» »

Minimalna plača

Minimalna plača

Temo vidijo: vsi
««
27 / 35
»»

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Daj se ti malo bolj ukvarjaj z omejevanjem svojih privilegijev.
Nimam niti križarke, niti jahte, niti airlinerja, niti helikopterja, niti traktorja, niti ciklostila. Done and done.

Imaš bel cis moški privilegij. Tako kot klošarji pred sodnijo.

XLapse je izjavil:

jype troll , pa še sam bogat... Bogati troll

Jype je tipičen buržuj, ki z ustvarjanjem lažne razredne zavesti brani svoje neupravičene privilegije.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

thramos ::

solatko je izjavil:

XLapse - Med 5%-ti najbogatejših zemljanov, boš jype-ta težko našel, torej je revež, oziroma največ srednji sloj


Definicija meje visokega sloja je živeti od kapitala, ne pa od dela.

solatko ::

thramos - Za to ni potrebno veliko, da pa si v top bogatih, moraš pa imeti veeeeeeeeliko. Ne gre za visok sloj, temveč za bogataše.

GregiB : Dodana vrednost je, da iz 100€ dobiš vsaj 100,01€, kar pa veliko delovnih mest ne ustvari, so pa za poslovanje vsekakor strošek in za proces še kako pomembna, nove vrednosti pa ne ustvarijo, saj so strošek.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

ZaphodBB ::

solatko je izjavil:

thramos - Za to ni potrebno veliko, da pa si v top bogatih, moraš pa imeti veeeeeeeeliko. Ne gre za visok sloj, temveč za bogataše.

GregiB : Dodana vrednost je, da iz 100€ dobiš vsaj 100,01€, kar pa veliko delovnih mest ne ustvari, so pa za poslovanje vsekakor strošek in za proces še kako pomembna, nove vrednosti pa ne ustvarijo, saj so strošek.

Glede na to, da je večina Slovenskih učiteljev met 1% najbogatejših zemljanov. Si verjetno ti tudi.

Prihajamo pote.

Najprej ekspropriiramo, potem bo pa kruha za vse dosti!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Najprej ekspropriiramo, potem bo pa kruha za vse dosti!
ONE TENTH OF ONE PERCENT!

GregiB ::

solatko je izjavil:

Dodana vrednost je, da iz 100€ dobiš vsaj 100,01€, kar pa veliko delovnih mest ne ustvari, so pa za poslovanje vsekakor strošek in za proces še kako pomembna, nove vrednosti pa ne ustvarijo, saj so strošek.

Ne drži... za poslovnje je vse (zaposleno) delo strošek). Pa dajva malo zafilozofirat... Francka je računovodkinja v Pekarni Kruhek d.o.o. Po tvoje Francka s knjiženjem računov ne dodaja vrednosti, ne? To delajo peki... No, pa se pekarna Kruhek d.o.o. odloči, da bo zaradi optimizacije poslovanja ustvaril spin-off podjetje Kontiranje d.o.o. in vanj prezaposlila vse zaposlene v knjigovodstvu s Francko vred in knjigovodenje outsourcala. Zdaj Francka knjiži taiste račune, a v računovodskem servisu... Dela isto. Zdaj pa ustvarja vrednost?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Najprej ekspropriiramo, potem bo pa kruha za vse dosti!
ONE TENTH OF ONE PERCENT!

Seveda, začeli bomo z njimi. Potem pa nadaljevali ONE TENTH OF ONE PERCENT!

Dokler ne bomo vseh kulakov naučili kozjih molitvic.

Ti boš v prvem batchu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Seveda, začeli bomo z njimi. Potem pa nadaljevali ONE TENTH OF ONE PERCENT!
Narobe si zastopil.

