» »

Ubuntu 10.04 in Windows 7 - kateri je hitrejši

1 2
3
»

Bor H ::

desperados: nihče ni rekel da je treba terminal skenslat no... ampak da ne rabiš ukazne vrstice kot navaden user pa ni res, vsaj kot sem imel opravka s fedoro bi jo nujno rabil, vsaj za autologon (kako tega ne moreš out of the box v GUIju nastavt mi ni jasn) in da bi jo prepričal da mi na laptopu ne zatemni eksternega monitorja ko spustim monitor na njem, šlo je pa za fedoro 12, verjamem da bi tudi v drugih distribucijah kaj podobnega našel, če ne drugače ko bi inštaliral driverje

Stipex ::

Glej, napisal si:
"ampak da ne rabiš ukazne vrstice kot navaden user pa ni res"
"vsaj kot sem imel opravka s fedoro bi jo nujno rabil".
Očitno nisi navaden user.
Navaden user nima kaj počet s shellom (niti s Fedoro če mene vprašaš), kot je napisal Mavrik.
Tajnice,učitelji,mehaniki,računovodje,čistilke,trgovke,gradbeniki ... in vsi ostali, katerih želja ni ukvarjati se z lastnim PCjem (oz. OS), jih te stvari ne zanimajo, njim je važno le da zadeva dela in je enostavna za uporabo, uporabljali in kritizirali pa bodo tisto kar jim pač boš namestil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

Bor H ::

Haha, torej navaden user nikoli ne zaide pod nastavitve? Torej nastavitev autologona ni nekaj kar bi smel navaden user počet?

Fair enough, očitno se najino dojemanje navadnega userja razlikuje in rabi samo desktop z ikonco za firefox, pasjanso in word

MrStein ::

Saj si sam rekel, da bi tisto moralo biti v GUI. Pa ni bilo , zato si "bil prisiljen" uporabiti CLI.
Strinjata se: To bi vse moralo biti v GUI.
(in jaz se tudi strinjam z vama)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

Ubuntu Autologin (starejša verzija):

 Auto login user GUI

Auto login user GUI



Vir

A bi res tako težko bilo preizkusit Ubuntu in šele potem soditi?

Pa potem spodaj komentar drugi je:

This is very useful escpecially for older people.. so just one more question. How to enable automatic updates, too? Then Ubuntu would be ideal for my grandma.


Vi pa o CLI se pogovarjate v navezi z Ubuntu. In to na tehnološkem forumu ki ima nek nivo. A Ubuntu uporabljajo stare mame. Zadaj ste. Bo treba posodobiti malo vašo znanje o Ubuntu. Tako da...

Zgodovina sprememb…

kitaj ::

Pred nekaj dnevi se mi je zgodilo, da sem poleg odjemalca za pošto, kakih 5 brskalnikovih oken, urejevalnika besedil in parih pdf dokumentov imel v virtuali zagnana še Windows XP in Xubuntu. V ozadju pa mi (ker se mi ne da pospravljat) ves čas teče Apache, Mysql, PostgreSQL in dva kompletna virtualna Linux spletna strežnika.
Računalnik se je odzival kot ponavadi, poraba CPU-ja je bila na ničli, RAM se še ni uspel približati polovici.
Zakaj naj bi se potem sekiral, če Linux na testih teče počasneje od Windowsev. Oba tečeta veliko hitreje od naših sposobnostih uporabe.

Mavrik ::

Govori zase. Ne poganjamo vsi peščico servisov, ki ne pokurijo nič.
The truth is rarely pure and never simple.

Bor H ::

Icematxyz:
1) rekel sem da je bil to problem v Fedori, Ubuntu pa morem spet kej probat
2) nekdo je trdil da za navadnega uporabnika že 5 let ni potrebna tista črno-bela vrstica, torej je Fedora 5 let zadej po uporabniški izkušnji?

kitaj ::

Mavrik je izjavil:

Govori zase. Ne poganjamo vsi peščico servisov, ki ne pokurijo nič.

