» »

Nakup avtomobila Alfa Romeo 156

Nakup avtomobila Alfa Romeo 156

1
2
3

cyber_killer ::

IceIceBaby je izjavil:

cyber_killer je izjavil:

Alfa je dober avto, če ga kupiš novega, vse ostalo je crap.


Lahko razložiš? Jaz sem kupil avto s cca 100kkm pa mu nič ne manjka.

Verjamem, da mu nemanjka nič. A kaj ko je na trgu mogoče 1 od 100tih takih. Vse je uvoz iz Italije in to so kilometri zbiti najmanj za 100.000km, pol karambolirani ipd.

Valvoline ::

cyber_killer je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

cyber_killer je izjavil:

Alfa je dober avto, če ga kupiš novega, vse ostalo je crap.


Lahko razložiš? Jaz sem kupil avto s cca 100kkm pa mu nič ne manjka.

Verjamem, da mu nemanjka nič. A kaj ko je na trgu mogoče 1 od 100tih takih. Vse je uvoz iz Italije in to so kilometri zbiti najmanj za 100.000km, pol karambolirani ipd.

Ti pa iz izkušnje povem da je avto prpeljan iz nemčije z 100tkm več kot slovenski je veliko bolj ohranjen,vitalni deli in ostalo,pač naši makadami naredijo svoje(seveda so izjeme).

Zgodovina sprememb…

TOP ::

To se pa strinjam Valvolrne

Zheegec ::

Valvoline je izjavil:

Pa tako mimo še eno vprašanje za lastnike alfic jtd.Kako se kaj obnese z *alternativnim* gorivom seveda če ga kdo uporablja.
:)

Ne, nismo čip idioti, ki bi pri avtu gledali na par €. Pa me prav zanima, kdo bi tvegal pri avtu, ki je nov 30k€, da bi par € prihranil.
Mi tudi ni škoda pritisniti kdaj na gas, pa plačati par € več na črpalki. Penzionerji v Golf SDI pa drugič le vključite vse 4 smernike, da že od daleč vidimo, da greste bistveno pod omejitvijo :) Pa ne tankat preveč cvička, ker še bolj kadite za seboj. Hvala!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dzinks63 ::

focus 1.6 žre 8 l, če ga voziš dokaj lepo in 10, če ga ženeš :)
upam, da ne mislite, da stalno ob menjavanju nabijam obrate do 6000 in podobno :D


Če bi stalno gonil avtomobil v rdeče polje in šele potem prestavljal v višjo prestavo, bi ti takšen avtomobil "žrl" konkretno preko 12 litrov /100km.

djordjevic ::

@Vesoljec: Presenečen bi bil, koliko 'frajerjev' tanka rdeče v svoje 530d in A6.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zheegec ::

djordjevic je izjavil:

@Vesoljec: Presenečen bi bil, koliko 'frajerjev' tanka rdeče v svoje 530d in A6.

Jah, če se do konca zakreditiraš, potem ti drugega ne ostane :) Ali pa če ne delaš, pa je avto od fotra.
Važno je, da je boljši avto od soseda.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ktj ::

Pšenični je izjavil:

"pri 4500 mora šele začeti zares vlečti"

Pri 4000 rpm, je moj dizel v četrti na 175km/h, pa je še deleč do rdečega polja. Ja dizel gre do 6000 max. Zato tud daljša življenska doba motorjev. Vleče skozi, ko se navadiš na turbo luknjo.


Ja in potem z meganom cupe 2.0 8v (4 tapravi desci u avtu) počš dol 156 (en sam mudel notr) kt ma 20 konj več, ker dizli so dobri dokler ne pridejo do visokih obratov potem pa se preprosto nemorejo več odvrtet.

Nekdo je pred mano napisal, da treba met selenia olje pa ga segret pol pa delaš krkol hočeš. Načeloma ja, samo se je pa zgodil da je 145 1.7 boxer ribnla ker je olje (selenia gold) zgubu na viskoznosti. Olje ni bil pregret pa menjan 5k pred tem. Problem je ker so malezijci začel proizvajat ta olje :\.

Sicer pa se dobro ve da majo alfe malce bolj nabrite mašine. Tko da če maš alfo dizla je prnbližn tko kokr da bi na morje mivko vozu (moje mnenje).

"Taprav alfist ni zadovoln z alfo če več kot pou ure dela normaln!" To smo dons z druščino ugotovil in bi se kr strnijov>:D.