ZaphodBB je izjavil:

Ti boš v prvem batchu.
Jaz sem premoženje že podaril internacionali, pa me ni bilo treba v nič silit.

solatko ::

GregiB - še vedno ne ustvari nove vrednosti, samo profit firme je večji, imajo pač druge firme, za katere knjiži, stroške z računovodstvom zunaj, kar pa še vedno pomeni, da v tem segmentu ni novo ustvarjene vrednosti.
Najprej si razjasni pojme, kaj je novo ustvarjena vrednost, potem bova lahko kaj pametnejšega rekla.
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

Jaz sem premoženje že podaril internacionali, pa me ni bilo treba v nič silit.


Jaz nič ne vem o tem. Presežki, ki jih imaš pripadajo delavskemu razredu!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

tony1 ::

Tele neskončne fovšije se bomo počasi vsaj v tej temi že malo naveličali.

Pojdi svoj presežek prostega časa vlagat še v kaj drugega.

GregiB ::

solatko je izjavil:

Najprej si razjasni pojme, kaj je novo ustvarjena vrednost, potem bova lahko kaj pametnejšega rekla.
Govoriva o dodani vrednosti... (ustvarjena??? hmmm..) Bom si razjasnil pojme, v redu... da pa mi bo lažje, mi prosim razloži, kako (po tvoje) celoten storitveni servis "ustvarja" vrednost? Kako vrednost "ustvari" tvoja frizerka, ko te ostriže? Pa zdravnik, ko ti pripiše antibiotike? Pa blagajničarka, ko ti kasira obisk v trgovini? Pa učiteljica, ki ti ući otroka? No daj, da bom vedel o čem je govora!?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Malajlo ::

Očitno ti ljudje ne ustvarjajo prav nobene dodatne vrednosti...
Tako kot ne medicinski tehnik, ki te preklada po postelji in nosi na sekret, ker se sam niti obrniti ne moreš. Lahko pa takoj crkneš, tudi to je ena od možnosti.

TheBlueOne ::

Ko govoris o nadaljnih ukrepih, kjer zelo pazis kaj reces, praviloma govoris o neki dodatni dodani vrednosti. V smislu placila je misljena v smislu, da namesto, da imas prihranek pri strosku zaposlenega raje delas na tem, da proizvedec vec z manj sredstevi. Je pa res, da so nizje place absoluten ukrep z znanimi rezultati, drugi ukrepi pra praviloma nosijo nek riziko. Je pa nek prakticen problem, da place ne morajo iti neskoncno nizko, dodana vrednost pa naceloma nima omejitev navzgor. Drug problem je, da rezati place zna vsaka opica, optimizirati procese, boljse prodajati itn. pa terja inteligenco, iznajdljivost, jajca itn.

Delavci v industriji lahko b.p. delajo noro dodano vrednost ali pa minus, ampak niti eno niti drugo ni zaradi njih samih. Sindikati in drzava pac morajo poskrbeti, da se jih ne da sleparit. Tukaj seveda ne mislim kaksnih spretnih obrtnikov ampak industrijo, kjer te tezave praviloma obstajajo.

Vredno je se omenit, da delavec ne more nic argumentirati, ker se ga lahko b.p. interpretira kot super plus ali pa kot minus. Samo stevilke zavrtis drugace.

Kar se tice centralizacije servisov, pa ni tako enostavno, kot nekateri posplosujete. Tu imas od moznosti, da je dejansko ceneje, do racunovodskih trikov, ker lahko strosek drugace prikazes in ne vem kaj se vse.

FrRoSt ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz sem premoženje že podaril internacionali, pa me ni bilo treba v nič silit.


Jaz nič ne vem o tem. Presežki, ki jih imaš pripadajo delavskemu razredu!

Pripadajo že, pripadajo!

