» »

Močna pritožba na trgovino Rolan - pazite se ga.

Močna pritožba na trgovino Rolan - pazite se ga.

IvoJan ::

oprosti
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

CaqKa ::

Slovenija je pravna država. Ah kak lepo. Me pa že od vedno veseli da ima tudi st svojo pravno službo :)
lepo je videt temo v kateri je na kultiviran način potekala svoboda govora in se ta kultiviran način tudi brani. No zgornjih par postov tkbureka bi se lahko zbrisalo.

Ni mi pa jasno kako to da serviser napiše 'prošnjo za umik', ki sploh poimensko ni omenjen v debati, in pa tudi pravnega interesa za tak umik nima, glede na to da niti ni zakoniti zastopnik podjetja.

Se pa uporabnik blond bolj malo zaveda, da je svetu ravnokar podal velik del svoje zasebnosti :) predvsem če se gre pogledat katere teme ima odprte. Pa še fb ima trenutno javno dostopen :>

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Spc ::

Vglavnem jaz sem svoje povedal, svoje izkušnje, moje mnenje in to je to.
Zdaj če mi kdo verjame ali pa ne pa je njegova osebna odločitev.
Vsak se naj za sebe odloči, nobenega ne silim v moje mnenje.

Sem pa opazil sedaj tudi to temo, v kateri je pač comtron omenjen oz. je podoben primer:
http://slo-tech.com/forum/t279771/0
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

poweroff ::

Spc je izjavil:

Ime, emšo, delodajalec, telefonska številka, ime prebivališča, rojstni kraj, kraj bivanja, izpiski iz plač (6 mesecev), izpisek trenutnega stanja na računu, kreditno stanje, datum rojstva ... itd itd tega je bilo tolko, da se nam je mešalo in vse smo morali pridobit.

Prekomerno zbiranje osebnih podatkov je kršitev Zakona o varstvu osebnih podatkov.

WTF rabijo rojstni kraj???

Sicer pa - meni so dovolj zgovorni tisti skeni istih podpisov različnih oseb.
sudo poweroff

Keyser Soze ::

Ma saj sem že rekel, zadeva je zrela za prijavo inšpekcijam in tudi informacijskemu pooblaščencu. Vprašanje če je tale primer osamljen.

Bi bil IMO cajt, da se naredi ena konkretna revizija vsega v Rolandu.
OM, F, G!

Dami ::

Offtopic, se opravičujem.

Spc je izjavil:


Tudi vremenska postaja oregon scientific WMR 928 stane v sloveniji okoli 450EUR v nemčiji pa jo dobim že za 160EUR.

Kje pa?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

s1m0n ::

To oregon sem že jaz iskal a sem našel najceneje za ca 280EUR v tujini!

matej_jack ::

Dami je izjavil:

Offtopic, se opravičujem.

Spc je izjavil:


Tudi vremenska postaja oregon scientific WMR 928 stane v sloveniji okoli 450EUR v nemčiji pa jo dobim že za 160EUR.

Kje pa?

Verjetno je mislil 260€?
Sem pa po prebranem tudi jaz najverjetneje zaključil z rolanom :)

toplakd ::

Bolje Hofer kot pa Rolan.

Sploh po tem, ko prične vodja servisa groziti s kazensko ovadbo. :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Spc ::

 

s1m0n ::

To je malo sumljiva cena za to postajo :)

klemenSLO ::

Kaj dejansko pravi zakon v takih primerih? ALi obstaja obdobje, po katerem kupcu ni potreba več plačati?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Spc ::

s1m0n je izjavil:

To je malo sumljiva cena za to postajo :)

Sem sam kupil eno pri tem prodajalcu in deluje vse tako kot mora.
Tudi postajo sem dobil v roku 10. dneh.
No sicer pa to ravno ne spada v to temo.
 

Tilen ::

Tale z novo pogodbo je kar malo lovska. Kaj če bi pa sklenil novo pogodbo (pod prisilo ali željo trgovca) in potem izdelek vrnil v 8 dneh ter zahteval vrnitev kupnine/povračilo v bonih, ker z izdelkom nisi zadovoljen? Pogodbeno se najverjenteje smatra, da gre ponovno za nov izdelek in bi ga lahko vrnil že zaradi tega, ker je rabljen (pozabimo zgodovino)? V primeru, da bi res bil zelo žleht, bi to šlo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

toplakd ::

Mogoče pa prodajalci spodaj napišejo svoje ime, potem pa nesejo vodji servisa da podpiše. :))

LP, Dejan

Sims ::

Zanimivo,

nikjer ne piše, da se bi morala kakšna firma zagovarjat na kateremkoli forumu pa vendar, glede na odziv uporabnikov bi pričakoval kakšen post v tej temi, da se morda situacija umili. Da pa pade post v pritožbe z nekakšno "grožnjo", to pa tudi meni nekaj pove. Sem napisal, da ima vsaka medalja dve plati. S tem je trgovina le potrdila eno, torej nasprotno stran.

