» »

Uradni cenilec nepremičnin

Uradni cenilec nepremičnin

Okapi ::

Saj bi dal v probleme človeštva, ampak OK, ker je trenutno predvsem moj problem, naj bo tu;)

Skratka, na Dursu pravijo, da je vrednost rabljenega stanovanja v Lj. 1800-1900 evrov (za odmero davka na promet nepremičnin), ampak po mojem je vseeno nižja in bi zato potreboval cenilca nepremičnin iz Lj.? Pozna kdo kakšnega cenovno ugodnega.

O.

urosh ::

Ne vem, če so vsi ok. Sigurno mora biti pooblaščen (recimo vsaka banka ima za najem kredita s hipoteko svojega cenilca, in ne šljivi drugih cenitev). Tako da tu preveri kakim pogojem mora zadostovat cenilec...

lp

Gregor P ::

Verjetno mora biti kar sodni cenilec nepremičnin, čeprav v tem članku pišejo, da je praktično vseeno, ali izbereš sodnega cenilca, ali pa ocenjevalca nepremičnin; so pa sodni cenejši;)

Vendar ker želiš cenitev predložiti Dursu, torej državnemu togemu organu, bi si tako čisto laično predstavljal, da rajši vidijo cenitev nekega sodno zapriseženega cenilca, vem pa zares ne:8)

P.S.: na žalost mi ne deluje povezava do seznama sodnih cenilcev in izvedencev; sem pa našel naslednje povezave:

- MP: Seznam združenj sodnih izvedencev in sodnih cenilcev
- Društvo sodnih izvedencev
- IMENIK SODNIH CENILCEV
- MP: Zbirke podatkov
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravdno pravo

Oddelek: Loža
214137 (3155) Vikking
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507150081 (114227) Aquafriend
»

INTERSPORT težave z reklamacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7715750 (13837) maco-maco
»

Nestrinjanje vrednosti premoženja oz. nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7510291 (7807) solatko
»

Vlom v avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8912549 (8685) St235

Več podobnih tem