Seveda sem govoril zase, kot verjetno vsi na tem forumu.
Me pa zanima kaj ti počneš z računalnikom, da so ti razlike med sistemoma, ki sta si glede na teste "zelo blizu", tako pomembne.

Icematxyz ::

rekel sem da je bil to problem v Fedori, Ubuntu pa morem spet kej probat

Bor H ::

pol se strinjas da je fedora pet let za ubuntujem al kako?

Icematxyz ::

Strinjam se s tem da je ikona le ikona. In če klikneš na njo dobiš vedno isto. V Windows za to ne potrebuješ CMD. V Ubuntu pa CLI tudi ne.

Težko bi se pa strinjal da je Gnome ali KDE v eni distribuciji kaj drugačen od Gnome ali KDE v drugi. Morda barve?

Če pa v eni distribuciji bolj skrbijo za tehnično manj podkovane kot v drugi. Na način da v naprej predvidijo kaj se bo počelo. In sistem avtomatizirajo. Pa je verjetno spet odvisno od tega komu je distribucija namenjena. In težko rečeš katera je bolj napredna.

Vsakemu svoje.

poweroff ::

Razlika med starimi mamami in Slo-Tech trolli: stare mame zadeve dejansko preizkusijo in skušajo izkusit.

Slo-Tech trolli govorijo na podlagi "izkušenj" (beri: predsodkov).
sudo poweroff

Poldi112 ::

Kaj si mislite o 64 vs 32 bit verziji? Zadnjih nekaj let sem na 32, ker nisem imel preveč dobrih izkušenj z 64 (nič groznega, samo malo več dela za popolnoma nič efekta).

Zdaj bom pa spet instaliral, pa razmišljam če ne bi mogoče spet probal 64.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nekikr ::

Absolutno 64bit če imaš 4GB rama ali več...

Aston_11 ::

Jaz imam AMD64 na 2 Gb rama oz. na ta drugem na 1 Gb rama, bistveno pa je, da stvari delajo.

Bor H ::

evo, sem zdj spravu nov Ubuntu na mašino, prva opažanja:
presenetljivo fajn laufa, so v zadnjem letu se kr razvil, nova barvna tema je HURAH!, sam ikonce je blo treba premaknt zgori spet na desno (config fajli, skoraj terminal), driverje za grafo je samo inštaliral, mu pa zamerim dve stvari zaenkrat: pri inštalaciji mi ni dal možnosti povozit prejšnjih linux particij tako da sem mogu jih ročno označvat, manjša nadloga, drugo pa to da mi zvok rahlo distorzira, morm prevert nastavitve ampak je tudi pri MP3jih slabša kvaliteta kot v sedmici, pa zakaj hudiča rabim geslo za driverje inštalirat?

techfreak :) ::

pa zakaj hudiča rabim geslo za driverje inštalirat?

Ker jih moraš namestiti za cel sistem in ne samo za trenutnega uporabnika?

poweroff ::

Tehnična razlaga: ker gre za kernel module.
sudo poweroff

denial ::

Dear Ubuntu: please do not place users named "rtkit" in my /etc/passwd. Thanks.

Sorry folk, sam malce šale v resni debati verjetno ne more škodovati.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Bor H ::

damn, moja napaka, nisem mislu driverje, to razumem, kodeke sem imel v mislih, sorry

poweroff ::

Bor: kodeki so v inštalacijskih paketih --> gre torej za inštalacijo softwera, zato root pwd.
sudo poweroff

MrStein ::

V eni verziji (beta od Ubuntu, mogoče pa kaki drug distro) so uvedli instalacijo (nekaterih) paketov brez gesla, pa so umaknili, ker so se eni pritoževali.
To je taka stvar, da je po eni strani zaželjeno čim bolj tekoče delo (brez teženja za gesla in "Are you sure?") po drugi pa varnost in stabilnost sistema.

