» »

Minimalna plača

Minimalna plača

Temo vidijo: vsi
««
23 / 35
»»

TheBlueOne ::

ZaphodBB je izjavil:


Javni uslužbenci vedno najdete izgovor zakaj se vas ne sme ocenjevati in primerjati.


Nikoli nisem delal v JS, ker sem imel starse v JS in vem kako je tam. Seveda najdes kaksne dele JS, kjer se dela bolj malo, ampak sam vecine poklicev ne bi delal za tak denar, dokler je v gospodarstvu kakor je. Mimogrede tudi v gospodarstvu najdes ljudi, ki ne delajo ne vem koliko, se posebej, ce primerjas podobne poklice. Kaj pa pocnes ti v gospodarstvu, da ti je tako tezko in kako to, da ne zmores priti v JS?

ZaphodBB ::

TheBlueOne je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Javni uslužbenci vedno najdete izgovor zakaj se vas ne sme ocenjevati in primerjati.


Nikoli nisem delal v JS, ker sem imel starse v JS in vem kako je tam. Seveda najdes kaksne dele JS, kjer se dela bolj malo, ampak sam vecine poklicev ne bi delal za tak denar, dokler je v gospodarstvu kakor je. Mimogrede tudi v gospodarstvu najdes ljudi, ki ne delajo ne vem koliko, se posebej, ce primerjas podobne poklice. Kaj pa pocnes ti v gospodarstvu, da ti je tako tezko in kako to, da ne zmores priti v JS?

Razlika je v tem, da slabo delo v zasebnem sektorju ni moj problem. V JS pa je.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

TheBlueOne ::

ZaphodBB je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Javni uslužbenci vedno najdete izgovor zakaj se vas ne sme ocenjevati in primerjati.


Nikoli nisem delal v JS, ker sem imel starse v JS in vem kako je tam. Seveda najdes kaksne dele JS, kjer se dela bolj malo, ampak sam vecine poklicev ne bi delal za tak denar, dokler je v gospodarstvu kakor je. Mimogrede tudi v gospodarstvu najdes ljudi, ki ne delajo ne vem koliko, se posebej, ce primerjas podobne poklice. Kaj pa pocnes ti v gospodarstvu, da ti je tako tezko in kako to, da ne zmores priti v JS?

Razlika je v tem, da slabo delo v zasebnem sektorju ni moj problem. V JS pa je.


Neposredno je tvoj problem, ker v koncni fazi se na koncu bremeni drzavo. Pa ni vazno, ce je sociala ali zdravje.

Ampak ce pogledamo kaj govoris. Na to, ko sem povedal, da so v JS relativno slabe place odrvrnes, da po oddelani uri niti ne. Torej nasprotujes, da je JS placan slabo. Potem ko si izzvan v smislu, da v gospodarstvu na podobnih delovnih mestih ni nic drugace, pa to ni tvoj problem in te kvezi ne zanima. Kako pa potem lahko kot prvo sodis, da je JS primerjalno len, ce te ne zanima kako len je zasebni sektor?

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Ampak ce pogledamo kaj govoris. Na to, ko sem povedal, da so v JS relativno slabe place odrvrnes, da po oddelani uri niti ne. Torej nasprotujes, da je JS placan slabo. Potem ko si izzvan v smislu, da v gospodarstvu na podobnih delovnih mestih ni nic drugace, pa to ni tvoj problem in te kvezi ne zanima. Kako pa potem lahko kot prvo sodis, da je JS primerjalno len, ce te ne zanima kako len je zasebni sektor?

Pravim, da vsako plačilo je previsoko za nedelo oz. za škodljivo delo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

TheBlueOne ::

ZaphodBB je izjavil:

Ampak ce pogledamo kaj govoris. Na to, ko sem povedal, da so v JS relativno slabe place odrvrnes, da po oddelani uri niti ne. Torej nasprotujes, da je JS placan slabo. Potem ko si izzvan v smislu, da v gospodarstvu na podobnih delovnih mestih ni nic drugace, pa to ni tvoj problem in te kvezi ne zanima. Kako pa potem lahko kot prvo sodis, da je JS primerjalno len, ce te ne zanima kako len je zasebni sektor?