Mi je pa drugo padlo na pamet:

"V kolikor se bo omenjeno omadeževanje nadaljevale bomo prisiljeni vložiti kazensko ovadbo na pristojno inštitucijo."

Dejansko Rolan ve, za kateri primer gre in kdo je kupec. Je dovolj specifičen. Kaj sedaj bodo pa avtorja teme, še sodno preganjali, če jim teme ne uspe zbrisati s foruma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

toplakd ::

Ja. Vodja servisa bo tožbo vložil. :))

Vanquish ::

ce bodo hoteli it v tozbo, bi bilo mogoce zanimivo zbrati vse primere, ki so dobili rabljene izdelke kot nove. Spc je eden tak, moj sodelavec je drugi, ce pa bi se javno slo zbirat, mislim da jih je se kar nekaj vec - odskodnine sicer neke nebi bilo, bi pa javnost vsaj imela vec informacij za izdelavo lastnega mnenja na podlagi izkusenj.

Vsekakor ni pametno vgriznit roke, ki te hrani, tako da naj odgovorni v Rolanu mocno premislijo katere bitke mislijo bojevat, sploh ce majo kakor kaze kar nekaj masla na glavi

Brane2 ::

Problem je le, da je to spet ena stran statistike.

Vsaka statistika z eno stranjo lahko zavaja.

V še tako dobri bolnišnici npr lahko najdeš nekoga, ki je zagrešil krajo zdravil, kako utajo itd. Če na njem zasnuješ svojo statistiko, jo komot lahko prikažeš kot najhujši pajzl.

Kdorkoli bere take zadeve, bi moral imeti neko idejo o pogostnosti in razponom različnih izkušenj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

tyara ::

Haha Rolan. Tipična fora, malo zagroziš s tožbo in upaš, da se bo folk pokakal. Zagotovo niti ne pomislim več, da kaj kupim pri vas.

Sims ::

Da,

v kolikor bi bil le avtorjev post. V temi je kar nekaj ljudi povedalo svoje izkušnje. Kaj pa vseeno ni dovolj za konkreten zaključek. Se pa ljudje premalo zavedamo, da če je ODNOS korekten, si lahko privoščiš marsikatero napako ali šlamparijo, pa jo ljudje sprejmejo, razumejo, lažje prebavijo. Če pa narediš napako že v startu na odnosu. ti pa ni rešitve ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

galu ::

v kolikor bi bil le avtorjev post. V temi je kar nekaj ljudi povedalo svoje izkušnje. Kaj pa vseeno ni dovolj za konkreten zaključek. Se pa ljudje premalo zavedamo, da če je ODNOS korekten, si lahko privoščiš marsikatero napako ali šlamparijo, pa jo ljudje sprejmejo, razumejo, lažje prebavijo. Če pa narediš napako že v startu na odnosu. ti pa ni rešitve ...


Resnično dobro povedano.
Tako to gre.

toplakd ::

Rešitev se vedno najde. Če ne druga, vodja servisa tožbo vloži :))



LP, Dejan

KaLuMi ::

Yes, yes, yes.

Za preprečevanje podobnih scenarijev v prihodnje se je pač potrebno zavedati, da se je potrebno sprijazniti z nivojem, na katerem posamezne poslovalnice poslujejo. Če iz zbranih informacij o določeni poslovalnici na kakršnikoli način presodimo, da bomo poslovali z njo pri čemer pa pride do debatiranega scenarija smo si pač sami krivi, saj dejansko se lahko sami pri sebi vprašamo, na kakšen nivo smo se spustili.

