» »

Izkušnje s trgovino Mlacom in Funtech

Izkušnje s trgovino Mlacom in Funtech

Temo vidijo: vsi
««
7 / 12
»»

Qushaak ::

Hayabusa je izjavil:

Zadnje dni opažam en kup takih izdelokv:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
ZA IZBIRO TEGA IZDELKA MORATE BITI PRIJAVLJENI KOT PODJETJE!

Kje je catch ?

Zaradi nekaj daljšega dobavnega roka.

mtosev ::

btw a to pomeni, da kot posameznik izdelka sploh ne moreš kupit?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hayabusa ::

Qushaak je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Zadnje dni opažam en kup takih izdelokv:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
ZA IZBIRO TEGA IZDELKA MORATE BITI PRIJAVLJENI KOT PODJETJE!

Kje je catch ?

Zaradi nekaj daljšega dobavnega roka.

Kaj ima tu dobavni rok veze, če kot posameznik sploh ne moreš naročiti ?

solatko ::

To je OEM roba, ki je namenjena izključno za nadaljno prodajo, oziroma uporabo v pravnih osebah. To verjetno pogojujejo dobavitelji, trgovina s tem nima nič.
Delo krepa človeka

dottor ::

Jaz imam z Mlacomom zelo dobre izkušnje. Sicer sem do zdej pri njih naročal le 2x ali 3x in še to preko mejla.Hitro sem tudi dobival odgovore, vedno dobil potrebne informacije, če česa ni bilo mogoče nabaviti v razumljivih rokih so mi poslali mejl in mi priporočali drugi ekvivalenten izdelek na zalogi in mi zraven priložili že linke podobnih izdelkov ki jih imajo na zalogi. Vsekakor zadovoljen z njimi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

fosil ::

Ni to OEM roba, če so box procesorji.
Po moje je finta v tem da gre za bolj eksotične zadeve, ki jih, če jih vrneš v zakonskem 15 dnevnem roku, ne bi mogli spravit v promet.
Oziroma dobavitelj za te izdelke teh ni pripravljen vzet nazaj, če jih nekdo vrne.
Za podjetja pa ne velja ta zakon o vračilu v 15 dneh in jim ni treba robe nazaj vzet.
Tako je!

solatko ::

OEM roba pomeni, da so za prvo vgradnjo, tudi če so box (saj gre v prvo vgradnjo tudi hladilnik).
V glavnem je tako, če rabiš, ti prijatelj naroči preko firme, pa je.
To ne odloča Funtech, temveč grosisti.
Delo krepa človeka

darkolord ::

OEM roba pomeni, da so za prvo vgradnjo, tudi če so box (saj gre v prvo vgradnjo tudi hladilnik).
Ne.

fosil ::

solatko je izjavil:

OEM roba pomeni, da so za prvo vgradnjo, tudi če so box (saj gre v prvo vgradnjo tudi hladilnik).

Nope, to ni to.
Tako je!

solatko ::

Delo krepa človeka

darkolord ::

Nima veze z vgradnjo.

Fructal je OEM za Mercatorjev sok.

opeter ::

A ni to Dana iz Vipave? No sicer se strinjam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

šernk ::

Še enkrat lahko pohvalim funtech, tokrat tudi glede servisa. Fantom kapo dol, čim več takšnih trgovin bi rabli.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

veqlargh ::

+1 na šernk-a. Dobava res v dnevu-dveh, reklamacija ni bla dlje kot 1teden (router mi je sral, zamenjano res precej hitro).

kotekFR ::

Tudi z moje strani gre pohvala Funtechu, saj so se do sedaj še vedno potrudili in izdelki izdobavili v najkrajšem možnem roku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotekFR ()

Bwaze6 ::

Jaz imam načeloma dobre izkušnje z obema podjetjema, še posebej s Funtechom. Ampak na zadnje naročilo pri Mlacomu pa zdaj čakam že 14 dni - poklical, so mi zagotovili da bo Fractal Design ohišje in XFX napajalnik pri meni v petih dneh, plačal... In sedaj mi po dveh tednih pravijo, da ohišje sicer dobijo danes na zalogo, napajalnik pa šele konec tedna. Morda. Bo takrat še kako ohišje zame? Aja, saj denar so že dobili, se itak ne mudi...

Medtem sem iz Hoh.de ostale dele dobil v 3 dneh od plačila, čeprav je za par kosov pisalo, da bo potrebno čakat do 3 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

darkolord ::

Medtem sem iz Hoh.de
Hoh je OK če direkt plačaš in je to to. Če pa rabiš KARKOLI posebej, se pa načakaš, da je joj.

