» »

Flash integriran v Chrome

Flash integriran v Chrome

Bo ta prizor redkejši?

vir: TG Daily
TG Daily - Čeprav je Chrome v samem vrhu nativne podpore predvajanja video in zvočnih posnetkov, Google obljublja, da bodo uporabnikom v čim krajšem možnem času predstavili Chrome, ki bo Flash imel vgrajen v sam brskalnik. Prvo različico celo lahko že uporabljate, a je del najmanj stabilne in najnovejše razvojne veje Chromea, trenutno označenega kot verzijo 5. Podobno funkcionalnost lahko pričakujemo tudi za Firefox, saj Google in Adobe sodelujeta z Mozillo, s katero pripravljajo nov, standarden API za vtičnike za brskalnike.

Trenutne rešitve namreč ne dovoljujejo pretirane integracije vtičnikov v same brskalnike. So zelo omejujoče, slabo dokumentirane ter, kar je najpomembneje, različne med posameznimi brskalniki in operacijskimi sistemi, kar je najverjetneje tudi razlog, za razlike v delovanju Flasha med različnimi operacijskimi sistemi. Pri Googlu z integracijo upajo, da bo Flash prišel na podobno raven, kot je izrisovalni pogon za HTML oz. dandanes vedno popularnejši Javascript. To pomeni, da bo izrisovanje mnogo hitrejše ter delovanje vtičnikov še bolj varno za uporabnike.

Bolj enotna uporaba različnih pogonov za izrisovanje ni edina prednost, ki jo izpostavi ekipa za razvoj Chromea, saj so povedali, da bodo uporabniki z integracijo Flasha ob posodobitvah brskalnika dobili tudi najnovejšo različico vtičnika. Poleg brskalnika se podobno obeta še netbookom in smartbookom prijaznemu ChromeOS-u.

27 komentarjev

RejZoR ::

To je kul za nalaganje Chroma oz portable verzij brskalnikov na sisteme brez admin pravic (npr v službi).
Prej sem mogu ročno razpakirat Flash installer in ročno prenest plugin fajle, kis o včasih radi zajebaval, zdej pa bo delovalo out of the box. I like.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Monster ::

lepa slikca za error :D
Ka zaboga...

Matwic ::

Pohvalno, ne manjka več dosti, da bo Chrome postal najhitrejši, najbolj uporaben in preprost brskalnik. Če ne prej pa, ko bo postal HTML5 nekaj vsakdanjega, ker firefox in opera brez h264 preprosto ne bosta konkurenčna.

Zdaj bi si želel samo še, da bi tudi mobilni brskalniki dobili kako podobno flash funkcionalnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matwic ()

Lee ::

1. april :))

Matwic ::

;((, mogu bi pogledat slikco :P

PrimozR ::

Lee je izjavil:

1. april :))

Samo če so američani 2 dni pred nami.

Lion29 ::

valda da ni prvi april, ker je ta novica bila objavljena ze kaksen dan nazaj na ostalih medijih, razen ce so pohiteli, da se do danes vsede... tak zda sam verjamem tej novici
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

amigo_no1 ::

Rejz:
ja res je problem skopirat NPSWF32.dll v plugin mapo portable FF/Opere:D.

filip007 ::

Ni prvi April in Flash laufa v Sandboxu za večjo hitrost...in ga je treba posebej vklopit na 5.360.4
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

buneech ::

A je spet kšno stikalo pr bližnjici?
Aha je treba dodat --enable-internal-flash

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

filip007 ::

Ja in še bolje je če butneš dol Flash, ki je gor inštaliran od prej.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PrimozR ::

Kako je pa kaj z resourci? Ker zdaj če odpreš Farmville oz. Caffeworld na Facebooku šteka cel PC :)

mtosev ::

saj flasha ne bo potrebno namescat:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JurijTurnsek ::

bolj kot izboljšanje integracije je v ozadju velika pljuska Applu.
http://www.slatnaskejta.com

BlueRunner ::

Control Panel -> Uninstall a program -> Google Chrome -> Uninstall

Zbogom in hvala za vse ribe. Tega smetja mi neka prihodnja nenapovedana posodobitev ne bo prinašala na sistem, če se le da pomagati.