Čeprav mogoče ne sodi ravno v temo, glede Rolana, strokovnosti zaposlenega osebja in podobno pa samo tole morda za premislek.
Prvič in edinič sem kupoval v Rolanu, pri čemer sem nameraval kupiti trdi disk z sata2 priklopom, kar sem tudi storil. Pridem iz trgovine in opazim, da mi je trgovec proda disk sicer enakega proizvajalca in podobnih oznak kot sem ga želel, le da z IDE priklopom. Odločil sem se da zadevo reklamiram, saj je od nakupa poteklo komajda par minut. Pridem nazaj v poslovalnico in trgovcu pojasnim, da mi je prodal napačen artikel. Ta pa mi je začel v glavo vcepat, da je to disk ki ima IDE-sata priklop!!!!! IDE-sata, kaj bi to naj bilo. Enostavno mu nisem mogel dopovedat kaj bi sploh želel imeti, tako da sem na koncu brez artikla zapustil trgovino.

V bodoče toplo priporočam oškodovancem, da se naj ne zavajajo s cenami ali ponudbo posameznih poslovalnic, s katerimi potrošniki nismo zadovoljni ali pa so sami že imeli slabe izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KaLuMi ()

jureus ::

Sicer je pa Rolan lahko vesel, da debatiramo o njem! There Is No Such Thing As bad Publicity.

Kajti marsikdo, ki se rad prepira in mu je dolgčas, bo sedaj hitro odhitel nakupovat v Rolan.

8-)

DiTi ::

ker se ravno gre o rolanu, me zanima informacija, kako lahko naredim njim čim več zmede in škode s tem, da mi pošiljajo nezaželjeno pošto (člen 159, odstavka 79 ter 80 (Uradni list RS, št. 110/2009 z dne 29. 12. 2009)). Imam dokaz da sem se odjavil danes ob 9:00 (v urlju tudi iz base64 pretvoril v moj mail) ter sem še kasneje (ob 21:50) dobil email novico.

eno grozilno pismo se mi zdi premalo, da bi začutil notranji mir

lp

KaLuMi ::

DiTi,

ne sekiraj se glede notranjega miru. Če ga ne boš dosegel z enim grozilnim pismom, bo pa masa nezadovoljnih uporabnikov prepričljivo pripomogla, da boš slej ko prej občutil notranjo zadovoljstvo v obliki delčka celote proti zločincu, he, he.

Sims ::

DiTi je izjavil:

ker se ravno gre o rolanu, me zanima informacija, kako lahko naredim njim čim več zmede in škode s tem, da mi pošiljajo nezaželjeno pošto (člen 159, odstavka 79 ter 80 (Uradni list RS, št. 110/2009 z dne 29. 12. 2009)). Imam dokaz da sem se odjavil danes ob 9:00 (v urlju tudi iz base64 pretvoril v moj mail) ter sem še kasneje (ob 21:50) dobil email novico.

eno grozilno pismo se mi zdi premalo, da bi začutil notranji mir

lp


Ne bi raje počakal kak dan ali dva?

Tilen ::

Sims je izjavil:

DiTi je izjavil:

ker se ravno gre o rolanu, me zanima informacija, kako lahko naredim njim čim več zmede in škode s tem, da mi pošiljajo nezaželjeno pošto (člen 159, odstavka 79 ter 80 (Uradni list RS, št. 110/2009 z dne 29. 12. 2009)). Imam dokaz da sem se odjavil danes ob 9:00 (v urlju tudi iz base64 pretvoril v moj mail) ter sem še kasneje (ob 21:50) dobil email novico.

eno grozilno pismo se mi zdi premalo, da bi začutil notranji mir

lp


Ne bi raje počakal kak dan ali dva?


Čemu? Piše ob kliku na odjavo, da se le ta izvede v roku 24/48/72 ur?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DiTi ::

odjavil sme se že najmanj 3x..če napiše da si se odjavil nimajo več kaj pošiljati in pika. Nikoli prej se nisem s tem obremenjeval, danes sem lepo shranil dokaz. Pridobil sem si obrazec za obtožbo (IP-RS.si), kjer pa moram navest kdaj sem ogranizacijo obvestil da kršijo zakon. Tako da očitno niti pravno ne morem očitno nič dokler jih ne opozorim. Očitno so lepo zaščiteni pred zakonom xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiTi ()

poweroff ::

Sims je izjavil:

Dejansko Rolan ve, za kateri primer gre in kdo je kupec. Je dovolj specifičen. Kaj sedaj bodo pa avtorja teme, še sodno preganjali, če jim teme ne uspe zbrisati s foruma?