Valvoline ::

Zheegec je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Pa tako mimo še eno vprašanje za lastnike alfic jtd.Kako se kaj obnese z *alternativnim* gorivom seveda če ga kdo uporablja.
:)

Ne, nismo čip idioti, ki bi pri avtu gledali na par €. Pa me prav zanima, kdo bi tvegal pri avtu, ki je nov 30k€, da bi par € prihranil.
Mi tudi ni škoda pritisniti kdaj na gas, pa plačati par € več na črpalki. Penzionerji v Golf SDI pa drugič le vključite vse 4 smernike, da že od daleč vidimo, da greste bistveno pod omejitvijo :) Pa ne tankat preveč cvička, ker še bolj kadite za seboj. Hvala!

Ok. Se še enkrat slišimo k bo moja 3jkica imela 500tkm(mogoče milijon) na števcu,ti nam boš takrat povedal kolk alfic si odpeljal vmes na otpad.Pa lepo in veselo filaj še državni proračun za oba.

Zheegec ::

Ok. Se še enkrat slišimo k bo moja 3jkica imela 500tkm(mogoče milijon) na števcu,ti nam boš takrat povedal kolk alfic si odpeljal vmes na otpad.Pa lepo in veselo filaj še državni proračun za oba.

Haha, ustrezaš profilu mojega soseda. Ima Golfiča dizel, tanka nafto in se vozi na polno, je seveda velik pristaš VW. Vseeno pa je noro zavisten na mojo Alfico in odkar jo imam ne govori več z menoj, pa skoz je nekaj pameten o meni pri kolegih. Pa kako, če so takšna jajca te Alfe?! :)

Veš kaj, bom še naprej veselo plačeval trošarine in se vozil naokoli, ti pa počni kar hočeš. Upam, da boš čim prej naletel na policijo in dobil kazen! Pa Alfe ne bom peljal na odpad, ker računam že letos na nakup nove Giuliette. Bom pa še tam plačal DMV in DDV! Si kaj srečen zame?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Valvoline ::

Sm skoraj 100% ziher da vsakič k je alfa za tankat hitr skočiš do mamice in očka da sponzorirajo,pa ja avto so ti tut kupil ane,menda še naslednjo guliette bojo :)
Alfo primerja z golfa....ker mudel ej.... hahahaha......
:))

Zheegec ::

Valvoline je izjavil:

Sm skoraj 100% ziher da vsakič k je alfa za tankat hitr skočiš do mamice in očka da sponzorirajo,pa ja avto so ti tut kupil ane,menda še naslednjo guliette bojo :)
Alfo primerja z golfa....ker mudel ej.... hahahaha......
:))

Po čem to sklepaš?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OmegaM ::

Ne, golfa in alfe ne mores primerjati, lahko primerjas focusa in golfa.

Alfa ni popoln avto tako kot ne kateri koli drugi. Je pa avto kateri gre tako kot vecina drugih avtomobilov, samo skrbet moras normalno za njega in z njim po pameti uporabljat.
Sam se do sedaj nisem menjal druge vilice kot desno spodnjo, zglob in puse stabilizatorja, ce govorimo o teh zadevah, ampak ... ce povem da ima avto cez 1500 kg in skoraj 300000 prevozenih pa mi se kdo naj trdi da pri VW, Audiju, BMW-ju ni potrebno nic dat v avto.

Jaz sem si avto sam kupil, sam tankam sam registriram.
In povem, da imata 2 moja kolega Audije pa sta imela kar tezave z njimi, pa sta oba 2.0 TDI, pa tudi lahko potrdimo koliko krat je ostal nas sef sred ceste z passatom, ta novim 2.0 tdi in so ga 3x morali slepati, aja pa avti so bili kupljeni cist novi v Slo.

In brez skrbi, sem tudi na cesti srecal kako AR in ne samo to, se toyote pa se marsikaj.

Tako, da o takih zadevah brez veze pametovat.

Clovek je lepo vprasal kak je AR 156 z dolocenim motorjem, no, smo mu nekateri raje preferirali dizla, se posebej za to ker je eden najboljsih kar jih je.

Jop, jaz sem to omenil, v svoji AR 33 sem na 10000km vedno menjal olje, vedno uporabljal selenio, pozabil tocno katero, ker je od tega vseeno ze kakih 11 let.