Pravim, da vsako plačilo je previsoko za nedelo oz. za škodljivo delo.


Ampak sodnik o tem, kaj je koristno in koliko kdo dela pa si ti in lahko posplosis na kritiko cez celoten JS? Ker imas ceprav te marsikaj ne zanima super pregled, si kombinacija baze podatkov stastisticnega urada in davcne? Samo cakam, da zacnes z nekimi primeri, ki potem magicno veljajo za vse, ker so pac fundament tvoje presoje.

Ti si nasprotoval, ko sem povedal, da so place v JS relativno slabe, kar so. Kdo je kje neproduktiven pa ni ravno enostavna primerjava.

XLapse ::

niti enga posta na temo 'minimalna plača' ampak spet JS nabijanje
alien technology

ZaphodBB ::

TheBlueOne je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ampak ce pogledamo kaj govoris. Na to, ko sem povedal, da so v JS relativno slabe place odrvrnes, da po oddelani uri niti ne. Torej nasprotujes, da je JS placan slabo. Potem ko si izzvan v smislu, da v gospodarstvu na podobnih delovnih mestih ni nic drugace, pa to ni tvoj problem in te kvezi ne zanima. Kako pa potem lahko kot prvo sodis, da je JS primerjalno len, ce te ne zanima kako len je zasebni sektor?

Pravim, da vsako plačilo je previsoko za nedelo oz. za škodljivo delo.


Ampak sodnik o tem, kaj je koristno in koliko kdo dela pa si ti in lahko posplosis na kritiko cez celoten JS? Ker imas ceprav te marsikaj ne zanima super pregled, si kombinacija baze podatkov stastisticnega urada in davcne? Samo cakam, da zacnes z nekimi primeri, ki potem magicno veljajo za vse, ker so pac fundament tvoje presoje.

Ti si nasprotoval, ko sem povedal, da so place v JS relativno slabe, kar so. Kdo je kje neproduktiven pa ni ravno enostavna primerjava.

Kot ponavadi sprevračaš besede. A sem lepo povedal, da si javni sektor nesite domov, pa ne bom več sodil o njem.

Dokler me pa silite plačevat, pa seveda bom sodil. Kaj ti ni jasno?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Dokler me pa silite plačevat
Odseli se. Meje so odprte.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Dokler me pa silite plačevat
Odseli se. Meje so odprte.

Ne morem. Imam dolžnosti. Pa nočem. Ker sem fucking better than you.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

TheBlueOne ::

ZaphodBB je izjavil:


Dokler me pa silite plačevat, pa seveda bom sodil. Kaj ti ni jasno?


In kaj pocnes? V kateri dejavnosti? Se ti je placalo solanje, imas ceste, kaksne olajsave? Si morda delodajalec in izkoriscas kar se da, od ljudi do sistema? Da mi malo presodimo, ce ti ne kot tisti ki placujemo davke morda nudimo prevec. (Ok, sebe izvzemam iz presojanja.. :) )

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

TheBlueOne je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Dokler me pa silite plačevat, pa seveda bom sodil. Kaj ti ni jasno?


In kaj pocnes? V kateri dejavnosti? Se ti je placalo solanje, imas ceste, kaksne olajsave? Si morda delodajalec in izkoriscas kar se da, od ljudi do sistema? Da mi malo presodimo, ce ti ne kot tisti ki placujemo davke morda nudimo prevec.

Jaz vas ne prosim nič drugega, kot da mi nehajte nudit svojo gnilo robo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Ne morem. Imam dolžnosti. Pa nočem. Ker sem fucking better than you.
Primat v jamranju in trudu za bedo, revščino in obsceno onesnaženje ti vsekakor priznam.

ZaphodBB je izjavil:

Jaz vas ne prosim nič drugega, kot da mi nehajte nudit svojo gnilo robo.
Najprej moraš ti nehat delat škodo, da lahko odpustimo večino tistih, ki so zaposleni samo zato, da sanirajo posledice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TheBlueOne ::

ZaphodBB je izjavil:


Jaz vas ne prosim nič drugega, kot da mi nehajte nudit svojo gnilo robo.


