» »

Jast študent, hočem pa luksuz za majhen denar.

Jast študent, hočem pa luksuz za majhen denar.

«
1
2 3

Scorpia ::

No naslov vse pove. Hočem povedat, da ne razumem današnje študente. Hočejo avto in še to poceni priti skozi. V ljubljani kje parkirat? Pustijo na pločniku, pa še parkirajo čez noč kjer jim je na voljo, pa nej bo zeleno ali pločnik, vseeno jim je. Pol pa za vsako kazen jokajo in nimajo denarja za plačevat.
Glih danes sem gledal enga študenta iz maribora, avto spredi razbit da še luči komaj stojijo, pa brez tablice spredaj in pol se še na policijo pritožuje zakaj more plačevat?
Enkrat sem čez noč delal in mi študent pribije, da mu preveč naplačujem ker ga kao študenta hočem okrast in da sem drag?? Seveda sem mu nazaj vrnil, da imam tudi jaz svoje otroke (čeprav jih nimam) in jih je treba nahraniti ker nimajo še svojega prihodke. Na to sem mislil tudi na druge, ki se trudijo delat za minimalca, jih je res veliko v naši prelepi sloveniji. Delam vsak dan z študenti, eni primajo minimalca eni štipentijo zaslužijo po 500 evrov in več, pa jim ni dovolj?

Pol zvečer grem ven, pa veselo vidim kako imajo denar za popit alkohola in ostalo katero ne rabim omenit, a za ostalo pa znajo jokat.
////
  • spremenil: Scorpia ()

darkolord ::

A je pri ostalih, ki niso študentje, kaj drugače?

Scorpia ::

Sam recimo in redni sodelavci, če si kaj ne moremo privoščit, to tudi ne vzamemo. Študentje pa očitno grejo na tuje roke in prosjačijo. Oprosti ampak sam sem bil tudi študent pa nikoli tega nisem počel, učasih tudi študenti nismo imel avta kot tudi mp3. Danes pa vsak ima avto (čeprav najcenejši) kot bi imel mp3 v žepu. Se nam je raje splačalo 2x z vlakom hoditi, pa lepo na avtobus čez teden. Danes pa očitno raje ne.
////

Pyr0Beast ::

Česa ni za razumeti ? Na pločnike ne parkirajo samo študentje, v gostišča ne hodijo samo študentje ...

... pa brez tablice spredaj in pol se še na policijo pritožuje zakaj more plačevat?
Ali si to dejansko slišal ali si izmislil ?

Enkrat sem čez noč delal in mi študent pribije, da mu preveč naplačujem ker ga kao študenta hočem okrast in da sem drag??
Hja. Nekaterim denar ne raste iz riti. Vendar bi sam raje rekel da to stane toliko pa toliko da se zrihta in šele potem začel. Če noče plačati, grem drugam. Ne bom se jaz zezal z ljudmi ki nočejo plačati dobro opravljenega dela.

Delam vsak dan z študenti, eni primajo minimalca eni štipentijo zaslužijo po 500 evrov in več, pa jim ni dovolj?
Niso vsi enaki. Tistih 500€ je človeka nevrednih če delajo kot redno zaposleni, torej 8ur na dan.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Se nam je raje splačalo 2x z vlakom hoditi, pa lepo na avtobus čez teden. Danes pa očitno raje ne.
Včasih je bilo drugače.

Mene pride vlak iz in nazaj v NM nekaj čez 10€ (5€70 je bila karta nazadnje). Vse skupaj da pridem do ljubljane in nazaj traja minimalno 5 ur.
Z avtom sem gor za 2 uri in 6€. Zraven lahko poberem še koga. (Ponavadi boš videl da pravi študentski avti niso prazni temveč se jih pelje tudi po 5 noter)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

učasih tudi študenti nismo imel avta kot tudi mp3.

Včasih je MP3 nekaj stal, danes pa ga dobiš za ceno povratne vozovnice za vlak.

Se nam je raje splačalo 2x z vlakom hoditi, pa lepo na avtobus čez teden. Danes pa očitno raje ne.

Tako je: mene stane vožnja v Lj in nazaj (okoli 100km) okoli 5€, povratna vozovnica za vlak pa je 7€, za avtobus skoraj 10€. Z avtom porabim 1h, z vlakom pa 3-4. Zdaj pa povej en razlog, zakaj bi izbral neučinkovite javne prevoze.

Edit: me je že Pyro0 prehitel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Pyr0Beast ::

:)

Aja, da ne omenjamo, kako je včasih avto koristen ko si se moral iti v Lj samo prijaviti na izpit. 5ur gor dol in ti tako gre cel dan, ker si od tistega vlaka tako naveličan.

Če vzameš koga s sabo je cena prevoza v Lj in nazaj samo 3€, še dva pa je cena na vsakega 1.5€.
Pri enem evru in pol pa je javni prevoz rahlo ... neracionalna izbira.
Da ne omenim da prihranimo ~12 ur našega časa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Včasih je MP3 nekaj stal, danes pa ga dobiš za ceno povratne vozovnice za vlak.
Se bom kar strinjal s tem. Dober odgovor M-XXXX :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Scorpia ::

Pyrobeast, to sem danes dejansko pred kliničnim centrom za onko. D videl, kjer tudi delam in uspel poslušat. Kaj pa je naredil, ne vem, je pa bil lepo oblečen avto pa en starejši ford. Se je pa na veliko pritoževal.