Sedaj uporabljamo samo selenia turbo diesel.

LP, M
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Zheegec ::

Clovek je lepo vprasal kak je AR 156 z dolocenim motorjem, no, smo mu nekateri raje preferirali dizla, se posebej za to ker je eden najboljsih kar jih je.

Ja, "na žalost" je dizel boljša izbira pri 156, sploh za dosti Km. Samo, če nabaviš JTDm je zelo "zabaven" motor :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OmegaM ::

Se strinjam, uporablja ga moj brat :D

Majke mi, 2.4 mJTD :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

djordjevic ::

O, ja, to bi mene tudi imelo, samo bi me bolelo pri registraciji, pa še poraba je malo višja. Klinc, imam še kakšnega pol leta, da preštudiram pluse in minuse. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

Mah avto ti je loterija.Pa sploh ni važn katera znamka je.Če se ti kaj dopade,go for it. Men osebno je prvo na spisku zahtev k kupim avto da je preprost za vzdrževanje in takšen da si ga znam sam porihtat in seveda mora bit sposobn *prebavljat* alternativna goriva.Pr 50-70tkm na leto se kar pozna.

Isotropic ::

djordjevic je izjavil:

@Vesoljec: Presenečen bi bil, koliko 'frajerjev' tanka rdeče v svoje 530d in A6.

sanjaj. pri takem pocetju gre crpalka kaj hitro rakom zvizgat...

šernk ::

1.6 motor za 156 zna bit kar švoh že ja, poraba bo pa sigurno nad 9 litrov pri malce živahnejši vožnji. imam isti motor v 145 in ob varčni vožnji rabi 7-8l, ko daš na gas si pa hitro na 9. Pa je najbrž nekaj lažja od 156.


vi pa kar naprej mutite glede AR in kvarljivosti pa prosim ne pozabit vašega nicka postavit ob trikotnik, ko se boste na kakšni cesti iz neznanega razloga ustavili, saj ne za drugo, da vam bomo lahko alfisti tu na slo-tech popiskali ko se bomo peljali mimo (o šlep službi nikar ne pomislite, ker vi se s takimi jajcami gotovo ne mislite šlepat) :D

vsi jokate kolk se alfe kvarijo, kolk od vas je pa že imelo alfo z novimi motorji?

najbrž ste vse slišali od frenda, ki jo ima ane...sploh je legendarna tista glede pitja olja, vsi frendi stalno ponavljajo: "kaj pije več: olja al bencina tvoja alfa?" hmmm od kje jim to pa spet ne vem, mogoče bo ker drug alfist mel kakšno idejo, ker sam je namreč glede na lastne izkušnje nimam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IceIceBaby ::

TOP je izjavil:

telbanc,zdej si jo mal ustrelu gre do 6000 ja ma ne dizel.Tisti ki govori,da je dizel za traktorje ga ni še nikoli vozu in da mora začet vleč od 4500 naprej mu pa oče kupuje benzin.Ko enkrat kupiš dizla to mislim Turbo dizel,teško boš še kdaj kupu benzinca,pa neglede koliko kilometrov delaš dnevno.


No ja, nekateri raje damo par € več za bencin pa uživamo v zvoku V6 :)

Sem že vozil precej dizlov. Vem, da se zarečenega kruha največ poje, ampak, če bo le mogoče dizla ne bom imel. Ekonomska računica je samo, če res delaš veliko kilometrov. Pa še to, če upoštevaš samo ceno/km. Jaz vsakič ko se vsedem v avto postanem dobre volje...neprecenljivo :) Naslednjič bom kupil V8 "fiata", če bo le denar za tak špas.

Binji ::

WarpedGone je izjavil:

Kdo pri zdravi pameti svoj avto tišči v rdeče polje? :|
Po moje bi si moral avtomobilski kompjuter to zapomnit in prikazat v diagnostiki. Da se lahko takšnim zgonjenim jajcam izogneš. Ni čudno da potem vse skup crkuje :|

Ne vem za druge firme, ampak moja l.2001 Alfa ima tako postavko v diagnostiki. In ja.. da to počneš moraš res biti idiot. Potem ko crkne je pa avto jajc in ne vem kaj...
Jaz imam 2.4JTD in sem zadovoljen. Avto mora biti pač vzdrževan pa bo ok. To je bolj važno kot pa znamka avta.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

IceIceBaby ::

Rev limiter je tam zato, da se motor ne prevrti. Če je avto redno vzdrževan tudi teranje v rdeče polje ni nič kritičnega. Če je v avtu ustrezno olje in je motor pred tem ogret na delovno temperaturo seveda.