Kdo ti kaj nudi? Nikogar niti ne zanimas, taki kot ti povsod najdejo, da cez nekaj jokcajo. Grozni revezi, ker pac ni vse samoumevno in bi prihranili se kak €. Poleg tega ti kosntantno izrazas zeljo po jokcanju cez JS, potem pa se cudis, ce te kdo posola.

ZaphodBB ::

TheBlueOne je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Jaz vas ne prosim nič drugega, kot da mi nehajte nudit svojo gnilo robo.


Kdo ti kaj nudi? Nikogar niti ne zanimas, taki kot ti povsod najdejo, da cez nekaj jokcajo. Grozni revezi, ker pac ni vse samoumevno in bi prihranili se kak €. Poleg tega ti kosntantno izrazas zeljo po jokcanju cez JS, potem pa se cudis, ce te kdo posola.

Lepo, da priznaš, da nič ne nudite. Ampak samo računate. Potem se pa sprenevedate.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Lepo, da priznaš, da nič ne nudite. Ampak samo računate.
Jaz ne rabim avtocest, zato si mi dolžan 200 milijard evrov.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Lepo, da priznaš, da nič ne nudite. Ampak samo računate.
Jaz ne rabim avtocest, zato si mi dolžan 200 milijard evrov.

MUH ROADS!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

Sam si jih daj zgradit, nam pa vrni nakraden denar.

ZaphodBB ::

Jaz povsem podpiram tvojo pobudo, da naj se DARS preoblikuje v zadrugo, pa naj avtoceste plačuje kdor jih rabi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

jype ::

Dnar morš vseen vrnt.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

Dnar morš vseen vrnt.

Sej boš delničar, pa ti bodo plačali tisti, ki bodo še hoteli bit delničarji.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Machete ::

Kako potem v primeru nujnega prevoza na urgenco? Rešilec po stari cesti ene pol ure dlje, če nimaš AC vinjete na čelu? :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ZaphodBB ::

Machete je izjavil:

Kako potem v primeru nujnega prevoza na urgenco? Rešilec po stari cesti ene pol ure dlje, če nimaš AC vinjete na čelu? :)

Ker sedaj se lahko vozijo po avtocesti z avtobusom samo potniki, ki imajo vinjeto na čelu?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

TheBlueOne ::

ZaphodBB je izjavil:


Lepo, da priznaš, da nič ne nudite. Ampak samo računate. Potem se pa sprenevedate.


Kaj ti delujem kot da bi ti moral kaj nudit. Ze da imas dostop do telekomunikacijskih omrezij, da lahko seres je zate verjetno bozji in podjetniski cudez. Drugace pa razumem, da ce mislis, da je vse samoumevno, da si preprican, da placujes prevec. Ampak zal funkcionalna druzba ni samoumevna in ce je tebi vseeno, kje zivis in kaj druzba nudi mi je popolnoma vseeno.

Potem pa ce upostevas se, da ce imas kaj imovine, da nekje zivis ti jo dejansko omogoca drzava, ker izvaja zakone, ki to urejajo ampak ce nimas niti tega in zavracas vse, potem mi ni jasno zakaj moras karkoli placat? Po definiciji si lahko max brezdomec, ce nic ne koristis, pa se kot brezdomec, ki ne lezi niti na klopi, ki je v lasti neke institucije vseeno uspes pisati neumnosti deloma preko javne infrastrkture. Ti si nesmisel.

ZaphodBB ::

TheBlueOne je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Lepo, da priznaš, da nič ne nudite. Ampak samo računate. Potem se pa sprenevedate.


Kaj ti delujem kot da bi ti moral kaj nudit. Ze da imas dostop do telekomunikacijskih omrezij, da lahko seres je zate verjetno bozji in podjetniski cudez. Drugace pa razumem, da ce mislis, da je vse samoumevno, da si preprican, da placujes prevec. Ampak zal funkcionalna druzba ni samoumevna in ce je tebi vseeno, kje zivis in kaj druzba nudi mi je popolnoma vseeno.

