» »

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine?

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine?

1
2
3

Phil ::

meni pa se to ne dopade. kr neka brezvezna vsiljena storitev, za katero se počutiš primoran dati nekaj trinketa.
totalno debilno & samo za še več keša potegnat iz že tako suhih naših denarnic.
ne odobravam.


+1. Pranje šip je na mojem avtomobilu avtomatizirano in ne rabim nikogar da bi to delal ročno, hkrati pa se z veseljem pretegnem ob točenju goriva. Tako da sam se pump kjer so s takimi "storivtami" preveč vsiljivi izogibam.

Avenger ::

lambda je izjavil:

Jst pa kar težko gledam, ko pride pomivalec tja do avta in začne brez vprašanj pucat šipe. Zdi se mi naravnost vsiljivo, napitnina je skoraj pričakovana, če nimaš drobiža ti je itak neprijetno


Točno to. Men je bil sam princip od nekdaj butast do amena. Če si lahko sam spucam cel avto, bom menda znal tudi šipo in, ne boste verjeli, moj avto je opremljen s tehnologijo, ki s pritiskom ročke sam od sebe pošprica stekla in jih očisti. Trdovraten mrčes, če že moti pogled ali pa apetit, pa lahko odstranim z metlico, ki je zdaj brez izjeme na vsaki pumpi.

Kar se pa plačil tiče, je pa tko, da pod evrom izpadeš škrtuh brez primere, če pa študent uspe v eni uri očistit pet vetrobranskih stekel, dobi potem vsaj 5 evrov, kar je več od minimalne, verjetno blizu povprečne plače. Tako službo bi mel pa verjetno vsak.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Sasquat ::

Občutek mam, da če bi v Sloveniji obstajala Slo-Tech bencin pumpa, bi pol ljudi tistemu, ki ti zastojn puca wc-je (kot v primeru OMV-ja) špuknalo še v faco, ker se je drznu dotaknat avta in ti očistit steklo.

Še nekaj, ne razumem kaj vas tako moti da človek zasluži 5EUR na uro recimo. Pa pusti svoj posrani šiht pa pejt na bencinsko delat. Ampak to vam je verjetno pod častjo, favšijo pa take fore pa še kar naprej trollate.

billy ::

+2

PS, če sploh imajo šiht..pomoje so kakšni študentje/dijaki...

bluefish ::

Ni problema, če človek privoli v pucanje/tankanje/... Drugo pa je, če se brez vprašanja vštulijo ob avto in plešejo okoli.

djordjevic ::

Še nisem doživel, da bi kdo karkoli na silo počel, če rečeš 'ne, hvala'.
No grave is deep enough to keep us in chains.

delavec44 ::

Kakšna fovšarija? Naj delajo kaj bolj produktivnega, šipe si bomo pa sami pucali.

billy ::

Meni je pa všeč, da mi umijejo šipo in natankajo gorivo, vsaj jaz ne rabim.

kaj pa ima bolj produktivnega za delat študentek na pumpi? usposobljen ni za blagajno (čeprav eni to delajo), vedno pa tudi ne more pucat WCjev in pospravljat stvari, pa naj pač umiva šipe.

Pod pogojem seveda, da se vpraša, če lahko, siljenje je seveda void.

Machete ::

zategnjenci slovenski..
sej se da z preprosto kretnjo pomahat da ne rabiš pucanja.. če ti že ni všeč

BigWhale ::

Ja, jest tud povem, da ni treba pucat ce nocem. Sam ponavad pustim, da mi spuca in dam napitnino. Pa naj bo lepa, grda, lep ali grd.

djordjevic ::

To je beseda. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

WarpedGone ::

Jah, če ne vpraša, je zastonj. Nenaročeno delo se ne plača. Upam, da se nimajo za muhe, katere je treba odganjat, če jih ne maraš?