Samo danes jih bolj malo DELA! ;)

Vse več jih samo gleda in NADZORUJE! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

GregiB ::

TheBlueOne je izjavil:

Ko govoris o nadaljnih ukrepih, kjer zelo pazis kaj reces, praviloma govoris o neki dodatni dodani vrednosti. V smislu placila je misljena v smislu, da namesto, da imas prihranek pri strosku zaposlenega raje delas na tem, da proizvedec vec z manj sredstevi. Je pa res, da so nizje place absoluten ukrep z znanimi rezultati, drugi ukrepi pra praviloma nosijo nek riziko. Je pa nek prakticen problem, da place ne morajo iti neskoncno nizko, dodana vrednost pa naceloma nima omejitev navzgor. Drug problem je, da rezati place zna vsaka opica, optimizirati procese, boljse prodajati itn. pa terja inteligenco, iznajdljivost, jajca itn.

Vse drži... bo pa nastal drug problem... vse skupaj mora nekdo kupiti, oz. dodana vrednost ni definirana (samo) z notranjimi faktorji ampak tudi z zunanjimi.
Ponudniki, ki svoje izdelke in storitve ponujajo predvsem doma bodo dvig stroškov dela enostavno prelili v svoje prodajne cene. Tam, kjer je cenovna elastičnost zelo nizka (elektrika, komunala, bančništvo, frizeraji ipd), bo zadeva enostavna, večji problem bodo imeli tisti, ki morajo konkurirati tujim konkurentom oz. uvoznikom (prehrana, oblačila ipd.) in tisti, kjer se konzumenti hitro obrnejo k nadomestkom (gostinstvo, maloprodaja ipd.). Po mojem največji problem pa bodo imela proizvodna podjetja, ki praktično vse izvažajo, saj kupci v tujini dviga ne bodo sprejeli (ali pač?!)
Učinek pa bo seveda tudi ta, da bo dvig nujno pripeljal do inflacije, kar bo pomenilo, da bo kupna moč 1 EUR padla, a bo verjetno učinek tu porazdeljen na vse potrošnike...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

solatko ::

GregiB - Tebi dejansko ni jasno to področje - frizerka mi pobere moj zaslužek, ne ustvari novo vrednost, tako kot gostilna, ki iz kmetijskih pridelkov, naredi kosilo in je ta zelenjava in meso, pridobilo na vrednosti.
Frizerka ni nič ustvarila, samo zmanjšala je količino las na moji glavi.

Ko podreš drevo, to še ni novo ustvarjena vrednost, če pa iz tega narediš omere, grušt, ograjo,.... pa si ustvaril dodano vrednost lesu.

Še en primer - trgovina ne ustvari nove vrednosti, saj bi v tem primeru Trst še vedno živel veselo trgovsko življenje, pa je lep pokazatelj dogajanja.
Delo krepa človeka

Okapi ::

:)) Ti res nimaš pojma o pojmu. Imaš pa očitno veliko veselje svoje zablode dokazovati na netu.

Jure14 ::

solatko je izjavil:

Frizerka ni nič ustvarila, samo zmanjšala je količino las na moji glavi.

Seveda je ustvarila dodano vrednost.

* imaš manj las na glavi -> porabiš manj šampona, hitreje jih posušuš
* če ti je frizuro lepo oblikovala -> imaš večje šanse pri bejbah
* če si prej imel doooolgo čupo -> lase proda lasuljarju.

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ko govoris o nadaljnih ukrepih, kjer zelo pazis kaj reces, praviloma govoris o neki dodatni dodani vrednosti. V smislu placila je misljena v smislu, da namesto, da imas prihranek pri strosku zaposlenega raje delas na tem, da proizvedec vec z manj sredstevi. Je pa res, da so nizje place absoluten ukrep z znanimi rezultati, drugi ukrepi pra praviloma nosijo nek riziko. Je pa nek prakticen problem, da place ne morajo iti neskoncno nizko, dodana vrednost pa naceloma nima omejitev navzgor. Drug problem je, da rezati place zna vsaka opica, optimizirati procese, boljse prodajati itn. pa terja inteligenco, iznajdljivost, jajca itn.