Potem pa ce upostevas se, da ce imas kaj imovine, da nekje zivis ti jo dejansko omogoca drzava, ker izvaja zakone, ki to urejajo ampak ce nimas niti tega in zavracas vse, potem mi ni jasno zakaj moras karkoli placat? Po definiciji si lahko max brezdomec, ce nic ne koristis, pa se kot brezdomec, ki ne lezi niti na klopi, ki je v lasti neke institucije vseeno uspes pisati neumnosti deloma preko javne infrastrkture. Ti si nesmisel.

Da nisi ti kakšen nacionalist glede na to kako si prisvajaš dosežke pri katerih nisi bil zraven?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Da nisi ti kakšen nacionalist glede na to kako si prisvajaš dosežke pri katerih nisi bil zraven?
On je vse to zgradil, ti se pa zdaj preseravaš. Tipično za milenijca.

TheBlueOne ::

ZaphodBB je izjavil:


Da nisi ti kakšen nacionalist glede na to kako si prisvajaš dosežke pri katerih nisi bil zraven?


Ista generacija je napisala ustavo, ki te vec kot ocitno moti. Nisem jaz tisti, ki nasprotujem viziji tistih, ki so se borili za Slovenijo. Ampak kar ne razumes je, da ce nimas drzave, ki jo placujes nihce ne skrbi, da je tvoja imovina tvoja. Nimas EU, nimas ZK, nimas sodisc, nimas policije. Ampak ti tega ne potrebujes.

ZaphodBB ::

TheBlueOne je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Da nisi ti kakšen nacionalist glede na to kako si prisvajaš dosežke pri katerih nisi bil zraven?


Ista generacija je napisala ustavo, ki te vec kot ocitno moti. Nisem jaz tisti, ki nasprotujem viziji tistih, ki so se borili za Slovenijo. Ampak kar ne razumes je, da ce nimas drzave, ki jo placujes nihce ne skrbi, da je tvoja imovina tvoja. Nimas EU, nimas ZK, nimas sodisc, nimas policije. Ampak ti tega ne potrebujes.

Cool story bro.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Machete ::

ZaphodBB je izjavil:

Machete je izjavil:

Kako potem v primeru nujnega prevoza na urgenco? Rešilec po stari cesti ene pol ure dlje, če nimaš AC vinjete na čelu? :)

Ker sedaj se lahko vozijo po avtocesti z avtobusom samo potniki, ki imajo vinjeto na čelu?


ZaphodBB je izjavil:

Jaz povsem podpiram tvojo pobudo, da naj se DARS preoblikuje v zadrugo, pa naj avtoceste plačuje kdor jih rabi.


Kaj pol jo rabiš al ne, če te rešilc pelje po njej, da te mogoče reši invalidnosti?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ZaphodBB ::

Machete je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Machete je izjavil:

Kako potem v primeru nujnega prevoza na urgenco? Rešilec po stari cesti ene pol ure dlje, če nimaš AC vinjete na čelu? :)

Ker sedaj se lahko vozijo po avtocesti z avtobusom samo potniki, ki imajo vinjeto na čelu?


ZaphodBB je izjavil:

Jaz povsem podpiram tvojo pobudo, da naj se DARS preoblikuje v zadrugo, pa naj avtoceste plačuje kdor jih rabi.


Kaj pol jo rabiš al ne, če te rešilc pelje po njej, da te mogoče reši invalidnosti?

Po tvojem mora jype kupit vinjeto za avtocesto, ker po njej pripeljejo maziva za verigo in zavorne obloge?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Machete ::

DA.
Oz. ne. Dovol je da plačuje gradnjo in vzdrževanja. Vinjeto si ti not privlekel, ker ti prav pride. Je pa izven konteksta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

ZaphodBB ::

Machete je izjavil:

DA.
Oz. ne. Dovol je da plačuje gradnjo in vzdrževanja. Vinjeto si ti not privlekel, ker ti prav pride. Je pa izven konteksta.


> Kako potem v primeru nujnega prevoza na urgenco? Rešilec po stari cesti ene pol ure dlje, če nimaš AC vinjete na čelu? :)

Pusti mumila. Kvarno vplivajo na kratkoročni spomin.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

solatko ::

ZaphodBB - Sem dvajset let delal na najproduktivnejšem stroju v firmi in sem delal 4 ure na dan (če me je kdo zamenjal je za isto delo rabil 12+ ur), žena v javni upravi ni nikoli prišla tako spočita domov.

