» »

Facebook - Reconnect with your friends

Facebook - Reconnect with your friends

kilobajt ::

Zivjo,

jaz bi samo vprasal, ce kdo mogoce pozna algoritem kako tale stvar deluje.. Kako recimo lahko doloci, kdo bi bil lahko se tvoj prijatelj.. Logicno je nekako, da iz prijateljev od prijateljev, ampak katere podatke gleda? Pa kako potem ve, da je nekdo pravi in drugi ne.. Iskal sem po googletu pa nisem nasel nic uporabnega..

Hvala.

overlord_tm ::

V tvoj mail pogleda kdo vse ti je posiljal maile (v primeru da si uporabil iskanje prijateljev po emailu). Kaj vec pa nebi vedel.

Gandalfar ::

Prav tako pogleda kdo ima tvoje maile, ce so ljudje importali podatke.

Sicer pa googlaj - network analysis

Zgodovina sprememb…

kilobajt ::

Hmm.. ne vem, ce bo tole drzalo.... na Facebook-u sicer imam racun, ampak ga nikoli ne rabim.. na njem nimam cisto nic.. niti slike.. vpisl sem samo najnujnejse podatke, ko sem ga ustvaril.. nikoli nisem se poslal nobenega maila iz njega.. niti prejel nobenega maila.. edino kar sem dal je "accept", ko me je hotel kdo dodati kot prijatelja.. to je to...

Potem vsake toliko dobim tole sporocilo "Reconnect with your friends"... ponavadi dela okrog 50%...npr polovico od teh ljudi, ki jih predlaga so bili res kaksni bivsi sosolci, stari prijatelji itd.. "prijateljev" na Facebooku imam tudi zelo malo, tako da kaksnih velikih vzorcev tudi ni iz tega.. kako tole ugotovi me res zanima???

Gandalfar, thanks.. bi znalo biti kar nekaj odgovorov skritih tule... ravnkar gledam..

Gandalfar ::

kako tole ugotovi me res zanima???


oni so dali tvoje podatke. Ne ti njihove :)

kilobajt ::

oni so dali tvoje podatke. Ne ti njihove :)


Se pravi, ce kdo, ki ga poznas poslje mail nekomu drugemu in omeni tvoje ime v njem/da kaksne druge tvoje podatke.. potem se tale oseba pojavi na potencialnemu listu?

Gandalfar ::

Ne :)

Oseba A se prijavi na Facebook in uvozi svoj Address Book. Facebook ga vprasa, koga hoce friendat, izbere B, C in D.

Nato pa E, F in G dobijo v svojem profilu .. ej, pofriendaj osebo A, verjetno jo poznas.

kilobajt ::

zanimivo..

bom se malo pogledal po social network analysis za se malo globlje razumevanje stvari.. hvala se enkrat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook tone še globlje

Oddelek: Novice / Zasebnost
4513904 (7564) Jarno
»

Facebook-kam jim lahko pišem?

Oddelek: Omrežja in internet
141962 (1531) alexa-lol
»

Wikileaks saga: kateri podatki s Facebooka so na voljo policiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8319908 (13785) mailer
»

EU začenja preiskavo Facebooka? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
24163783 (58815) Ramon dekers
»

Četudi ga ne uporabljate, Facebook pozna vaše prijatelje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
18550849 (44387) BaToCarx

Več podobnih tem