» »

Prenos alternativnih brskalnikov poskočil

Prenos alternativnih brskalnikov poskočil

Ars Technica - Microsoftovo izbirno okno v evropski verziji Windows, ki uporabnikom ponudi izbor IE-ja, Opere, Firefoxa, Chroma in Safarija kot privzeti brskalnik, konkurenci že dela uslugo. Pri ArsTechnici so se pri proizvajalcih brskalnikov pozanimali, ali po splavitvi novega okna beležijo več prenosov. Odgovor je pritrdilen.

Norvežani, ki so spor z Evropsko unijo s svojo pritožbo zanetili, opažajo učinke. V Opera Software so namreč dejali, da so se prenosi njihovega brskalnika v Belgiji, Franciji, Španiji, Poljski in Veliki Britaniji več kot potrojili. Podrobnih številk niso imeli, so pa njihovo objavo obljubili.

Tudi Mozilla, ki ima v Evropi že tako ali tako močno zaledje, pridobiva. Prvi podatki, s katerimi razpolagajo, kažejo, da so zaradi ponujene možnosti izbire pridobili med 50 in 100 tisoč novih uporabnikov. Njihov predstavnik za stike z javnostmi dodaja, da pričakujejo še povečanje teh številk, ko bo Microsoft izbirno okno ponudil še v drugih evropskih državah.

Apple se na vprašanje ni odzval, medtem ko v Googlu niso bili preveč zgovorni, saj so le skopo pojasnili, da podatkov iz tako kratkega časovnega obdobja ne morejo objaviti. Vprašanje je, ali bodo vsi novi uporabniki vztrajali. Veliko prenosov je gotovo posledica radovednosti (podobnim pojavom smo priče ob vsakokratnemu izidu nove verzije brskalnikov), zato ni nujno, da bo večina res uporabljala nov brskalnik. Podrobnejše statistike rabe lahko pričakujemo že konec meseca.

11 komentarjev

Relanium ::

Zanimivo, da google pa Apple nista preveč zgovorna :)

Tarzan ::

Po moje so pričakovali več, pa sedaj preverjajo, kako je dejansko stanje. bomo videli čez nekaj mesecev, kaj se bo dogajalo.

Eupatrides ::

Itak je zdaj popularen Pivot.

AmokRun ::

Kje pa se to okno sploh prikaže?

Hardstyle ::

iz udpejta ga moreš potegnit.

AmokRun ::

Sem ga. Samo zgleda, da se to pokaže samo, če je IE nastavljen kot privzet browser.

Jst ::

Google me spominja na MS sredi devetdesetih. Me prav zanima kdaj in kako bo pa on "dobil po prstih..."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

r0ker ::

vbistvu je kot programček in bližnjica se naredi na namizju (vsaj meni se je)

Icematxyz ::

Hm. FF je samo v začetku februarja IE vzel 3%? Pa res se to izbirno okno pozna tudi na statistiki. Kdo bi si misli da tako izrazito in hitro!

Pesimist ::

Dosti racunalnikov je tudi serverov kjer ne namestis alternativnega browsera ker ga nerabis. Jaz na mojem server kompu nisem ceprav updejt gnjavi kot kriticen.

techfreak :) ::

Pesimist je izjavil:

Dosti racunalnikov je tudi serverov kjer ne namestis alternativnega browsera ker ga nerabis. Jaz na mojem server kompu nisem ceprav updejt gnjavi kot kriticen.

Statistično gledano so Linux strežniki bolj popularni, sploh pa so strežniki namenjeni poganjanju aplikacij in ne za brskanje po spletu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropska komisija: Microsoft kršil protimonopolne zaveze

Oddelek: Novice / Tožbe
4711779 (10458) Manu
»

Evropska komisija bo začela postopek zoper Microsoft (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8818959 (16623) thramos
»

V Windows 8 za EU izbira brskalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10330743 (28433) Icematxyz
»

Izbirno okno v Windows 7 nima večjega vpliva

Oddelek: Novice / Brskalniki
287639 (6656) System
»

Microsoftovo brskalniško izbirno okno spet luknjičavo

Oddelek: Novice / Brskalniki
397572 (6223) nekikr

Več podobnih tem