Pri dizlih je pa običajno "problem" ker imajo največjo moč daleč pod rdečim poljem in z vrtenjem v višje obrate nič ne pridobiš.

djordjevic ::

Zato ga pameten voznik ne bo gnal v rdeče polje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Pameten voznik dizla. Pri bencinarjih je drugače. Če hočeš moč in odzivnost je treba gnati proti rdečemu polju.

djordjevic ::

Kajpak, se razume. Sem mislil, da se vidi, na kaj repliciram. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

šernk ::

IceIceBaby je izjavil:

Pameten voznik dizla. Pri bencinarjih je drugače. Če hočeš moč in odzivnost je treba gnati proti rdečemu polju.


hmmm rdeče polje se začne pri 6,5 ali 7k rpm...max navor je pri 4200, max moč pa pri 4500 rpm (ali pa ravno obratno, ne vem na pamet...) avto se mi najbolje obnaša med 3,5 in 5,5k rpm, višje ne rabiš it ker že takrat maš v tretji krepko čez 100km/h
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pšenični ::

"Haha, ustrezaš profilu mojega soseda. Ima Golfiča dizel, tanka nafto in se vozi na polno, je seveda velik pristaš VW. Vseeno pa je noro zavisten na mojo Alfico in odkar jo imam ne govori več z menoj, pa skoz je nekaj pameten o meni pri kolegih. Pa kako, če so takšna jajca te Alfe?!"

Zavistnežev, ki si ne morejo privoščiti alfe in zaradi tega ne morejo spati je tud veliko med "strokovnjaki", ki trdijo da so alfe tko al tko en jajc. Heh,heh...

Evo, vam povem....še tole...Ker juri zjutrej po nekej grem...v bistvu ni zame...


Sem kolega peljal slučajno na črpalko s svojo alfo, pred par dnevi. Ene par km. Greva ven, še nekej je nabavu ... Res nisem vedel da kupuje avto, da bo menjal - prisežem. Pa greva nazaj, do avta, se malo ustaviva, on neki ogleduje.... Pa pravi men on, da alfe že ne bi kupu. OK, pravim, ti pa ni všeč. Sicer je pripomnu, da drgač se "fino pelješ", ampak da mu nekak ni...Evo, ga peljem še domov....

V glavnem me je klical pred pol ure, če še velja da grem jutri z njim po alfo jtd 1.9. v Koper. Da bom peljal njegovo staro kripo nazaj domov. Pač ga je moja Alfa "zrajcala" v par km. Kaj češ. Take mamo....Je potreben komentar...

Zheegec ::

Hehe, kolega isto. Potem je pa kupil takšno, ki jo je nekdo prej rahlo "modificiral" in mu je motor crknil 2 dneva kasneje :)
No, zdaj pa kupuje drugo hehe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Jaz sem kupoval eno "racionalno" limuzino srednjega razreda, pa sem šel GTA čist za foro gledat. Po nekaj km vožnje sem bil odločen :)

Očitno take zgodbe niso redke. Alfe (med drugim) so dober primer, da ni vse na papirju.

hmmm rdeče polje se začne pri 6,5 ali 7k rpm...max navor je pri 4200, max moč pa pri 4500 rpm (ali pa ravno obratno, ne vem na pamet...) avto se mi najbolje obnaša med 3,5 in 5,5k rpm, višje ne rabiš it ker že takrat maš v tretji krepko čez 100km/h


Če imaš 1.6TS potem je najvišja moč pri 6300 obratih.

Pšenični ::

"Hehe, kolega isto. Potem je pa kupil takšno, ki jo je nekdo prej rahlo "modificiral" in mu je motor crknil 2 dneva kasneje :)
No, zdaj pa kupuje drugo hehe."

