» »

Delo na bencinski

Delo na bencinski

«
1
2 3

CWIZO ::

Včeri sem bil na OMV-ju v Kamniku pa je tam ena kolegica delala kot pomivalka šip in mi je povedala da ji nič ne plačajo, tako da so njen edini zaslužek napitnine.

Al je to sploh legalno, da delaš nekje pa ti nič ne plačajo?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BlackHole ::

Ja saj je menda prej kako pogodbo podpisala?! In če jo je, se je strinjala s pogoji. Zdaj je še treba samo preverit, če to piše v pogodbi.
LP Marko

CWIZO ::

Ja sam ani to v zakonu da ne morš neki delat brez da bi bil plačan zato?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Gandalfar ::

Prostovoljstvo torej ni dovoljeno? :)

kopernik ::

Mislim, da v ustavi piše, da je prisilno delo prepovedano. Ne vem pa, kaj ustava pravi glede brezplačnega dela.

Keyser Soze ::

Vsega tudi ne gre iskati v ustavi.

Sicer pa. Tako kot je omenil Gandalfar, obstaja tudi prostovoljno delo, za katero se pač ne prejema plačila. In v kolikor se je ona strinjala s tem je to to.

Močno pa dvomim, da je v delovnem razmerju. Verjetno študentsko delo.

gunserman ::

Lol , to je zelo dober biznis, meni je poslovodja rekel da tudi lahko pucam šipe pa mi ne bo nil plačal in v avgustu bom šel to delat, ker se z napitnino da zaslužiti veliiiiko :D

;-) ::

Folk ti se velik zasluži! na mesec na kaki dobri bencinski tud nad 150k. Tak da če pogledaš da ne delaš praktično nič...kaj pa je to da mal šipo popraskaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

CWIZO ::

Sej nisem reku da ne zasluzi. Ni redno zaposlena. Sam cudno se mi pac zdi
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Bramac ^^ ::

To je študentsko delo. Če delaš na bencinske servisu, ki je v Petrola servisa potem si plačan, če pa delaš na najemniškem servisu pa najemnik (poslovodja) določa koliko ti plača, če sploh ti.

Pa ne mislit da je neumna ker dela samo za napitnino, to je zelo dober biznis ;) Ona vrjetno že ve zakaj tam dela, poslovodja pa tudi ve zakaj ji ne plača (ker so napitinine visoke)..

Sicer pa se z vsem strinjaš v pogodbi.
Pa jst govorim za Petrol, za omv ne vem točno vrjetno je zelo podobno.

Zgodovina sprememb…

bzp ::

Ce si na dobri lokaciji (tujci) je zadeva dobro placana, tud ce ti bencinar 0 ne placa. Ena swoh studentska postavka je recimo 700 na uro, to so slabi 3 euri, torej ce v eni uri dobis 3 mercedeze, kjer ziher saj tist ojro pridelas, je ostalo v tej uri samo se bonus.

Mr_Globus ::

Eh pol pa kr greš na tabolšo bencinsko z lastno "opremo" in začneš prat. Zakaj bi se sploh zaposlu :D

bzp ::

Ugibam, ker te lahko spodijo s svoje lokacije? Najbrz ne mores kar priti na bencinsko in tam zacet prat sipe, prodajat cajtenge, odpret menjalnico, ...

Keyser Soze ::

Zna bit problem. Opravljat neko dejavnost na zemljišču druge osebe brez njenega dovoljenja.

Sicer pa mi ni jasno, kako je urejeno glede tega pranja šip. Kdo je delodajalec, kako je z prejemanjem "napitnine" oz. prijavo dohodkov, kakšna vrsta dela je to?

Kot študent že. Vendar, ali je napotnica na Petrol in plačilo po učinku?? In če gre denar direktno tebi v žep, od kje potem provizija študentskemu servisu? Samo prejemanje napitnine? Kdo prijavlja dohodek? Taki detajli?

_marko ::

Moja bivša je na OMW dobila tudi do 27k na izmeno...
Tako, da je res vseeno, če bi še mela kaj drobiža zraven na uro...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Bramac ^^ ::

Sicer pa mi ni jasno, kako je urejeno glede tega pranja šip. Kdo je delodajalec, kako je z prejemanjem "napitnine" oz. prijavo dohodkov, kakšna vrsta dela je to?