Ok razumem da je ceneje z avtom kot z vlakom. Ampak v ljubljani se povsod parkira, kjer že sploh ni prostora. Nonstop hodim v bližini fax-a in vidim lepo nalimano redarstvo gor, pa se študent jezi. Hotel sem napisat, vidim da hočejo povsod prihraniti, a za zabave jim ni škoda porabiti denar. Ali pa za cigarete, pa da ne štejem kaj vse. Men je to žalostno, poznam pa jih nekaj ki raje vlak uporabljajo, čeprav imajo avto. Posebi moji sodelavci, študenti pa raje ne. Pa tudi mestni avtobusi so prazni. Sam poleti uporabljam mestni avtobus, pa imam pol ure do doma hoditi od postaje pa mi ni žal. Pozimi pa grem z avtom, pa trije v družini gremo v službo skupaj. Pa vseeno raj poleti z avtobusom hodim, samo zaradi parkiranja.

Včasih je MP3 nekaj stal, danes pa ga dobiš za ceno povratne vozovnice za vlak.

To je res, ampak vseeno danes študent kupi avto, ki si ga komaj privošči. Res da so drugi časi ampak naj ne jokajo da nimajo denarja, če pa si avto privoščijo. Učasih so starši bili veseli da imajo avto.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

BALAST ::

"Študentovstvo" to je pač obdobje odraščanja, ko nimaš drugih stroškov kot za avto, benz, pijačo in kakšen hobi. Ostalo dobiš kot darilo. 8-)

Seveda nas boli na polno, če je "naš" avto vreden 200EUR, kazen pa prav tako znaša 200EUR. Še celo vinjeto si moramo kupit študenti da lahko vsakodnevno hodimo študirat, kaj bi ti rad da vsi študiramo na daljavo, da bo vaš klinični center imel prosta parkirišča. V rit si zatlači drag bencin, potem drage cigarete, pijačo, vstopnine, kebab... potem zraven porini še Jankoviča, ki ne poskrbi za brezplačna parkirna mesta... ,saj veste kam pelje debata, zato raje preneham. ;(

Včasih je bilo včasih, sedaj je pa sedaj. Vse se spreminja in če si včasih hotel telefonirat v tujino te je kar drago stalo, sedaj pa je brezplačno prek interneta kar prek mobitela in še celo sliko prenaša. :))

Zakaj se ne zamisliš da bi ti raje službo primerno posodobil, da ne bo potrebno več fizične prisotnosti, kot imajo zaposleni v IBM in "drugih naprednih firmah".

Pyr0Beast ::

'Luksuz?' je stranski efekt in se ga ne branim. Vendar se mu tudi ne podrejam oz. da bi se vozil zato ker bi rad luksuz. (Nekje se je treba zahvaliti Thomasu za tako idejo-ne branjenja)

Ampak v ljubljani se povsod parkira, kjer že sploh ni prostora.
Niso samo študentje taki, imajo tudi meščani prste vmes. In veliko jih ima avte za samo po mestu.
Tudi v novem mestu parkirajo ljubljančani (vendar pa ne toliko Lj študentje, čeprav jih je tudi kar nekaj takih in to nemalo). Pač eno mesto se sprosti v Lj eno pa v Nm in tako tudi zasede.
Študentje so samo ena taka populacija preko katere bi radi vsi nekaj piz*ili.

Nonstop hodim v bližini fax-a in vidim lepo nalimano redarstvo gor, pa se študent jezi.
Ti bi se veselil ?

Poglej, sam sem se tudi že večkrat zaj* a me na srečo redarji niso dobili. Največja kriza je ravno ob vpisih/izpisih. Prideš tam že ob 8h vse zaparkirano. Misliš da bo postopek trajal vsega par minut pa se zavleče v nedogled. Ti od tam pa ne moreš oditi kar tako. Če bi imel parkirno mesto bi tam tudi parkiral. Pa poglej sedaj, vsa parkirišča se zapirajo a nato so napol prazna. Kam grejo potem ostali avtomobili, po zelenicah se razlijejo, kaj pa drugega.

Hotel sem napisat, vidim da hočejo povsod prihraniti, a za zabave jim ni škoda porabiti denar.
Med študenti so tudi pijanci in 'zabavljači' no doubt about that. Ampak ti so redkost. Je pa ogromno ogromno pijavk ki so študentje samo zaradi statusa. Tisto je čisto drugi svet.
Je pa res da je mnogo študentskih žurov: A ne boš verjel, sam tudi na enega nisem šel. Ostali pa na mogoče 2 ali tri in to je to.

Ali pa za cigarete, pa da ne štejem kaj vse.
Poglej malce okoli šol pa boš videl koliko ljudi kadi. Niso samo študentje taki. Je pa to odvisnost na nek način, kar je težko krotiti.

Men je to žalostno, poznam pa jih nekaj ki raje vlak uporabljajo, čeprav imajo avto.
Sem tudi sam tako mislil ampak rečem ti da to ni vredno. Sam ne uprabljam avtobusa za po mestu temveč kolo. Če ne gre s kolesom potem z avtom, ker gre to za ponavadi daljše razdalje. V lj sem s kolesom prevozil enako in celo več, kakor sem z avtom od Nm-Lj. Tam 10-15km/dan.

Posebi moji sodelavci, študenti pa raje ne.
Bus je dober če pride na čas in si navajen njegovih ur, torej za delo ali šolo. Za šolo sem bus redno uporabljal. Tistih par mesecev poleti pa sem šel tudi s kolesom.
Pozimi sem v Lj uporabljal bus namesto kolesa vendar pa nikoli avta da bi prišel do faksa
Bus je v Nm katastrofa če hočeš iti na 'random' mesto. Vlak še hujša.

Pa tudi mestni avtobusi so prazni.
Tukaj so bili zjutraj venomar tako polni da je včasih pustil določene kar čakati na postaji. To je bus, kjer gre gor kake 56 ljudi, jih je tam okoli 80 in še več.

Če se pa pelje ob najbolj nemogočih časih pa bo prazen, kaj pa drugega. Ni tvoja dolžnost da filaš bus. Dolžnost 'busa' je da 'poskrbi' za tvoje porebe s prevozom.