Bo dobil garancijo na motor in menjalnik (tri mesece se mi zdi). Tko da bi moglo bit v redu. Mislim na Alfo, ki jo gremo jutri iskat.

djordjevic ::

Jaz sem vozil 156 2.4 M-jet (fenomenalen motor, drugih besed ne najdem) nazaj iz Areseja (muzej AR), kjer sem sedel v 159 TI SW 8c-rosso. Menda ni odveč poudarjati, kaj bo v bližnji prihodnosti stalo v moji garaži. :) Največji hec je, da nisem bil nikoli pristaš alf; še več, po vragolijah, ki jih je stric doživljal z dvema 146, sem si mislil, da je to res zadnja znamka, ki bi jo kupil. No, glej, ga, zlomka. Zdaj ... Na cesti naenkrat ne opazim ničesar, kar nima šestih okroglih luči in jeznega frisa. :) Never say never.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Looooooka ::

Kdorkol v enem stavku pluva po dizlih...v drugem se pa hvali z bencinarjem, ki ima 8-10 litrov porabe...bi moral bit tiho.
Kdorkol pise stavke v smislu "se kvarijo" pa v zivljenju ni mel omenjenega avtomobila (156 JTD in podobno)...naj bo tiho.
Tko kot ti bo vecina folka ki vozi alfo povedalo...tole z nekimi resnimi servisi pr dizlih je bullshit(izjema ce mas karambol).
Vecina zgodbic je zrastla na travniku golfistov in drugih, ki pac kupujejo avtomobile z nizkim zavarovanjem.Pa se to ponavad bres kaska...ce stekas kaj hocem s tem povedat.
Ce slucajno mislis zadevo uporabljat za voznjo po mestu potem se ti tale alfa NE splaca.Ce bos pa vozil na relacije...pol pa sam gasa.
Pa dizla ti nismo preferiral ker bi bil najboljsi ker je(ker grem stavt da majo druge firme boljse)...ampak zato ker so realno gledano alfini bencinarji ponavad smrdeli(verjetn majo tud na servisu vec bencinarjev).

djordjevic...se strinjam.jst rolam :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

djordjevic ::

Looooooka je izjavil:

potem se ti tale alfa NE splaca.

Roko na srce, potem se ti itak najbolj splača kolo. Avto v bistvu nobeden.
No grave is deep enough to keep us in chains.

šernk ::

IceIceBaby je izjavil:


Če imaš 1.6TS potem je najvišja moč pri 6300 obratih.


pa res...od kje meni 4300 v spominu mi pa ni jasno :| my mistake, pa kljub temu vrtenje tja gor se mi zdi nepotrebno :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T-h-o-r ::

alfe so najbolj seksi avtomobili, se strinjam

tudi grejo fajn (oz. bolje od konkurence), se strinjam

ampak za prvi avto ga ne bi nikakor mel

morda tam pri 40ih, ko ti ni problem dajat za servise :)

"Kdorkol v enem stavku pluva po dizlih...v drugem se pa hvali z bencinarjem, ki ima 8-10 litrov porabe...bi moral bit tiho."

no, pa povej kateri 8 let star bencinar žre toliko manj
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Zheegec ::

Jaz sem imel prvi avto Alfo - direktno iz Golfa sem se usedel v AR 145 naslednji dan. Velika razlika je bila to takrat, sem bil čisto navdušen. Prva okvara je bila 1 leto kasneje zadnji ležaj ki je ratal glasen (no ja, to niti ni okvara, je prej potrošni material, sploh ker je imel po mojem avto krepko čez 120K Km kot je bilo na števcu ko je bil kupljen), pa potem še eno leto kasneje 1 senzorček za 30EUR.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

djordjevic ::

Zheegec je izjavil:

ker računam že letos na nakup nove Giuliette.

Kako to, da razmišljaš o premiku nazaj razred niže? Sej, da ne bo pomote, meni bi isto sedla, samo bi pogrešal 'rugzak' zadaj. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zheegec ::

djordjevic je izjavil:

Zheegec je izjavil:

ker računam že letos na nakup nove Giuliette.

Kako to, da razmišljaš o premiku nazaj razred niže? Sej, da ne bo pomote, meni bi isto sedla, samo bi pogrešal 'rugzak' zadaj. :)

Hja, 235HP pri 1300Kg Giuliette vs 150HP pri 1500Kg 159 se že kar pozna :)) dejansko je samo ta razlog, upam da bo invalidski voziček+dodatki šel v prtljažnik, ker če ne pa na žalost odpade.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AnWar ::

Imel sem AR 156 2.0 Twin Spark, kupil sem rabljeno. Naredil sem z njo 100.000 km, brez problemov. Samo redni servisi. Malo vec olja "pije". Aja pa non stop je bila na visokih obratov,

Potem sem imel AR 156 2.5V6 TI (Podobna oprema kot Gta).. Zakon zvok, vozne lastnosoti..skratka vse.

