» »

Preživnina-potrebujem pomoč pravnikov

Preživnina-potrebujem pomoč pravnikov

wcpapir ::

Zanima me samo ena stvar. Zaradio ločitva očeta in matere pri mojem drugem letu starosti mi je bila dodeljena preživnina. Stari je bil takrat brezzaposlen (uradno) in je dobil čisto malo preživnino za plačevat, sedaj je "večji" podjetnik in mi plačuje samo 70€ preživnine, poznam pa naprimer človeka ki ima 800€ plače in plačuje 150€ preživnine-in takih primerov ni malo.

Se da nekako zahtevat nov izračun, da dobi nov znesek za preživnino, ker 70€ roko na srce ni noben denar za podjetnika, zame pa tudi ne ko se vsak dan vozim 30km na faks.

Vikking ::

Višina preživnine se lahko določi samo na sodišču. S tožbo ali sporazumnim dogovorom. Kjer se v zvezi s centrom za socialno delo določijo stroški za potrebe otroka in zmožnosti zavezanca, kakšna bo višina preživnine.

poweroff ::

Kot prvo moram reči, da mi je žal zate, da imaš takega očeta, ki se ne spomne sam in ne plačuje kaj več sam od sebe.

Glede višine preživnine - če so se spremenile razmere, je treba zahtevati spremembo višine preživnine. Verjetno preko sodišča ali morda CSD - to bo pa kakšen pravnik povedal.
sudo poweroff

Buggy ::

Oprosti moji naivnosti in predrznosti...vendar ali niso starsi obvezani skrbeti zate do tvojega 18-tega leta.
Ne vem no, samo pri tvojih letih bi lahko sam poskrbet za dolocene prihodke, jaz sem takoj po vojski sel delat in placeval mami za tisti cas ko sem bil se doma tudi delno za stroske, kaj da bi od nje ali pa od locenega oceta se kaj pricakoval.

Drugace pa bi bilo verjetno bolje, da bi se s tem vprasanjem osebno obrnil na center za socialno delo oz. pristojne institucije.

Mercier ::

Buggy:
Oprosti moji naivnosti in predrznosti...vendar ali niso starsi obvezani skrbeti zate do tvojega 18-tega leta.


Če se otrok šola, so ga starši dožni preživljati tudi po polnoletnosti. Do šestindvajsetega leta.

Sicer pa so preživnine bedne. Prav rad di slišal kakšnega sodnika, kako se odloča za tako nizke preživnine.

Ja, pa da o izterjavi ne govorim. Čeprav, tu so si babe delno same krive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

mojsterleo ::

stars je dolzen placevati prezivnino dokler se otrok sola oz. najkasneje do dopolnjenega 26. leta starosti. kar se tice prezivnine, je ta vsekakor precej nizka, sploh ce tvoj oce nima drugih otrok. na zalost se da prezivnino dolociti samo preko sodne odlocbe, kar je zelo zoprn in dolg postopek, sploh ce je tvoj oce nezainteresiran oz. bo nasprotoval povisanju. mogoce bi bilo bolje, da se skusas z ocetom sporazumno dogovoriti ali kaj pdobnega.

LeLa ::

Vsaka sprememba (predvsem glede prihodkov skrbnikov) se mora v roku 8 dni sporočiti centru za socialno delo in se ponovno obravnava, če se ne oz. če se kasneje, pa se plača še za nazaj (od datuma spremembe). Torej, če se sedaj vloži zahteva za ponoven obračun preživnine, ti jo bo najverjetne tvoj "oče" moral plačati še za nazaj, odkar ima višje dohodke.
Ignorantia legis non excusat.

poweroff ::

Oprosti moji naivnosti in predrznosti...vendar ali niso starsi obvezani skrbeti zate do tvojega 18-tega leta.

Ne.

Ne vem no, samo pri tvojih letih bi lahko sam poskrbet za dolocene prihodke, jaz sem takoj po vojski sel delat in placeval mami za tisti cas ko sem bil se doma tudi delno za stroske, kaj da bi od nje ali pa od locenega oceta se kaj pricakoval.

Kaj pa če študira?
sudo poweroff

particle ::

Kaj pa če študira?


Aja po cele dneve, da nima cajta tud po 4 urce delat?

mikko ::

Če študira, so starši dolžni! skrbeti zate do 26. leta starosti.
Preberi si ZZZDR, vse piše notri. Pa načeloma se ti postopki hitro odvijajo, je pa tako, da je velikokrat za to potreben dopis odvetnika, sicer nihče ne jemlje resno. Drugače pa družinsko pravo ni nič kaj prijetna reč, sploh ko mora na koncu sin tožit lastnega očeta za preživnino, največkrat se to dogaja takrat, ko je ta oče poln denarja, še bolj poln pa primitivizma in ega.