To je res, ampak vseeno danes študent kupi avto, ki si ga komaj privošči.
Jaz sem ga na primer dobil od staršev. Novega mi ne bodo in tudi nebi kupili. Sam sem vanjga vložil kar nekaj časa da je v voznem stanju. Ni to letnik 2003 Audi :)

Res da so drugi časi ampak naj ne jokajo da nimajo denarja, če pa si avto privoščijo. Učasih so starši bili veseli da imajo avto.
??! Včasih so bili veseli da imajo že kaj za pod zob. Časi se spreminjajo. Zakaj si nebi izboljšali življenja, če lahko ? Študentje nimajo po 80k€ na knjižici, imajo denar za sproti in čisto nič več.
Če si ti mnenja da bi moral študent beračiti za hrano, na faks hoditi peš, nositi raztrgana oblačila in živeti od ostankov hrane ki jih stran vržejo drugi se s teboj ne bom strinjal.

Študent zahteva samo to da se ga jemlje kot navadno in sposobno osebo in čisto nič več. Ne vem kaj nekatere tako moti da imajo drugi radi urejeno in človeka spodobno življenje. Škrtost ? Čisto mogoče. Nevoščljivost? Tudi zraven.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Beli_Zajcek ::

Scorpia je izjavil:

Pyrobeast, to sem danes dejansko pred kliničnim centrom za onko. D videl, kjer tudi delam in uspel poslušat. Kaj pa je naredil, ne vem, je pa bil lepo oblečen avto pa en starejši ford. Se je pa na veliko pritoževal.

Ok razumem da je ceneje z avtom kot z vlakom. Ampak v ljubljani se povsod parkira, kjer že sploh ni prostora. Nonstop hodim v bližini fax-a in vidim lepo nalimano redarstvo gor, pa se študent jezi. Hotel sem napisat, vidim da hočejo povsod prihraniti, a za zabave jim ni škoda porabiti denar. Ali pa za cigarete, pa da ne štejem kaj vse. Men je to žalostno, poznam pa jih nekaj ki raje vlak uporabljajo, čeprav imajo avto. Posebi moji sodelavci, študenti pa raje ne. Pa tudi mestni avtobusi so prazni. Sam poleti uporabljam mestni avtobus, pa imam pol ure do doma hoditi od postaje pa mi ni žal. Pozimi pa grem z avtom, pa trije v družini gremo v službo skupaj. Pa vseeno raj poleti z avtobusom hodim, samo zaradi parkiranja.

Včasih je MP3 nekaj stal, danes pa ga dobiš za ceno povratne vozovnice za vlak.

To je res, ampak vseeno danes študent kupi avto, ki si ga komaj privošči. Res da so drugi časi ampak naj ne jokajo da nimajo denarja, če pa si avto privoščijo. Učasih so starši bili veseli da imajo avto.


Pa kaj se spravljaš na študente? Brez njih bi bila Ljubljana še zakotnejša vas kot je. Vse kar si napisal bi pa lahko mirne duše pripisal navadnim zaposlenim ljudem in se potem na veliko zgražal nad njimi. Navsezadnje so po centru Ljubljane večji problem avtomobili neštudentov (po tvojem pridnih ljudi, ki ne zapravljajo za alkohol in cigarete, sam za parkirnino nimajo pa puščajo na pločnikih, ampak ne zaradi tega, ker bi hotli prihranit seveda, ampak zaradi altruizma, ko delijo radost svojih jeklenih konjičkov še z drugimi) Pa kaj potem, če študentje ne delijo tvojih vrednot s tabo. Tudi jaz jih ne. Isto bi zate lahko jaz rekel, da si totalno beden, prevzeten, aroganten ter kajvemkaj še, ker poleti uporabljaš mestni avtobus namesto kolesa. Kaj si prefin za kolo mogoče? Moji kolegi vsi uporabljajo kolo poleti ti pa ne, ker si beden.
Vidiš kam pridemo? Ne posplošuj pa brigaj se zase. Kaj drugi s svojim denarjem počno je njihova skrb. Pa čeprav ga porabljajo za alkohol in cigarete (ali bognedaj za lepe obleke medtem ko za lep BMW pa nimajo in se morajo naokrog furat v starem Fordu, ti bedni bedni študenti).

Pyr0Beast ::

Zajcek, malo se umiri. Čisto prav je da se briga za ostale. Verjetno ga pa moti predvsem napačen način parkiranja, ki pa je problem povsod in ne samo pred onkološkim (vem kako je tam ko pripelješ nekoga ki 'nujno' potrebuje pomoč)
Tudi v Nm pred zdravstvenim domom ni nič boljše. Samo v informacijo.
Zaparkirano je do onemoglosti pa folk še vedno rine. Čemu in zakaj ne vem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Beli_Zajcek ::

Pyr0Beast je izjavil:

Zajcek, malo se umiri. Čisto prav je da se briga za ostale. Verjetno ga pa moti predvsem napačen način parkiranja, ki pa je problem povsod in ne samo pred onkološkim (vem kako je tam ko pripelješ nekoga ki 'nujno' potrebuje pomoč)
Tudi v Nm pred zdravstvenim domom ni nič boljše. Samo v informacijo.
Zaparkirano je do onemoglosti pa folk še vedno rine. Čemu in zakaj ne vem.


Oh, ne ne. Problem je ker se osredotoči samo na študente, kjer ga moti predvsem to, da ne delijo istih vrednot. Za podporo svojim primerom kar pavšalno pripiše študentom cel kup lastnosti.

Scorpia je izjavil:

Sam recimo in redni sodelavci, če si kaj ne moremo privoščit, to tudi ne vzamemo. Študentje pa očitno grejo na tuje roke in prosjačijo.

Scorpia je izjavil:


To je res, ampak vseeno danes študent kupi avto, ki si ga komaj privošči.