En kompromis je, da uporabnik lahko zase instalira SW, ne pa za druge uporasbnike na istem PC. Nekako kot ima Firefox za add-on-e (na Windows vsaj).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bor H ::

Sej to je to, razumem da inštalacija programov zahteva geslo, je nadležno ampak razumem, kodek pa kot vem ni nič drugega kot le en fajl, itak laufa bolj kot ne v sandboxu in ne more poškodvat sistema

morm pa rečt da mi je všeč integracija messengerjev v sam sistem, sam mal šlampasto je izveden, fino bi blo če bi ti kontakte grupiral po protokolih ne pa samo ikonce spreminjal in jih zmešal med sabo, sicer pa fino, laufa, bom se igral v sledečih dneh še mal z njim pa poročam če naletim na konzolo

techfreak :) ::

Sej to je to, razumem da inštalacija programov zahteva geslo, je nadležno ampak razumem, kodek pa kot vem ni nič drugega kot le en fajl, itak laufa bolj kot ne v sandboxu in ne more poškodvat sistema

Zakaj pa moram potem pri Windows Visti/7 klikniti Da, ko mi prikaže tisto UAC okno?
Zakaj pa moram na Mac OS Xu za namestitev kodeka vpisati geslo?

Bor H ::

Zaradi varnosti, kar pa ne pomeni da obvestilo ni butasto, sploh v primeru centralnih zbirk softwerja ko bi komot ubuntu vedu da downloada kodek in ne program.

edit: negacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

MrStein ::

Bor H je izjavil:

Sej to je to, razumem da inštalacija programov zahteva geslo, je nadležno ampak razumem, kodek pa kot vem ni nič drugega kot le en fajl, itak laufa bolj kot ne v sandboxu in ne more poškodvat sistema

To pa ne bo držalo. Kodek je DSO ("DLL"), ki laufa z enakimi pravicami kot vsak drug program (katerega del v bistvu postane).

Bi pa bilo fajn, če bi bil omejen na input kompresiranega materiala in na output dekodiranih podatkov. Samo to bi zahtevalo krepko spremembo obstoječe kode in vemo kako malo časa imajo developerji. (pa kdo jih bo koordiniral oziroma kako se bodo zmenili za skupni standard).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Bor H ::

Huh, sem predvideval da je zadeva izvedena "kot bi mogla bit", ker kodek dejansko ne rabi nobenih pravic, sej je samo plugin ubistvu. Bom torej uporabljal VLC, ker za vsak video posebej vpisvat geslo pa ne mislm.

Icematxyz ::

ker za vsak video posebej vpisvat geslo pa ne mislm


Niti ne bom vprašal...

Restricted Extras

Aja ne samo GUI pride v poštev: Ok:

Programi -> Programsko središče Ubuntu -> V iskalnik vpiši ubuntu-restricted-extras

Ali pa preko Synaptic. Sistem -> Skrbništvo -> Upravljalnik paketov Synaptic

Bor H ::

Uporabljam angleške ;)
Sicer pa glede GUIja to piše: Note: Installation only works completely and properly when done from the command-line Terminal. The entire package will not usually install completely from within a Package Manager.

techfreak :) ::

In zakaj te moti VLC video? Osebno uporabljam VLC na Mac/Windows/Linux in povsod deluje brez problema. Je veliko hitreje prenesti VLC, kot pa nameščati različne kodeke.

Bor H ::

a sem reku da me moti? ampak a ni fora v izbiri? če si zaradi kakšne neumnosti lockan na en program to nekako uniči pomen izbire ane?

techfreak :) ::

Izbiro imaš veliko, ampak ti se pritožuješ nad vpisom enega gesla. Poleg tega je to standardna praksa v vseh OSih, tako da ne moreš kriviti, da je Ubuntu toliko težji za uporabo.

