» »

Jast študent, hočem pa luksuz za majhen denar.

Jast študent, hočem pa luksuz za majhen denar.

1
2
3

Trinitron ::

Takšne teme, kjer se posamezniki na stereotipen način lotijo neke družbene skupine so mi dobesedno odvratne. Zaradi nekaterih (sicer glasnih) skupin študentov ki se vedejo neodgovorno, še ne moremo vseh metati v isti koš.

Sicer pa:
- Zakaj mislite, da je študent, ki dobi 500EUR štipendije manj vreden od delavca, ki dobi 500EUR plače? V veliki večini primerov bo ta študent v času svojega življenja v državno blagajno vplačal 10x toliko kot tisti delavec.
- In kaj je narobe, če ima študent avto? Ga nima pravice imeti? Avtomobil v Sloveniji danes (žal) ni več luksuz ampak že skoraj osnovna potreba. Kot študent si ne morem predstavljati, da bi vsak dan zgubil še kako uro ali dve več samo zaradi transporta. Ob rednem študiju mi prostega časa že tako ali tako primankuje.

Če pa vam grejo na živce študenti, ki zabušavajo, pa itak vemo, da več kot kakšno leto ali dve tega na državne stroške ne morejo početi. In po mojem mnenju bi še to obdobje lahko zmanjšali na 0, me ne bi motilo. Aja še to - sam dobim mesečno 200EUR štipendije in to ni noben luksuz. Če ne bi bil iz Ljubljane bi najverjetneje mogel it delat - to pa je že prvi korak stran od uspešnega študija.

P.S: Je pa zanimivo, večina študentov perfektno obvlada več jezikov, začetnik te teme (Scorpia) pa očitno niti slovenščine ne.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Jaz sem že na začetku napisal, da ima študent lahko tudi privat šoferja, če mu tega ne plačuje država. Lahko ima tudi 500 evrov štipendije, če mu je da firma. In lahko celo tak pride v študentski dom, pred vsemi reveži, če so reveži tako neumni, da ne vidijo, da je s tem sistemom nekaj narobe.
Jaz sem takrat preživel s 50 jurji na mesec, s tem da je bla najemnina 25, dokler nisem prišel v študentski dom. Vse drugo je blo takrat cenejše, ampak proti koncu ko so bli že evri, je blo približno isto sranje. 200 je blo preko glave dovolj za študentski dom in vse drugo. Delal sem samo poleti največ mesec pa pol. In malokatero soboto sem šel prej ko ob 3h spat. Nisem pa po Ljubljani pil piva za 3 evre, jasno, kot ga ne niti zdej, ko imam sedemkrat tolk.

Gandalfar ::

Torej - kje je problem?

Tear_DR0P ::

Te tvoje stroške se da oklestit za vsaj 50 evrov

stroske se da vedno oklestit - to ni problem. ampak ne vem ce so studentje ravno populacija, pr kateri hoces klestit stroske kar tako cez palec, v bistvu jih noces nikjer, ampak pri biserih svojega izobrazevalnega sistema pa sploh ne.

drugace pa z 250 EUR pokrijes osnovne stroske, nikjer pa ni vracunana clanarina za NUK in CTK, ki ju skoraj nujno potrebujes, nikjer ni obstudijskih aktivnosti, kot je ogled kaksne gledaliske ali operne predstave, dogodka v cankarjevem domu ali slovenskem narodnem gledaliscu, kotizacije na konferencah ali solnine za poletne sole. od cveta svojih izobrazencev valjda ne pricakujes da bodo hodl na metelkovo na zastonj zure in na brezplacna predavanja po raznih kleteh - pa seveda dobra kulturna izobrazba tudi spada k studiju.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Trinitron ::

Glede denarja: Vsak človek potrebuje nekaj 10EUR mesečno samo zase (kino, fitnes, mogoče smučanje, kakšen priboljšek)...

Od fiksnih stroškov pa:
hrana (na bone cca. 40EUR/mesec + 40EUR še za zajtrk/večerja)
najemnina (od 70 do 300 in več EUR/mesec)
transport (od 20 do 100 EUR na mesec)
ostale položnice - mobitel, internet,... (od 20 do 100 in več EUR/mesec)

Torej je potrebnih min. cca. 200EUR/mesec da se preživi, če ješ najcenejšo hrano, živiš v študentu in uporabljaš javni transport.