Da greha kupovanja lepih oblek, medtem ko vozi star avto ne pozabimo. Za obleke ima, za avto pa ne?!? Pa študentom se zdi za malo uporabljati mestne avtobuse, medtem ko jih On, avtor te teme poleti rad uporablja in ne razume teh razvajenih študentov. Mene osebno na avtobus ne spraviš. Me kolo prej in ceneje pripelje kamorkoli v Ljubljani grem. Pa zaradi tega ne pizdim kako ste ostali bedni, ker se fina gospoda fura z avtobusi (da avtov sploh ne omenim). Vsakemu, ki je dejansko gledal avtobuse v Ljubljani, je takoj jasno, da je največ uporabnikov ravno iz vrst študentov in dijakov. Ti argumenti, da vsi študenti kupujejo avte, ki si jih komaj privoščijo (lepe obleke, alko in cigarete ne pozabimo) in pa prosjačijo so seveda izmišljeni. Na podlagi izmišljenih argumentov pa lahko tudi jaz v tej temi napišem marsikaj. Pa seveda ne pozabimo, da je Jud skop, ljudomrzen in samo v napoto. Ups, napačna tema, ista izmišljena argumentacija.
Se pa časi in standardi spreminjajo seveda. Zakaj bi bili sedaj študenti zadovoljni s standardom iz Scorpiove mladosti? Navsezadnje bi jaz lahko prepričal svojega očeta, da napiše par vrstic kako ste vsi tukaj po vrsti gnili, ker on, med vojno rojen, je v svoji mladosti tudi lakoto tolkel, tukaj imamo pa vsi polne riti. Da ne omenjamo avtov, za katere niti v svojih sanjah ni mislil, da bodo tako dostopni nekoč. Avtobusi? Prekleta jara gospoda! On je hodil v šolo peš, le zadnji dve leti je imel kolo.
Standardi se spreminjajo, mp3 predvajalniki so lahko dostopni, lepe obleke tudi. Tudi avti so se pocenili. Ne zganjaj foušarije, ker imajo današnji študenti večji standard, kot si ga imel ti v svojih študentskih časih.

@Scorpio lahko pa poveš kaj si čez noč delal in koliko si za to zaračunal tistemu študentu, pa ti bomo podali mnenje, če si bil res drag ali ne.
@Vsi ostali, ki primerjate ceno javnega prevoza s ceno porabljenega goriva za avto. V to ceno morate vračunati še strošek registracije, zavarovanja (vinjeto, če jo kupite) ter izgubo vrednosti delovnega sredstva, da dobite realno ceno vožnje. Vse te zadeve namreč celo stvar podražijo. Vaš račun drži samo v primeru, da si sposodite avto zastonj (oče/mama) in je potem res edini strošek, ki ga imate, strošek bencina.

Gandalfar ::

Ljubljana -> Ptuj, Ptuj->Ljubljana te stane 18.nekaj evrov + 1.6 evra za zeton (2x, tja in nazaj), torej ~20 evrov.

casovno ti vzame, 30min z busom do postaje + 2h30 do ptuja. 3h
nazaj grede spet 3h ce ne se kaj vec, ker moras lovit nocne buse. Torej 6h
Z avtom si v 3h tja in nazaj. Ceneje. Ce pa se gres se kaksno stoparstvo, pa mirno zapeljes se dva zraven za 5 evrov vsakega. Torej 20 evrov, ki ti vec kot pokrijejo bencin.

Zakaj tocno bi se ze trudil z vlakom?

Pyr0Beast ::

V to ceno morate vračunati še strošek registracije, zavarovanja ...
Poglej. Jaz bom za te fiksne stroške enako plačal pa če se vozim z vlakom ali pa z avtom :)
Če se vozim z vlakom mi avto samo po nepotrebnem stoji in nisem čisto nič na boljšem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Beli_Zajcek ::

Gandalfar je izjavil:

Ljubljana -> Ptuj, Ptuj->Ljubljana te stane 18.nekaj evrov + 1.6 evra za zeton (2x, tja in nazaj), torej ~20 evrov.

casovno ti vzame, 30min z busom do postaje + 2h30 do ptuja. 3h
nazaj grede spet 3h ce ne se kaj vec, ker moras lovit nocne buse. Torej 6h
Z avtom si v 3h tja in nazaj. Ceneje. Ce pa se gres se kaksno stoparstvo, pa mirno zapeljes se dva zraven za 5 evrov vsakega. Torej 20 evrov, ki ti vec kot pokrijejo bencin.

Zakaj tocno bi se ze trudil z vlakom?

Ja seveda, vsak voznik brez problema nabavi najmanj dva štoparja, ki mu pokrijeta stroške. Bučke.
Sicer pa nisem nikjer rekel, da se ne splača voziti se z avtom. To mora vsak zase preračunati. Ampak v računu mora upoštevati vse postavke, ki sem jih navedel.

Pyr0Beast je izjavil:


Poglej. Jaz bom za te fiksne stroške enako plačal pa če se vozim z vlakom ali pa z avtom :)
Če se vozim z vlakom mi avto samo po nepotrebnem stoji in nisem čisto nič na boljšem.

Primerjal sem začetno stanje, ko človek tehta med nakupom avta in javnim prevoznim sredstvom. Če si v investicijo že šel, se seveda zadeva spremeni. Vseeno pa je polna cena prevoza z avtom takšna kot sem navedel.