Bor H ::

Do Viste ti recimo winsi niso težil za gesla nonstop, pol sem pa preprosto UAC ugasnu pa je blo. Sej men ni problem geslo vpisvat, sem dal pač kratko in je hitr vpisano, nimam tistega 15 mestnega kot za winse..

poweroff ::

Bor H je izjavil:

Uporabljam angleške ;)
Sicer pa glede GUIja to piše: Note: Installation only works completely and properly when done from the command-line Terminal. The entire package will not usually install completely from within a Package Manager.

??? WAT?

Zakaj pa to, a so - hm - bolani?
sudo poweroff

Bor H ::

Pojma nimam, na linku, ki ga je dal icematxyz to piše, sem pač uporabu terminal, sej ni nek blazen problem, sam hotu sem izpostavit da očitno brez terminala ne gre vedno

Mavrik ::

Nazanje ko sem to inštaliral je stvar probala namestiti tudi sun-java paket, ki zahteva od uporabnika da potrdi EULA, kar ni delalo v GUIju.

Je pa res da so nazadnje kar sem gledal z 10.04 repotov (glupo) odstranili Sun Javo in pustili samo OpenJDK.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Mavrik - aha, razumem. A Ncurses pa ne znajo uštimat? Aja, SUN...
sudo poweroff

noraguta ::

poweroff je izjavil:

Mavrik - aha, razumem. A Ncurses pa ne znajo uštimat? Aja, SUN...

eh packet manager , bilo kere distribucije pač , sun tle nima kej dost
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

Preko Synaptic gre restricted-extras namestit brez kakršnekoli težave. Se pa da tudi določeno zadevo izklopiti o kateri se tukaj toliko govori. Samo jaz nimam želje ljudi spodbujati da to počnejo. Ker je nesmiselno.

Bor H ::

Nisem probal, piše kar piše in sem tisto upošteval. Sem imel pa še problem z distorzijo zvoka lahko rešil le z konzolo saj je bilo treba popravljat nek konfiguracijski fajl. Tako da ne, linux ima očitno še probleme s konzolo.

noraguta ::

ma v bistvu se windowsi splačajo če pokriva tvoje zahteve , ker je moraš pri linuxu kupit tolk močnejšo mašino , da za silo laufa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrimozR ::

Razen dejstva da Ubuntu 9.xx na enem starem prenosniku deluje bolje od XPjev.

Roadkill ::

noraguta je izjavil:

ma v bistvu se windowsi splačajo če pokriva tvoje zahteve , ker je moraš pri linuxu kupit tolk močnejšo mašino , da za silo laufa.


lol...

Meni so za vinekd kreširali W7 (crknil računalnik med resizanjem sistemske particije) in sem spet po dolgem času naložil Ubuntu. Špila super.
Ko se mi bo zaluštalo špilov bom pa spet naložil Win7 v dualboot.
Ü

noraguta ::

Roadkill je izjavil:

noraguta je izjavil:

ma v bistvu se windowsi splačajo če pokriva tvoje zahteve , ker je moraš pri linuxu kupit tolk močnejšo mašino , da za silo laufa.


lol...

Meni so za vinekd kreširali W7 (crknil računalnik med resizanjem sistemske particije) in sem spet po dolgem času naložil Ubuntu. Špila super.
Ko se mi bo zaluštalo špilov bom pa spet naložil Win7 v dualboot.

ja sej če ti sw na linuxu zadošča in zadosti hitro laufa zakaj bi dajal več denarja za kar ne rabiš? lol

PrimozR je izjavil:

Razen dejstva da Ubuntu 9.xx na enem starem prenosniku deluje bolje od XPjev.

nisem rekel da ne deluje. če ti je pač zmaga , samo kak test bi radi vidli. tudi kak penosnik na dosu bolš laufa kot na linuxu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Pyr0Beast ::

Kjer lavfa WinXp bo lavfal tudi linux.
P2 kištica z 128MB rama je več kot dovolj da lavfa.
Pentium M z 1.5GHz in 384MB rama z ubuntujem ki se boota iz usb ključka pa je že makina.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

noraguta je izjavil:

Roadkill je izjavil:

noraguta je izjavil:

ma v bistvu se windowsi splačajo če pokriva tvoje zahteve , ker je moraš pri linuxu kupit tolk močnejšo mašino , da za silo laufa.


lol...