Vse drži... bo pa nastal drug problem... vse skupaj mora nekdo kupiti, oz. dodana vrednost ni definirana (samo) z notranjimi faktorji ampak tudi z zunanjimi.
Ponudniki, ki svoje izdelke in storitve ponujajo predvsem doma bodo dvig stroškov dela enostavno prelili v svoje prodajne cene. Tam, kjer je cenovna elastičnost zelo nizka (elektrika, komunala, bančništvo, frizeraji ipd), bo zadeva enostavna, večji problem bodo imeli tisti, ki morajo konkurirati tujim konkurentom oz. uvoznikom (prehrana, oblačila ipd.) in tisti, kjer se konzumenti hitro obrnejo k nadomestkom (gostinstvo, maloprodaja ipd.). Po mojem največji problem pa bodo imela proizvodna podjetja, ki praktično vse izvažajo, saj kupci v tujini dviga ne bodo sprejeli (ali pač?!)
Učinek pa bo seveda tudi ta, da bo dvig nujno pripeljal do inflacije, kar bo pomenilo, da bo kupna moč 1 EUR padla, a bo verjetno učinek tu porazdeljen na vse potrošnike...


Glede na to, da se dvigujejo plače po celi EU, to ne bi smel bit problem... Če ne pa manj jaht in ostalega pa bo ostalo za dvig.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Če bi vse te slavne jahte razdelil med vse delavce, ne bi naneslo prav veliko.

gruntfürmich ::

solatko je izjavil:

GregiB - Tebi dejansko ni jasno to področje - frizerka mi pobere moj zaslužek, ne ustvari novo vrednost, tako kot gostilna, ki iz kmetijskih pridelkov, naredi kosilo in je ta zelenjava in meso, pridobilo na vrednosti.
Frizerka ni nič ustvarila, samo zmanjšala je količino las na moji glavi.

Ko podreš drevo, to še ni novo ustvarjena vrednost, če pa iz tega narediš omere, grušt, ograjo,.... pa si ustvaril dodano vrednost lesu.

Še en primer - trgovina ne ustvari nove vrednosti, saj bi v tem primeru Trst še vedno živel veselo trgovsko življenje, pa je lep pokazatelj dogajanja.

katastrofa. to upaš objavit na netu?

glede trgovine pa ja, to je samo posredništvo. ampak vseeno če nek predmet prepotuje 10000km da se približa kupcu je to lahko neke vrste dodana vrednost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

solatko je izjavil:

GregiB - Tebi dejansko ni jasno to področje - frizerka mi pobere moj zaslužek, ne ustvari novo vrednost, tako kot gostilna, ki iz kmetijskih pridelkov, naredi kosilo in je ta zelenjava in meso, pridobilo na vrednosti.
Frizerka ni nič ustvarila, samo zmanjšala je količino las na moji glavi.

Ko podreš drevo, to še ni novo ustvarjena vrednost, če pa iz tega narediš omere, grušt, ograjo,.... pa si ustvaril dodano vrednost lesu.

Še en primer - trgovina ne ustvari nove vrednosti, saj bi v tem primeru Trst še vedno živel veselo trgovsko življenje, pa je lep pokazatelj dogajanja.


You both may be retarded. Jest ne vem, a je res tolk težko izkoristit priliko biti tiho, takrat ko o temi nimaš pojma?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

GregiB ::

solatko je izjavil:

GregiB - Tebi dejansko ni jasno to področje
Hja... meni je, si prepričan, da je tebi?

solatko je izjavil:

- frizerka mi pobere moj zaslužek, ne ustvari novo vrednost,

Očitno daješ svoji novi frizuri neko vrednost, saj si jo vendar plačal... In če ni dodala vrednosti, zakaj je na računu DDV?

solatko je izjavil:

tako kot gostilna, ki iz kmetijskih pridelkov, naredi kosilo in je ta zelenjava in meso, pridobilo na vrednosti.

Torej iz frizerije greš z novo frizuro, iz gostilne pa s polnim želodcem, a praviš, da proces kuhanja dodaja vrednost, proces striženja pa ne?!

solatko je izjavil:

Frizerka ni nič ustvarila, samo zmanjšala je količino las na moji glavi.

