» »

Facebook-kam jim lahko pišem?

Facebook-kam jim lahko pišem?

medenko ::

ena oseba, Jelena konstantno uporablja moj email za registracijo up. imena....kam se pritožim itd?

Furbo ::

To se je tudi moji sestri zgodilo enkrat, šel sem na FB, kliknil da sem pozabil mail, dobil novo geslo in pobrisal račun.

Če se to ponavlja, bo pa težka, fb skoraj ne moreš kontaktirati, raje kontaktiraj tole Jeleno in ji razloži stvari.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

medenko ::

Nočem se sploh ubadati z to xyz osebo, že večkrat to naredila, iz Srbije zgleda...danes sem dobil, da moram potrditi email....kar ne bom.

Bok Jelena,

Nedavno si se učlanio/la na Facebook. Za završetak registracije, idi na:

http://www.facebook.com/xxxxxxxx

Molimo da upišete ovaj kod potvrde

Pomoću Facebooka možeš komunicirati i ostati u vezi sa svim svojim prijateljima. Kad se pridružiš, moći ćeš dijeliti fotografije, planirati događaje i još mnogo toga.

Hvala,
Facebook tim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

metalc ::

Jaz imam eno podobno verzijo problema. Neki Hrvat se je (najbrž po pomoti) registriral z mojim emailom. Sem dobil pošto od FB, da potrdim račun, in tega seveda nisem naredil. Kaže, da so ga vseeno registrirali, ker non stop dobivam maile od FB v hrvaščini, kdo hoče biti "moj" prijatelj, kdo je sprejel njegovo prošnjo za prijateljstvo, kam vse se je včlanil, kdo vse kraca po njegovem zidu, kdo od njegovih prijateljev ima danes rojstni dan itd. itd. itd.

Fora je, da na FB sploh nimam računa, tudi če bi, ga ne bi imel na tem emailu. Na FB kao technical support sem enkrat na en na videz še najbolj pristojen naslov podrobno opisal problem, jih prosil, naj onemu vsaj izklopijo obveščanje o vseh možnih dogodkih po emailu, še raje naj mu na zid napišejo, naj za boga milega že enkrat popravi svoj naslov (primeren tekst sem jim celo prevedel v hrvaščino), pa nič, čez pribl. en teden dobim en popolnoma neuporaben odgovor in kajpak prav nobenega napredka. Problem sem potem "rešil" tako, da sem vso pošto od @facebook.com avtomatsko odfiltriral v smeti.

Vseeno mi ni jasno, kako blentavi morajo biti pri Facebooku, da se sploh lahko zgodi kaj takega (aktivacija računa brez potrditve). In kaj bi lahko bilo, če bi ta Hrvat slučajno kdaj počel pi**arije, npr. grozil Obami?? Verjetno bi na zahtevo tajnih služb prek FB in Googla (poštni račun je pri Gmailu) dobili moje podatke, nakar bi lahko sledil kakšen "prijeten" obisk "plavih" ali bi me ob naslednjem obisku ZDA pričakala posebna "dobrodošlica"...

medenko ::

metalc: točno to se je zgodilo meni pred meseci, pa sem se logiral na njenega, spremenil geslo in zbrisal račun pa zgleda se zgodba ponavlja.

amigo_no1 ::

FB nima confirmation emaila oz te vseeno vpišejo, tudi če ga ne potrdiš (kjer moraš klikniti link, s katerim potrdiš, da si mail prejel) ??
Bom testiral.

metalc
Če bi tvoj "Hrvat" počel pizdarije kot napisano, bi FB poslal US Secret Service-u ip-je&čas, iz katerih se je uporabnik logiral, potem bi šla dalje zahteva v HR.

A to imate maile v obliki ime.priimek, da se najde soimenjak ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Furbo ::

amigo_no1 je izjavil:

FB nima confirmation emaila oz te vseeno vpišejo, tudi če ga ne potrdiš (kjer moraš klikniti link, s katerim potrdiš, da si mail prejel)


Tako je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

amigo_no1 ::

Lahko potrdim da je temu res tako, fb maila nisem potrdil, a se lahko vseeno vpišem/izpišem v dummy fb račun in ga normalno uporabljam.
Ne razumem pa, kako uporabnik ne vidi/ignorira zgoraj velik rumenega napis, ki mu pravi da nima potrjenega emaila oz naj ga spremeni:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

alexa-lol ::

kaj če bi preprosto se prijavil kot on.. dal tisti reset gesla (link ti pošlje na mail)... spremenil geslo, izbrisal račun... potem pa še svojemu emailu spremeni geslo ker verjetno je prišlo do vdora... ker menda moreš potrdit, da je to tvoj mail

BladE_ ::

@alexa-lol... preberi kaj je @amigo_no1 napisal, dodal je še sliko za vse tiste, ki ne berete >:D
Akcija - Reakcija

alexa-lol ::

sem videl potem... no sj.. dej prijave se kot on... daj da si pozabil geslo in ti bo verjetno na tvoj mail poslalo link za reset passworda... potem mu pa zbriši vse skupaj... in daj na mirovanje... tako se pač ne bo mogel registrirati s tvojim mailom...

amigo_no1 ::

Če izbereš "delete fb account", potem se on 14 dni se sme vpisati vanj, šele nato ga dokončno pobrišejo.

https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Mad_Lion ::

Zato pa najprej daš da si pozabil geslo, ko ga enkrat imaš se prijaviš, spremeniš geslo da se on ne more prijavit in zbrišeš račun. Zadeva rešena.

Relanium ::

Kaj pa če ga sploh ne izbrišeš ampak si ga kar prisvojiš (itak je tvoj mail) in se pač enostavno ne prijavljaš v njega?
Mail je potem že zaseden za morebitno ponovno uporabo.

alexa-lol ::

sj to narediš... ampak če ne uporabljaš FB ga deaktiviraš... un pa itak ne ve gesla


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukraden Facebook račun

Oddelek: Pomoč in nasveti
204304 (2880) boogie_xlr
»

isto ime v gmailu - latinica oz. cirilica

Oddelek: Pomoč in nasveti
91190 (902) jype
»

Hekerski vdor v Yahoo prizadel 500 milijonov uporabnikov

Oddelek: Novice / Varnost
2213134 (11370) Saul Goodman
»

Pošiljanje mail-ov iz spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
81088 (745) marjan_h
»

Facebook, varnostno vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
255047 (4856) sirov_burek

Več podobnih tem