V JU in JS je količina dela odvisna od sistema, v realnem sektorju pa od sposobnosti lastnika, da dela produkte z dodano vrednostjo, glede na rezultate gospodarstva, jih zelo veliko dela LON posle, ki še minimalnih plač delavcev ne pokrijejo.

Če pogledaš delo tistih, ki imajo direktno opravke s takimi, kot si ti, pa ravno ne lenarijo v službah (policija, medicinski delavci, šolstvo, gasilci, vojska in še kdo, pa so vsi z osnovo na minimalcu, če prav še kako skrbijo za tvojo rit).
Nihče se pa ne spravi na politične kadre v teh dveh segmentih, ki namesto da bi pred volitvami dali odpoved na mizo predstojnika, dobijo fiktivna delovna mesta za nedoločen čas.
Še ni bilo (verjetno je tudi ne bo) vlade, ki bi tu naredila red. Politični kadri so zaposleni največ toliko časa, dokler traja mandat, za katerega so bili izvoljeni tisti, ki so jih pripeljali s seboj.
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

solatko je izjavil:

ZaphodBB - Sem dvajset let delal na najproduktivnejšem stroju v firmi in sem delal 4 ure na dan (če me je kdo zamenjal je za isto delo rabil 12+ ur), žena v javni upravi ni nikoli prišla tako spočita domov.

V JU in JS je količina dela odvisna od sistema, v realnem sektorju pa od sposobnosti lastnika, da dela produkte z dodano vrednostjo, glede na rezultate gospodarstva, jih zelo veliko dela LON posle, ki še minimalnih plač delavcev ne pokrijejo.

Če pogledaš delo tistih, ki imajo direktno opravke s takimi, kot si ti, pa ravno ne lenarijo v službah (policija, medicinski delavci, šolstvo, gasilci, vojska in še kdo, pa so vsi z osnovo na minimalcu, če prav še kako skrbijo za tvojo rit).
Nihče se pa ne spravi na politične kadre v teh dveh segmentih, ki namesto da bi pred volitvami dali odpoved na mizo predstojnika, dobijo fiktivna delovna mesta za nedoločen čas.
Še ni bilo (verjetno je tudi ne bo) vlade, ki bi tu naredila red. Politični kadri so zaposleni največ toliko časa, dokler traja mandat, za katerega so bili izvoljeni tisti, ki so jih pripeljali s seboj.

Dedi. V komunizmu, ko ste imeli vi nazadnje erekcijo, ste vsi delali v javnem sektorju.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Machete ::

ZaphodBB je izjavil:

Machete je izjavil:

DA.
Oz. ne. Dovol je da plačuje gradnjo in vzdrževanja. Vinjeto si ti not privlekel, ker ti prav pride. Je pa izven konteksta.


> Kako potem v primeru nujnega prevoza na urgenco? Rešilec po stari cesti ene pol ure dlje, če nimaš AC vinjete na čelu? :)

Pusti mumila. Kvarno vplivajo na kratkoročni spomin.


Očitno si pretrd za malo literarne svobode. Začeli ste ali si pro ali anti AC. Vinjeta je bila mišljena kot židovska zvezda, ali si v zadrugi za AC ali ne, ne zgolj ali se tvoje vozilo sme voziti po njej.
Ker nimaš odgovora se spotikaš v tehnikalije in ne želiš razumeti medvrstic.

Odgovori na vprašanje.

Machete je izjavil:


ZaphodBB je izjavil:

Jaz povsem podpiram tvojo pobudo, da naj se DARS preoblikuje v zadrugo, pa naj avtoceste plačuje kdor jih rabi.

Kaj pol jo rabiš al ne, če te rešilc pelje po njej, da te mogoče reši invalidnosti?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zavajon ::

ZaphodBB je izjavil:

Delodajalci so krivi, da 18 letniki nič ne znajo in nimajo delovnih in življenjskih izkušenj?