Utk ::

Tear DROP, potem pa naj država plača še vsakemu študentu vsako leto ekskurzijo. Enkrat v ZDA, enkrat v Indijo, enkrat v Brazilijo, pa še enkrat na Bahame, ker je treba tudi uživat. Pa menda ne bomo imeli takih diplomiranih zahojencev, ki ne vejo kako se živi po svetu. Če jim je že za življenje v Sloveniji popolnoma vseeno.

BlazP ::

Veš CrniE, ne obstajata samo dve možnosti - privat šoferji z letnimi ekskurzijami po celem svetu in pa asketsko življenje za 200eur na mesec komplet stroški.

Utk ::

Seveda ne. Ampak za drugo naj poskrbi država, za vse drugo naj poskrbi vsak zase. Potem ne bomo več rabili takih tem. Ker res ne vidim smisla, da se kdo vtika v študente, ali kogarkoli drugega, kaj več kot to, kolk jim prispeva država.

Arto ::

Utk je izjavil:

Seveda ne. Ampak za drugo naj poskrbi država, za vse drugo naj poskrbi vsak zase. Potem ne bomo več rabili takih tem. Ker res ne vidim smisla, da se kdo vtika v študente, ali kogarkoli drugega, kaj več kot to, kolk jim prispeva država.


Pa saj država že tako ne nudi študentom luksuza ampak osnovne stvari (npr. boni in študentski domovi).

Pyr0Beast ::

Zame da poskrbi država ? Nisem še videl. Edino kar od njih dobim so poceni boni za hrano, katere pa ne uporabljam saj jem doma.
Vse šolnine izpite ipd. si plačaš sam.
Pravtako vse 'priboljške' in potne stroške.

Edino kar mi država omogoča je 'brezplačno' šolanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Zate morajo najprej poskrbet starši. Če oni RES ne morejo, potem država.
In država res ne daje nekega luksuza, niti ne rabi. Ampak če bi bil jaz reven študent, bi me bolj motilo kako se delijo štipendije in študentski domovi, kot kaj drugega.

Gandalfar ::

Drzava prav tako sponzorira razne izlete, izobrazevanja itd. skozi denar namenjen studentskim organizacijam. Torej se tudi na teh podrocjih dela na razvoju bodocega slovenskega kadra.

Vprasanje je, ce so si studentje pripravljeni vzeti kar jim pripada.

sidd ::

Gandalfar je izjavil:

Drzava prav tako sponzorira razne izlete, izobrazevanja itd. skozi denar namenjen studentskim organizacijam. Torej se tudi na teh podrocjih dela na razvoju bodocega slovenskega kadra.

Vprasanje je, ce so si studentje pripravljeni vzeti kar jim pripada.


Upam da nimaš s tem v mislih škis, šoum, šoulj in podobne jajce? Če imaš to v mislih, se 2x ugrizni v jezik. Subvencije... :D :)

Kako vsi jamrate....brez skrbi, sem sam tud študent, tak da vem da ni vse tako rožnato, in tudi ni vse tako hudo. Bemtiš. Poleti lahko najmajn 1 oz 2 meseca delaš polno....to znese več kot 500€ na mesec, pa to znese spet lahko dodatnih 50€ na mesec...Če že....Še starši dajo kakih 50€ na mesec, pa je že 100€ dodatka čez leto na mesec. Vlko kolegov more delat tudi med študijem, ker z samo štipendijo/denarjem od staršev pač ne bi prišli skozi. Država pa tako ali tako zelo lepo skrbi za svoje študente. Kera druga država ima tako dobro in poceni študentsko hrano? Popusti vsepovsod? Tako poceni študentski domovi (ja privat je vedno dražje, jebat ga)?. Še na češkem so dražji študentski domovi....pa imajo nižji standard. Poznam kar nekaj ljudi, ko se jim dejansko splača it za 1 leto na izmenjavo, saj z lastno štipendijo + erasmus štipendijo pridejo kar lepo skozi? Poznam pa še več ljudi, da študirajo v Mb ker je cenejši kot Lj....Zdaj pa da ma Lj vse specifične faxe, pa se tud vprašajte zakaj :).

Glede delitev štipendij in mobilnost profesorjev....profesorji se že tako ali tako sedaj veliko mobilni...vsaj na uni mb, no...se vozijo v kranj, pa celje, novo mesto, ljubljana, ...:) Vedno kak profesor kje manjka ker ma predavanja kje drugje v državi.

Bottom line: Ni vrag da se ne da. Sam kaj zaslužiš, če si spreten imaš lahko celo štipendijo, čez poletje kaj zaslužiš ter s tem izboljšaš finančno stanje čez samo leto, še starši dajo kaj zraven, in tako dalje. Samo malo je treba bit realen pa skromen. Pač ne bo morja letos (se je že tudzgodilo, pa kaj), ena luknja na hlačah...mah, še bojo dobre za eno leto :) ... in tako dalje...

