» »

prepovejmo pse v mestih!

prepovejmo pse v mestih!

«
1
2 3

noraguta ::

pač bitja niso prilagojena bivanju med 4 stenami, ter kratkotrajnim sprehodom. zakaj ljudje tlačijo udomačenege volka me 4 stene in sprehod po rožniku?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Matev ::

A, če je pa na ketni se mu pa kaj bolje godi?

Zheegec ::

Ljudje tudi nismo prilagojeni za ogromno stvari, ki jih počnemo. Kaj je tvoj point? So psi nesrečni, sploh ker živijo dlje, kot so prej v naravi? Kaj točno bi naredil?
Kako bi jih pa prepovedal? Strel v glavo vsakemu psu, za katerega nekdo skrbi?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

Ne, on bi stran spravil kar vse. Ki so v mestu.
No grave is deep enough to keep us in chains.

noraguta ::

n lotimo se prvega problema naši mestni parki so onesnaženi z pasjimi iztrebki!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zheegec ::

noraguta je izjavil:

n lotimo se prvega problema naši mestni parki so onesnaženi z pasjimi iztrebki!

A nisi za back to nature? Pa še v jame gremo, pa je. Res ne vidim problema. Najprej psi niso v "neokrnjeni naravi", potem pa te skrbi par drekcev v našem približku "neokrnjeni naravi" prilagojenem za sprehajanje... Pa ne no...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

noraguta ::

Zheegec je izjavil:

noraguta je izjavil:

n lotimo se prvega problema naši mestni parki so onesnaženi z pasjimi iztrebki!

A nisi za back to nature? Pa še v jame gremo, pa je. Res ne vidim problema. Najprej psi niso v "neokrnjeni naravi", potem pa te skrbi par drekcev v našem približku "neokrnjeni naravi" prilagojenem za sprehajanje... Pa ne no...

očitno ti ni jasen pojem pognojevanja , polja in parka. to so neke distinkcije, naj ti dam določen čas da zapopadeš ? ali ti je kristalno jasno ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

djordjevic ::

Lej, ljudje so prasci. In jim ne pade na pamet, da bi si kupili valcn vrečk in hodili z njimi na sprehod. Mogoče bi pomagalo, če bi po zgledu, eh, Zagreba, imeli v mestnih parkih na koših namontirane nosilce z vrečkami za iztrebke. In mestne redarje, ki bi lastnika psa, ki se poserje na pločnik, pošteno mahnili po žepu. Sem sicer lastnik psa, ampak gre tudi meni blazno na jetra, da se enim gladko žvižga, kje jim psi serjejo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

noraguta ::

ma ljudje so psihoti , ker vlečejo zverino v civilizirano okolje.zakaj nimajo rajš krave al pa prašiča v flatu?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

#000000 ::

noraguta, kaj so pronti špineli :)

djordjevic ::

noraguta: Ljudje so tud psihoti, ker silijo 6000m v višino po nekih skalah, pa še nisem zasledil, da bi kdo vpil, naj se ekstremni športi prepovejo. In other words, lighten up.
No grave is deep enough to keep us in chains.

noraguta ::

djordjevic je izjavil:

noraguta: Ljudje so tud psihoti, ker silijo 6000m v višino po nekih skalah, pa še nisem zasledil, da bi kdo vpil, naj se ekstremni športi prepovejo. In other words, lighten up.

na 6k reko koga motiš , bojda, bom pa letos probal osvojit to znamko. tako da bom poročal iz prve roke v tej temi. sicer me pa ne moti če kdo sprehaja pseto na 6k mnm višine.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

black ice ::

Noraguta od kod ti take hude ideje? Zadnje čase si kar dejaven. :)

noraguta ::

ah jaz sploh nimam hudih idej , samo nekaj neizrečenih idej na forumih sprobavam kaki bi bile ad absurdum.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mr_Globus ::

Noraguta... sej nekateri imajo prašiča namesto pesa. Ja in ne boš verjel - tudi v LJ. Je fajn, ker ni nikjer table za prepoved :P

guest #44 ::

U odličen primer uporabe vrečk. Logično za pobrat drek od psa potrebujemo močne in vzdržljive vrečke, ki bodo efektivno držale drek od psa stoletja!
Kaka groza bi bilo če bi vrečke zdržale tistih par minut do prvega koša za smeti. Civilizacija bi propadla v pikosekundi, če bi uvedli biorazgradljive vrečke za drekce od psov! Bog nas tega obvaruj.