Sploh pa, zanimivo da se to ni že prej pojavilo. A mi lahko petrol prepreči, da njihovim strankam pomagam tankat in čistim stekla s svojo opremo? Me lahko nažene stran iz pumpe?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

billy ::

Seveda.

Machete ::

V večjih tujih mestih še v križiščih modeli hodijo okol avtov in brišejo šipe.. ;)
Delo je delo, vsako je častno.

billy ::

jap..turki, grki, romuni, bolgari, cigani...

Poldi112 ::

Blinder je izjavil:

ravsek je izjavil:

Ja, saj vidis da se zgleda. Jebiga, temu se rece "erotični kapital" in pri takih poklicih, kjer je moznost napitnine je pac "normalno", da lepse punce pokasirajo vec. Zdaj ce je to prav ali ne je drugo, dejstvo pa je, da tako pac je.


Skratka slabše kot nacizem. Tam so vsaj z ljudmi enake rase ravnali dobro.



Pa kaj si ti, pacient tipa Glenn Beck, ki v vsaki, še tako obskurni stvari, vidi naciste?

Huda primerjava, enakopravnost pri pobijanju ljudi je res primerljiva z višina napitnine zaradi izgleda.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Machete ::

billy je izjavil:

jap..turki, grki, romuni, bolgari, cigani...


seveda, slovenec bo pa raje vlekel socialo, kot pa spucal komu steklo na avtomobilu in se mu zraven še nasmehnil.. kdo je rekel da smo slovenci marljiv narod ? smo, samo če delamo nekaj bol imenitnega od soseda.. če ne pa raje z mamino pokojnino in socialno podporo pive častijo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

flipflop ::

Sasquat je izjavil:

Občutek mam, da če bi v Sloveniji obstajala Slo-Tech bencin pumpa, bi pol ljudi tistemu, ki ti zastojn puca wc-je (kot v primeru OMV-ja) špuknalo še v faco, ker se je drznu dotaknat avta in ti očistit steklo.

Še nekaj, ne razumem kaj vas tako moti da človek zasluži 5EUR na uro recimo. Pa pusti svoj posrani šiht pa pejt na bencinsko delat. Ampak to vam je verjetno pod častjo, favšijo pa take fore pa še kar naprej trollate.


Sploh ni res. V tujini vedno dam tistih 50c ko grem na WC, je vsaj čisto, ne smrdi, pa še roke si človk lahko umije na koncu. Veliko bolje kot za grmom srat. Šip mi pa ni treba pucat, še najmanj pa tankat v avto. Sej če je tko kot v IT, ko maš lepo označeno kje ti kelnar natanka pol ni panike. Pa nism še nobenmu v faco špuknu ker mi je šipo opral, sm dal tistih 100sit in se nism kej dost spraševal kolk bo ta tip/tipica na konc dneva domov odnesu. Jst grem tankat, in medtem ko nafta v kestl teče, mam čez glavo dost časa da vzamem tisto gobico pa sam operem šipe če je glih potrebno. Pa ne zato, da bi 50c pršparu, al pa da jih kdo drug ne bo dobil.

lambda ::

Omenjate zategnjene slovenčke, fovšarijo, ... mislm kaj? Komu pa kdo kaj hudega hoče? Zmotilo me je le to, da če natankam bencin in grem notr na blagajno plačat, ta čas začne pucat šipo in ko pridem nazaj, ravno končuje. Ja jasno, da stisneš napitnino ko te pogleda in se zasmeje, ampak način je trapast, da bi težko bil bolj. Govorite kot da bi jih kdo prisilil, da tam delajo zastonj.

Naj pride takrat, ko tankam bencin in z nasmehom reče "Vam/Ti lahko očistim steklo?". Če je potreba/žejla bom že rekel ja, in z nasmehom dal tudi napitnino. Ta o ločevanju po videzu/spolu je pa neumna ja ...