Je pa tudi res, da bi lahko v ceno prevoza z vlakom vračunali oportunitetne stroške izgubljenih ur, kar bi vožnjo podražilo.

alien01 ::

Dokler bodo cene javnega prevoza in nivo storitev takšni kot so, dvomim, da ga bo normalen človek uporabljal, če to res ni nujno potrebno. "Novejši" vlaki so skrajno neudobni, vedno se najdejo "razgrajači", ki se derejo, razbijajo in ga sirjejo tako ali drugače (sprevodnikom seveda dol visi), včasih pride na vlak še kakšen psihopat itd. 50% uslužbencev(oziroma uslužbenk še posebaj kakšna zavaljena bajsa) za šalterjem v LJ je totalno zafrustriranih, arogantnih in nesramnih. Podobno velja za LPP. Jaz avta ne zamenjam za to javno slovensko sranje pa če bi me prišel 10 × dražje! Da ostalih prednosti avtomobila raje ne omenjam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

tommy boy ::

Jaz sem od LJ oddaljen 100 pa še nekaj kilometrov, pa mi ne pade na pamet, da bi se odpravil tja z vlakom. Zakaj? Zato, ker naša predpotopna javno prevozna sredstva vozijo 2,5h. Z avtomobilom sem pa tam v dobri uri. Vozi se nas 5 v avtomobilu, tako da, vsak enkrat in nas pride veliko ceneje, kot če bi se peljali z vlakom, da časovne razlike ne omenjam, ker za dodatni čas katerega bi porabili na vlaku, lahko uporabim za kaj bolj koristnega. Dokler bodo vlaki(v mojem primeru) peljali do Ljubljane 2 ure in pol in za to pobrali 7EUR za karto, me ne vidijo na njem.
Pa če sem sedaj priviligiran študent za tvoje pojme Scorpio pač sem.

Utk ::

Zarad mene se naj študenti tudi s privat šoferjem pripeljejo na izpit, samo potem ni treba jamrat kako je težko in ne vem kaj. Dejstvo je, da nek študent z 200 evri štipendije (plus še kak 100 od doma), ki živi v študentskem domu, živi bolje kot nekdo, ki hodi v službo za 600 evrov. Če nima štipendije, so mu pa starši dolžni dat tistih 200 evrov, tako kot so ga bli dolžni futrat, ko je bil dojenček, v osnovni šoli in v srednji. Bluzenje, da nekdo pri 20ih letih mora imet svoj denar in bit samostojen, je pa samo bluzenje. Lahko je, če je lahko, nikjer pa ne piše, da mora bit. Če hoče bit, iz principa, pa tudi naj bo, samo na ta račun mu ne sme pripadat prav nič dodatnega iz proračuna. Slovenija ni tako bogata, da bo take bolane kaprice financirala.

hruske ::

Ma to niso študenti problem.

Bolano je že to, da se folk vozi z avtom iz metelkove na vič, k bi bli s kolesom v istem času.

Aja, pa Slovensko od Aškerčeve do Gosposvetske bi blo treba zapret za ves promet razen taksijev in busov.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

KaRkY ::

Sem hodil 16 let vsaki dan na avtobus in nikoliveč ne grem ker najhuje pri tem je čakanje po 2h na avtobus pozimi je to najlepše še posebej zvečer. Avto je v vsakem primeru bolša rešitev če si izven mesta. V mestu pa avtobus.

CrniE 200EUR je malo premalo vsaj meni na mesec. Prej z avtobusom me je mesečna prišla 150EUR zaj pa dam za bencin malo manj. Kje so še obleke pa ostalo kaj rabim. Za nekoga ki pa živi v študentskem pa je definitivno premalo še posebej ker si mora hrano kupovati pa ne rečt ma bone ker 1 obrok na dan je premalo kje so še potem vikendi in ostalo. Nek študent ki živi v domu rabi vsaj 300EUR kje je potem še denar za sprostitev.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Utk ::

Kaj pa nekdo, ki hodi v službo za 500 evrov? Če hoče približno enako sobo kot je študentska, ga stane 180 evrov, če hoče enkrat na dan jest, kot študent na bone, ga stane še 100 evrov, nima subvencije za prevoz, itd. In po kateri logiki bi moral študent, ki živi izključno od državnega denarja, živet bolje od nekoga, ki je na minimalni plači. Če študentu kaj manjka, so mu itak dolžni dat starši. Ne morejo? Kako so pa prej lahko, ko je bil v osnovni šoli, je takrat gol hodil naokoli?
Denar se deli glede na realnost v državi, ne pa glede na to kolk nekdo "rabi". Nekdo rabi 200 evrov, nekomu pa niti 700 ni dost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gandalfar ::

Vecina studentov itak zivi na crno, torej kar se tice sob ni bistvene razlike.

Kar se hrane tice, si lahko vedno sam kuha in je na koncu dneva isto ali ceneje

root987 ::

Prej ni bilo potrebno všteti najemnine in stroškov za stanovanje na drugem koncu Slovenije, prej se je lahko kuhalo doma (ceneje za 4 kot pa za 2 ali 3 na enem koncu države, študent pa na drugem koncu na bone ali si sam kuha), prej ni bilo precej višjih stroškov za knjige, stroškov za prevoz oziroma so bili ti v primerjavi z temi minimalni, itd.

It adds up.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

keber ::

Včasih je bilo včasih, sedaj je drugače. To se strinjam. Zato bi morali tudi raznorazne subvencije in ugodnosti prlagoditi časom in študentskim financam primerno, torej močno omejiti študentsko delo (ker to že dolgo ni več to, kar je bil namen ob njegovi uvedbi), verjetno pa tudi spremeniti sistem subvencioniranja in nadzora študentske prehrane, ker se vse preveč izkorišča.

JebatGa ::

Scorpia je izjavil:

Pol zvečer grem ven, pa veselo vidim kako imajo denar za popit alkohola in ostalo katero ne rabim omenit, a za ostalo pa znajo jokat.