Tako da bom ostal Vedno na italjanih.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

Zheegec ::

Mah daj, če pišeš da ni bilo težav, si gotovo samo zmišljuješ... Italijani so jajca :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cyber_killer ::

Če bi to bilo vse res, potem nebi na forumu alfe pisali same slabe stvari o alfah. Seveda, če kupiš novo pol si zmagal.

AnWar ::

Jst sm napisal za Alfo romeo 156 2.0 Twin spark, da sem prevozil 100.000 km in nisem imel nobenih problemov, samo redni servisi, ter vec olja je "popilo". Ce verjamete ali ne je vas problem.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

IceIceBaby ::

cyber_killer je izjavil:

Če bi to bilo vse res, potem nebi na forumu alfe pisali same slabe stvari o alfah. Seveda, če kupiš novo pol si zmagal.


Na alfa forumih običajno sliši večinoma dobre stvari o alfah. Opažam, da so alfisti najbolj zagrizeni zagovorniki svoje znamke. Jaz nikoli nisem dal veliko na znamko, sem imel že precej zelo različnih avtomobilov. Ampak imam občutek, da bo naslednji tudi Alfa, ali pa njen večji bratec :)

Zheegec ::

AnWar, še vedno ti ne verjamem, gotovo so bila jajca!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Valvoline ::

A je kdo vidu alfo ki je zdržala 500.000km ?
VW D vsak,seveda vmes 5x rihtan števec
:D

Hardstyle ::

Valvoline je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

kaj pa naj jaz rečem, ker naš avto nima tega rdečega polja kje označenega? :)

"To pravi tud moj brat. heh,he..., "

naj še tebe malo nauči :-)

Predvidevam da avta sam še nisi tankal,pa da vidiš kako te lepo bencinar opali po žepu.Še posebej k tako maš rad visokih obratov :)


Kaj pa ko ti pri dizlu gre turbina? Kolko litrov goriva dobiš za tisti denar?

Valvoline ::

Dizel porabi 5l k ga stisneš +50% =7,5l
Bencinar porabi 8 k stisneš +50% =12l.
Aja pardon,sej nekateri bencinarji tut majo turbino. Pa so dizli brez turbota(tko k moj navadni D).
Če se normalno pelješ in uporabljaš kakovostno olje in ga tudi pravočasno menjaš turbo nikoli ne bo crknu.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Valvoline je izjavil:

Dizel porabi 5l k ga stisneš +50% =7,5l
Bencinar porabi 8 k stisneš +50% =12l.
Aja pardon,sej nekateri bencinarji tut majo turbino. Pa so dizli brez turbota(tko k moj navadni D).
Če se normalno pelješ in uporabljaš kakovostno olje in ga tudi pravočasno menjaš turbo nikoli ne bo crknu.


Obratno te pa stisne na servisu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

šernk ::

Valvoline je izjavil:

A je kdo vidu alfo ki je zdržala 500.000km ?
VW D vsak,seveda vmes 5x rihtan števec
:D


a je kdo vidu katerikoli avto bencinc ki je zdržal 450k km? jap na vašo žalost je bil italijan...FIAT

glede alfa foruma pa prosim, da mi date linke do tem kjer so te nenormalne težave prikazane? saj ne za drugo, temveč zato da grem na BMW forum in podobne težave prikažem pri fenomenalnih nemcih :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

Ma danes v tem razredu govorit o zanesljivosti je pa res brez veze. Jaz če bi kupil novo dacio in mi bi do 200,000 kaj resnega crknilo, jo bi zapeljal direkt nazaj v salon, čez zaprta vrata. Golf je bil pojem, ko so drugi imeli stoenke, danes pa vsak tolk zdrži, da moraš bit kreten, če ga uničiš pred 300,000km. In ja, pred tem ga lahko samo sam uničiš, tako slabo narjen ni noben.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alfa Romeo 147 1.9 JTD, mnenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5311589 (10383) dottor
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222151 (19134) rajc123
»

Kaksen avto vozite? (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Loža
1849298069 (220201) dottor
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10621808 (17006) amigo_no1
»

Je kdo vozil vw motor 1.4 16v (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5816592 (15246) AngelOfDeath

Več podobnih tem