» »

AMD po dolgih letih z dobičkom

AMD po dolgih letih z dobičkom

V zadnjem letu je delnica AMD-ja zrasla

AMD - AMD-ju je končno uspelo doseči pozitiven poslovni rezultat. V izteklem se četrtletju so namreč zabeležili 1,29 milijarde dolarjev dobička. Medtem so vsi njihovi prihodki znašali 1,62 milijarde dolarjev, kar je za 18 odstotkov več kot četrtletje prej in za 42 odstotkov več kot v enakem obdobju leto poprej. Omeniti velja, da je levji delež dobička prinesel Intel z 1,22-milijardno poravnavo; brez nje bi poslovali s pozitivno ničlo. To je prvikrat po 13 četrtletjih, da je AMD ponovno posloval z dobičkom.

V celotnem fiskalnem letu 2009, ki se je izteklo na Štefanovo, so zbrali 5,4 milijarde dolarjev prihodkov in 304 milijone dolarjev dobička, medtem ko so še leto prej napravili več kot tri milijarde minusa.

Z letom 2010 bo AMD poročal le o finančnih rezultatih dizajnerskega dela, torej podjetja AMD po razdelitvi, in ne več konsolidiranih skupaj s proizvodnim delom Globalfoundries. Svoj delež v njej bodo odslej knjižili kot dolgoročno investicijo. Investitorji nad rezultati niso preveč navdušeni, saj je delnica AMD-ja v enem dnevu padla za 12 odstotkov.

25 komentarjev

Xgeneration ::

"na Štefanovo" lol kaki carji :)

končno! upam, da AMD čimprej splavi 12-jedrnike in da bodo močni!

pa več pozornosti morajo usmerit prenosnim rešitvam, da bodo zmogljivejše in porabile manj štroma.
LP

filip007 ::

Ja že...samo AMD nima pojma o platah cajt bi bil da spravijo kaj skupaj pa bo več keše ane.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zheegec ::

Ja že...samo AMD nima pojma o platah cajt bi bil da spravijo kaj skupaj pa bo več keše ane.

Čipsete ima AMD trenutno zelo dobre in konkurenčne, problem so CPUji in pa marketing.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MrStein ::


Čipsete ima AMD trenutno zelo dobre in konkurenčne,

Katere pa?
Pred časom niso bili preveč popularni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

LOL Saj je ja jasno, da ma Intel čisto zanič grafične kartice na matičnih, itak da ga AMD tukaj zowna. 7xx chipseti ni bolšega za konfiguracije brez grafične. Da ne bi kdo kupil desktop z integrirano intel grafično lmao.

dbevfat ::

LOL Saj je ja jasno, da ma Intel čisto zanič grafične kartice na matičnih, itak da ga AMD tukaj zowna. 7xx chipseti ni bolšega za konfiguracije brez grafične. Da ne bi kdo kupil desktop z integrirano intel grafično lmao.

Jo mam in mi nič ne manjka, prišparal sem vsaj 100€ pri ceni računalnika ;). Ne rabimo vsi 1900x1200 pri 400 fps in ne vem kakšnih bump-mappingov.
nvr2fat

Matevžk ::

LOL Saj je ja jasno, da ma Intel čisto zanič grafične kartice na matičnih, itak da ga AMD tukaj zowna. 7xx chipseti ni bolšega za konfiguracije brez grafične. Da ne bi kdo kupil desktop z integrirano intel grafično lmao.

Jo mam in mi nič ne manjka, prišparal sem vsaj 100€ pri ceni računalnika ;). Ne rabimo vsi 1900x1200 pri 400 fps in ne vem kakšnih bump-mappingov.

Pa ne le to: tudi na Linuxu izmed vseh možnih izbir delujejo najbolje. Tudi sam sem si pri zadnjih dveh kupljenih prenosnikih kot enega glavnih pogojev postavil Intel grafiko. :)
lp, Matevžk

Icematxyz ::

Dobiček so ustvarili z tožbo. Ne pa z svojo dejavnostjo.