Po mojih izkušnjah se ljudje pritožujejo nad študenti, ki se zabavajo in delajo preko študenta pritožujejo predvsem dve sorti ljudi.
1. taki ki niso nikoli študirali, ker iz nekaterih vzrokov pač niso mogli in so jim fouž
2. taki, ki so študirali, so bili pridni, se učili zmeraj, žurali morda 1x letno, pa še to z enim pivom čez cel večer, potem pa takoj po študiju šli delat in so sedaj študentom fouž. Fouž, ker niso sami nikoli mogli uživat.
Seveda so to samo moje izkušnje in morda ni zmeraj tako.

Utk ::

A je kaj narobe, da je fauš nekdo, ki dela, da živi slabše kot študent, ki nič ne dela, in ga še podpira iz svojih davkov?
In če boš odgovoril, da zakaj pa ni (bil) še on študent, raje bodi tiho, ker tak odgovor je prebutast za nekoga, ki je končal srednjo šolo. Tako da si ne delaj sramote.

Ktj ::

Vsi ki ste 100 km + odaljeni od lj imate še dober ratio kilometre\cajt\dnar. Sam sm 10 km izven obrobja LJ. Da uporabim avtobus do faxa me pride slabih 9 EUR v obe smeri (primestni + mestni) s tem da sem najhitreje pri faxu 1h 20 min. Seveda avtobusi nimajo intervala na 5 min tako se ura do dve na dan takoj nabere. Z avtom sm pri faxu v 20 min. Kar se pa tiče parkiranja: opažam da je daleč največ avtomobilov s snegom na strehi (beri se niso premikali že teden do dva) ravno na parkiriščih kjer nam je dovoljeno parkirati.
Sicer pa če si študent* si ga na*ebu vsakem primeri, ali se voziš po cele dneve z avtobusom ali pa greš vmes delati da si pokriješ stroške prevoza in nekih manjših priboljškev s tem da ti gre spet cel dan v nič.
študent* oseba ki diplomera v zglednem času

keber ::

@JebatGa, ko boš začel zares delati, boš tudi ti ratal fovš. Kolikor vidim, je hudo malo bivših študentov (verjetno so procenti tam nekje našteti na prstih ene roke), ki bi zdaj enako podpirali študentski način življenja kot pa so ga v svojem študentskem času. Že ko vidiš, da ti s študentskim delom odžirajo delovna mesta in plačo (pa še ta je pol nižja zaradi kupa davkov).

Pyr0Beast ::

Odžiranje je ena taka populistična izjava. Delajo tam ker so ugodnejši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Beli_Zajcek ::

Utk je izjavil:

A je kaj narobe, da je fauš nekdo, ki dela, da živi slabše kot študent, ki nič ne dela, in ga še podpira iz svojih davkov?
In če boš odgovoril, da zakaj pa ni (bil) še on študent, raje bodi tiho, ker tak odgovor je prebutast za nekoga, ki je končal srednjo šolo. Tako da si ne delaj sramote.


Kvečjemu tvoje mnenje je prebutasto. Zakaj pa ne bi država investirala v nekoga, ki bo eventuelno dobival dosti več od minimalca? Ker bo ta študent, ki ga je minimalc podpiral (tisto kar država da, večinoma študija plačajo starši ponavadi) potem dosti bolj podpiral minimalca, ker bo od njega več davkov za vzdrževanje cele državne aparature. Ampak ja taki zafrustriranci kot ti bodo vedno fouš drugim. Tipičeno slovenceljstvo.

Utk ::

Država naj kar investira, ampak tolk da študenti preživijo in nič več. V glavnem so jih še zmeraj dolžni podpirat starši kolk lahko. In ne bom v vsakem odgovoru ponavljal vsega...

keber ::

Pyr0Beast je izjavil:

Delajo tam ker so ugodnejši.

Seveda so ugodnejši, 15% obdavčitev je za delodajalca bolj privlačna kot 50% za normalnega delavca. To pa je povsod. Obdavčitev bi morali izenačiti z ostalimi, tako kot je to drugod po svetu.

Karaya 52 ::

Iz izkušenj vem, da imajo tisti, ki vlečejo študij (zaradi tega ker jih nič ne zanima, strah jih je samostojnosti) največ za povedati o slabem položaju študentov. Za te dvomim da bodo podpirali tiste na minimalcu, kvečjemu obratno. Po drugi strani pa so danes študentje bolj resni kor prejšnje generacije. Nikjer ne vidim obljubljenega študentskega raja.

Žal ne moremo reči da se je kvaliteta študija dvignila. Danes se na faks vpisujejo dijaki, brez znanja, intelekta in potrebnega "zicledra", samo zato ker gredo naprej tudi sošolci. Redki se zresnijo na faksu. Kako v tej poplavi ločiti zrnje od plevi oz. zakaj smo namesto "družba znanja" postali "družba pildkov"? Pustimo ob strani, da so nekateri programi popolnoma zgrešeni.

sidd ::

Mogoče bo narodu ratalo jasno, da (bi moral) študij postati/-ja privilegij ne pa osnovna pravica. Da študent dela manj in zasluži več kot nekdo redno zaposleni, je absurd. To vem iz prakse, in tega je ogromno. Boknedaj da delavci zvejo kaj takega...bi blo prav veselo, ko bi na firmi zvedli da je en ko je pač prišo delat malo dobi zlahka 100EUR več plačano kot pa redno zaposlen, hehe.... In glede tega skuša zdajšna oblast že nekaj urejat. Seveda se že vsi bunijo kako so bogi (študenti se razume) :).
Drugo kot je, pa je da nivo študija pada. Mislim da bi marsikateri profesor se strinjal s tem. Sploh če primerjaš bolonjske programe z tastarimi. Kot je Kaeaya 52 napisal, danes pač grejo vsi na fax ker je to kul, čeprav eni očitno niso sposobni študirat in potem iščejo nevem kakšne bližnjice in nevem kaj vse. Nekaterim pa niti fax ne pomaga, da bi izboljšali svoje nevronske povezave, hehe.
Glede prevoza, parkiranja in ostalega je tud tako, tako. Tule pa niso samo študentje na slabem, tu smo vsi na slabem....Hvala bogu se kar nekaj dela na tem.
Dejstvo pa je, da večina študentov živi dosti lepše kot povprečen slovenec. Odprite malo oči okoli sebe. Samo ne v kakem šoping centru z samimi lepimi znamkami, prosim vas lepo.
Moti pa me da človek misli, da če ne študira, je manjvreden. Ljudje so polni kompleksov dandanes. Kaj ni nikomur jasno, da je vsako delo častno in nujno? No, v Sloveniji nam je to ratalo razvrednotit in uničit...

keber je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Delajo tam ker so ugodnejši.