Kaj pa če študira?


Aja po cele dneve, da nima cajta tud po 4 urce delat?


Poglej, to tebe ne zanima, zakonodaja je jasna, če on dela ali ne je pa privatna zadeva in če je redni študent se smatra, kot da ne dela, če je pa izredni se pa smatra, da študira ob delu.
Nekateri morajo delati, drugim ni treba, tako pač je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikko ()

krneki0001 ::

Glede preživnin je tako, da če ne plačuje en izmed staršev, ti tisti znesek plačuje CSD, potem pa CSD toži starša za preživnino - ponavadi gre to zelo hitro v izvršbo.

Ko sem bil jaz mulc in bi fotr moral plačevat preživnino, je CSD določil, da mora fotr plačevat kar 1/3 plače. Danes mislim da je vse dogovorno, vendar pa 70 evrov ni noben denar za privatnika. Ne vem, če bi imel otroka v takih pogojih, mislim, da bi mu več nudil, kot samo tak drobižek.

poweroff ::

Aja po cele dneve, da nima cajta tud po 4 urce delat?

Če resno študiraš ne.

Seveda pa nekaterim bolj paše, da gredo takoj delat, saj je tam napor in odgovornost veliko manjša, kot pri resnem študiju. Pa še svoj denar imaš.

Pol, čez 30 let bodo pa jokali, da imajo nizko plačo, pa da jih višje izobraženi izkoriščajo... tega pa ne vidijo, da je moral nekdo za višjo izobrazbo par let garat, oni so pa lepo hodili v službo in potem po zabavah...
sudo poweroff

Mercier ::

nebivedu:
Glede preživnin je tako, da če ne plačuje en izmed staršev, ti tisti znesek plačuje CSD, potem pa CSD toži starša za preživnino - ponavadi gre to zelo hitro v izvršbo.


S Preživninskega sklada se dobi neka malenkost, ampak to ni znesek preživnine.

mikko ::

Aja po cele dneve, da nima cajta tud po 4 urce delat?

Če resno študiraš ne.

Seveda pa nekaterim bolj paše, da gredo takoj delat, saj je tam napor in odgovornost veliko manjša, kot pri resnem študiju. Pa še svoj denar imaš.

Pol, čez 30 let bodo pa jokali, da imajo nizko plačo, pa da jih višje izobraženi izkoriščajo... tega pa ne vidijo, da je moral nekdo za višjo izobrazbo par let garat, oni so pa lepo hodili v službo in potem po zabavah...


Vsak lahko načeloma študira in dela, ampak tisto delo bo prineslo denarja za sproti, na študiju pa tudi ne boš blestel.
Meni študij vzame veliko veliko časa, ampak so potem tudi ocene lepe in znanje ni napiflano, ampak dejansko znaš.
Vsak sam si mora skalkulirati, kaj bi v življenju rad dosegel in mora dati na tehtnico vse stvari in določiti prioritete.
Seveda je pa vse odvisno tudi od tega, kaj študiraš, kaj boš v življenju počel itd.
Tako pač je v današnjih časih.

lonz ::

Zanima me samo ena stvar. Zaradio ločitva očeta in matere pri mojem drugem letu starosti mi je bila dodeljena preživnina. Stari je bil takrat brezzaposlen (uradno) in je dobil čisto malo preživnino za plačevat, sedaj je "večji" podjetnik in mi plačuje samo 70€ preživnine, poznam pa naprimer človeka ki ima 800€ plače in plačuje 150€ preživnine-in takih primerov ni malo.

Se da nekako zahtevat nov izračun, da dobi nov znesek za preživnino, ker 70€ roko na srce ni noben denar za podjetnika, zame pa tudi ne ko se vsak dan vozim 30km na faks.


Preživnina se da korigira, vsak kolikor vem. Težje bo dokazat, da daddy dearest sedi nakupu denarja. Če si prikazuje minimalca in nima nič na sebe pisano, se bo brez umazane tožbe težko kaj dokazalo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Buggy ::

Aja po cele dneve, da nima cajta tud po 4 urce delat? Če resno študiraš ne.

Seveda pa nekaterim bolj paše, da gredo takoj delat, saj je tam napor in odgovornost veliko manjša, kot pri resnem študiju. Pa še svoj denar imaš. Pol, čez 30 let bodo pa jokali, da imajo nizko plačo, pa da jih višje izobraženi izkoriščajo... tega pa ne vidijo, da je moral nekdo za višjo izobrazbo par let garat, oni so pa lepo hodili v službo in potem po zabavah...


Mahttai: Glej, to kar si ti mislis je cisto nepomembno in je spet en zelo pristranski pogled, ki z realnostjo nima veliko skupnega.