Torej bolje bi bilo reči AMD (tisto kaj si sploh še lahko reče AMD) po dolgem času na pozitivni ničli? To pomeni da zaenkrat ni za pričakovati nekih vlaganj. Prej da bodo še nekaj časa odplačevali stare grehe.

Svoj delež v Globalfoundries pa označujejo le še za investicijo. Morda tudi zgrešeno investicijo? Če želi Globalfoundries biti resen igralec na tržišču pri tem kaj je njegova osnovna dejavnost potem AMD kaj drugega kot delničar (kot vsak drug ki ima interes in vidi priložnost) tako ne more biti. In "investicija" kot ji pravijo tudi ni nujno da se bo izkazalo da je bila upravičena. Kot se pač pri nakupu deležev podjetij ki poslujejo slabše od pričakovanja lahko opeče vsak investitor. Morda kdaj zaradi dolgov še ta del odprodajo? Ali je vse skupaj že tako daleč da je za to možnost majhna?

Žal AMD je za moje pojme senca tistega kaj je že bil. Bistveno manjši igralec, zadolžen. Ta del ki mu še lahko rečemo AMD še vedno komaj zmore sploh poslovanje spraviti na pozitivno ničlo. Ne vem. Trdo delo jih čaka. Še zdaleč jaz ne vidim da bi bili zdaj na zeleni veji. Želim da jim uspe. Me pa jezi zakaj so tako zavozili.

borchi ::

Torej bolje bi bilo reči AMD (tisto kaj si sploh še lahko reče AMD) po dolgem času na pozitivni ničli?


in ravno to je rečeno v novici...

Omeniti velja, da je levji delež dobička prinesel Intel z 1,22-milijardno poravnavo; brez nje bi poslovali s pozitivno ničlo.
l'jga

Icematxyz ::

in ravno to je rečeno v novici...


Ne pa v naslovu. Res je da AMD tehnično gledano je ustvaril dobiček. Ampak ni vse zlato kar se sveti. In če bi naslov vsaj malo to odražal. Me ne bi motilo.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


Pa ne le to: tudi na Linuxu izmed vseh možnih izbir delujejo najbolje. Tudi sam sem si pri zadnjih dveh kupljenih prenosnikih kot enega glavnih pogojev postavil Intel grafiko. :)


8-O

Tako nVidia kot ATI grafika mi na Linuxu dela super. No, za ATIjevo lahko rečem "je delala", ker gre za vdelano grafiko, ki sem jo imel na GX790-AM2 plati.
Pri prenosnikih vedno izbiram tiste z nVidia grafikuljo, ker je bila to doslej vsaj zame vsaj na Gentooju edina solidna izbira. Zadnje čase, ko so tudi za AMD/ATIja prebavljivi driverji, bi premislil mogoče tudi o tej varianti, intel pa vsaj zaenkrat pri meni totalka odpade.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matevžk ::

@Brane2: No, na namiznem računalniku imam Nvidio in mi deluje, ja. Ampak vseeno imam več zaupanja v Intelove (odprtokodne) gonilnike. Tudi zato, ker ne moreš naleteti na verzijo Xorga, za katero gonilnik še ni preveden.
lp, Matevžk

Brane2 ::

JAz sem praktično vedno dobil gonilnike a kar sem hotel na nVidijinem FTP serverju.

Le enkrat se je zgodilo, da sem prikorakal domov s povsem novo GF250, za katero sem moral poiskati patch z Googleom, ker je gonilnik zamujal nekaj dni.

Drugače je ftp://download.nvidia.com zakon.
On the journey of life, I chose the psycho path.