Bor H ::

glede na to da imaš vpogled v kodo predvidevam da bo hitro na voljo kak hack za izklop flasha

PrimozR ::

BlueRunner je izjavil:

Control Panel -> Uninstall a program -> Google Chrome -> Uninstall

Zbogom in hvala za vse ribe. Tega smetja mi neka prihodnja nenapovedana posodobitev ne bo prinašala na sistem, če se le da pomagati.

Torej praviš, da nimaš nameščenega Flasha? Ter rpedvidevaš, da se v Chrome Flasha ne bo dalo izključiti? Well, guess again.

BlueRunner ::

Torej praviš, da nimaš nameščenega Flasha? Ter rpedvidevaš, da se v Chrome Flasha ne bo dalo izključiti? Well, guess again.

Na osebnih računalnikih dokazano ne posedujem tega kupčka dehtečega ekskrementa. Možnost "vključitve" ali pa "izključitve" je nerelevantna.

Ne gre se za onemogočanje funkcionalnosti ampak za preprosto izhodišče, da ne bom toleriral stvar, ki je po mojem osebnem mnenju nepotrebno in nevarno smetje. Če se da brez, potem prosim brez.

Zgodovina sprememb…

Aramis ::

Hmm.. mogoče kdo ve, kje bi se dal dobit najnovejši flash player plugin za ff. katerega pol ročno namestiš v plugin?

butl4d ::

BlueRunner je izjavil:

Torej praviš, da nimaš nameščenega Flasha? Ter rpedvidevaš, da se v Chrome Flasha ne bo dalo izključiti? Well, guess again.

Na osebnih računalnikih dokazano ne posedujem tega kupčka dehtečega ekskrementa. Možnost "vključitve" ali pa "izključitve" je nerelevantna.

Ne gre se za onemogočanje funkcionalnosti ampak za preprosto izhodišče, da ne bom toleriral stvar, ki je po mojem osebnem mnenju nepotrebno in nevarno smetje. Če se da brez, potem prosim brez.


BUMP :)

@ aramis filehippo.com

Bor H ::

BlueRunner je izjavil:


Na osebnih računalnikih dokazano ne posedujem tega kupčka dehtečega ekskrementa. Možnost "vključitve" ali pa "izključitve" je nerelevantna.

Ne gre se za onemogočanje funkcionalnosti ampak za preprosto izhodišče, da ne bom toleriral stvar, ki je po mojem osebnem mnenju nepotrebno in nevarno smetje. Če se da brez, potem prosim brez.


v čem je to smetje nevarno, če ga diseblaš? sploh pa če daš flash v sandbox ni več nevarna žval, lahko je edin nadležna

Aramis ::

butl4d je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Torej praviš, da nimaš nameščenega Flasha? Ter rpedvidevaš, da se v Chrome Flasha ne bo dalo izključiti? Well, guess again.

Na osebnih računalnikih dokazano ne posedujem tega kupčka dehtečega ekskrementa. Možnost "vključitve" ali pa "izključitve" je nerelevantna.

Ne gre se za onemogočanje funkcionalnosti ampak za preprosto izhodišče, da ne bom toleriral stvar, ki je po mojem osebnem mnenju nepotrebno in nevarno smetje. Če se da brez, potem prosim brez.


BUMP :)

@ aramis filehippo.com


Tam sem našel samo kot .exe. V zipu ni nikjer? Imam, samo starejšo verzijo s http://fpdownload.macromedia.com/get/fl...

BlueRunner ::

v čem je to smetje nevarno, če ga diseblaš? sploh pa če daš flash v sandbox ni več nevarna žval, lahko je edin nadležna

Na temelju osebnih principov zavračam vse tiste mehanizme, ki omogočajo namerno ali nenamerno dostavo izvršljive delno ali v celoti prevedene kode (skriptne jezike dopuščam) na moj računalnik mimo mojega neposredne izrecne predhodne privolitve. Torej dostavo kode, ki je pred menoj skrita. Vse pa je osnovano na temu, da je možno in običajno tudi zelo enostavno ponovno omogočiti določeno funkcionalnost, kot pa v celoti izvesti njeno namestitev.