Pyr0Beast je izjavil:

Zame da poskrbi država ? Nisem še videl. Edino kar od njih dobim so poceni boni za hrano, katere pa ne uporabljam saj jem doma.
Vse šolnine izpite ipd. si plačaš sam.
Pravtako vse 'priboljške' in potne stroške.

Edino kar mi država omogoča je 'brezplačno' šolanje.



Oprosti, ampak to se sliši tako razvajeno. Šolanje v recimo ameriki lahko stane tudi 100.000€ in več, za diplomo...a ni to dovolj? In tam je recimo študij privilegij, in ne osnovna pravica. Šolnine, izpite plačuješ sam? Od kdaj? Ja, če ne narediš v prvih treh poiskusih, ali nisi nabral dovolj točk, ter si se vpisal izredno....
Če pa bi eni radi da država plačuje še vam za bencin, pa privat stanovanja, pir vsak večer...ja sej je možno, samo dajmo še davke za ene 10% dvignit :)
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

zee ::

Bottom line: Ni vrag da se ne da. Sam kaj zaslužiš, če si spreten imaš lahko celo štipendijo, čez poletje kaj zaslužiš ter s tem izboljšaš finančno stanje čez samo leto, še starši dajo kaj zraven, in tako dalje. Samo malo je treba bit realen pa skromen. Pač ne bo morja letos (se je že tudzgodilo, pa kaj), ena luknja na hlačah...mah, še bojo dobre za eno leto :) ... in tako dalje...


Podpis pod to!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

Scorpia je izjavil:

No naslov vse pove. Hočem povedat, da ne razumem današnje študente. Hočejo avto in še to poceni priti skozi. V ljubljani kje parkirat? Pustijo na pločniku, pa še parkirajo čez noč kjer jim je na voljo, pa nej bo zeleno ali pločnik, vseeno jim je. Pol pa za vsako kazen jokajo in nimajo denarja za plačevat.
Glih danes sem gledal enga študenta iz maribora, avto spredi razbit da še luči komaj stojijo, pa brez tablice spredaj in pol se še na policijo pritožuje zakaj more plačevat?
Enkrat sem čez noč delal in mi študent pribije, da mu preveč naplačujem ker ga kao študenta hočem okrast in da sem drag?? Seveda sem mu nazaj vrnil, da imam tudi jaz svoje otroke (čeprav jih nimam) in jih je treba nahraniti ker nimajo še svojega prihodke. Na to sem mislil tudi na druge, ki se trudijo delat za minimalca, jih je res veliko v naši prelepi sloveniji. Delam vsak dan z študenti, eni primajo minimalca eni štipentijo zaslužijo po 500 evrov in več, pa jim ni dovolj?

Pol zvečer grem ven, pa veselo vidim kako imajo denar za popit alkohola in ostalo katero ne rabim omenit, a za ostalo pa znajo jokat.



zate pa lahko samo rečem da si nek omejenec(se opravičujem izrazu, vendar je resničen). Ne vem v katerem svetu ti živiš, da trosiš takšne bedarije. Zresni se preberi kakšno knjigo, pojdi malo v svet, ne pa tu jokat kako so študentje vsega krivi.

Ramon dekers ::

Gandalfar je izjavil:

Drzava prav tako sponzorira razne izlete, izobrazevanja itd. skozi denar namenjen studentskim organizacijam. Torej se tudi na teh podrocjih dela na razvoju bodocega slovenskega kadra.

Vprasanje je, ce so si studentje pripravljeni vzeti kar jim pripada.


ja in če država sponzorira to?če nimaš denarja da bi šel v tujino tudi tega ne moreš pokriti.določen del že plača vsega pa tudi ne vsaj če misliš erazmus.

sidd ::

Ramon dekers je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Drzava prav tako sponzorira razne izlete, izobrazevanja itd. skozi denar namenjen studentskim organizacijam. Torej se tudi na teh podrocjih dela na razvoju bodocega slovenskega kadra.

Vprasanje je, ce so si studentje pripravljeni vzeti kar jim pripada.


ja in če država sponzorira to?če nimaš denarja da bi šel v tujino tudi tega ne moreš pokriti.določen del že plača vsega pa tudi ne vsaj če misliš erazmus.