Če je avtor teme navedel resnico, in je resnica pač taka, da gre "v škodo" podjetja, potem ne more biti govora o kazenski ovadbi. Iskanje resnice je namreč pred ugledom podjetja.

Mislim, lahko sicer vložijo tožbo, vprašanje pa je, če jo dobo tudi dobili.

Kot je rekel Primož - glede na to,d a je zadevo obravnavala inšpekcija naj Rolan predloži zapisnik iz katerega se bo videlo ugotavljanje dejanskega stanja. Po odstranitvi osebnih podatkov ga bomo z veseljem objavili.

DiTi je izjavil:

odjavil sme se že najmanj 3x..če napiše da si se odjavil nimajo več kaj pošiljati in pika. Nikoli prej se nisem s tem obremenjeval, danes sem lepo shranil dokaz. Pridobil sem si obrazec za obtožbo (IP-RS.si), kjer pa moram navest kdaj sem ogranizacijo obvestil da kršijo zakon. Tako da očitno niti pravno ne morem očitno nič dokler jih ne opozorim. Očitno so lepo zaščiteni pred zakonom xD

Po zakonu ti NI POTREBNO organizacije opozoriti. Je pa seveda lepo, če to storiš. Jaz recimo imam precej izkušenj s podobnimi prijavami (s Pooblaščenko se že dobro poznamo). Moje pravilo je - najprej opozoriš kršitelja. Po možnosti večkrat. Napake se namreč dogajajo in zdi se mi pošteno, da najprej uporabiš milejše sredstvo, šele na koncu pa kladivo.

Če pa se kršitev nadaljuje, pa greš v prijavo. Ampak to je stvar osebne odločitve posameznika, po zakonu greš lahko kar takoj v prijavo.
sudo poweroff

kmetek ::

A lahko že nehate s temi flaskulami? ;((

DiTi ::

poweroff je izjavil:



DiTi je izjavil:

odjavil sme se že najmanj 3x..če napiše da si se odjavil nimajo več kaj pošiljati in pika. Nikoli prej se nisem s tem obremenjeval, danes sem lepo shranil dokaz. Pridobil sem si obrazec za obtožbo (IP-RS.si), kjer pa moram navest kdaj sem ogranizacijo obvestil da kršijo zakon. Tako da očitno niti pravno ne morem očitno nič dokler jih ne opozorim. Očitno so lepo zaščiteni pred zakonom xD

Po zakonu ti NI POTREBNO organizacije opozoriti. Je pa seveda lepo, če to storiš. Jaz recimo imam precej izkušenj s podobnimi prijavami (s Pooblaščenko se že dobro poznamo). Moje pravilo je - najprej opozoriš kršitelja. Po možnosti večkrat. Napake se namreč dogajajo in zdi se mi pošteno, da najprej uporabiš milejše sredstvo, šele na koncu pa kladivo.

Če pa se kršitev nadaljuje, pa greš v prijavo. Ampak to je stvar osebne odločitve posameznika, po zakonu greš lahko kar takoj v prijavo.


zakaj bi jih opozarjal? celo večkrat? če je zakon tako narejen ima da je sistem popoln in te mora odjaviti ne glede na vse ostalo. grem pa stavit da za nalašč ta sistem ne dela in te ne odjavi. bom podal uradno prijavo, pa da vidimo kaj bo.

Mehmed ::

Zadnjic sem se odjavljal s podobne strani pa so imeli napisano, da lahko traja 24 ur preden prime. Sicer me spamajo se vedno, napisal so pa le.

poweroff ::

DiTi je izjavil:

zakaj bi jih opozarjal? celo večkrat?

Ker sem prijazen. :D
sudo poweroff

DiTi ::

Potem bi mene lahko policaji tudi prvič, ko peljem skozi naselje 90 namesto 50 opozorili...ali oni niso prijazni?

imagodei ::

Če greš skozi naselje 90 namesto 50, je to približno tako, kot da bi si sredi obljudene ulice zavezal oči, se 10x zavrtel okoli svoje osi, potegnil pištolo in ustrelil. 90 skozi naselje je čisto druga liga, kot spamanje - če ti je to treba posebej razlagat, potem nisi resen.
- Hoc est qui sumus -

DiTi ::

Gre za banalni primer, zakaj se nekdo izogiba zakonu. Sem že večkrat opozoril druga podjetja da pošiljajo brez dovoljenja. Kjer so se prijazno opravičili in je bilo to to. Če pa berem o podjetju, kakšen odnos imajo do strank, pa se mi ne zdi pošteno, da bi mi bili prijazno do njih, če se oni niti minimalno ne potrudijo za svoje STRANKE.

