnji od formalne izobrazbe.

Čakaj, somebody got things wrong here. Če to, da ko si v stiski, poprimeš za vsako delo, ki ti ga ponudijo (na tem mestu velja opozoriti, da je vsako delo častno, medtem ko poležavanje na kavču in zapijanje socialne (doma ali v bifeju) pač ni), nato pa se počasi prebiješ do boljše zaposlitve, pomeni, da se ne ceniš, bi se na tvojem mestu vprašal po duševnem zdravju.

Zelo lepo povedano!
Viset na sociali pa drkat na črno je dandanes nacionalni šport. Če si na sociali, bi lahko komot bila nekaj višja, hkrati pa bi moral opravljati družbeno koristna dela! Če nekaj dobiš kr tak zastonj, z tem pač ne ravnaš lepo, isto kot se je dogajalo z malicami po šolah....

Heh,me vse spominja na eno izjavo, da bi študentje dobili 1000€ nagrade za vsak opravljen izpit. Zgleda da je debilizem tud postal nacionalni šport ;(
no idea for signature
signed
I

amigo_no1 ::

@Mipe
Potem so ti to šteli v plus in ti niso odbili -30 %, ostalim neinvalidom namreč v 99% primerih odbijejo, tako da pristaneš na 158 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

alexa-lol ::

genius11 je izjavil:

V Sloveniji znaša max.socialna pomoč 221 evrov, kaj naj človek počne s temi 221 evri.


Za nekoga, ki nič ne dela je še to preveč
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332011 (12805) St235
»

Center za "socialno" delo in njegova denarna pomoc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16435020 (30557) Meizu

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810213858 (143211) Mr.B
»

Socialna pomoč, rešitev problema. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26453894 (48642) SimplyMiha
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569522 (60696) jype

Več podobnih tem