Država in erasmus imata skupnega 0. Pa ne mi zdaj o tem kako posredno plačuje država za to preko evrope blablabla. In pač ne greš na Nizozemsko, Belgijo, Anglijo na izmenjavo. Greš na Češko, Polsko, kak del Nemčije, ... hello people, earth is down here! :)
no idea for signature
signed
I

detroit ::

ne vem od kje vam take cifre

jst mam okol 250 eur na mesec čistih ne variabilnih stroškov, (telefon, nafta, registracija/12, zavarovanje)ipd ipd ne štejem pa gum pa popravil oz kakršnih koli izrednih stroškov)
v to ne štejem štroma, hrane, stanovanja, karkoli podobnga ker živim še takorekoč "doma" (ok niti ne sm ne bom opisoval hehe). Torej če bi se hotel preživet z 500eur ravno komej. Ker nism bil priden sm si zaslužil tudi 23% odtrganih od mojga dela by država, sam kriv ni kej jokat. Nej mi kdo svetuje kako znižat hehe. Pa ne ne zaslužim še zadost za redne stroške....in ne jokcam oz prosjačim kakor se je izrazil model k je napisou tole klobaso. Je pa res če bi kenslal študentsko delo bi bilo mngoo boljše za vse, bi firme že najdle kak način za "redno" delo študentov. Študentski servisi ne bi več cveteli na naš račun, torej bi samo kenslal enga posrednika, država pa zaluži tako al tako.
Skero

Ramon dekers ::

detroit je izjavil:

ne vem od kje vam take cifre

jst mam okol 250 eur na mesec čistih ne variabilnih stroškov, (telefon, nafta, registracija/12, zavarovanje)ipd ipd ne štejem pa gum pa popravil oz kakršnih koli izrednih stroškov)
v to ne štejem štroma, hrane, stanovanja, karkoli podobnga ker živim še takorekoč "doma" (ok niti ne sm ne bom opisoval hehe). Torej če bi se hotel preživet z 500eur ravno komej. Ker nism bil priden sm si zaslužil tudi 23% odtrganih od mojga dela by država, sam kriv ni kej jokat. Nej mi kdo svetuje kako znižat hehe. Pa ne ne zaslužim še zadost za redne stroške....in ne jokcam oz prosjačim kakor se je izrazil model k je napisou tole klobaso. Je pa res če bi kenslal študentsko delo bi bilo mngoo boljše za vse, bi firme že najdle kak način za "redno" delo študentov. Študentski servisi ne bi več cveteli na naš račun, torej bi samo kenslal enga posrednika, država pa zaluži tako al tako.



am niti nebi šlo tako, če država ukine študentsko delo bo s tem prišlo tudi malo delo kar pomeni da bodo lahko delali tudi upokojenci, študentje pa bodo postali nekonkurenčni. Študent bo lahko delal do 14 ur na teden. In če to naredijo potem nebo nihče imel tu pravice pisati o nekih nadstandardnih privelegijih študentov(pa recimo, da sedaj so še do neke mere). S 14 urami na teden pa si študent ne more obrisati niti riti brez pomoči staršev. Tako, da potemtakem nebomo mogli govoriti o nekih pravicah šolanja če neboš mogel pokriti niti prevoza, hrane...

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Omejitev bo ur/leto, ne na teden.
Torej mišljeno da ne delaš celo leto, ampak par mescev tut po 40ur na mesec...

DonMatejo ::

Kritika gre tudi našemu sistemu za podelitev štipendij. Sam poznam prečesto primerov, ko hčerke raznih S.P.jev dobivajo kadrovsko 200 eur, ker mamica pač ne prijavi dobička. Sam pa sem v 4-članski družini, 1x fax, 1x OŠ (ki sploh ni več poceni, ker je vsak teden neka obvezna ekskurzija, ogled, in je potrebno dati 5-7 eur plus malico za seboj), prihodki obeh zaposlenih staršev s srednjo izobrazbo pa skupaj ne presežejo 1500 eur. Imamo hišo in 2 avtomobila (od tega 1 vzdržujem in plačujem jaz, četudi se vozimo vsi). Službi ta mesec sta, za naslednjega baje tudi, potem se pa ne ve več, in to ne samo v času recesije, ampak v času "idiotov na visokih položajih".