T0RN4D0 ::

No, dobiček imajo, četudi s tožbo. A tista miljarda pa smrdi ali kaj? Je sodišče že presodilo da je bil AMD za toliko oškovan, tako da mu je Intel tisto miljardo najprej "ukradel", potem pa vrnil. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zheegec ::

No ja, tista milijarda $$$ je ravno pokrila dosedanje stroške tožbe AMDja :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jlpktnst ::

Jah kupujte AMD pa bo :)

Itak za vsakdanjo rabo imajo zelo dobre reči (price-performance). Edino v najvišjih segmentih so zadaj. Pač. Če njihov najmočnejši CPU stane 150EUR ni nič zato, saj je za svojo ceno prekleto konkurenčen intelu pri isti ceni (računajte tudi višje cene plošč za intel).

Arnidus ::

Jst usebno raj dam 40EURveč pa mam i5.
Primer gamerskega sistema plata in proc;

i5:
Maximus III Gene 153EUR (ja, vem da je mATX sam a enga k špila špile in dela v photoshopu ipd je super)
i5 750 162EUR

AM3:
Crosshair III formula 148EUR
Phenom II x4 955BE 130EUR

Razlike v ceni je 37EUR... isto se zgodi če uzemeš za i5 in am3 slabšo plato. Dejansko je brezveze kupt Phenoma, če i5 ponuja več. če mene kdo kej vpraša je AMD kar se P/P tiče zgubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arnidus ()

Steinkauz ::

Kaj tako več pa ponuja?
V špilih en kurac več

Edin določeni programi delajo bolje. Dam raj 40eur več za grafo bom mel več od tega.

Arnidus ::

Plate za 1156 so lepše :D

Ne sej.. z zgornjim postom sm u temo brcno.

Pircek ::

Jst usebno raj dam 40EURveč pa mam i5.
Primer gamerskega sistema plata in proc;

i5:
Maximus III Gene 153EUR (ja, vem da je mATX sam a enga k špila špile in dela v photoshopu ipd je super)
i5 750 162EUR

AM3:
Crosshair III formula 148EUR
Phenom II x4 955BE 130EUR

Razlike v ceni je 37EUR... isto se zgodi če uzemeš za i5 in am3 slabšo plato. Dejansko je brezveze kupt Phenoma, če i5 ponuja več. če mene kdo kej vpraša je AMD kar se P/P tiče zgubil.


Kje jebenti si dobu Crosshair III formula za 148€ ??? Jo grem zdele kupit takoj!!!

Arnidus ::

Mylemon.at

Pircek ::

Mylemon.at


da vidmo...

-> hm... a to se da u Slovenijo naročit? Pa kok ti poštnine nabijejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pircek ()

opeter ::

Mylemon.at


da vidmo...

-> hm... a to se da u Slovenijo naročit? Pa kok ti poštnine nabijejo?


Cca. 18 €. Glej tukaj: http://www.mylemon.at/information,text,...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Steinkauz ::

Splača se ti več stvari kupt

Mitja358 ::

In zakaj bi za AMD vzel najdražjo plato sploh kar je na voljo? Za AMD je plata s 785G čipsetom polna kapa za 80% in več uporabnikov.

Torej je razlika v ceni že več kot 80EUR, za kar pa dobiš že naprimer HD 5850, če vzameš pri i5 HD 5770. Za gaming je AMD prava izbira, pa tudi CF premore s HD 5970 proti i7 (oba na 4 GHz) brez problemov in s krepko zmago (60% proti 40%): http://www.legionhardware.com/document....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute poskrbele za rekordne rezultate proizvajalcev GPU-jev

Oddelek: Novice / Kriptovalute
359888 (6900) Machete
»

AMD se vrača na zeleno vejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7721179 (16671) Predator X
»

Microsoft rekordno, a Bing še vedno prideluje izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
106651 (5985) cleanac
»

AMD-jev dobiček nad pričakovanji analitikov

Oddelek: Novice / Rezultati
83786 (2367) FireSnake
»

Intel z najboljšim poslovnim rezultatom v zgodovini

Oddelek: Novice / Rezultati
316639 (5355) bluefish

Več podobnih tem