Kot študent že. Vendar, ali je napotnica na Petrol in plačilo po učinku?? In če gre denar direktno tebi v žep, od kje potem provizija študentskemu servisu? Samo prejemanje napitnine? Kdo prijavlja dohodek? Taki detajli?


Delodajalec je npr. Petrol, napitnina gre v tvoj žep, vrsta dela: pomoč na bencinskem servisu. Napotnica je na Petrol, plačilo glede na ure (po urniku).

Keyser Soze ::

Lepo, potem te pač le plačajo. Sicer vem, da so zelo borne postavke, pa vseeno.

CWIZO ::

Nič ne plačajo. Sej to men ni jasn kako loh pol preko študenta delaš?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

CWIZO ::

Mislim na tem servisu nič ne plačajo. N apetrolu ki je čez cesto majo kao 200/h
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Bramac ^^ ::

Ja plačajo te kot sm že napisu če si na petrolovem bencinskem servisu. Če pa je bencinski servis najemniški (torej ga nekdo najame od petrola) pa poslovodja (najemnik) določa koliko boš plačan, v večini primerov pa najemnik ne plača nič (torej nimaš plačila s strani najemnika).

Zgodovina sprememb…

CWIZO ::

Ja v kakšnem razmeru pa pol sta tm? Prek študenta to pol ne delaš, kar tut pomen da nobenga davka pol ne plačaš al kako?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Jan987 ::

Al pa delaš za 0sit na uro.

mauzer ::

Petrol plačuje tistim ki čistijo šipe OMV in ostali pa ne. Sicer pa kdo bi se branil tega zdaj čez poletje... če si na pravi črpalki (beri turistična pot) lahko zaslužiš več kot kak ki sedi v pisarni... sploh tujci dajejo velike napitnine... tujec da najmanj 1 euro nekateri tudi 10, kar pa je kr velik dobiček na koncu dneva...
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

CWIZO ::

To ze to ze. Mene zanima v kaksnem pravnem odnosu sta potem pomivalec in lastnik crpalke.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Tody ::

prek napotnice delaš in vrnejo napotnico z 0 sit in naj si potem obračunavajo procente :D

smolep ::

Kaj se pa zgodi, če se tisti šipi (ali pa npr. zlomiš brisalec), ki jo čistiš kaj zgodi? Kdo sedaj nosi posledice? OMV ali sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smolep ()

CWIZO ::

Pa to loh al ka?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Bramac ^^ ::

Kaj se pa zgodi, če se tisti šipi, ki jo čistiš kaj zgodi? Kdo sedaj nosi posledice? OMV ali sam.


Pa kaj misliš da šipa se kar razbije?? se je tut že nardil da brisalec pade iz tistega železnega držala, ki brisalec drži potem pa se sproži feder in držalo poči direktno na šipo :D Haha takrat pa neveš a te bo lastnik avta ubu, ker poč kot prasica.. sicer to se nardi vrjetno samo 1x na 2 leti (na srečo). Sicer so pa to tudi lastniki krivi ker brisalec sam pade dol in je vse že zjahan tko da sam ve, da so to lahko nardi.

Za tist ko delaš zastonj pa nevem, mogoče lahko delaš tudi brez napotnice,.. odvisno kako poznaš šefa verjetno.

Buldožer ::

Jst sem delu na OMW, nič ne plačajo ampak se še vsen splača, zaslužu sem po 1k na uro, ena bejba pa utd po 3k na uro. Napotnico naročiš in in jo pač ne prineseš nazaj. Se pravi jo maš zaradi zavarovanja in zato, da te inšpektor ne pohopsa.
Ni slab biznis.
Več glav več ve. No, ni nujno!

klemen22 ::

Ne vem no, nekateri na tej sceni (pomivalci oken) so pač malce vsiljivi in tečni. Stopi do tebe do avta in mu rečeš prijazno da nočeš da ti šari po steklu. Človek bi pač pričakoval da potem ta oseba odfuka do naslednjega avta ali karkoli že. No dejstvo je tako, da te nekateri potem pogledajo z grdim ošabnim pogledom kot da je nekaj samoumevnega da ti čisti stekla za avto (zakaj potem sploh imamo tekočino za brisalce?:\ ). In če imaš pač malo boljši avto že avtomatično mislijo da bo ta oseba pač dala tudi visoko napitnino. Če pa le privoliš da naj ti obriše steklo in ne daš nič napitnine je pa spet narobe. Mislim da bi morali bencinski servisi to skenslat saj ne vidim smisla.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

CWIZO ::

Itq da je smiselno. Mogl bi bit cez celo leto.
Nevem men se sipa dostkrat tok zamaze, da mi brisalci nic ne pomagajo.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

klemen22 ::

Nevem men se sipa dostkrat tok zamaze, da mi brisalci nic ne pomagajo.