Seveda so ugodnejši, 15% obdavčitev je za delodajalca bolj privlačna kot 50% za normalnega delavca. To pa je povsod. Obdavčitev bi morali izenačiti z ostalimi, tako kot je to drugod po svetu.


Seveda so študentje cenejši. Samo za to je kriva država. No, sej zdaj poskuša to nekako popraviti. V Franciji recimo študentje tudi delajo, komot. Vendar delajo pogodbeno, šteje se jim v delovno dobo in so obravnavani kot vsi ostali, nič privilegijev. Razen pač to da se jih lahko delodajalec znebi zlahka ko jih ne potrebuje več :)
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

Pyr0Beast ::

Mogoče bo narodu ratalo jasno, da (bi moral) študij postati/-ja privilegij ne pa osnovna pravica.
Zakaj za vraga pa ? Ker je neumnost več cenjena ?

Kaj ni nikomur jasno, da je vsako delo častno in nujno?
Pojdi za smetarja, če ti je vsako delo častno :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Good Guy ::

what's the point of this topic?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Arto ::

Mogoče bo narodu ratalo jasno, da (bi moral) študij postati/-ja privilegij ne pa osnovna pravica.


Ja, gremo nazaj v 19.stoletje! Izobrazba mora biti osnovna pravica.

gogogo ::

Rešitev študentskega vprašanja in zmanjšanja stroškov za vse je uvedba večih univerz, saj so ljubljanski v precej bolj privilegiranem položaju kot ostali od drugod, saj živijo doma, jedo doma po potrebi pa še vzamejo domači avto..

Z univerzami v večih mestih, npr. Celje, Novo Mesto, Murska Sobota, Nova Gorica in z gostujočimi profesorji iz okoliških večjih univerz bi se lahko ti stroški precej zmanjšali. Jst mislim, da se ni problem pripeljat profesorju iz Maribora v Celje ali Mursko Soboto v 30 minutah, problem tudi ni z njihovim urnikom saj jih večina nima več kot 4 ure dela na teden. Če pa še vedno ne bodo pri volji se jih pa da spodbudit finančno z dodatki na manjši univerzi in z odbitki na večji.. :)

Da ne govorim kako hitro bi se začelo oživljat nepremičninsko aktivnost v ljubljani, ko bi v trenutku večina stanovanj, ki so dana v najem na črno prišla na trg za prodajo. Občutno bi padla tudi cena in mogoče bi res kaksna mlada družini dobila samostojno stanovanje po pošteni ceni..

Mavrik ::

Dejstvo pa je, da večina študentov živi dosti lepše kot povprečen slovenec. Odprite malo oči okoli sebe. Samo ne v kakem šoping centru z samimi lepimi znamkami, prosim vas lepo.


Ne nakladaj. Z veseljem ti prepustim da živiš na mojem mestu za en mesec in boš videl kako kul je biti v LJ študent ko imaš vse skupaj 250EUR štipendije na mesec za pokrit življenjske stroške.

Večina študentov ni konstantno pijana, ker si tega niti ne more privoščit in nima svojega avta.

Samo posploševati je tako kul a ne? Za svojo nesposobnost in probleme v življenju je najlažje pobrati in okriviti nekoga.
The truth is rarely pure and never simple.

Gandalfar ::

Jst mislim, da se ni problem pripeljat profesorju iz Maribora v Celje ali Mursko Soboto v 30 minutah, problem tudi ni z njihovim urnikom saj jih večina nima več kot 4 ure dela na teden. Če pa še vedno ne bodo pri volji se jih pa da spodbudit finančno z dodatki na manjši univerzi in z odbitki na večji.. :)


Ja res, ker profesor cisto _nic_ drugega ne pocne kot 4 ure na teden maha pred studenti. Daj se bolj izkrivljalj stvari z neresnicami.

Utk ::

Mavrik, lahko ti pokažemo koga, ki ima 180 evrov na mesec, z eno nogo in pol desne roke. Zmeraj je nekdo še večji revež. Tist, ki je tisto napisal, je pa lepo napisal, da to velja za VEČINO. In ker dobi dosti študentov kar dosti zastonj, tudi tisti, ki ne rabijo, zmanjka za tiste, ki res rabijo. Ampak prav, kar naj bo po vaše...

sash69 ::

Dejstvo pa je, da večina študentov živi dosti lepše kot povprečen slovenec. Odprite malo oči okoli sebe. Samo ne v kakem šoping centru z samimi lepimi znamkami, prosim vas lepo.


Da se jst svoje dodam tule. Resnicno ne vem od kje vam ideja, da imajo(/mo) vsi studentje stipendije, sploh pa stipendije v visini 200+EUR, poleg tega, da pa lahko ob studiju (govorim za tiste, ki dejansko nameravajo dostudirati, tudi mogoce kaksno leto kasneje kot prvotno nacrtovano) delamo za 500EUR na mesec. Da gremo po vrsti:

-stipendije:
Osebno poznam le redke studente, ki imajo kakrsnokoli stipendijo - ce ze je, je ta Zois-ova, ali pa kadrovska - torej so se sami zelo potrudili zanjo. In po mojih informacijah le-te znasajo nekje do 200EUR. Vec mislim da je skoraj nemogoce dobiti, razen seveda, ce si pri studiju zelo uspesen. Vecini ne preostane nic drugega kakor da pac delajo(mo) za svoj studij - pa se to bi nam radi vzeli.