Potemtakem tudi kuhar ne, samo napolnil ti je želodec.

solatko je izjavil:

Ko podreš drevo, to še ni novo ustvarjena vrednost,
... a vendar mu lastnik žage neko vrednost daje, zanjo je pripravljen odriniti tudi DDV?!

solatko je izjavil:

če pa iz tega narediš omere, grušt, ograjo,.... pa si ustvaril dodano vrednost lesu.
Vidiš, tole je tvoj problem v dojemanju dodane vrednosti. Vidiš jo le v dobrinah, ki so oprijemljive in imajo daljšo dobo uporabnosti (no ja, kosilo...). Economics don't work like that...

solatko je izjavil:

Še en primer - trgovina ne ustvari nove vrednosti,
Zakaj si ti potem za izdelek, ki ga trgovina kupi za 100€, pripravljen odšteti 150€, FURS pa trgovini za teh 50€ terja DDV?

Da ti bo malo bolj jasno to področje.... za telebane
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Glede na to, da se dvigujejo plače po celi EU, to ne bi smel bit problem...
Sem šel malo gledat po članicah EU... V vseh državah, kjer je šla povprečna plača v zadnjih 6-8 letih gor več, kot 15% (skupaj, ne letno)letno), še danes ne dosega povprečne letne plače, ki smo jo imeli v Sloveniji leta 2012. Še najbližje je Estonija, s povprečno neto plačo v 2018 957€, kar je 14% višje, kot 2014. Medtem, ko so v nekaterih gospodarstvih povprečne neto plače nekoliko naraščale (Nemčija, Avstrija 10% v 6 letih, Finska in Španija 8% v 5 letih, rekorderka Irska 15% v 5 letih) je v nekaterih ostalih padala ("bogati Luxemburg 1% v 8 letih, Združeno kraljestvo 20% (!!!) v 5 letih).
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

XLapse ::

če nimaš otrok in kje živet, se z minimalno plačo da živet . če pa maš otroke pa je kar je
alien technology

jype ::

darkolord je izjavil:

Če bi vse te slavne jahte razdelil med vse delavce, ne bi naneslo prav veliko.
Moraš upoštevat še multiplikativne učinke.

Okapi ::

darkolord je izjavil:

Če bi vse te slavne jahte razdelil med vse delavce, ne bi naneslo prav veliko.
Glavni problem je, da če kapitalist ne more denarja porabit za jahto, potem ni motiviran, da bi ga sploh zaslužil. Ne potrebuje imeti tovarne s 1000 delavci, dovolj mu je obrtna delavnica s 50 delavci. Pritisneš preveč na kapitaliste in edini učinek je, da ostanejo delavci brez dela.

jype ::

Okapi je izjavil:

Glavni problem je, da če kapitalist ne more denarja porabit za jahto, potem ni motiviran, da bi ga sploh zaslužil.
Saj ga ne zasluži. Zaslužijo ga delavci, on ga zgolj ukrade.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Glavni problem je, da če kapitalist ne more denarja porabit za jahto, potem ni motiviran, da bi ga sploh zaslužil.
Saj ga ne zasluži. Zaslužijo ga delavci, on ga zgolj ukrade.


Zakaj potem gredo delavci delat k njemu, če lahko sami naredijo baje? =) Torej gredo tja prostovoljno da so okradeni kao
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj potem gredo delavci delat k njemu, če lahko sami naredijo baje? =)
Ker jih sicer policija postreli.

Mato989 je izjavil:

Torej gredo tja prostovoljno da so okradeni kao
V komunizmu jim ni treba, lahko sami svojo tovarno furajo.

MasterTade ::

darkolord je izjavil:

Če bi vse te slavne jahte razdelil med vse delavce, ne bi naneslo prav veliko.