Avenger ::

Sasquat je izjavil:

Občutek mam, da če bi v Sloveniji obstajala Slo-Tech bencin pumpa, bi pol ljudi tistemu, ki ti zastojn puca wc-je (kot v primeru OMV-ja) špuknalo še v faco, ker se je drznu dotaknat avta in ti očistit steklo.

Še nekaj, ne razumem kaj vas tako moti da človek zasluži 5EUR na uro recimo. Pa pusti svoj posrani šiht pa pejt na bencinsko delat. Ampak to vam je verjetno pod častjo, favšijo pa take fore pa še kar naprej trollate.


Lepo. Glej, tako kot flipflop, tudi jaz nimam problemov z dajanjem napitnin čistilcem WCjev, ker je to nekaj čisto drugega, čiščenje šip je pa samo izgovor za "dej mi kšn evro", to ni nobeno delo in pika. Kaj pa če bi mi očistili še očala? Ne ga srat no. Čiščenje čevljev bi bilo vsaj dve stopnici višje, ampak tudi tu, kot vem, niso kar brez poziva šli glancat. Na pumpah bi dejansko moral bit tko, da če hočeš, da se ti očisti šipa, pomigneš človeku, pa ti jo spuca in mu daš neki dnarja, sicer je pa to igra na peer pressure, kar me moti.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Machete ::

Očitno niste bili še v ameriki, ko vam pritiskajo pumpico za tekoče milo, odpirajo pipo, povlečejo servete na sekretu.. to bi šele sezulo določene slovence tu zgoraj..

Gregor P ::

Verjetno še nisi bil v kakšni trgovini, ko te prodajalke napadejo z vseh strani, ko si samo ogleduješ neko stvar ker so plačane po učinku oz. imajo dodatno provizijo na prodano blago. Recimo greš kupiti kakšen kos oblačila in te celo, ko si v garderobi nadlegujejo in ti sproti ponujajo še ostale kose oblačil ipd. in ko se rešiš ene prodajalke te napade že druga, kot da bi bil v bazenu s piranjami ... človek mora kar zbežati ven, če hoče imet vsaj sekundo miru, da se lahko sploh odloči, kaj bi rad kupil;((

Tako da vsiljevanja storitev, ki jih ne potrebujem, resnično ne maram; če sem sedaj zaradi tega neka posebna verzija Slovenca pa naj bo:|

P.S.: nimam pa seveda nič proti dodatnim storitvam, če le imam možnost svobodne izbire brez kakršnegakoli posiljevanja:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

Machete je izjavil:

Očitno niste bili še v ameriki, ko vam pritiskajo pumpico za tekoče milo, odpirajo pipo, povlečejo servete na sekretu.. to bi šele sezulo določene slovence tu zgoraj..


Gospod na WC, ki sem se ga prvič sicer na smrt prestrašil (črn, 2 metra, 150 kil) se lepo nasmeje, te pozdravi in ti stisne milo v roko in poda brisačo. Pri tem je ves čas nasmejan in skrbi za small talk. Meni je to odtehtalo 1$, ko sem bil brez denarnice pa me tudi ni nihče postrani gledal. To, da pa stojim v vrsti za trajekt in prileti en tip in mi šipo polije z milnico in začne drgnit šipo pri čemer se debilno reži in si misli, opet ču euro od slovenca da izcuzam, pač ni isto. Predvsem pa je ZDA druga zgodba, kar sem že pojasnil v prejšnjem postu. Ne poznam situacije na OMW ampak recimo na Petrolovih črpalkah si dobil polno plačo, plus pokasiral od menjalnega tečaja (delal sem na Lomu, še pred uvedbo EUR) + dobil napitnino, če si komu pomagal tankat). Ni blo slabo za študetsko delo.

MarkookraM ::

Dobrodošla storitev, še posebej na kakšen daljšem potovanju, se ti mudi, se nočeš umazati, takoj dam 1 EUR. Ampak za božjo voljo naj vpraša če rabiš pucanje šipe ne pa da prideš ven iz bencinske, se ti mudi, ena pa ti puče šipe. In če greš potem na makadam je še posebej super moker avto.