ironija je v tem, da v OŠ nisem posegel po katerem izmed priznanj, zatorej nisem bil upravičen do Zoisovega sklada. Kadrovsko štipendijo smo zgrešili za 22 eur, naslednje leto pa za 200 (govorim za SŠ). Sam sem se zamislil ob prihodu v SŠ in postal najboljši dijak, ta status pa sem ohranjal vsa štiri leta (vsi predmeti zaključeni 5). V zadnjem letu SŠ sem socialno delavko na šoli obiskal 56-krat zato, da bi uredila Zoisovo štipendijo (nekaj bronastih je bilo, več sem se ukvarjal z glasbo ter z delom v lokalnem podjetju čez počitnice razen 5-7dni morja z družino). Akohola in drugih opojno-omamnih substanc ne uživam. Končni sklep: "Ne bomo te predlagali, ker ne izpolnjuješ pogojev."
Kljub temu, da je bilo težko dati 120eur za karto, ker je to 1/10 družinskega proračuna, kljub samim peticam in zglednemu vedenju me socialna delavka ni želela niti predlagati. Kadrovsko pa seveda zgrešimo za 200eur, medtem ko lastniki 4. trgovin z oblačili gladko zadostijo pogojem, torej imajo manj kot mi. Najbrž, saj imajo vsaki 2 leti nova avtomobila, na morju so pa po 2 meseca skupaj.
Fakulteta je prinesla spremembo, avtomobil. Če zanimarim polovico registracije, in nepotrebne poti sem mesečno na istem, kot s mesečno karto. Povprečje vseh opravljenih izpitov (vsi so bili opravljeni v 1. roku) je 9,6. Fakulteta niti približno ni lahka, če hočeš delati z desetkami. Delam občasno (kakor študij dopušča in prečesto do 6te ure zjutraj, ob 8ih pa na fax) za 5 podjetij, od spletnih strani, designa, pisanja ponudb, razvoza pošte, managerskih poslov, in da, prejemam kadrovsko štipendijo, nekaj čez 350eur. Vsega skupaj mesečno porabim 200 eur, živim doma in stroški hrane skoraj niso všeti v ceno. Res je, da mi podjetja plačujejo bencin, mobilni telefon in druge bonitete, zato mesečno skupaj prejemam od 400-650 eur.
Obveznosti na fakulteti opravim čimhitreje, zato mi poleti ostane 3-3,5 mesecev počitnic, ki jih predelam. Imam 10 dni dopusta - 7 dni morja in 3 dni košnja trave/spravilo sena. Poleti zaslužim več, kot moja mati. Dobil sem ponudbo za Zoisovo štipendijo 180eur, 5 let prepozno, zatorej ne hvala.

Opažam pa vrstnike, ki imajo čas za zabavo, denar vedno in povsod, jest se hodi samo še v kitajsko in mehiško, na kavico vsak dan 3x, vsakih 14 dni nove obleke, da ne govorimo o opojnih substancah. Ja, veliko preveč je takih, ki jih starši podpirajo, samo ne na pravi način. In na našem programu bodo absolventa vlekli skoraj vsi (mislim, da bomo 3 od 56ih diplomirali v roku). Hja, očitno je lepo biti študent.

Sam bom zaključil z mislijo nekega drugega uporabnika slo-techa izpred nekaj let, ob kateri mi še vedno stopijo solze v oči, zato ga prosim, če to bere, da pošlje ZS, da se mu zahvalim za te lepe besede, nov pogled na svet. Ta nasvet skušam čimvečkrat poslužiti tudi sam:
"Za podporo v kriznih letih sem staršem hvaležen, zato jih zdaj, 1x mesečno sam peljem na večerjo, resno."

s spoštovanjem

darkolord ::

Namesto "kadrovska" si mislu "republiška"?

Ramon dekers ::

Steinkauz je izjavil:

Omejitev bo ur/leto, ne na teden.
Torej mišljeno da ne delaš celo leto, ampak par mescev tut po 40ur na mesec...



nevem kaj hočeš povedat s tem?40 ur na mesec?s 14 urami na teden študent ni konkurenčen.kdo pa te bo gledal za 2 ure na dan.

In ja kot je omenjeno v zgornjem postu je avto cenejši od avtobusa. primer:reno clio, 1.2 te pride registracija, tehnični in vsa sranja skupaj nekje do 320€. vse kar plačuješ je torej bencin. karta za avtobus iz kamnika do ljubljane pa te pride 86€ + 30€ kar znes 116€. in pomnožimo to x10 pa dobimo 1160€.
torej pride študenta ki hodi na študij v lj 1016€ samo prevoz(letno), pa naj mi oseba ki je objavila post tu obrazloži kje je hrana, kje so položnice?in če nimaš podpore staršev, in nisi ravno iz ljubljane je študiranje lahko kar precej drag hobi.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Jst študent, hočem žret pomije, hodit peš, bit umazan, za najemnino hočem plačat dvojno in delat zastonj.

Kaj, to naj bi bli cilji enga normalnega človeka?


