» »

Nakup avtomobila Alfa Romeo 156

Nakup avtomobila Alfa Romeo 156

1 2
3
»

šernk ::

Utk je izjavil:

Ma danes v tem razredu govorit o zanesljivosti je pa res brez veze. Jaz če bi kupil novo dacio in mi bi do 200,000 kaj resnega crknilo, jo bi zapeljal direkt nazaj v salon, čez zaprta vrata. Golf je bil pojem, ko so drugi imeli stoenke, danes pa vsak tolk zdrži, da moraš bit kreten, če ga uničiš pred 300,000km. In ja, pred tem ga lahko samo sam uničiš, tako slabo narjen ni noben.



se strinjam, golf 2 je bil zadnji avto, kjer si lahko govoril o extra kvaliteti, potem se je začela uvajati elektronika na elektroniko in tu ti danes lahko crkne avto že pred salonom, pa imaš lahko avto katerega koli razreda. motorji so pa itak vsi narejeni tako, da ponavadi bo šlo prej vse ostalo 2x falit kot sam motor, ko pa ima bencinc star 15 let + 350k km pa lahko le še čakaš kdaj bo začel kaj kašljat, saj motor če ga daš obnovit bo tekel še naprej nadaljnih 300k km brez težav, vendar je enostavno avto kot komplet že totalno iztrošen.

drugače pa glede nakupa alfe se splača vprašati na alfa forum, ker alfisti si alfe še posebej pozorno ogledamo in in se takoj najde kdo, ki ravno tisto alfo ali pozna lastnika ali pa si jo je že ogledal.

pri vsakem avtu je namreč najpomembnejši lastnik, znamka avtomobila je precej precej v ozadju danes
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

iso2000 ::

Valvoline je izjavil:

Dizel porabi 5l k ga stisneš +50% =7,5l
Bencinar porabi 8 k stisneš +50% =12l.
Aja pardon,sej nekateri bencinarji tut majo turbino. Pa so dizli brez turbota(tko k moj navadni D).
Če se normalno pelješ in uporabljaš kakovostno olje in ga tudi pravočasno menjaš turbo nikoli ne bo crknu.


Glede porabe: sem imel bencinarja Volvo V40 2.0T, pa je pil na relacije 7-8l (po slovenskih omejitvah), če si ga tišal 180-200 pa 9 - 10 (nemške avtoceste). Kar je kar zmerno. Glede turbine se kar strinjam, da so ob preudarni vožnji in uporabi kvalitetnih olj turbine trpežne.

Sedaj vozim BMW 316 compact '99, kar je stara zasnova avtomobila in mi trenutno žre na relacijo med 6.8 - 7.5 l/100. Avtocesta, hitrosti med 100 - 150 km/h. Pa občasno klima.
Tako, da tudi bencinarja se da vozit in imeti zmerno porabo.

Aja, še to, volvo je imel proti BMWju prav nemarno drage rezervne dele!

Alfa 156? Meni je avto za pogledat še kar, notranjščina izgleda krasna, pelje se lepo, ampak zame je avto totalno neudoben. Nekako se še nisem peljal v alfi, da me ne bi začela boleti rit.
Vozil sem pa 145, 147, 156 (2.0) in Brero (2.4). Še najbolj mi je bila všeč 145 1.6 z boxer motorjem. Všeč z vidika počutja v avtu. Drugače je Brera res super zadeva. Ampak streha je nekam hudičevo nizka za mojih 180 cm, pa ves utesnjen si notri. A trde zice sem že omenil?
Tako da pojdi se najprej v avto usest, da se ne boš zaj. in trpel naslednjih par let. Pa neglede na to katerega izbereš.
Ko sem kupoval volva, sem se ogreval tudi nad Lancio Lybro - krasen avto. No, prvi stik s sedežem in pogledom iz kabine, pa me je vse minilo...
Drugače se vsi avtomobili kvarijo do določene mere. Pa vsakega je treba vzdrževati in delati servise. No, razen, če se ti je*e za avto in lastno varnost...

Pa srečno pri nakupu!

Zheegec ::

hmmm, meni so pa 156 sedeži super. Je pa res, da sem sprobal samo usnjene... Samo tudi navadni ne morejo biti dosti drugačni, kot pri 159, ki so mi tudi zelo vredi.

Uporabni nasvet: 156 ima težave s podvozjem, sploh ker ima večina na avto.net preko 200k km (seveda ustrezno zbitih na magičnih 120k+/-), pa seveda takoj naredit velik servis (ne pozabit na vodno pumpo), ker se jih kar dosti vozi po cesti, kjer to niti pri 200k km ni menjano. Da ne bo potem spet "alfa jajc".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Isotropic ::

Sedaj vozim BMW 316 compact '99, kar je stara zasnova avtomobila in mi trenutno žre na relacijo med 6.8 - 7.5 l/100. Avtocesta, hitrosti med 100 - 150 km/h. Pa občasno klima.

koliko km, si ga kupil od znanca, fizicne osebe ali dealerja? za koliko?

iso2000 ::

Zheegec je izjavil:

hmmm, meni so pa 156 sedeži super. Je pa res, da sem sprobal samo usnjene... Samo tudi navadni ne morejo biti dosti drugačni, kot pri 159, ki so mi tudi zelo vredi.


Ja, usnje sem probal v 156ki in breri. Podobno (pre)trdo zame.

loki3000: BMWjčka sem nabavil lani od fizične osebe - 1. lastnice (vozil ga je tudi sin, ki pa ni izgledal kakšen divjak), imel je 138 tisoč km in narejene servise kot se zagre.
Čeprav najcenejši in najmanjši BMW, so detajli tisti, ki ti pokažejo kaj pomeni BMW. Tako, da naslednji avto bo verjetno spet Bavarian Marriage Wrecker! :))
Cena je bila na koncu 2,800.

LP

Binji ::

No ljudje smo si različni. Meni so sedeži v 156 (usnjeni) super. Sem se že peljal v njej do Beograda in nazaj. Tudi utesnjen se ne počutim pri 194cm višine.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zheegec ::

Jah Alfa je italijan. Kar pomeni, da si lahko visok, ne smeš biti pa debel :) Malo za šalo, da ne bo kdo užaljen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OmegaM ::

Pri turbini ni nekega znanja, treba je skrbet z oljem in rednimi intervali pa po pameti seveda "uporabljat" turbino.

Sicer turbina ni neka znanost. Ce pa ze gre pa kupis kao ponaredek, katere pa so v veliki vecini obnovljene, gre pa za to, da v vecini primerov na turbinah gredo lezaji in to je to.

Skratka, samo da se mi oja drzi vsaj 100k te pa zamenjam turbino, ker avta se mi ne da :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Valvoline ::

Te pa te daš turbino preventivno speskat oz spucat pa je. Na vsakih 100-150tkm .)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alfa Romeo 147 1.9 JTD, mnenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5311810 (10604) dottor
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222611 (19594) rajc123
»

Kaksen avto vozite? (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Loža
1849301601 (223733) dottor
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10622107 (17305) amigo_no1
»

Je kdo vozil vw motor 1.4 16v (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5816793 (15447) AngelOfDeath

Več podobnih tem