» »

Pravni nasvet-prijava kaznivega dejanja

Pravni nasvet-prijava kaznivega dejanja

;-) ::

če gre za nasilje (pretep oz. udarec iz ene strani) greš na policijo, daš izjavo in potem oni origirajo naprej. Zraven je šla tudi priča itd. Naredili smo zapisnik policaj je rekel da bodo danes obiskali krivega in mu izdali položnico okoli 400€ za motenje javnega reda in miru in mu povedali pač da se nesme približevat.

Zanima me kje na internetu lahko najdem zakon, ki govori o višini kazni za motenje javnega reda in miru in kako se to opredeli. Ima tudi on možnost zagovora itd. ali kako?

Pred kratkim je bil na pogojnem izpustu (zaradi pretepa), sedaj nevem če še je, če je je itak "najebal" ane?

Kako je potem z takim če hoče postati policaj? Sploh lahko tak človek postane policaj ki ima že pogojnega za sabo in pretepe itd. za vse pa ve policija.

c0dehunter ::

Sploh lahko tak človek postane policaj ki ima že pogojnega za sabo in pretepe itd. za vse pa ve policija.


To sigurno ne.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

koyotee ::

Mogoče če poznaš kresalovo :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bastadu ::

Kolikor je meni znano, če se hočeš prijaviti na razpis za delo v javnih službah (kar je med drugimi tudi in predvsem policija), moraš priložiti potrdilo o nekaznovanosti, ki pa ga ta sigurno ne more dobiti, če je tako kot praviš ...

nurmaln ::

Kolikor je meni znano, če se hočeš prijaviti na razpis za delo v javnih službah (kar je med drugimi tudi in predvsem policija), moraš priložiti potrdilo o nekaznovanosti, ki pa ga ta sigurno ne more dobiti, če je tako kot praviš ...


Ti itak, za kandidate za policiste se pa delajo še dodatne preverke pri katerih se lahko pogovorijo s prijatelji, znanci, sosedi, itd. Če je po vsem tem mnenje negativno, kandidat ni sprejet, policiji pa ni potrebno obrazloževati zakaj ne.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

;-) ::

Aha in kako je zdaj z tem bo dobil to kazen kot je rekel policaj ali ne. Kaj če on reče da ga ni bilo tam? in zraven uporabi punco kot pričo za "alibi" ? bom o tem kaj obveščen ali kako?

Občutek imam da bo šlo vse v nič pa nevem zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

veverrca ::

Živjo. Ja to si prav naredu, da si vzel s sabo pričo in da si šel takoj na policijo. Če pa ima ta moški za sabo že pretepanja in še celo pogojno bo on moral se malo bolj potrudit za alibi kot pa uporabiti samo njegovo punco. K policisti pa še vedno niso tok blesavi.
Jaz ko sem enega prijavila za krajo, šla tudi na sodišče, mi niso nič sporočili ali so ga sploh dobili ali če je dobil kazen.

Drgač pa oseba, ki jo prijaviš itak da ima možnost zagovora. Kaj če bi tebe en prijavil za eno stvar recimo, ki je ne bi naredil? ;)

lp

ToJo ::

.....okoli 400€ za motenje javnega reda in miru in mu povedali pač da se nesme približevat.

Zanima me kje na internetu lahko najdem zakon, ki govori o višini kazni za motenje javnega reda in miru in kako se to opredeli. Ima tudi on možnost zagovora itd. ali kako?

Pred kratkim je bil na pogojnem izpustu (zaradi pretepa), sedaj nevem če še je, če je je itak "najebal" ane?


Policist na podlagi tvoje prijave opravi razgovor tudi z kršiteljem, kateri lahko pojasni svoja dejstva in okoliščine ter navede priče v svojo korist. Policist mu nato izda plačilni nalog zaradi kršitve 6. člena Zakona o varstvu javnega reda in miru (ZJRM-1), na kar se lahko seveda pritoži (kot vsak).
Ni mi pa jasno tisto "da se ne sme pribiliževat". Ali so izrekli prepoved približevanju?? potem je podana kazenska ovadba in ne plačilni nalog.
Glede pogojnega izpusta - zaradi plačilnega naloga (prekrška) ga ne bo nihče zaprl, pa če ima deset pogojnih.

;-) ::

ja ne tist za prebliževanje mu bojo sam povedli pač da nebo mel nadaljnih problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vandalizem

Oddelek: Loža
494917 (2522) Phantomeye
»

Pretep pred nočnim klubom

Oddelek: Loža
193568 (2510) AndrejS
»

Opomin pred zacetkom davcne izvrsitve

Oddelek: Loža
153159 (2454) Šimpanz
»

ZVCP na svojem zemljišču?

Oddelek: Na cesti
7929 (756) CrustyDOD
»

sosedje - preglasna glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310136 (7658) boogie_xlr

Več podobnih tem