Naslednja stopnja pa so "s.p." pucači, ki bodo tebi nič meni nič kar začeli pucati šipo pri rdeči luči.

KoMar- ::

Me zanima, če se senzor za dež vklopi, ko ti tak bumbar šprica pri semaforju, he-he :D

atubbuta ::

KoMar- je izjavil:

Me zanima, če se senzor za dež vklopi, ko ti tak bumbar šprica pri semaforju, he-he :D


Itak da se, vsaj pri povprečnem avtu. Mene pa moti, če jim naročim, naj mi očistijo vse šipe, jim dam 2 eur, pol pa obljubo požrejo. :(
:)

ahac ::

Očitno niste bili še v ameriki, ko vam pritiskajo pumpico za tekoče milo, odpirajo pipo, povlečejo servete na sekretu.. to bi šele sezulo določene slovence tu zgoraj..

Ja, za stranke so pripravljeni velik naredit in tud dost bolj prijazni so kot pri nas.

Ampak se pa ne spomnim, da bi nam na črpalki kdo šel kar pucat šipo... pa smo 25000 km prevozil po ZDA in Kanadi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

;-) ::

raje sam tankam, še ko sam tankam mi prek vrže ker vedno do roba nalivam pa pol obrišem oni mi bo pusto bencin na blatniku vem pa itak morm it.

KoMar- ::

;-), mogoče pa Magno jemljejo :))

Matev ::

še malo pa dobo v dvigalih stali ljudje ki ti bodo pritisnili na gumb nastropja v katerga bi rad šel
in na koncu iztegnili dlan v pričakovanju napitnine

billy bi mu verjetno z veseljem stisnil kaj v roke

Karen ::

A je sploh že kdo kdaj delal na črpalki (šipe pucal med počitnicami)? Cel dan inhaliraš benz hlape... zaslužit se sicer da čez povprečje študenta z napitninami, ampak več kot za en mesec pa tudi ni prav užitno.

Matev ::

ampak več kot za en mesec pa tudi ni prav užitno.


zaradi mene če nihče ne dela in čisti oken na črpalkah

to je povsem zgrešeno delo - nikomur ne koristi
razen peščici ljudi ki so tako komot da se jim samim ne da očistiti oken

BigWhale ::

Matev je izjavil:

ampak več kot za en mesec pa tudi ni prav užitno.


zaradi mene če nihče ne dela in čisti oken na črpalkah

to je povsem zgrešeno delo - nikomur ne koristi
razen peščici ljudi ki so tako komot da se jim samim ne da očistiti oken


Meni koristi. Zakaj? Zato, ker medtem, ko grem kupit se pijaco in kak snack in stojim v vrsti, se vetrobran kar sam od sebe ocisti.

Sem komot? Vsekakor ampak tudi moj cas je nekaj vreden, tudi zaradi tega imam za sest ur na teden gospodinjsko pomocnico. Medtem, ko jaz tri ure delam zasluzim za priblizno pet gospodinjskih pomocnic, verjetno se vec.

Tako, da, ja naj mi nekdo se avto natanka medtem, ko jaz na petrolu nakupujem. :)

Valvoline ::

Tole pucanje šipe in ostalo je navadno beračenje in nič drugega.

