» »

Bioshock 2 bo uporabljal SecuROM

Bioshock 2 bo uporabljal SecuROM

bit-tech.net - Predstavniki razvijalskega studia 2K Games, ki pripravlja Bioshock 2, so razkrili, kakšen sistem proti nelegalnim kopijam bo slednji uporabljal. Na žalost vseh potencialnih igralcev se vrača SecuROM , ena izmed največjih nadlog v svetu DRMja, saj je njegovo odstranjevanje z računalnika dokaj zapleten postopek, če ne uporabite za to namenjenih orodij, ki postopek močno olajšajo. Na srečo bo SecuROM uporabljen le pri škatlastih različicah igre za verifikacijo originalnosti optičnega medija. Digitalne različice igre, prenesene z interneta (npr. Steam, kjer je Bioshock 2 že na voljo za prednaročilo), SecuROMa ne bodo imele, a bodo zato prav vse različice igre uporabljale prav tako ne najbolj priljubljen servis Games for Windows Live. Posledično bo Bioshock 2 omogočal le 15 aktivacij oz. inštalacij igre, a je ta omejitev Microsoftova odločitev, saj so pri 2K Games povedali, da bodo po petnajstih aktivacijah uporabniki za nadaljnje namestitve kontaktirati kar Microsoft.

29 komentarjev

XsenO ::

Oh ne pirati bodo rabili pol ure več za razbiti in praktično odstraniti to sranje, medtem pa legalni kupci bodo imeli le težave. Good job!
1 + 1 = 1

kmetek ::

kakor hočejo, nič boljša prodaja ne bo zaradi tega.

g. Oden ::

Sem še razmišlal da bi kupu... nič več.

pingo76 ::

Če bi imel res željo to igri kupiti je po tem branju nebi več. Mnogokrat uporabniki legalnega softwareja imajo težje življenje kot travnikarji. To se kar dogaja. Sicer pa bi lahko bile igre cenješe pa nebi bilo toliko tega sr.... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

BigRedOne ::

S tem pa so si naredili medvedjo uslugo.

Bor H ::

Pa že prvi del je imel velik negativne publicete zarad zaščite.

A bo tudi Steam verzija bila Games for Windows podprta? Glede na to da je steam delna konkurenca?

karagoth ::

Ah pa sej ni tak problem, kupiš, naložiš in pol daš crack čez, pa ni treba kolobocij z cd-ji pa aktivacijami, pa raznim "zaščitnim" drekom.
Ampak še vedno pol padeš v skupino piratov, pa je*i ga, luksuz ma svojo ceno :))

destroyer2k ::

karagoth

To vsekakor ni nelegalno. Če imaš originalno kopijo in inštaliraš tisto iz travnika je čisto legalno (samo cd-key moreš originalni uporabit).

Mordecai ::

Me prav zanima, če bi z 20 evrskim Bioshockom 2, brez securoma naredili več dobička kot pa z 40 evrskim securom Bioshockom 2.
Jaz bi 20 evrskega takoj kupil...

LorD_DDooM ::

Hvala, ampak ne hvala.

bluefish ::

Le kdaj bo založnikom kapnilo, da bijejo izgubljeno bitko in bi imeli veliko več od tega, če bi spremenili poslovni mode.

dronyx ::

Take igre potem jaz žal že iz principa ne morem kupiti. Ta ukrep je namenjen samo kupcem legalnih kopij, ostalim, ki bodo igro sneli iz interneta, pa gre lahko ob tem na smeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

opeter ::

Če ga bodo na Steamu prodajali za 3-4 EUR, bom kupil. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Spc ::

Ja kdo bo te to kupil ?
15 aktivacij ?

Verjetno pa bodo spet problemi z 64bitnimi sistemi tako kot so bili pri SplinterCellu, saj driver za zaščito ni podpiral 64bitne verzije.
 

dr.Akula ::

Pa kaj res tem studiem ni jasno, da pirati VSAKO zaščito slej ko prej prebijejo?? S temi kompleksnimi zaščitami si samo odžirajo potencialne kupce in večajo strošek produkcije igre.
Mislim, da je do sedaj edino Ubisoft to spoznal in umaknil zaščite iz svojih iger.
ni podatka

ales85 ::

Sicer se z vsemi strinjam in sem proti zaščitam ampak 15 inštalacij? Nekako se mi zdi, da mora to vseeno biti "dovolj". Ali se motim?

bluefish ::

Sicer je omenjeno, "da bodo po petnajstih aktivacijah uporabniki za nadaljnje namestitve kontaktirati kar Microsoft. "
Kljub vsemu pa so te zaščite glupe.

Zero0ne ::

Iz protesta kršim avtorske pravice do vseh izdelkov, ki se poslužujejo tako invazivnega DRMja.

guest #44 ::

Še dobro, da ne maram bioshock serije. 2 sem slišal da bo še večje ******

Spc ::

Sicer se z vsemi strinjam in sem proti zaščitam ampak 15 inštalacij? Nekako se mi zdi, da mora to vseeno biti "dovolj". Ali se motim?

Ja mogoče je res dovolj za sedaj.
Kaj pa če se jaz spomnim igrat to igro čez 10 let ?
Enako kot knjigo prebereš še enkrat čez nekaj let...
 

RejZoR ::

Če bo začita uporabljena enako kot pri enki nimam nič proti. Kjer so čez nekaj časa odstranili omejitve aktivacije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

simnov ::

Games for Windows live tole je večji problem kot pa Securom.

Dr_M ::

15 instalacij je ze kar veliko. Nekatere imajo samo 5.
Sicer pa ce spil deaktiviras, mislim da ti ne unici ene instalacije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RejZoR ::

Games for Windows live tole je večji problem kot pa Securom.


This. Fallout 3 mi je prav tečen s tem sranjem, pa čeprav nima nobene aktivacije. Vsaj opazil je nisem, pa imam original. Brez tega drekastega frameworka pa sploh noče delat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gandalfar ::

Še dobro, da ne maram bioshock serije. 2 sem slišal da bo še večje ******


In avtorji se ti zahvaljujemo, ker zaradi tega lazje prezivimo!

MbMobster ::

na ps3 menda ne bo takih bedarij... xD

BigWhale ::

Iz protesta kršim avtorske pravice do vseh izdelkov, ki se poslužujejo tako invazivnega DRMja.


Ce bi jih iz protesta ignoriral bi naredil nekaj dobrega za skupnost, tako pa, zal, delas se vecje sranje.

Hvala ti.

amigo_no1 ::

Pirati ne razbijajo zaščit, to počnejo crackerji z reverse engineering-om.
Pirati samo razpečujejo skrekan softwer.

ss1234 ::

Ja fino ne. Ironično. Učasih so imeli tisti ki so kupili igro lahko življenje in tisti ki so jo dobili nelegalno dostikrat ni delala. Zdaj seveda ni tako. Je treba inštalirat it na internet počakat da se prek počasne povezave snamejo dol update in šele takrat dela (če ni interneta ne gre) - to je Steam. Medtem ko pirati samo inštalorajo in to je to. No Microsoft vedno podira meje bo treba jih clo kontaktirat "A lohka igrco inštaliram?". A oni spoloh hočjo prodat izdelek a ne? Že to da moram inštalirat NO-CD patche ker morm dat notr original CD notr da igrca dela čeprav je cela na disku je debilno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BioShock (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
50542383 (5484) FireSnake
»

Bioshock 2

Oddelek: Igre
393739 (1651) dronyx
»

Skupinska tožba zoper EA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7911077 (7896) PaX_MaN
»

Bioshock brez DRMja

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
114586 (3489) Gregor P

Več podobnih tem