Vsak hoče imet čim več. In za to plačat čim manj. Oziroma nardit čim manj, in za to čim več pokasirat. Preprosta logika, ne vem zakaj bi pa študenti tu bli anomalija?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Ramon dekers ::

T0RN4D0 je izjavil:

Jst študent, hočem žret pomije, hodit peš, bit umazan, za najemnino hočem plačat dvojno in delat zastonj.

Kaj, to naj bi bli cilji enga normalnega človeka?


Vsak hoče imet čim več. In za to plačat čim manj. Oziroma nardit čim manj, in za to čim več pokasirat. Preprosta logika, ne vem zakaj bi pa študenti tu bli anomalija?



razmišljanje nekoga, ki dela za slabo plačo, in joka ter obtožuje študente za vse kar se mu je slabega zgodilo.

T0RN4D0 ::

Kater del? Prvi ali drugi? Ni mi jasen tvoj komentar, niti malo. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Ramon dekers ::

T0RN4D0 je izjavil:

Kater del? Prvi ali drugi? Ni mi jasen tvoj komentar, niti malo. :)



z mojim stavkom oziroma komentarjem sem mislil na osebo ki je sploh objavila ta post res je revež ki najbrž dela za slabo plačo ima težave doma za vse pa so krivi študentje. bolje bi bilo da bi bili cigani, ne pa študetnje:)

T0RN4D0 ::

Aja, to pa. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Aston_11 ::

F/O, tistih štirih/pet let študentskega življenja je pa eno samo žuranje, v PM.

Tisti, ki pa ne študirajo, se ga pa ne natrosijo vsake tolko? Vsi naliteži so študentje?? Jebenti, bi moral kot študent živeti v celibatu in se odpovedovat stvarem (že itak se moraš ogromno stvarem odpovedat), ker en stari prdec ni videl faksa od blizu ali kaj??

f/o, če si lahko kot študent privoščiš staro garo, si je ne bi smel na račun tega, ker filozof ni zlezel skozi OŠ in ima sedaj 500 EUR plače in ne vidi preko stare gare? Pa ja si je sam kriv, da ni prilezel do več.

Se mora res cel svet prilagajati nesposobnežem? Kot v OŠ, vsi so se ukvarjali s cvekarji, cel razred je moral na račun enega, ki se mu ni dalo, čakati, da so opravili z njim, se posvečali njemu. Takega odstreli v štartu in peljat sposobne naprej. Qurčev socializem.

Benti jim sunce slovenceljnjem pokvarjenim, sfurtrinanim sprehajalcev kužkov.

zee ::

Problem je že naslov teme: Jast študent, hočem pa luksuz za majhen denar.

"Luksuz za majhen denar" ne obstaja, ker potem se mu ne bi reklo "luksuz" ampak kako drugače.

Država ni dolžna zagotavljati luksuza nikomur...IOW: država ti nima kaj brisati ponečedene zadnje plati, lahko ti pokaže, kako se uporablja in kje se dobi WC papir. To je pa tudi nekako to.

Za luksuz se je potrebno dodatno potruditi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sidd ::

Ramon dekers je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Omejitev bo ur/leto, ne na teden.
Torej mišljeno da ne delaš celo leto, ampak par mescev tut po 40ur na mesec...



nevem kaj hočeš povedat s tem?40 ur na mesec?s 14 urami na teden študent ni konkurenčen.kdo pa te bo gledal za 2 ure na dan.

In ja kot je omenjeno v zgornjem postu je avto cenejši od avtobusa. primer:reno clio, 1.2 te pride registracija, tehnični in vsa sranja skupaj nekje do 320€. vse kar plačuješ je torej bencin. karta za avtobus iz kamnika do ljubljane pa te pride 86€ + 30€ kar znes 116€. in pomnožimo to x10 pa dobimo 1160€.
torej pride študenta ki hodi na študij v lj 1016€ samo prevoz(letno), pa naj mi oseba ki je objavila post tu obrazloži kje je hrana, kje so položnice?in če nimaš podpore staršev, in nisi ravno iz ljubljane je študiranje lahko kar precej drag hobi.


Logično da si vsak najde najcenejši prevoz. Poznam par ljudi, ko so spuščali predavanja zato, da so prihranili tudi na prevozu. Pa dosti se jih skupaj vozi (mb-lj, pa tud vse druge relacije).