Map ::

Je kdo v zadnjem času kupoval kaj pri Funtech. Kupil bom PC, pa me zanima, kako je z garancijo in dobavo. So kaki problemi? So korektni? Delajo tudi v dobro kupca in ne gledajo samo na svoj žep?

Furbo ::

Ni problemov, ne vem pa kaj misliš z zadnjim stavkom. Niso karitas, ne bodo te pa nategnili.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Map ::

Bral sem štiri leta staro temo in avtor je rekel, da niso hoteli menjati kartice, čeprav je bila cela serija okvarjena. Ne bi rad, da če bi slučajno dobil kaj škartnega, da ne bi hoteli zamenjat, ker bi jih pač to nekaj stalo.

hojnikb ::

so ok, pa še ugodne cene imajo..
#brezpodpisa

LuiIII ::

Tudi sam imam z obema firmama čisto dobre izkušnje. Zadnje čase so pri Mlacomu zelo ustrežljivi in ugodni kar pa ne bi mogel reči za obdobje pred nekaj leti.

Janac ::

Map je izjavil:

Bral sem štiri leta staro temo in avtor je rekel, da niso hoteli menjati kartice, čeprav je bila cela serija okvarjena. Ne bi rad, da če bi slučajno dobil kaj škartnega, da ne bi hoteli zamenjat, ker bi jih pač to nekaj stalo.


wtf? mogoče zato obstajajo namenske inšpekcije?!

OZZY ::

Map je izjavil:

Je kdo v zadnjem času kupoval kaj pri Funtech. Kupil bom PC, pa me zanima, kako je z garancijo in dobavo. So kaki problemi? So korektni? Delajo tudi v dobro kupca in ne gledajo samo na svoj žep?


Jaz sem naročil cc 1 mesec nazaj za fotra. Držali so se roka in dobavili vse kot dogovorjeno. Cc 2 tedna nazaj sem naročil še nekaj zadev. Prav tako kot dogovorjeno. Kar sem z njimi posloval v preteklosti je tudi bilo vse OK. Izkušenj z uveljavljanjem garancije pri njih nimam.

Mlacom.. V preteklosti vedno vse OK. Je pa res, da sem nazadnje kupil pri njih kake 4 leta nazaj. Od takrat nisem menjal nič in zato nisem kupoval zase.
Go with the flow.

Sevanje ::

Še moja izkušnja s Funtech: Obveščanje o nedobavljivosti je porazno. Po 10 dneh čakanja prejel po elektronski pošti obvestilo da enega izmed naročenih artiklov ni mogoče naročiti. V zameno so ponudili le 1 možno alternativo, drugače bi moral spet čakati vsaj 10 dni, da naročijo drugo. Dan pred zaključkom naročila me kontaktirajo preko telefona, da spet nekega drugega artikla v mojem naročilu ni na zalogi, ter ponudijo alternativo, ki jo pač imajo. Hkrati pa tole ni osamljeni primer, brat je imel s njimi podobno izkušnjo. Sam priporočam naročevanje iz Nemčije npr. "http://computeruniverse.net/" (velika izbira, cca 7% cenej, in v slabem tednu, če je stvar na zalogi dobiš). Prav tako garancija, razložiš kaj in kako, se da vse zmeniti.

Ti slovenski ala. funtech agt... če niso dovolj veliki zneski si kar potisnjen na stranski tir in čakaš.

RejZoR ::

Že par let naročam vglavnem pri Dinokompu in sem kar zadovoljen. Dobavne roke imajo par dni in do zdej sem vedno dobil vse kar sem naročil. Edino SSD sem enkrat naročil Crucial z dodatki za kopiranje, pa se je pol izkazalo, da prejeti ni bil tak ampak navadni brez dodatkov. Mi je stric dal pol popust, pa sva bila oba srečna, ker nisem nujno rabil dodatkov, samo fajn so se mi zdel.

Nazadnje pa sem pri Mlacomu naročil ASUS 144Hz monitor. Sicer sem nanj čakal kar ene 3 tedne, ker jih skor nihče ne ponuja pri nas, ampak je bilo vredno. Upam, da težav ne bo z njim...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BorutK-73 ::

Sevanje je izjavil:

Ti slovenski ala. funtech agt... če niso dovolj veliki zneski si kar potisnjen na stranski tir in čakaš.

AGT je že zgodovina.