Lahko bi pa denar namenil za nadaljnji razvoj podjetja in bi sčasoma lahko povišal plače, pa bi jahta nekaj let še počakala
Mors omnia aequat

solatko ::

GregiB - BDP se dviguje z novo dodano vrednostjo. Če vi v državi samo trgovali med seboj, ni rasti BDP-ja, če imaš samo lon predelavo je BDP nizek, če pa imaš veliko razvojnih, tehnološko zahtevnih, farmacevtov, gradbeništvo,.... pa je BDP visok. Lahko ga dviguješ tudi s turizmom, transportom, logistiko, šolanjem kadrov za izvoz,......, če si dober na svojem področju. Gre tudi z bančništvom ali s kmetijstvom, če delaš za trg.

Nizko dodana vrednost v podjetju pomeni, da proizvajaš tehnološko zastarele, poceni izdelke in zato ne moreš dati več, kot minimalne plače in lastniku lep dobiček, vendar je gospodarstvo v taki državi nizkoproduktivno in še to lahko zniža vsaka krizica na svetovnem trgu.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Glede na to, da se dvigujejo plače po celi EU, to ne bi smel bit problem...
Sem šel malo gledat po članicah EU... V vseh državah, kjer je šla povprečna plača v zadnjih 6-8 letih gor več, kot 15% (skupaj, ne letno)letno), še danes ne dosega povprečne letne plače, ki smo jo imeli v Sloveniji leta 2012. Še najbližje je Estonija, s povprečno neto plačo v 2018 957€, kar je 14% višje, kot 2014. Medtem, ko so v nekaterih gospodarstvih povprečne neto plače nekoliko naraščale (Nemčija, Avstrija 10% v 6 letih, Finska in Španija 8% v 5 letih, rekorderka Irska 15% v 5 letih) je v nekaterih ostalih padala ("bogati Luxemburg 1% v 8 letih, Združeno kraljestvo 20% (!!!) v 5 letih).


Zdaj pa poglej koliko je v absolutnih slo gor ker 15 postov pri 800 in 7 postov pri 2000 je podoben absolutni dvig itakcse mi hocemo priblizevat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Glavni problem je, da če kapitalist ne more denarja porabit za jahto, potem ni motiviran, da bi ga sploh zaslužil.
Saj ga ne zasluži. Zaslužijo ga delavci, on ga zgolj ukrade.

Je čisto vseeno, kako temu rečeš. Če kapitalistu ne pustiš, da ga ukrade, delavci izgubijo delo in so na slabšem. Potem naj se pa sami odločijo, kaj je zanje bolje.>:D

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej gredo tja prostovoljno da so okradeni kao
V komunizmu jim ni treba, lahko sami svojo tovarno furajo.
a po tej formuli potem delavci ne bodo kapitalisti?:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ne, ker je to družbena lastnina. Družba bo kapitalist.

GregiB ::

solatko je izjavil:

GregiB - BDP se dviguje z novo dodano vrednostjo.
Solatko, predlagam, da nehaš opletati s (makro)ekonomskimi kazalniki, da ne bom obtožen ad hominem argumentacije, ker bore malo ostane... JA, metoda merjenja BDP po seštevanju dodane vrednosti (final output value added method) je ena od MNOGIH metod merjenja BDP... so pa druge. Ker se BDP neri po tržni vrednosti končnih produktov in storitev, je bolj pogosto seštevanje celotne "nacionalne" potrošnje (zasebne, državne idr.) plus tržna vrednost neto izvoza (izvoz - uvoz), kar predstavlja potrošnjo naših produktov in storitev v tujini minus potrošnjo tujih pri nas...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nurmaln ::

gruntfürmich je izjavil:

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej gredo tja prostovoljno da so okradeni kao
V komunizmu jim ni treba, lahko sami svojo tovarno furajo.
a po tej formuli potem delavci ne bodo kapitalisti?:))

Seveda bodo. Vsi imajo možnost postati kapitalisti in s tem sovražniki ljudstva :D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

GregiB ::

jype je izjavil:

Zaslužijo ga delavci, on ga zgolj ukrade.
Delavec zasluži toliko, kot se dogovori z delodajalcem, na delodajalcu pa je, da učinke tega dela, materiala in proizvodnih sredstev unovči na trgu... Tu ni nobene kraje. V kolikor pa taisti delavec smatra, da s svojim delom lahko zasluži več, ga nič ne ovira pri tem, da ustanovi podjetje ali odpre s.p. in vse učinke svojega dela obdrži zase.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

perci ::

A js prov razumem solatkota, da misli, da delo zdravnikov, frizerjev in kiropraktikov ne šteje v GDP?

darkolord ::

Jp

jernejl ::

Če zdravnik odstrani maligni tumor, ni ustvaril nobene nove vrednosti. Zdravnik ni nič ustvaril, samo zmanjšal je količino celic v pacientovem telesu.
Nekako tako gre analogija s frizerjem.

Če bi pacienta vrgel v kotel, dodal nekaj zelenjave in iz tega napravil golaž, potem bi pa ustvaril novo vrednost. :)

perci ::

jernejl je izjavil:

Če zdravnik odstrani maligni tumor, ni ustvaril nobene nove vrednosti. Zdravnik ni nič ustvaril, samo zmanjšal je količino celic v pacientovem telesu.
Nekako tako gre analogija s frizerjem.

Če bi pacienta vrgel v kotel, dodal nekaj zelenjave in iz tega napravil golaž, potem bi pa ustvaril novo vrednost. :)

V bistvu zdravnik, ki odstranjuje tumor, zmanjša GDP.

gruntfürmich ::

perci je izjavil:

Ne, ker je to družbena lastnina. Družba bo kapitalist.

družba ala korporacija? :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zveki ()

solatko ::

Govorimo o dodani vrednosti v podjetjih, kjer določena delovna mesta ne dodajo nove vrednosti, so pa nujna, da lahko drugi delajo produkte z NDV. Delo vseh je seveda vredno vsaj toliko, kolikor je nekdo pripravljen plačat za to, lep primer so stari avtomobili, ki so v skoraj nevoznem stanju vredni zelo malo, če pa jih nekdo renovira, pa lahko dosežejo večjo vrednost kot novi. Pri tem je novo dodana vrdnost lahko ogromna, če prav gre samo za star avto (je enako pri vseh starinah, ki se restavrirajo).
Delo krepa človeka

GregiB ::

solatko je izjavil:

Delo vseh je seveda vredno vsaj toliko, kolikor je nekdo pripravljen plačat
Točno to, in to je dodana vrednost. Če proizvodna vhodi (material in storitve) pridejo v podjetje po ceni 100, iz podjetja pa se proda po ceni 200, je dodana vrednost (CELOTNEGA PROCESA!!!!) 100 enot! Pa nehaj s to novo (staro?!) dodano vrednostjo. Nehaj! KER NIMAŠ POJMA!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Okapi ::

Ampak to ni vsa dodana vrednost. Ker material je moral nekdo najti (geolog), izkopati iz zemlje (rudar), predelati v uporabno obliko (železar), pripeljati do podjetja (špediter) ... Tistih 100, kolikor je plačalo podjetje, je tudi dodana vrednost.

solatko ::

Dodana vrednost je, ko nekaj ustvariš, če samo naviješ ceno na že narejen proizvod, je to samo tvoj zaslužek, ni pa dodoane vrednosti.
Delo krepa človeka

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

družba ala korporacija? :D
Počasi se boš začel nad komunizmom navduševati, super.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Weyland-Y... je že čisto blizu temu, kar bi ti rad.
««
27 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28237580 (5404) Malidelničar
»

Ali še v Slovenij kdo dela za manj kot minimalca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
639686 (7032) Invictus
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19235886 (31512) Utk
»

Francija omejila popoldansko službeno elektronsko pošto (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22351321 (44828) antonija

Več podobnih tem