18- letniki nikjer na svetu nimajo delovnih izkušenj. OK, omejimo se na zahodni svet, drugje jih najbrž imajo. A kljub temu marsikje drugod delodajalci omogočajo delavcem ustvarjati višjo dodano vrednost, tako da si zaslužijo višje plače.
Zato še vedno trdim, da so slovenski podjetniki navadni "šalabajzerji" ;)

ZaphodBB ::

zavajon je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Delodajalci so krivi, da 18 letniki nič ne znajo in nimajo delovnih in življenjskih izkušenj?

18- letniki nikjer na svetu nimajo delovnih izkušenj. OK, omejimo se na zahodni svet, drugje jih najbrž imajo. A kljub temu marsikje drugod delodajalci omogočajo delavcem ustvarjati višjo dodano vrednost, tako da si zaslužijo višje plače.
Zato še vedno trdim, da so slovenski podjetniki navadni "šalabajzerji" ;)

Ja, samo ne za tiste, ki niso sposobni ustvarit vrednsti višje od minimalne plače.

Machete je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Machete je izjavil:

DA.
Oz. ne. Dovol je da plačuje gradnjo in vzdrževanja. Vinjeto si ti not privlekel, ker ti prav pride. Je pa izven konteksta.


> Kako potem v primeru nujnega prevoza na urgenco? Rešilec po stari cesti ene pol ure dlje, če nimaš AC vinjete na čelu? :)

Pusti mumila. Kvarno vplivajo na kratkoročni spomin.


Očitno si pretrd za malo literarne svobode. Začeli ste ali si pro ali anti AC. Vinjeta je bila mišljena kot židovska zvezda, ali si v zadrugi za AC ali ne, ne zgolj ali se tvoje vozilo sme voziti po njej.
Ker nimaš odgovora se spotikaš v tehnikalije in ne želiš razumeti medvrstic.

Odgovori na vprašanje.

Machete je izjavil:


ZaphodBB je izjavil:

Jaz povsem podpiram tvojo pobudo, da naj se DARS preoblikuje v zadrugo, pa naj avtoceste plačuje kdor jih rabi.

Kaj pol jo rabiš al ne, če te rešilc pelje po njej, da te mogoče reši invalidnosti?

Jaz za razliko od tebe nimam naprave za branje misli. Tako tudi ne morem vedeti, da nacisti pojem "vinjeta" uporabljate kot pasji žvižg za označevanje judov.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Machete ::

No vidiš da razumeš. Vsi jo rabimo, tudi tisti, ki se po njej ne vozijo neposredno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ZaphodBB ::

Machete je izjavil:

No vidiš da razumeš. Vsi jo rabimo, tudi tisti, ki se po njej ne vozijo neposredno.

Danes sem se naučil, da so pred petindvajset leti rešilci vozili samo na relaciji Razdrto/Ljubljana.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Machete ::

Seveda, ker se že skoraj neokusno sprenevedaš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatko ::

ZaphodBB - Ko še nisem bil dedi, sem delal v firmi, ki je imela svoj razvoj in večino izdelkov prodala po ceni z dobičkom, na zahteven kapitalističen trg. Kje delaš ti ne vem, zase vem, da smo v proizvodnji delali več, kot se dela sedaj, pa firme so bile družbene in ne državne, si pa seveda preneumen, da bi razliko poznal.

Od leta 1974 so bili delavci po ustavi lastniki tovarn (družbena lastnina) avtonomne, brez petletk, desetletk in brez dogovorjenih proizvodov in količin.

Ti si pač eno obdobje med centralnim gospodarstvom in razpadom yuge, namerno ali zaradi neznanja izgubil.
Veš, tudi takrat si imel v yugi delavce, ki so ob prihodu v tujino, domače norme presegali 200%+, saj so bili navajeni dela v yugo firmah, kjer se delavca nikoli ni šparalo. Toliko delovnih invalidov, kot jih je proizvedlo yugo gospodarstvo, ni bilo nikoli v razvitem svetu (na srečo je bilo vsaj solidno poskrbljeno za njih, kar danes tudi ni).