Fora omejitve pa je, da bojo študentje študirali, ko je čas študija, torej da se naredi vse v prvo, ter čimprej zaključi študij in začne delat. Sej bi današnji sistem bil čisto vredu, samo kaj ko narod vse izkoristi in izmaliči do konca, nastradajo pa seveda tudi v tem primeru nedolžni ljudje....no, tisti ki se tak pizdite, pizdite se na svoje kolege kaj so izneverli trenutni sistem :)

@Aston_11:
na kero slabo šolo pa si te hodil da se je to dogajalo? V mojih časih v oš je blo tolko dodatnih krožkov pa poukov za vse predmete, da sem bil recimo od 7 pa do 14, 15 vsak dan na šoli....že v oš. :) V bistvu pa se more človek sam pobrigat za izboljšanje svojega položaja...no, vsaj v sš in na faxu je to logično, v oš pa se še večina tak ne zaveda točno kaj je pomembno in kaj ne.

Drugače pa ima zee tako ali tako prav. Tema je že v osnovi naravnana na kregarijo in ne na kakšno konstruktivno debato.
no idea for signature
signed
I

Lonsarg ::

študent je kar se ekonomskega stališče tiče OTROK in starši, če so ga lahko preživljali, ko je hodil v osnovno šolo, ga bodo pa še sedaj, ko je študent. Ekonomsko samostojen se postane, k se gre v službo, ne ko se šola. Ne vem kater starš ne bi hotel plačati stroške svojem otrokom... Drugače so pa tu še štipendije, če bi bil problem.

Tak da strošek za študenta bi moral biti 0EUR + štipendija od staršev, oziroma v primeru že obstoječe štipendije se s starši zmenijo, da doplačajo starši, če ne pokrije stroškev, ali pač ne v večini primerov, ko je štipendija več kot dovolj. Tak da stroški niso problem, za kaj več pa ali delat, ali pa pač imeti srečo, da štipendija že poskrbi za teh več.

To je zame normaln družinski odnos.

DonMatejo ::

darkolord je izjavil:

Namesto "kadrovska" si mislu "republiška"?


Darkolord: tako je, 2x sem se zmotil in namesto republiška napisal kadrovska (obakrat v povezavi z dotičnim sp-jem). Hvala.

darkolord ::

Ne vem kater starš ne bi hotel plačati stroške svojem otrokom...
Pri kar precej starših je problem, da enostavno ne morejo plačati vsega tega. Kaj šele, če imajo dva otroka, ki se šolata...

Mavrik ::

študent je kar se ekonomskega stališče tiče OTROK in starši, če so ga lahko preživljali, ko je hodil v osnovno šolo, ga bodo pa še sedaj, ko je študent. Ekonomsko samostojen se postane, k se gre v službo, ne ko se šola. Ne vem kater starš ne bi hotel plačati stroške svojem otrokom... Drugače so pa tu še štipendije, če bi bil problem.


Tisti, ki ne more plačat najemnine + vseh ostalih stroškov zato da se otrok preseli nekam kjer
dejansko obstaja fakulteta.

Pa a nismo že tule večkrat omenjali da so štipendije žepnina, ne pa nekaj s čimer lahko dejansko prideš skoz mesec. Poleg tega jih dobi izjemno malo ljudi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Ramon dekers ::

Lonsarg je izjavil:

študent je kar se ekonomskega stališče tiče OTROK in starši, če so ga lahko preživljali, ko je hodil v osnovno šolo, ga bodo pa še sedaj, ko je študent. Ekonomsko samostojen se postane, k se gre v službo, ne ko se šola. Ne vem kater starš ne bi hotel plačati stroške svojem otrokom... Drugače so pa tu še štipendije, če bi bil problem.

Tak da strošek za študenta bi moral biti 0EUR + štipendija od staršev, oziroma v primeru že obstoječe štipendije se s starši zmenijo, da doplačajo starši, če ne pokrije stroškev, ali pač ne v večini primerov, ko je štipendija več kot dovolj. Tak da stroški niso problem, za kaj več pa ali delat, ali pa pač imeti srečo, da štipendija že poskrbi za teh več.

To je zame normaln družinski odnos.


sam nevem na katerem planetu ljudje živite, res!kdo pa pravi da lahko VSAK šola otroka že v osnovni šoli.Vi vsi gledate nato, da je otrok/študent iz ljubljane, živi s starši v stanovanju in to je to. Tiste štipendije so pa toliko, da si lahko pokriješ prevoz, še posebno če nisi iz ljubljane. 500€ ŠTIPENDENIJE to je idizem totalno nerazgledanega in neizobraženega človeka, ki izjavi to. Skratka družina s prihodki 1000€ skupno težko karkoli paca. če je pa manj pa še težje.sploh nevem kaj lahko študentu oziroma otrku daš če imata oba 1000€?položnice, hrana, avto...torej ti ne ostane drugega kot študentsko delo!

zee ::

IMHO tak otrok ne gre studirat ampak delat, druga moznost je, da zaprosi za republisko stipendijo (zaradi nizkih dohodkov starsev jo zelo verjetno dobi) in se prednostno vseli v studentski dom (ravno tako zaradi nizkih dohodkov staresev).

