» »

več dvd filmčkov na en dvd plošček

več dvd filmčkov na en dvd plošček

anika87 ::

Ali se da na eno dvd ploščo posnet npr. 2 ali 3 dvd filmčke, če so le-ti tolk kratki, da bi bilo na 4,7 GB plošček posneti 2 ali 3...
Kako to naredim?

gamemen ::

zdaj odvisno ali imaš DVD ali Dvix format.

za dvix format naredi vsako mapo za vsak film in potem normalno zapeči vse mape na dvd.

anika87 ::

DVD format, saj zato sprašujem... divx-e znam...
A se da kak tak nardit, da mogoče enmu spremenim ime mape...???
Oz. da se kreirata dve mapi v kateri se potem vstavijo te video ts mape...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: anika87 ()

st0jko ::

Filmčke lahko ripaš in potem narediš nov DVD z skupnim menijem. Da bi tri ločene DVD filme posnel na en DVD plošček pa dvomim da gre.
keks?

dzinks63 ::

Če so dovolj kratki, da ne zasedejo vsi skupaj cele plošče, bo brez kompresije. Če pa so malo večji od velikosti od celotnega DVD-ja , se pa zadeva stisne na velikost medija. Do nekih 70% kompresije, je še vedno kar dobro. Če imaš malo več tega , lahko uporabiš dvoslojni DVD . Vse skupaj pa lahko narediš npr.: z DVD Shrink-om.

anika87 ::

Hvala dzinks za odgovor, ampak nisem konkretno tega mislila... če bi mi bil filmček predolgi, bi ga šrinkala, to sem že delala... Jaz pa imam recimo 2 dvd filmčka v velikosti npr. 1,5 GB - se pravi, da spravim na en plošček 2, pa še neki placa ostane... ok, ne gre se mi zdej točno na bajt, ampak če imam placa za dva, se mi zdi glupo dat gor samo enga pa da mam tričetrt plošče še prazne... ti filmčki so namreč iz kamere in so okol doberga gigabajta vlki.
Kako pol naj dam 2 dvd format filma na eno ploščo. Če dodajam te datoteke video ts, se mi prekrivajo imena in ne morem dveh dodajat... kako to nardim?

RuN ::

Z DVD Shrinkom, tako kot ti je dzinks že predlagal. To bo najbolj enostavno.

tamarasi ::

mam podoben problem, zato bom kar nadaljevala v tej temi.
tudi jaz bi rada zapekla dve različni video_ts datoteki oz. 2 različna filma na 1 dual layer.
datoteki sta še malo manjše velikosti kot dual layer, tako da bi šle gor in ne rabim DVDshrink, ampak s katerim programom?
roxio toast vem da to omogoča ampak je samo za mac-a, jaz imam win7 pro. mogoče kdo ve če gre z roxio creator pro, ki naj bi delal v windowsih?
seveda, da se zapeče kot dvd film (vob) in ne kot podatkovni disk z dvema mapama, da lahko predvajaš kot običen dvd movie na dvd predvajalniku, oz. v mojem primeru dva dvd filma iz enga dvd-ja.

opeter ::

Ashampoo Burning Studio ima neko podobno funkcijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tamarasi ::

hmm imam ashampo bs 2010, ampak pri peki vob fileov lahko izberem samo 1 video ts datoteko,
mogoče kdo ve, kje se to nastavi ali naredi meni, da grejo dve naenkrat gor?

tamarasi ::

no takole, z DVDshrink sem dve različni video_ts združila v eno, imaš tud opcijo da si zmanjšaš velikost ali
pa pustiš takšno kot je. uspelo mi je vse skup zapeči na dual layer, dvd lepo špila tud na predvajalniku in
film avtomatsko zažene, na začetku nimaš opcije, da bi zbiral med enim ali drugim filmom. začne ti predvajat
prvega, ko je tega konec preskoči na drugega.
ima mogoče kdo idejo, da bi se dalo vse skupaj zapeči tako, da bi na začetku imel meni v katerem bi izbral
kateri film bi gledal najprej.?

drugače je pa tud dvdshrink ok,zbaše ti skup v eno video_ts in pri predvajanju zvrtiš en film naprej pa je...

če pa kdo pozna drugo variatno, pa prosim za navodila:)
hvala,lp.

RuN ::

Yohan del Sud ::

Jah, Shrink pač ni zadeva za avtoriziranje dvd-jev. Sam sem točno to delal enkrat s Encorom (tlačil več vobov na en disk in potem naredil meni), ki je pač profi avtorizacijski programčič za delo z dvd-ji, ampak podrobnosti me ne sprašuj, ker sem pozabil. Sicer pa kot je poba nad mano dal link, takih programov imaš cel kup.
www.strancar.com

Okapi ::

Z vsakim najbolj preprostim programom za peko DVD-video se da to narediti. V Visti in W7 imaš recimo Windows DVD Maker. Je čisto preprosto, pač dodajaš ločene datoteke - en filmček, ena dodatoteka. Potem še urediš začetni meni, tam kjer potem med predvajanjem izbiraš, kaj bi rad gledal, ali pa pustiš, da ga program naredi samodejno, in to je to.

O.

tamarasi ::

ok hvala vsem skupaj, vidim da je dosti tega:)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077655 (19791) CaqKa
»

Kako zapeči?

Oddelek: Zvok in slika
82874 (2808) gruntfürmich
»

Ne znam zapečt DVD-ja...

Oddelek: Strojna oprema
122221 (2221) vratar
»

več mini dvd na en velik dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
252789 (2409) Dusan_HD
»

tezave s kopiranjem dvd-ja

Oddelek: Zvok in slika
252454 (2087) frenkb

Več podobnih tem