LuiIII ::

Jaz kupujem večino robe pri Mlacomu. Ni problem. Po kakšnem dnevu dveh po plačilu predračuna pokličem in povprašam kdaj bi zadeva utegnila biti. Glede na to, da robo, ki je ni na zalogi naročajo mislim, da v četrtek, je velika večina dobavljiva tam v začetku drugega tedna. Je pa res, da gre večinoma za Supermicro zadeve oz. bolj server program. Fino je tudi, da se da naročiti tudi kakšno stvar, ki je ni v katalogu.

daBunks23 ::

Zdravo!
Zanima me ali je kdo v zadnjem času s tukaj kupoval prenosnik,ker se zelo zanimam za Lenovo IdeaPad y50-70, ker ga prodajajo po ugodni ceni?

r3dkv1c4 ::

daBunks23 je izjavil:

Zdravo!
Zanima me ali je kdo v zadnjem času s tukaj kupoval prenosnik,ker se zelo zanimam za Lenovo IdeaPad y50-70, ker ga prodajajo po ugodni ceni?

s kje?

daBunks23 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

daBunks23 je izjavil:

Zdravo!
Zanima me ali je kdo v zadnjem času s tukaj kupoval prenosnik,ker se zelo zanimam za Lenovo IdeaPad y50-70, ker ga prodajajo po ugodni ceni?

s kje?

Aja... ups hahahha... z mlacoma :D

AjgaBidona ::

Mene pa zanima v kolikšnem času ponavadi sestavijo računalnik? Naročil sem komponente za pc, monitor, slušalke... (14 artiklov). Nekateri artikli imajo dobavni rok od 3-21 dni. Se pravi imajo 21 časa, da dobijo stvari na zalogo potem pa lahko dan ali dva sestavljajo?
V kolikšnem času so to pri vas zrihtali?
hvala, lp

dottor ::

Jaz sem na Mlacomu vedno v komentarjih pri nakupu prosu če mi sporočijo po mejlu približno čakalno dobo, so mi pa skorja vsakič predlagali drug ekvivalenten artikel za podobno ceno ki je ali na zalogi ali pa ima kratko čakalno dobo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

krispe ::

AjgaBidona je izjavil:

Mene pa zanima v kolikšnem času ponavadi sestavijo računalnik? Naročil sem komponente za pc, monitor, slušalke... (14 artiklov). Nekateri artikli imajo dobavni rok od 3-21 dni. Se pravi imajo 21 časa, da dobijo stvari na zalogo potem pa lahko dan ali dva sestavljajo?
V kolikšnem času so to pri vas zrihtali?
hvala, lp


Verjetno bodo še isti dan sestavli, ko bodo prejeli komponente, torej bi naslednji dan moglo biti pri tebi.

Jaz sem pri Mlacomu naročil H110, ker je pri Dinotu nedobavljiv, pa bo baje vsaj 10 dni za počakat :|
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

NejcSSD ::

Jaz sem pri Mlacomu pred dnevi naročil Dell U2414H, dobava je pisalo do 10-30dni. Imel sem srečo da so ravno dobili pošiljko še isti dan ob 15.uri in sem popoldne že prevzel(naročilo pa oddal ob 10h kar prek emaila). Impresivno :D So pa dražji, ampak ni bilo tega monitorja pri nas nikjer (ko sem ga iskal)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

dottor ::

Jaz ponavadi držim z enim trgovcem s katerim sem najbolj zadovoljen. Cene je po eni strani druga po lestvici, saj raje dam 10-20€ več na skupen nakup ampak vem da pri njih dobim profesionalnost, perfecionizem, ustrezno pomoč in svetovanje in so skupno super paket trgovca.

Prej sem preko Mimovrste naročal ampak so postali precej dražji + vedno manj ponudbe imajo...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

moat ::

Pozdravljeni.

Tisti, ki spremljate cene pri Funtech-u, morebiti veste ali so na koncu leta, npr. pred božičem, cene komponent bolj ugodne?

Hvala, lep dan še naprej, moat.

AjgaBidona ::

+1 za Funtech:)

Prejšnji teden v ponedeljek sem oddal naročilo za: komponente za PC, sestavo, monitor, slušalke.. V petek so mi sporočili, da grafične, ki sem jo naročil ne prodajajo več in sem si izbral drugo. Včeraj so me že klicali da lahko stvari prevzamem. Cable management je top pa še hitri so bili glede na to, da je imelo cca. 5 artiklov dobavo 3-21 dni.

piek ::

Naj še jaz podelim z vami svoje letošnje izkušnje z obema trgovinama.