Poldi112 ::

>90 skozi naselje je čisto druga liga, kot spamanje

Odvisno od situacije. V našem naselju se recimo pelješ tudi mimo pšenice na levi in krompirja na desni. Zelo pregledno, vmes pa celo ena hiša.

V ljubljani na Celovški tudi to ni isto kot recimo na Trubarjevi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

St235 ::

zato pa je na truberjevi drugačna omejitev kot na celovški...

DiTi ::

ok..bom pa rekel 52,2km/h in te bo zaradi tega j??? v glavo...zaradi teh 2 km/h pa se nikomur ne bo nič kaj več zgodilo in zaradi tega moj reakcijski čas ni nič počasnejši.

drugače pa mislim da smo preveč iztirili iz prvotnega namena teme.

CyberDuck ::

Samo nekaj. Eni imajo vleiko za povedat čez to, ker on sam ni nesel računalnika nazaj v trgovino? Mislim, lepo vas prosim no. Kako ste lahko take ovčke?!?!?!! 3x je moral it tja, da so uredili papirje, 5x je pregledal zadevo trgovec, 1x ga je sam opozoril, da niso trgali zneska, kaj naj bi še? Mu vrnil računalnik in mu dal še 50EUR za uporabo? Dajte no, ni čudno da se potem lahko trgovci delajo norce iz nas kupcov. Me prav zanima, če bi on letel za tabo in bi ti vrnil 100EUR, ker si mu jih preveč pustil tam na mizi... No, saj že poznam odgovor nekaterih tu "ja, sam si si kriv, kako si pa preštel..." Take izjave so mim! Se oproščam, samo ko berme to mi rata slabo.

Manu ::

Takšne pritožbe so nujne s strani kupcev, saj se zaradi takih pritožb trgovine odzivajo ali na konstruktiven ali nekonstruktiven način.

Vsak ima pravico do pritožbe in do izražanja svojega mnenja z drugimi ljudmi. Tudi druga stran ima pravico do odziva in pojasnjevanja. Problem je, ko v tem primeru prodajalec ni preveč konstruktiven in ohranja star način vzpostavljanja odnosa do strank. Vpitja, laganja, žuganja itd...

Prodajalec si sam ustvarja svojo reklamo gleda na svoje odzive na konflikte.

Mipe ::

Moram reči, da je ta tema ena od bolj zabavnih na ST :D

Poldi112 ::

Ja, ampak tista z Ergolesom jo močno prekaša.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

amigo_no1 ::

Za vremensko postajo (ebay oglas) piše da je priporočena cena proizvajalca 599.99 EUR.

toplakd ::

Je vodja servisa že vložil tožbo?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Utk ::

Če moraš zarad enega bogega računalnika petkrat v trgovino, klicarit, pisarit in ne vem kaj, potem ta trgovina ni vredna pol ku*ca. Enkrat greš ko ga greš kupit, če hočeš posojilo najbrž še enkrat, pa še to je dost bedno, ampak to je to. Drugač te cenejše pride, če ga kupiš nekje kjer je 100 evrov dražji, pa vsaj ne pokuriš še 10 ur z neumnimi trgovci.

kitewing ::

Utk je izjavil:

Če moraš zarad enega bogega računalnika petkrat v trgovino, klicarit, pisarit in ne vem kaj, potem ta trgovina ni vredna pol ku*ca. Enkrat greš ko ga greš kupit, če hočeš posojilo najbrž še enkrat, pa še to je dost bedno, ampak to je to. Drugač te cenejše pride, če ga kupiš nekje kjer je 100 evrov dražji, pa vsaj ne pokuriš še 10 ur z neumnimi trgovci.


Če je res se strinjam...

Res pa je, da smo slišali samo eno plat resnice, drugo pa žal ne.

IvoJan ::

rolan so jo sami potrdili ko so zahtevali izbris teme in zaceli groziti s tožbami
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BigBang vračilo blaga 1.1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
38074882 (65532) St235
»

NLB najboljša banka (not) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210684 (8725) nekikr
»

Nakup računalnika na obroke

Oddelek: Kaj kupiti
219863 (4283) Brias
»

Nova pogodba ali izkoriščanje ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19712738 (7247) Yossarian

Več podobnih tem