šernk ::

Meni koristi. Zakaj? Zato, ker medtem, ko grem kupit se pijaco in kak snack in stojim v vrsti, se vetrobran kar sam od sebe ocisti.


meni ne koristi pa popolnoma nič...zakaj?
ker potegnem med vožnjo ročico h sebi in se mi šipa očisti avtomatsko, razen tistih hujših samomorilcev na avtocesti, ki se odločijo razbit na moji šipi gre vse lepo dol, za oprati celoten avto od zunaj temeljito pa porabim cca 15min, torej ni vredno dajati 0,5EUR za šipo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

temeljito pranje 15 min:))

šernk ::

;-) je izjavil:

temeljito pranje 15 min:))


ne vem kaj vi delate vendar v 40min imam avto opran+posesan+preverjene vse tekočine.notranje čiščenje mi pa pobere precej več časa kot zunanje, lahko prideš štopat drug vikend :)

edit: seveda če ti rase v njem koruza rabiš več časa
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Wasted ::

0,50Eur ? Jaz zadnjič nisem imel ideje koliko naj tam pustim pa sem mu dal drobiž, ki je ostal od plačila ... 5Eur ... za pobrisano šipo. Da drugi 50c date ... ne vem no, polj boljše nič dat ... al ne vem no >:D

Pa vdihovanje bencina tudi ni tako slabo, ko je nekdo zgoraj omenil, lahko fajn rukne ... tam pa maš zastonj bencin pa še plačan si, da si ves dan zadet :D life's good :D .
When I'm done there will be nothing left of you...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wasted ()

;-) ::

5EUR si mu dal ?
Sam delam na bencinski pa ko punce pučejo šajbe naberejo po 100EUR na dan, 3 vikende dela pa ma dobro plačo.

c3p0 ::

0.5 EUR je zdaj 0? Pred uvedbo EUR so jim dajali po 10-20 SIT. Pa cene niso šle 6x gor.

;-) ::

So šle ja...vešda življenje je cenejše zdaj.

Wasted ::

5EUR ja :)
When I'm done there will be nothing left of you...

;-) ::

Za 5EUR maš na Polskavi wapanje avtomobila, odstranijo mušice, felge spučejo v nulo pa čez mašino.

Wasted ::

Hehe, tudi res :)
When I'm done there will be nothing left of you...

Utk ::

In kaj ti delaš, da zaslužiš 5 eurov v minuti?

šernk ::

0,50Eur ? Jaz zadnjič nisem imel ideje koliko naj tam pustim pa sem mu dal drobiž, ki je ostal od plačila ... 5Eur


in kaj misliš, da nekaterim denar raste na drevesu? res lahko ti je 5EUR drobiž...meni pa 1EUR ni drobiž, ker za to že nekaj dobim. a je to 1 pir ali ena kava me sploh ne briga. sem tudi sam bil...2EUR tu, 2 EUR tam...ko sem pa izračunal da konec meseca hitro pride krepko čez 50EUR...ne gledam na vsak cent ker ponavadi kupujem kvaliteto in ne kvantiteto, vendar čiščenje šip kje na poti rabim cca 2x letno, takrat mi ni problem dati tud 5EUR...vendar ne vsakič ko bom na črpalki (če je treba sem še 2km prej ravno opral avto, tako da v tem primeru je več škode kot koristi)

in še kaj če nimam drobiža v denarnici in imam le 20EUR? moram dati 20EUR da ne bom zgledal škrt?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

Bi dal kaki študentki 5EUR če mi spuca vse šipe (tudi znotraj). Zunaj pa mam brisalce pa vitrex

Utk ::

Jaz ji bi dal 5 eurov, če bi prej skupaj zarosila šipe od znotraj, pa potem še spuca :)

c3p0 ::

Če ata dajo 50, 5 ni težko dat študenteku. Ko bo 1h švical za 5, bo pa drugo.

Matev ::

5 eur dati da ti šipe spuca

jaz imam itak vedno umazane in se ne razburjam

mi gredo pa na jetra čistilci ali fehtarji
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15623427 (17340) perci
»

Delo med počitnicami po OŠ

Oddelek: Šola
223611 (2716) Meizu
»

Delo na bencinski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11621288 (13161) Mellons
»

[fork] Pomivanje sip na bencinski vs. IT sluzba (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
558988 (7695) Pegaz
»

Nenapisano pravilo-Napitnina za brisanje stekel...

Oddelek: Loža
443371 (2292) tiborrr

Več podobnih tem