Ljudje so resnično blesavi, druge razlage ni. Tehnologija je tu, denar ni taka težava. Ampak ne, bodimo veselo blesavi to the bitter end.

noraguta ::

Mr_Globus je izjavil:

Noraguta... sej nekateri imajo prašiča namesto pesa. Ja in ne boš verjel - tudi v LJ. Je fajn, ker ni nikjer table za prepoved :P

pa celo poznam ga :~).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

krneki0001 ::

Noraguta, vsi bi samo nekaj prepovedovali. Zakaj? A ste vsi tok nesposobni, da ne znate nič sami spremenit na boljše?
Sej so zakoni, da mora biti pes na vrvici, so zakoni za smetenje po javnih površinah. Samo izvajajo se ne! Poskrbi, da bodo redarji skrbeli tudi za pasje iztrebke in da bodo kaznovali lastnike psov, ki so se jim psi posrali na pločnik ali drugo javno površino.
Seveda boš naletel na odpor, ker je redarju za manj truda lažje poiskat napačno parkiran avto in mu napisat kazen (pa še višja je - v ljubljani), pa avto ne more nazaj ugriznit, za lastnika psa pa se je potrebno že postavit proti njemu iz oči v oči in tukaj pomoje večina redarjev pogori - namreč povpreči redarji niso sposobni niti 5 besed v stavek povezat - vsaj v ljubljani je tako.

Mi je pa vseeno, če bi bila kazen 1000 evrov, če pes poserje pločnik. Pa da bi morali biti psi v mestih na vrvici, bi mi bilo tudi zelo všeč - mi nebi bilo treba vsake toliko časa kakšnega nabrcat, ko skoči v mojadva privezana psa (ja, vedno sta privezana, za sprehod ali dostop do travnikov max 8m štrika, za laufanje po travnikih in gozdovih 30m štrika).

bluefish ::

Heh, najprej zvišanje cen hrane zaradi debelih, sedaj prepoved psov in najbrž vseh domačih živalih v mestih zaradi nekaj debilnih lastnikov psov, ki ne znajo ustrezno skrbeti zanje.
Ni kaj, totalitarni režimi bi te imeli za idejnega vodjo.

Skratka, namesto prepovedi in obdavčitev se je potrebno zadev lotiti na drugem koncu - najprej sploh ugotoviti, kje je resnični problem, potem pa se lahko debatira dalje.

Karaya 52 ::

Včeraj sem se sprehajal po travniku v Fužinah, ko zaslišim vpitje neke ženske. Pogledam v njeno smer in z grozo ugotovim da proti meni teče utrgan doberman (takoj sem pomislil na Baričeviča). Toliko da se mi ni zvrtelo v glavi, imam pa fobijo pred psmi. Ko sem ga opazil sem se ustavil in mirno stal, po skakanju in renčanju pa sem se začel umikati, kar je situacijo še poslabšalo. Na srečo je šlo za mladega dobermana, tako da razen povišanega pulza in umazanih cot ni bilo hujšega. V šoku sem hodil v prazno, brez nepotrebnega obračanja, lastnica pa se mi je na daleč opravičevala. Toliko o psih v mestih, imejte jih na povodcu pa bo mir. Lastnica je pred tem dogodkom verjetno trdila da njen pes kaj takšnega ni zmožen.

Vikking ::

noraguta je izjavil:

pač bitja niso prilagojena bivanju med 4 stenami, ter kratkotrajnim sprehodom. zakaj ljudje tlačijo udomačenege volka me 4 stene in sprehod po rožniku?


Prepovejmo nekadilce v lokalih!

pač bitja niso prilagojena kofetkanju v lokalih med 4 stenami, zakaj nekadilci hodijo v lokale če pa je primeren samo za kadilce, naj raje ostanejo doma.

#000000 ::

Prepovejmo nekadilce v lokalih!

pač bitja niso prilagojena kofetkanju v lokalih med 4 stenami, zakaj nekadilci hodijo v lokale če pa je primeren samo za kadilce, naj raje ostanejo doma.