Ne vem kakšen avto imaš. Vendar na mojem brisalci pač opravljajo funkcijo ki jo MORAJO opravljati. Torej v kombinaciji s čistilom tudi čiščenje vetrobranskega stekla.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

CWIZO ::

Verjamem da, ce se furas samo po asfaltu.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

klemen22 ::

Verjamem da, ce se furas samo po asfaltu.

Sej pravim brisalci ti delajo precej slabo. Če ti ne uspejo očistiti praha ki se vali po makadamski cesti.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

CWIZO ::

Sej pravim ce se ti sam po asfaltu furas verjamem da ti delajo bp.
Ce ti pa kdaj pade kako blato gor, pa se ti zasuzi pa smola pa kaka zuzelka razmaze itd itd, pol ti ap brisalci vcasih ne znajo pomagat.

Brisalce mam pa nove ;)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

klemen22 ::

Ok, dvomim pa da ti smolo lahko odstrani ena ki uleti s tisto metlico in ti čisti vetrobransko steklo.;)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

CWIZO ::

Ce dost zgodi pporajtas loh.
Pa zakluciva to debato ker nima smisla.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BigWhale ::

Aleluja za brisalce, ki ocistijo drevesno smolo in posusene pticje dreke... ;>

Tega se una cespla na pumpi ne more zdrgnit... ;)

klemen22 ::

Sicer pa verjamem da se to delo precej izplača.
Idealiziran izračun:
1. na pumpo se pripelje BMW 760i s prijaznim in radodarnim voznikom ki se spomni na svojo mladost ko ni imel denarja in je moral delati v Mcdonaldu za majhne pare (presneti kapitalisti ameriški)
2. uleti čebelca z metlico in vodo
3. voznik medtem tanka ter gre plačati račun
4. medtem čebelca dvakrat ali trikrat z metlico podrgne po steklu -> steklo se sveti kot novo
5. uleti lastnik in ves navdušen nad praktično sijočim avtom seže po denarnici ter deklini stisne v roko 10 evrov
6. lastniku se še dolgo smeji kakšen deal je naredil in kako bo to vplivalo na varno vožnjo (neverjetno čista stekla), vsaj do naslednjega bencinskega servisa (žal verjetno že nekje na Hrvaškem)
7. deklina vsa presrečna ker je za 20 sekund dela dobila 2390 sit (po izračuni po srednjem tečaju Banke SLovenije).
8. Življenje je lepo0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Keyser Soze ::

OK. Brisalci očistijo umazanijo po celotnem vetrobranskem steklu?

Ker mene grozno moti vse tisto "sranje", ki se nabere na skrajnem levem delu vetrobanskega stekla, na delu okrog vzvratnega ogledala in v desnem zgornjem kotu.
Saj ne rečem, bo potrebno zamenjat brisalce, ampak naj si bodo še tako novi tistega ne očistijo.

Če imaš spredaj en brisalec je pa verjetno tudi "joy" gledati skozi tisti obok umazanije na šipi.

In olajšanje ki mi ga prinese spucana šipa pri vožnji po cesti je sigurno vredno tistih 200 tolarjev.

BigWhale ::

Ce mas mercedesa z enim brisalcem, potem se brisalec med brisanjem razteguje in maximizira pobrisano povrsino... ;>

Keyser Soze ::

Ja, problem je v "imeti ga". Pomoje brisalec več stane kot moj avto.:D

klemen22 ::

Ja, problem je v "imeti ga".