-studentsko delo:
Da se vrnem k izjavi o "500EUR na mesec za studentsko delo". Vzemimo 500EUR na mesec, delimo to s 4EUR/h in dobimo, da je za taksno placilo ob urni postavki 4EUR potrebno delati 125 ur na mesec. Recimo da je delo priblizno enakomerno porazdeljeno na teden = 31 ur na teden (stejemo delovne dni), kar je priblizno 6 ur na dan. Recimo da ima student tudi priblizno 25 ur na teden predavanj in vaj - porazdeljeno - 5 ur na dan. Skupaj to nanese 11 ur, brez tega da bi tu vstel cas za to, da clovek vmes kaj poje, da se privlece iz enega mesta na drugo in tako dalje. Sploh pa da bi nekdo nasel tako idealno mesanico dela in svojega studijskega urnika, da bi npr. 5 ur zjutraj bil na predavanjih od 8h-13h, od 14h-20h pa pridno delal.

500EUR na mesec ti resen student ne bo nikoli zasluzil (seveda tudi tu znajo obstajati izjeme - kakor vsepovsod) - tako da ne metat tistih, ki imajo status studenta, samo zato da lahko delajo preko studenca, in pa tistih, ki se nameravajo resno dokopati do visje izobrazbe z namenom da bi jim bilo kasneje lazje, v isti kos.

Sam pridobim s studentskim delom priblizno 200EUR na mesec, kar ravno pokrije moje osnovne stroske. Pa mi velikokrat zmanjka casa/denarja zase, pa se to imam sreco, da sem od novega leta naprej v studentskem domu, kjer dam za najemnino cca. 70EUR. (delam pa kadarkoli je moznost za delo, pa se to delo je vecinoma ponoci, saj je le takrat cas, da bi lahko delal po vec kot 4-5 ur naenkrat, brez da bi moral na fax zaradi kaksnega predavanja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

zee ::

Študij na fakulteti sem zaključil leta 2005. Skozi študij so mi pomagali starši z njihovo verzijo štipendije 30 kSIT oz. 50 kSIT v zadnjih dveh letnikih, ko sem si plačeval prav vse stroške...in še vedno mi je vsak mesec ostalo dobrih 10 kSIT. Za dodaten zaslužek sem kak dan še delal preko študentskega servisa ali pa kaj naredil (uštimal kakšen računalnik, naredil raziskovalno nalogo, ki je bila nagrajena, ...).

Skratka: ni mi jasno, kako vam je 250 EUR/mesec premalo? Naloga študenta je, da čimprej doštudira.

In ja, tudi žurali smo tu pa tam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sash69 ::

250€ je dovolj za neke osnovne potrebe - seveda, ČE!!!! (velika večina študentov pač ni) v študentskem domu. Ampak tudi to ni ne vem kaj...poglej racunico:

70€ - najemnina v studentskem domu
4x10€ - prevoz od doma in nazaj, 4x na mesec, 5€ v eno smer (recimo z vlakom)
20x2€ - studentski boni za en mesec
15€ - stroški telefona
20€ - javni prevoz(beri: mesečna za trolo) v Ljubljani (jaz osebno 100x raje uporabljam kolo - hitreje vsepovsod)
20x3€ - vecerja+zajtrk ki si ga uredis doma v studentskem domu.
-------------
245€

Cisto osnovne zadeve. Brez balasta in "luksuza".

Če pa slučajno študent ni v študentskem domu, da je v privat stanovanju zaradi taksnih ali drugacnih razlogov (tudi jaz sem bil - pac, v studentskih domovih je le "omejeno stevilo prostih postelj") - najemnina iz teh 70EUR naraste na cca. 150EUR in vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

Utk ::

Te tvoje stroške se da oklestit za vsaj 50 evrov. Še zmeraj ti pa lahko starši prispevajo 50-100 evrov, kot so ti prej v srednji šoli. Če greš še delat za en mesec med počitnicami, imaš še 50 evrov več na mesec, celo leto. No, in imaš naenkrat 400 evrov na mesec, brez hudih naporov, s tem se da pa kdaj tudi ven it.

Arto ::

Kaj bi pa ti oklestil?

Utk ::

Mobitel za vsaj polovico (ko smo bli mi študenti, smo porabli 5-10 evrov, pa ne bi niti 2, če ne bi imeli kaj jest zato), mesečne marsikdo ne rabi, za prevoz od doma najdeš nekoga z avtom, je takoj pol cenejše, pol štruce kruha in 2 pašteti (ali karkoli hočeš za zajtrk in večerjo) pa tudi ne stane 3 evre.

Mavrik ::

Nekomu, ki je celo svoje šolanje preždel v zapečku pri starših je lahko razlagat.

Tisto kar je zgoraj napisano so minimalni stroški. V praksi so precejkrat kar precej višji, saj življenjski stroški ne vključujejo samo hrano in najemnino.

Sam eni ste preveč trdi da bi to razumeli. Prav tako ste eni preveč trdi, da bi razumeli, da če študentske ugodnosti pomeni to, da lahko x študentov s periferije normalno študira za ceno tega, da y fake "študentov" potegne več denarja, je to popolnoma sprejemljivo.
The truth is rarely pure and never simple.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618477 (14027) K3kec
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615464 (11964) Janac
»

Študenti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9415615 (12013) para!
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59888641 (70578) tx-z
»

Razbijanje studentov pred parlamentom (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978124461 (107423) €uro

Več podobnih tem