To ja dobra :)))

glistovje ::

nagobčnik..... za "nevarne" pasme in "nevarne" lastnike ! :) kdor nebi meu , pa mastna kazen. Ne vem zakaj nebi moj miniaturen maltežan bil mestu :)

nurmaln ::

Ja, Nevarne pasme. Katere pa so to po tvoje?
Prizor katerega dostikrat vidim je kak nemški ovčar ali drug velik pes se normalno sprehaja in ne teži nobenmu in se niti ne vtika v druge pse.
Potem pa priteži zraven kak maltežan, ki se ves zakompleksan začne zaganjati v večje pse (če so ti na vrvici). Nemškemu ovčarju po kakšni minuti dopi*** in se zažene proti mali kroti in po tvoje je potem nemški ovčar tisti ki bi rabil nagobčnik.
Think again.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

glistovje ::

nurmaln je izjavil:

Ja, Nevarne pasme. Katere pa so to po tvoje?
Prizor katerega dostikrat vidim je kak nemški ovčar ali drug velik pes se normalno sprehaja in ne teži nobenmu in se niti ne vtika v druge pse.
Potem pa priteži zraven kak maltežan, ki se ves zakompleksan začne zaganjati v večje pse (če so ti na vrvici). Nemškemu ovčarju po kakšni minuti dopi*** in se zažene proti mali kroti in po tvoje je potem nemški ovčar tisti ki bi rabil nagobčnik.
Think again.


Koga lažje kontroliraš ? 6 kg maltežana al 40 kg nemškega ovčarja? zihr nemškega ovčarja. :D

lej ti ene par stvari ne zastopiš: če bo nemški ovčar nekoga ugriznil bo naredil velko škodo kot en maltežan ki ne more niti teniške žogce ugriznt. Zato bi mogu met nagobčnik.

moj pes ne bo nikoli napadel večjega psa kr se ustraši ko se mu približa na 2 metra. Tečn pa zna bit. Vsi maltežani so taki - koleriki :)

sj ne rečm da je nemški ovčar nevaren, vendar statfordi , bullmastifi, pitbuli. Niso vsi nevarni, vendar nikoli ne veš.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

jaz sem z 13let bp obvladoval odraslega nemskega ovcarja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

glistovje ::

lepo je to slišat, ampak sem videl tudi staro mamo ku jo je nemški ovčarji skoraj dobesedno vlekel po pločniku. In takem bi dal nagobčnik, kr stara mama nebi nč mogla nardit, če bi že blo kaj narobe.

#000000 ::

lej ti ene par stvari ne zastopiš: če bo nemški ovčar nekoga ugriznil bo naredil velko škodo kot en maltežan ki ne more niti teniške žogce ugriznt. Zato bi mogu met nagobčnik.


Si ti kdaj slišal za čivavo in tukaj no tak mali pes ti komot skoč za vrat in prekrizne žilo kucalico :) roke so sicer cele ampak si gotov.

djordjevic ::

Fantje, nemški ovčar je deloven in precej oster pes. To si zapomnite.
No grave is deep enough to keep us in chains.

IvoJan ::

No pol pa dejmo se use macke v lublanco zmetat ker tut niso prilagojene za med 4 stene pa usakmu ki ma ribce v akvariju namest v ogromnem bazenu sredi dnevne sobe jih prepovejmo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Lonsarg ::

Jah eni ljudje imajo pač raje za družbo taka bitja, ki so na dosti nižjem nivoju, kako enakovredna, torej ostale ljudi:) Zakaj osebno pač ne razumem. Dosti ma tudi psa kot izgovor za isit na sprehod kot drugače ne bi, po mojem slab razlog za imeti psa.

IvoJan ::

aja pa ko je nekdo napisal za pitbule in staforde... do ljudi ni bolj prijaznih psov... niso pa tolerantni do drugih psov ce jih ne navadis na njihovo druzbo od malih tac. imam doma pitbulko in vem iz lastnih izkusenj. zdaj je ze stara samo tudi prej nismo imeli problemov pa jo imamo ze 13. leto
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

#000000 ::

Jest imam pitbulle zadnjih 15 let. Ne maram druge pasme, ker nobena ni tolk igriva in vztrajna kot ta, ga dam na spring pole in če jih pustil bi se do večera gonila gor in dol. Ovčarjem in večini ostalih pasem se to ne da oziroma takoj ko vidijo nekaj drugega pozabijo za kaj so sploh tam.

kanon ::

Očitno je nekaterim na tem forumu že pošteno dolgčas :) Mogoče poznate najnovejši vic, da bi morali ljubljanski psi nositi nagobčnike na tazadnji. Prav fino paše v to temo. Ker je pes ponavadi slika svojega lastnika. Še bolj smešno je pa to, da se zaradi medijev vsi bojite psov!

