» »

ponovno zaganjanje-štekanje-počasnost

ponovno zaganjanje-štekanje-počasnost

Tadej1 ::

Imam probleme z mojim pcjem, ker se mi velikokrat ponovno zažene, pri predvajanju muzike ali filma začne štekat kot bi pause play klikal v manj kot pol sekunde, pa počasen je ratal zelo. Še preden mi odgovorite na zgoraj navedeno bi prosil za ta dva odgovora.

1. Kako hitro se segrevajo intel Core2 4400? Namreč ko sem z programom speedfan pogledal je bila temp. približno 49 ko pa sem ga malenkost obremenil pa je temperatura poskočila v približno treh sekundah za +10 stopinj.

2. Ali je napajalnik z 400w še zadosti močan za vse te komponente:
procesor intel Core2 4400
matična Asus P5VD2-MX SE
1GB DDR2 RAM
HDD Seagate Baracuda 320GB
grafična GeForce210
2 dvd enoti

prosim za odgovore na zastavljena vprašanja
tnx
  • spremenil: Tadej1 ()

Mitch ::

Napajalnik je več kot dovolj zmogljiv za vse te komponente. Kar se pa tiče procesorja je maksimalno še dovoljena temperatura s strani proizvajalca tam okrog 70°C. Se pa začne frekvenca CPUja nižat ko doseže ta določeno temperaturo, tako da se ne začne pregrevat. Če je maksimalna temperatura tvojega procesorja okrog 60 °C potem dvomim, da je to vzrok za opisane težave...

Tadej1 ::

segreje se do 60°C oz. malce čez če ga dobro obremenim ampak je to možno da se v tako kratkem času tako močno segreje? Bi se mogoče z zamenjavo termalne paste stanje izboljšalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tadej1 ()

Cold1 ::

Morda je rahlo odstopil hladilnik in sedaj procesor ko doseže okoli 70°C samodejno zniža frekvenco, kar ti opaziš kot štekanje.
Ponovni zagon morda sproži matična plošča ko procesor doseže v BIOS-u nastavljeno temperaturo.
V obeh primerih se gre za varovalni ukrep, ki se sproži ob pregrevanju.
Moj izjemno vroči Pentium 4 2.8GHz sploh nikoli ni dosegel 60°C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Tadej1 ::

No bom pogledu to zadevo pa pomožnosti z novo termalno namazu
Javim kako bo šlo

Tadej1 ::

No evo sem namazal z drugo termalno pasto preveril če je hladilnik dobro pritrjen na ploščo, pa še zmeraj tako dela kot prej. Je mogoče napaka windowsa? Ali obstaja program ki bi preveril stanje windowsa?

Cold1 ::

Okna (trenutno konfiguracijo in ali kombinacijo programske opreme) iz seznama krivcev najlažje izločiš z novo instalacijo, na drug disk, če želiš obdržati trenutno stanje.

Možnosti za napako na strojni opremi obstajajo pri:
    - napajalcu
    - matični plošči
    - pomnilniku
    - razširitvenih karticah (grafična, zvočna itn.)
    - trdem disku
    - zunanjih napravah (USB,FW)

Odklopi (ali menjaj) vse z matične plošče in preko izločanja poišči krivca.
Zavedaj se, da lahko slaba strojna oprema pokvari dobro in še delujočo, če boš menjal bodi previden.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura procesorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
615322 (2086) LuIK
»

Windows 7 zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
386580 (6113) ST-777
»

problem z pregrevanjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
304236 (3309) Riff
»

temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
476929 (4376) mayhem
»

pokvarjena matična plošča ali phenom II?

Oddelek: Strojna oprema
403014 (1846) tlozej

Več podobnih tem