Mislim, da vecini danes bolj pase da gredo takoj studirat, saj je tam odgovornost dosti manjsa (oz. je sploh ni) kot pri tem da zacnes skrbeti zase in nisi vec breme drugim. Mislim, da je praksa kar taka, da se vecina loti studija ceprav ne ve cisto zares kaj sploh bi, menja studije in izkorisca status studenta, med tednom zura, cez vikend pa prinese domov stvari za oprat in pride po novo dozo denarja. Ko po spletu nakljucij in googla nekako le spaca faks, pa taki ljudje nenadoma mislijo, da so potegnil znanje celega sveta in jih to (pre)zavedanje samega sebe postavi na realna tla sele, ko pridejo v sluzbo kjer se res dela.

Nekateri pa smo sli delat ravno zaradi tega, ker nismo zeleli biti nekomu breme in si sproti v razlicnih sluzbah nabrali izkusenj, resnicno garali ter se ob delu se izobrazevali v smer, kjer si videl da ti manjka znanja. Pocasi smo celo nekaj znali narediti in v sluzbi so nas hoteli imeti, ker smo nekaj ZNALI NAREDITI in nismo bili samo prisotni na delovnem mestu z diplomo v zepu ter prodajali bullshit.

Avtorju teme se opravicujem za offtopic samo mi gre pa na kozlanje to samopovelicevanje in kvazi-trpljenje slovenskega studentka v isti sapi pa pogled z viska na tiste, ki smo bili primorani zaceti delat in se izobrazevali sproti, da smo dosegli nekaj v zivljenju.
Ce verjames ali ne sem si po srednji soli celo zelel biti student (iz celega razreda se samo 3-je nismo takoj naprej vpisali na faks). Od celega mojega razreda jih je morda redno dostudiralo 5 ostali pa so zabili leta, ko sem jaz ze trdo delal in ze zbiral denar za parcelo, na kateri danes stoji ze hisa.

poweroff ::

Mislim, da vecini danes bolj pase da gredo takoj studirat, saj je tam odgovornost dosti manjsa (oz. je sploh ni) kot pri tem da zacnes skrbeti zase in nisi vec breme drugim. Mislim, da je praksa kar taka, da se vecina loti studija ceprav ne ve cisto zares kaj sploh bi, menja studije in izkorisca status studenta, med tednom zura, cez vikend pa prinese domov stvari za oprat in pride po novo dozo denarja. Ko po spletu nakljucij in googla nekako le spaca faks, pa taki ljudje nenadoma mislijo, da so potegnil znanje celega sveta in jih to (pre)zavedanje samega sebe postavi na realna tla sele, ko pridejo v sluzbo kjer se res dela.

Se povsem strinjam.

Ne moreš pa reči, da so vsi študentje taki. Je pa tistih pridnih zelo malo, žal.
sudo poweroff

Avenger ::

Niso vsi taki, pa kljub temu poznam tudi jaz kar nekaj takih primerov.

Bistvo študija je nekako naložba v prihodnost, pod pogojem da točno veš kaj želiš. Sicer so pa na obeh straneh ljudje, ki se jim ne da delat, ali študija, ali dela v službi, ali pa obojega.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

guest #44 ::

jz bom kr iskren...čeprav sem zelo dobro delal študij, prva tri leta vse redno in z visokim povprečjem. zadnjega ga mal serjem tko u izi, čeprav še vedno imam zelo malo do diplome.

lahko rečem, da sem len ko fuks (glede na moje idealne želje). toliko časa zaružim na tem računalniku, da mi je že kr žal. ok zdej sem dobu šiht pa delam in služim, sam glede na to kolk mam fraj časa bi lahko še kej dodatnega najdu.
glede na to da sem strošek staršem se vsaj potrudim bit nepotraten. ko ga žuramo ga žuram na študentski način, to pa pogosto pomen da ne grem v fensi lokale in zaružim 4 evre za kak kurčev koktejl, da bi izpadu "cool". pa zlo nezahteven sem...za avte (in ostale temu primerne drage stvari) me boli kurac, oblačila...sam neki da pač zgledam vsaj predstavljiv. vse luksuzne stvari sem si sam zaslužu, kot tale ACER laptop za 450 EU, ki je preživel dlje kot marsikateri >800EUR HP,...
hrana...čist v izi nepredrage stvari.

tk, da idealno gledano komot bi lahk mel 2 službi...to bi pomenlo da sem 2 uri na dan doma ma dobro.

pač današnje generacije so precej bolj lene v povprečju, to pa zato ker družbi gre večinoma na bolje.
če bi bil tak recimo v povojnem času, bi vrjetno preživel 2 dni.
sej, delaven sem...ko pač najdem kej zanimivega al ko merijo z puško vame.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241046 (21684) bambam20
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24741428 (35449) St235

Več podobnih tem