Mlacom (-):
V začetku leta naročil računalniško ohišje. K sreči ne tudi plačal. Po treh tednih takšnih in drugačnih izgovorov naročilo odpovedal.
Sem jim poleti dal novo priložnost. Isto za ohišje, ki ga imajo na ceniku v SLO le oni. Zgodba se je ponovila. Sem zaključil.

Funtech (+):
Po telefonu so mi razložili, da skoraj vse komponente, za katere piše dobavljivost 1-2 dni, dobijo naslednji dan. Zato praviloma naročam samo te. Opravil že 5 nakupov, vedno dobil vse komponente naslednji dan.

Sicer pa težje razumem ljudi, ki se prerekajo, češ, kako dolgo čakajo na izdelek. Jah, buče, če piše "dobava 3-21" dni, je malce utopično pričakovati, da boste vsak tako naročen izdelek prejeli že tretji dan od oddaje naročila. Kdorkoli je že polnoleten in ima kake izkušnje s trgovino (domačo ali tujo), ve, da logistika zahteva svoj čas - posebno za dobave iz tujine ...
--- Finish it off if you started it! ---

helsing ::

Funtech (+)

Grafično kartico, ki so jo imeli pri dobavitelju sem naročil pozno popoldan in je prispela 2 dni kasneje.
Žal se je izkazalo, da mi kartica coil whinea že ob manjših obremenitvah. Ker se nisem želel obdati z daljšimi časi servisiranja sem odstopil od pogodbe. V 5h so mi vrnili celotno kupnino brez komplikacij.
Prav tako so takoj odgovorili na moje maile.

Čeprav sem imel nesrečo, kar se tiče grafične kartice, lahko vseeno rečem, da imam zelo pozitivne izkušnje s trgovino.

V 5h dneh*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

Jerrix ::

Kako je pa kaj s poštnino pri Funtechu? Sam bom naročil kišto za 1300€ in me zanima koliko bi me stala poštnina. Pa lep pozdrav

GTX970 ::

LuiIII ::

Jaz pri Mlacomu nabavljam skoraj vse in do sedaj je bil samo en problem. So mi dostavili tudi Surface 3 pro. Je pa res, da tam nabavljam bolj server in workstation robo.

mitkos ::

Funtech.... "za izbiro tega izdelka morate biti prijavljen kot podjetje"

A res? Torej kot fizična oseba ne smem kupit ramov v vrednosti več kot 250€.

solatko ::

mitkos - Določene stvari proizvajalec prodaja pod posebnimi pogoji - prva vgradnja in podobno. Taka roba je namenjena samo registriranim sestavljalcem. Škoda da ne uredijo za njih svoje strani.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

solatko je izjavil:

mitkos - Določene stvari proizvajalec prodaja pod posebnimi pogoji - prva vgradnja in podobno. Taka roba je namenjena samo registriranim sestavljalcem. Škoda da ne uredijo za njih svoje strani.


Se pravi določenih komponent pri njih sploh ne moreš kupiti, čeprav jih tržijo in so na voljo pri drugih prodajalcih končnim kupcem za podobno ceno?
Ne razumem te logike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

darkolord ::

Funtech in logika ne pašeta zmeraj v isti odstavek.

Furbo ::

Pri drugih prodajalcih boš pa morda trenutno happy, čez pol leta pa bentil, zakaj ti ne velja garancija in podobno..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ProfAlen ::

Kako je kaj s funtechom te dni?

Izi ::

ProfAlen je izjavil:

Kako je kaj s funtechom te dni?

Tako Mlacom kot Funtech sta še vedno zanesljivi računalniški trgovini celo s pravo fizično prodajalno, seveda s hudo malo zaloge.
Imam pa občutek, da se dobavni roki vedno bolj daljšajo. Večina predmetov ima dobavni rok že več kot en teden.

Pa še glede "za izbiro tega izdelka morate biti prijavljen kot podjetje" pri Funtechu, se tega res ne da kupiti prek interneta, ampak če se osebno oglasiš pri njih in zadevo naročiš na svoje ime, tudi če nimaš firme, mislim da se da vseeno naročiti, samo dobavni rok bo verjetno precej dolg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()
««
7 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGT Računalniki, AGT Trgovina (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
785302048 (37594) igorpec

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562133015 (72555) kuglvinkl
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531698 (20540) cholt45
»

AGT računalniki d.o.o. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6815598 (11396) gendale

Več podobnih tem