Meni so za vinekd kreširali W7 (crknil računalnik med resizanjem sistemske particije) in sem spet po dolgem času naložil Ubuntu. Špila super.
Ko se mi bo zaluštalo špilov bom pa spet naložil Win7 v dualboot.

ja sej če ti sw na linuxu zadošča in zadosti hitro laufa zakaj bi dajal več denarja za kar ne rabiš? lol

PrimozR je izjavil:

Razen dejstva da Ubuntu 9.xx na enem starem prenosniku deluje bolje od XPjev.

nisem rekel da ne deluje. če ti je pač zmaga , samo kak test bi radi vidli. tudi kak penosnik na dosu bolš laufa kot na linuxu.

Ne, rekel si, da za Linux oz. njegovo gladko delovanje potrebuješ zmogljivejši računalnik. Kar se neposredno prevede v dejstvo, da na enakem sistemu Linux deluje počasneje/slabše. Kar je popolnoma nasprotno z mojimi opažanji. Testov nimam ker gre za izkušnje iz prve roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

techfreak :) ::

Pentium M z 1.5GHz in 384MB rama z ubuntujem ki se boota iz usb ključka pa je že makina.

Si slučajno mislil brez GUIja? Mogoče Xubuntu, ampak z Gnome boš bolj težko poganjal Ubuntuja na 384MB rama.

Na podobnem prenosniku z 512MB rama mi je Ubuntu 8.04 tekel ... počasi. Firefox z 2 zavihtkoma (brez Flash) je delno še delovalo, kaj več pa ne.
Windows XP mi je pa tekel spodobno in sem lahko hkrati laufal Firefox z kar nekaj zavihtki pa še Windows Media Player pa še WLM.
Se pa strinjam, da ne morem primerjati operacijska sistema izdana v razmaku 6 let. Mogoče je pa zadnji Ubuntu toliko napredoval, da sta si že blizu po hitrosti?

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Si slučajno mislil brez GUIja? Mogoče Xubuntu, ampak z Gnome boš bolj težko poganjal Ubuntuja na 384MB rama.

Kaj bom delal v terminalu ?

Seveda z GUIjem. Flash dela BP. Rama pa še ravno toliko da ne tika Swap-a (bi ga moral odstraniti) na ključku.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

noraguta ::

Ne, rekel si, da za Linux oz. njegovo gladko delovanje potrebuješ zmogljivejši računalnik. Kar se neposredno prevede v dejstvo, da na enakem sistemu Linux deluje počasneje/slabše. Kar je popolnoma nasprotno z mojimi opažanji. Testov nimam ker gre za izkušnje iz prve roke.
nisem rekel o tem govori novica. in testi so izvršeni, na doso so tudi gui ji. in na linuxu lahko kot brovser poganjaš dilo(browser). nevem o čem govoriš. o osu brez medprocesne komunikacije, ali pa z neko doma narjeno ? dejmo cifre na plan . po testih kaže da je cela zadeva počasnejša za 10 do 50% , zdej tvoje izkušnje so pa tko tko , na roko vržene. a si testeru apache ? al browserje al kaj? po svoje dolgcajt chrometa ni blo za linux al to pomen da je firefox tolk hitrej izvaju js? v čem je ta tvoj linux tolk hitrejš? dej vsaj namig.

sej vrjamemo v tvoje izkušnje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Steam za Linux potrjen, prva igra bo Left4Dead 2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
24547791 (40766) Nummy
»

Torvalds pokazal sredinec Nvidii (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19351361 (43588) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 proti Windows 7 - drugi del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8718495 (15811) MrStein
»

Ubuntu 10.04 in Windows 7 - kateri je hitrejši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14936173 (31320) noraguta

Več podobnih tem