Če to dopustim, potem uporaba sistema brez administrativnih pravic nima več smisla, oziroma več ne nudi stopnje varnosti, ki jo zase pričakujem.

Iz istega razloga ne toleriram in se izogibam uporabi IE, čeprav ga na žalost v celoti iz okenskih sistemov ne morem odstraniti. Ravno tako je pri meni onemogočena tudi uporaba Java programčkov v spletnem brkljalniku na način, ki vključuje fizičen izbris vtičnikov iz diska.

Tam kjer Flash uporabljam in testiram po službeni dolžnosti se je ta vedno izkazal za posrednika, ki marketinškim amaterjem omogoča nasilje nad mojimi očmi (celostranske utripajoče reklame), nasilje nad mojimi ušesi (zvočni vdori v mir mojega delovnega okolja) in nasilje do baterije v mojem prenosniku (iz naslova porabe 100% razpoložljivih kapacitet CPE). Glede na to, da je zadošča že ena sama podivjana reklama, da uniči produktivnost in koncentracijo pri delu, je zame smiselna in ustrezna samo ničelna toleranca.

Kar mi je edino žal je le to, da je bil Chrome prvi in do sedaj tudi edini spletni brkljalnik, ki je v funkciji opravljanja dela s svojim lastnim Task Managerjem jasno in nedvoumno identificiral Flash vtičnik kot razlog za moje tegobe. Če bo izgubil tudi to možnost, potem bo službeno namenjen samo še testiranju lastnih ranljivosti, ki jih bo morda omogočal z lastno integracijo.

Zato lahko samo še enkrat rečem: Zbogom in hvala za vse ribe. Bilo je lepo, dokler je trajalo.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Zakaj točno potem uporabljaš Windowse, če ne vidiš njihove kode?!?

Tore si wannabe paranoičen troll? :>

Ne vem zakaj kar naenkrat ne bi več kazal v task managerju proabe Flasha. In ne vem zakaj ne uporabljaš AdBlocka za te 'za tvoje oči nasilne celozaslonske (do they stil exist?!?! čudne strani obiskuješ) reklame'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

BlueRunner ::

Zakaj točno potem uporabljaš Windowse, če ne vidiš njihove kode?!?

Na temelju osebnih principov zavračam vse tiste mehanizme, ki omogočajo namerno ali nenamerno dostavo izvršljive delno ali v celoti prevedene kode (skriptne jezike dopuščam) na moj računalnik mimo moje neposredne izrecne predhodne privolitve.

Tore si wannabe paranoičen troll?

Ne. Sem praktičen človek, ki je že prenehal šteti koliko let je minilo od zadnje zalege, ki se mi je tako ali drugače zaredila na računalniku.

In ne vem zakaj ne uporabljaš AdBlocka za te 'za tvoje oči nasilne celozaslonske ...

Ne motijo me reklame kot takšne. Motijo me polovičarski izdelki, ki škodijo moji produktivnosti in napadajo vse moje čute.

celozaslonske (do they stil exist?!?! čudne strani obiskuješ) reklame

www.delo.si
Reklama je za nek avtomobil.
Ne morem ti povedati za katerega, ker sem doma in Chrome trenutno še ponosno izpisuje "You have no Flash plugin installed".
Res čudna stran.

PARTyZAN ::

Adblock Plus in NoScript.

BlueRunner ::

Nisi prebral, kar sem napisal. Rešitvi, ki ju predlagaš, ne izpolnjujeta mojih pričakovanj. Ta pa mislim, da so čisto enostavna. "Ne mi delati za hrbtom" in "nič nimam proti reklamam".

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS in Telemach priporočata uporabo starih luknjičastih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9235616 (29766) mojca
»

Izšel Firefox 13 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12333943 (27225) Icematxyz
»

Študija varnosti brskalnikov: prvi Chrome, drugi IE, Firefox daleč zadaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7020270 (15172) mikko
»

YouTube še naprej podpira Flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7223738 (22142) Icematxyz
»

Quake 2 v HTML5, novosti v Chrome 5

Oddelek: Novice / Brskalniki
2510023 (8816) arjan_t

Več podobnih tem