Niti ne, kakšne 190D dobiš že za dobrih 100k sit. Je pa res da ima dva brisalca in tako nista raztegljiva.:))
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MadMax ::

Ena zanimiva na račun čistilcev stekel:

Na črpalko pride mladenič v kavbojkah in zmečkani majci z na nekih mestih zarjavelo Lado Samaro, katera sicer ni umazana, sprednjo šipo bi se pa le lahko malo očistilo.
No, mladenič čez minuto prav lepo pogleda mladenko, ki se dolgočasi, ker je ta Samara edini avto na bencinski.
Ampak ne, mladenka se še naprej dolgočasi.
In ne, šipa ni bila umazana nič kaj bolj kot pri povprečnem avtu na cesti, kvečjemu manj.
Mladenič medtem tudi poravna račun za bencin, spotoma nameni še en prijazen pogled mladenki, a ta ga pač ne jebe ni 5%.

Mine cca 15 minut, nakar se ta isti mladenič, v istih kavbojkah in isti zmečkani majci spet pojavi na isti bencinski.
Tokrat sicer ni edini tam, pa vendar ta ista mladenka dokaj hitro prileti do njegovega avta, a tik preden začne pacat po čisti šipi, jo mladenič z malce privzdignjenim glasom opozori, naj ji kaj takega niti v sanjah ne pade na pamet.
Mladenka naredi bebavo začuden obraz in užaljeno pove, da želi samo pomagat.
Hehe, se nasmeji mladenič ter ji odvrne, naj čisti šipe, ki jih bo očistila, ne zapacala.
Mladenka užaljena.
Zakaj, samo ona ve.
Očitno pa ima spomin kot zlata ribica, saj je bil mladenič res vpadljiv, na črpalki pa ni bilo neke gneče.

Aja, mladenič se je v drugo pripeljal s sveže opranim BMW serije 5.
In ta mladenič sem bil jaz :D
Še vedno se sprašujem, kaj bi se zgodilo, če bi zgodbico povedal šefu bencinske.

P.S.: Ne ne, mladenka ni bila blond...
P.P.S.: Se opravičujem zlatim ribicam za tako kruto primerjavo. Ribice imajo boljši spomin.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

aljazh ::

Hehe, pwnd :D

BigWhale ::

MadMax,

Narobe si naredil. Sedaj ne bo nikoli vedela v cem je problem. V bistvu bi ji moral rect, '15 minut nazaj sem bil tukaj, z eno razpadajoco kripo in vi gospodicna niste mogli premakniti svoje riti, da mi ocistite sipo, zakaj ste se pa sedaj premaknili? Je dobrodosilica BMWja tako topla, da je ves celulit stopil?'

Ljudem treba povedati, da so butli, takrat se tega morda celo zavedo! ;)

Phil ::

Po koliko $ pa jim dajete, tisti, ki jim pustite spucat šipe? Meni je to čiščenje šip kar zaprno, samo odpreš vrata pa že dva okrog avta skačeta :\.
LP

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

klemen22 ::

Po koliko $ pa jim dajete, tisti, ki jim pustite spucat šipe? Mene je to čiščenje šip kar zaprno, samo odpreš vrata pa že dva okrog avta skačeta

Ah potem nisem edini ki ne mara da se mu neznanci pojajo po avtu.
Vse kar date je stran vržen denar. Je tako težko imeti s sabo v avtu eno metlico in ustaviti na bencinski ter malo z vodo omočiti.:\ Evo prihranite ene 200 sit saj kaj manj dajat je že brezveze. Potem so pa neke druge debate kjer se je debatiralo da je kajzarca v Šparu nekaj tolarjev dražja kot v Mercatorju.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

CWIZO ::

Dnar mora krozit, tistih 200 flk se men nikjer ne pozna, ce bo sel pa loh zarad mene in meni podobnih pol loh na morje pa tut ni nic slabega v tem, m?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BigWhale ::

Meni je pucanje sip zoprno samo takrat, ko se mi mudi... :P
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
469904 (7292) ...:TOMI:...
»

Delo med počitnicami po OŠ

Oddelek: Šola
223614 (2719) Meizu
»

[fork] Pomivanje sip na bencinski vs. IT sluzba (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
559013 (7720) Pegaz
»

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10817975 (15080) c3p0
»

Nenapisano pravilo-Napitnina za brisanje stekel...

Oddelek: Loža
443375 (2296) tiborrr

Več podobnih tem