Veš dečko, nikoli ni vse črno-belo, so vmes tudi sive variante v cca 80-ih odtenkih.
Počasi nehaj pljuvat po vsem, kar ni zraslo na tvoji kepi, ker nisi požrl vsega znanja sveta (čeprav se nekateri radi delate, da ste najmanj Niklole Tesle, v resnici stra pa samo tesla).
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

solatko je izjavil:

ZaphodBB - Ko še nisem bil dedi, sem delal v firmi, ki je imela svoj razvoj in večino izdelkov prodala po ceni z dobičkom, na zahteven kapitalističen trg. Kje delaš ti ne vem, zase vem, da smo v proizvodnji delali več, kot se dela sedaj, pa firme so bile družbene in ne državne, si pa seveda preneumen, da bi razliko poznal.

Od leta 1974 so bili delavci po ustavi lastniki tovarn (družbena lastnina) avtonomne, brez petletk, desetletk in brez dogovorjenih proizvodov in količin.

Ti si pač eno obdobje med centralnim gospodarstvom in razpadom yuge, namerno ali zaradi neznanja izgubil.
Veš, tudi takrat si imel v yugi delavce, ki so ob prihodu v tujino, domače norme presegali 200%+, saj so bili navajeni dela v yugo firmah, kjer se delavca nikoli ni šparalo. Toliko delovnih invalidov, kot jih je proizvedlo yugo gospodarstvo, ni bilo nikoli v razvitem svetu (na srečo je bilo vsaj solidno poskrbljeno za njih, kar danes tudi ni).

Veš dečko, nikoli ni vse črno-belo, so vmes tudi sive variante v cca 80-ih odtenkih.
Počasi nehaj pljuvat po vsem, kar ni zraslo na tvoji kepi, ker nisi požrl vsega znanja sveta (čeprav se nekateri radi delate, da ste najmanj Niklole Tesle, v resnici stra pa samo tesla).

Seveda. Ti si delal 4 ure. Ampak si delal več kot se dela danes.

Že ok dedi. Ko si bil ti mlad si fukal po 4 ure, kadar si se šel quickyja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

solatko ::

ZaphodBB - Ja bebo, delal sem 4 ure, saj sem delal po svojem postopku in ne tehnologovem, ker se takrat ni plačevalo pridnosti, sem pač delal štiri ure tisto, kar je tehnolog predvidel za 12 ur.

Vsi postopki so bili v računalniku, vendar tehnolog ni znal tega prebrati, normo sem presegal za normalnih 10%-ov, tako, da mi niti norme pavšalno niso mogli dvignit, preizkus s tremi drugimi, namesto mene pa jim je propadel, ker pač niso znali delat drugače, kot tehnolog.
Tega si imel veliko v SLO industriji, vendar so se nekateri sami zahebal in so normo presegal 40+%-ov in so jim samo dvigal normo, dokler niso prišli tako daleč, da so sami komaj dosegali čase, ki so si jih sami postavili.

Sicer pa so že tehnologi odvzeli vse čase (neaktivne), ki so jih nemški proizvajalci mašin določili v user manual-u - 30%-ov izdelovalnega časa za osebne potrebe, 2-5 minut za zamenjavo kosa, 2-5 minut za meritve (po tehnologovo bi moral merit ob delu na drugem kosu, če prav so bile meritve tudi nekaj metrov od mašine in bi ta čas delalo brez nadzora, 1-3 ure za zamenjavo orodij in priprave mašine za drug proizvod.
Eonostavno so vzeli samo izdelovalni čas mašine in dodali še do 2 minuti za ostala opravila.

Seveda smo izkušeni izdelovalni čas skrajšali za 50-80%-ov, da je mašina sploh optimalno delovala in se orodja zaradi čudnih režimov niso kvarila.
Ko sem šel na drugo mašino, delavec nikoli več ni dosegel norme na tisti mašini, če prav sem mu razložil kaj naj naredi. Na drugi mašini sem v enem tednu postavil svoje postopke in zopet smo delal 3-4 ure/dan.
Delo krepa človeka

louser ::

To je ono, ko so mi Titoslavci razlagali zmerom, da so delali 2x manj in naredili 3x več. Bilo jih je pa 5x več in planiranega dela 3x manj.
Kličem Bullshit.

mihec87 ::

V 4h urah narediš delo ki predvideva 8h ur in presežeš normo samo za 10%?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Alien123 ::

Torej si dejansko bil na šihtu 4 ure? Al si se šlepal še tiste 4 ure po firmi?