Se enkrat: Za luksuz se mora tak student sam potrudit. Luksuz ni naloga drzave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Ramon dekers ::

zee je izjavil:

IMHO tak otrok ne gre studirat ampak delat, druga moznost je, da zaprosi za republisko stipendijo (zaradi nizkih dohodkov starsev jo zelo verjetno dobi) in se prednostno vseli v studentski dom (ravno tako zaradi nizkih dohodkov staresev).

Se enkrat: Za luksuz se mora tak student sam potrudit. Luksuz ni naloga drzave.


in s tisto štipendijo si lahko pokriješ stroške bivanja, hranjenja in ostalih osnov?

zee ::

Da. Dejansko ti lahko kaksna malenkost tud ostane, ce ne gres domov ravno vsak vikend.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Aston_11 ::

Pravilen odgovor je, odvisno od višine štipendije in višine stroškov. Meni je ostajalo za 1x iti ven čez vikend (en tavžant je bil takrat dovolj), pili smo ga v študentu skoraj vsak dan tako, da smo skupaj prispevali za kakšen liter ali dva za zvečer pred spanjem. Taka da se da, luksusa pa se nismo šli. Za luskus bi bilo treba kakšno delce najdet. Vendar luksus ali študij, da se čimprej znebiš faksa...

keber ::

Ramon dekers je izjavil:


Študent bo lahko delal do 14 ur na teden.

Obstajajo tudi drugačni načini zaposlitve kot pa preko študentskega servisa. Kdor hoče zaslužit več, mu nihče ne meče polen pod noge.

Steinkauz ::

Ramon dekers je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Omejitev bo ur/leto, ne na teden.
Torej mišljeno da ne delaš celo leto, ampak par mescev tut po 40ur na mesec...



nevem kaj hočeš povedat s tem?40 ur na mesec?s 14 urami na teden študent ni konkurenčen.kdo pa te bo gledal za 2 ure na dan.

In ja kot je omenjeno v zgornjem postu je avto cenejši od avtobusa. primer:reno clio, 1.2 te pride registracija, tehnični in vsa sranja skupaj nekje do 320€. vse kar plačuješ je torej bencin. karta za avtobus iz kamnika do ljubljane pa te pride 86€ + 30€ kar znes 116€. in pomnožimo to x10 pa dobimo 1160€.
torej pride študenta ki hodi na študij v lj 1016€ samo prevoz(letno), pa naj mi oseba ki je objavila post tu obrazloži kje je hrana, kje so položnice?in če nimaš podpore staršev, in nisi ravno iz ljubljane je študiranje lahko kar precej drag hobi.


Mislim sem 40 ur na teden.
Torej bi lahko delal 40 ur na teden, maximalno 4-5 mesecev na leto.

Ramon dekers ::

keber je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:


Študent bo lahko delal do 14 ur na teden.

Obstajajo tudi drugačni načini zaposlitve kot pa preko študentskega servisa. Kdor hoče zaslužit več, mu nihče ne meče polen pod noge.



no pa mi povej druge načine

keber ::

A se hecaš ali res ne veš?

Utk ::

Tolk o pameti cvetov bodoče slovenske inteligence. Niti to jim ni jasno, da smejo delat tudi mimo študentskega servisa.

Lonsarg ::

Glede na zadjšne razmere težko, so ljudje, ki si po 5-10 let kupujejo študentski status, da lahko preko študenta delajo, ti bi ša rad da študent dobi kje službo haha, pri 16% brezposelnosti težko.

Utk ::

Sploh je težko, če si polpismen in ne veš na kakšne načine je sploh možno delat.

keber ::

Kaj težko? Če hočeš delati, ga vedno dobiš, le če nisi preveč zbirčen.

Lonsarg ::

Aja mimo država, ja tko se da delat, sam to ni zaposlitev.

Utk ::

Kaj zaboga si zdej napisal? In bolj pomembno, kdo ti je srednjo šolo šenkal?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618477 (14027) K3kec
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615463 (11963) Janac
»

Študenti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9415615 (12013) para!
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59888639 (70576) tx-z
»

Razbijanje studentov pred parlamentom (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978124456 (107418) €uro

Več podobnih tem