IvoJan ::

se podpišem pod kanonovo izjavo xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

bluefish ::

Ni nevarnih pasem psov, so le nevarni lastniki, zaradi katerih imamo potem po celi državi medijsko paniko in gonjo.

Go-ahead ::

Zame so tudi moteči pasji iztrebki po pločnikih in mestnih parkih. Sploh če vidiš kakega otroka, ki se z njimi igra. Je pa res če jih v mestih ne bi bilo potem tega problema ne bi bilo. Samo potem je potrebno iztrebiti tudi vse golobe, mačke,...

Aja še nekaj. A policaji še vedno patrulirajo po Ljubljani s konji? Kdo pa njihove fige pobira?

nurmaln ::

Go-ahead je izjavil:

Aja še nekaj. A policaji še vedno patrulirajo po Ljubljani s konji? Kdo pa njihove fige pobira?

Komunala. Policist-konjenik sporoči kje je konj naredil potičko in komunalci pridejo počistit.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

IvoJan ::

ja a za vsako "poticko" sporoci?? ceprav zame to ni ravno poticka ker se userje kar posteno -.- pa tut povsod letijo njegovi iztrebki... its like a shit cannon!!!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

nurmaln ::

ja za vsako potičko
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

IvoJan ::

matr se pa pol bolj s tem ukvarja kot pa z raznimi prestopniki *.*
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Nashina ::

Zadnje čase je čist preveč pasjih iztrebkov povsod. Poberej iztrebek ali pa se znebi psa, če ti je to tak problem.
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

glistovje ::

zdj ku je sneg skopnel so mine vsepovsod :))

Vikking ::

Nashina je izjavil:

Zadnje čase je čist preveč pasjih iztrebkov povsod. Poberej iztrebek ali pa se znebi psa, če ti je to tak problem.


A to so te variante, ko se mestni blokovc preseli izven mesta, na podeželje, potem ga pa moti mukanje n kikirikanje zjutraj, ter vonj svežega hlevskega gnoja.
Kliče inšpekcijo da sosed odstani krave, ker ne spadajov njegovo okolico. Kajti ko je gledal filme in dokumentarce, ni nikjer pisalo da gnoj smrdi.

T0RN4D0 ::

Po mestih je za psi pač treba pobirat iztrebke. Pravzaprav ne le po mestih, ampak kjerkoli je precejšnja verjetnost, da bodo šli komu v nos. To se pa rešuje s kaznovanjem tistih, ki itrebkov ne pobirajo, ne s prepovedjo psov.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

borchi ::

A to so te variante, ko se mestni blokovc preseli izven mesta, na podeželje, potem ga pa moti mukanje n kikirikanje zjutraj, ter vonj svežega hlevskega gnoja.
to se tiste varjante, ko ti otrok lahko HUDO zboli zaradi cucka, ki se je usral sred zelenice ali pločnika. ampak so vsaj fer lastniki psov, mi pametno svetujejo, da pač naj držim otroke na kratko v parku, da ne zavandrajo v kak pasji drek.

(jaz naj imam v mestu otroke na vrvici, ker psi, boge krote, se vendar morajo nekje zdivjat in posrat...)
l'jga

Go-ahead ::

Tako ja OTROKE NA ŠPAGO, PSI PA NAJ DIVJAJO, ker če ne bodo psihično moteni.

noraguta ::

ma psi na vasi so čist kul ,kukr krave . sam v mesto pa nekak ne sodijo. pol se pa še naafukavajo povprek pa imamo pasjih zavetišč veeč kt varnih hiš za moške.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vice ::

noraguta s tvojo logiko potem tudi ti ne sodiš v mesto ker proizvedeš več svinjarije, ki jo zmečeš v okolje kot eno ščene pusti razgradljivega dreka :))

noraguta ::

Vice je izjavil:

noraguta s tvojo logiko potem tudi ti ne sodiš v mesto ker proizvedeš več svinjarije, ki jo zmečeš v okolje kot eno ščene pusti razgradljivega dreka :))

mesta so zgrajena za ljudi, plus tega ljudje ne lajajo cel dan , ko so sami. po večini so sposobni srat v sekret,...(btw nisi zabaven)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779791 (7090) jype
»

Zavetišča za živali: Popolnoma zdrave pse, ki jim v 30 dneh ne najdejo lastnika, lahk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10216546 (13858) Invictus

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048788 (44084) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955354 (45201) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451656 (47679) BRBR

Več podobnih tem