Mato989 ::

Veš, tudi takrat si imel v yugi delavce, ki so ob prihodu v tujino, domače norme presegali 200%+, saj so bili navajeni dela v yugo firmah, kjer se delavca nikoli ni šparalo. Toliko delovnih invalidov, kot jih je proizvedlo yugo gospodarstvo, ni bilo nikoli v razvitem svetu (na srečo je bilo vsaj solidno poskrbljeno za njih, kar danes tudi ni).


Bravo solatko... torej podpiral si sistem ki je proizvajal invalide, ampak vse je ok, ker se je za njih poskrbelo... jaz bi raje sistem ki ne poskrbi za nikogar ker ne pride do invalidov =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Zanimivo bo v letu 2020, ko s 1.1. stopi v veljavo nov izračun minimalne plače, spremembe so zelo korenite.
Spremljati velja, kaj se bo zgodilo predvsem v predelovalni industriji. PMSM se bo namreč vsa dodana vrednost, ustvarjena v SLO zaradi trickle up efekta dviga minimalca podražila za 15-20%. Ker je SLO industrija zelo vpeta v dobavne verige raznih OEMov po Evropi je vprašanje, kdo bo in kako dolgo to plačeval. Poleg tega bodo PMSM SLO potrošniki tudi bolj zavili k uvoženih consumer izdelkom, ki bodo imeli zelo nizek delež slovenske dodane vrednosti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gruntfürmich ::

neverending story o delu na strojih v jugi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

joze67 ::

POZOR! Prispevek v skladu z naslovom teme!!

GregiB je izjavil:

Zanimivo bo v letu 2020, ko s 1.1. stopi v veljavo nov izračun minimalne plače, spremembe so zelo korenite.
Spremljati velja, kaj se bo zgodilo predvsem v predelovalni industriji. PMSM se bo namreč vsa dodana vrednost, ustvarjena v SLO zaradi trickle up efekta dviga minimalca podražila za 15-20%. Ker je SLO industrija zelo vpeta v dobavne verige raznih OEMov po Evropi je vprašanje, kdo bo in kako dolgo to plačeval. Poleg tega bodo PMSM SLO potrošniki tudi bolj zavili k uvoženih consumer izdelkom, ki bodo imeli zelo nizek delež slovenske dodane vrednosti...

Kje je moderator, ko ga potrebuješ? Kje je javna uprava pa komunizem? Janša?

solatko ::

mihec87 - Seveda, saj sicer sirješ sam sebi v skledo. Preseganje norme za 10%-ov je normalno možno in, če ni to povprečni preseg delavnice, tehnolog ne bo navijal, sicer pa je norma, kot merilo dela precej slaba zadeva, je bolj za planiranje proizvodnje, pa še to se sesuje, če je večina ne doseže.

Alien123 - Šiht je bil 8 ur, seveda moraš potem ustvariti videz, da delaš, to pa se naučiš pri tistih, ki ne delajo na normo.8-)

Mimogrede sem bil pet let še predsednik sindikata v firmi, pa za delovanje nisem rabil režijskih ur, saj je šlo vse v normo. Je treba znat.

Mato989 - Sistem je bil pač tak, da se je na proizvodnih delovnih mestih delalo brez misli na zdravje, zaščitna srestva so bila skoraj neuporabna, na počitek med delom večina ni smela niti pomislit, razne kemikalije, za katere je bilo šele pozneje ugotovljeno, da so škodljive (azbest, trikolor, razredčila, določena mazalna olja, hladilne tekočine, dviganje težjih bremen,......).
Danes ni kaj dosti drugače, saj je večina delavcev preobremenjena, v skoraj stalnem stresu, delodajalci se za zdravje zaposlenih kaj malo brigajo, saj se zbolele hitro zamenja z zdravimi,...
Važno je, da ima delodajalec za minimalno plačo, čim večji izplen.
Delo krepa človeka
««
23 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28238069 (5893) Malidelničar
»

Ali še v Slovenij kdo dela za manj kot minimalca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
639869 (7215) Invictus
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19236491 (32117) Utk
»

Francija omejila popoldansko službeno elektronsko pošto (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22351923 (45430) antonija

Več podobnih tem