» »

Apple terja prepoved prodaje Nokiinih izdelkov v ZDA

Apple terja prepoved prodaje Nokiinih izdelkov v ZDA

CNet - Spor med Applom in Nokio, ki se je začel oktobra s tožbo Nokie, ki je Applu očitala kršitev patentov, nadaljeval z Applovo protitožbo, v kateri Nokii očitajo kršenje njihovih patentov, in vnovičnim finskim odgovorom v obliki pritožbe pri ameriški komisiji za mednarodno trgovino (USITC), se nadaljuje. To pot je iniciativo prevzel Apple.

Apple je pri Mednarodni trgovinski komisiji (ITC) vložil pritožbo, v kateri Nokii očita nepoštene prodajne prakse, zlorabo patentov ter kršenje blagovne znamke in avtorskih pravic. Z njo želijo doseči prepoved uvoza in prodaje Nokiinih izdelkov v ZDA. Nokiin tiskovni predstavnik Mark Durrant je za Bloomberg dejal, da bo Nokia natančno preučila pritožbo, takoj ko jo prejme, in se z vsemi pravnimi sredstvi branila. Apple medtem še ni podal uradnega komentarja.

ITC je ameriška vladna agencija, ki skrbi za zaščito ameriškega trga pred nepoštenimi trgovskimi praksami, kamor sodi tudi kršenje patentov. Če bo Applovo pritožbo obravnavala, lahko odločitev pričakujemo v približno 15 meseceih.

55 komentarjev

«
1
2

mtosev ::

veliko srece apple:(
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jst ::

Me prav zanima če in koliko na patentne tožbe vplivajo insiderske informacije, ki jih imata podjetji drug o drugem...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dbevfat ::

ja, kar prepovedali bi prodajo vseh izdelkov neke firme. Eni pa res niso na realnih tleh. :)
nvr2fat

sirotka ::

ja, kar prepovedali bi prodajo vseh izdelkov neke firme. Eni pa res niso na realnih tleh. :)


Hjah, veš kako je, mal se morjo drkat. Isto kot eni hočejo prepovedat prodajo MS izdelkov, itd.

vorantz ::

Naslednji korak: Nokia zahteva prepoved prodaje iphonov v Evropi :)
Očitno noben ne bo popustu...to bo še zanimivo

borchi ::

ja, kar prepovedali bi prodajo vseh izdelkov neke firme. Eni pa res niso na realnih tleh. :)

ne vseh. nokia je zahtevala prepoved prodaje samo praktično vseh iphonov, ipodov in računalnikov. nekaj procentov applovega poslovanja je še vedno prostih nokiinih patentov. apple pa tudi zahteva prepoved samo nekaterih naprav (Certain Mobile Communications and Computer Devices and Components Thereof)... :D
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

zee ::

Aha. Zdaj je pa Apple "kriv", da so Nokiine naprave zadnje case slabse (tako na nivoju strojne opreme kot na nivoju programske opreme).

Je pa to se en dokaz vec, da so programski oz. softverski patenti v tej obliki povsem neprimerni za danasnji cas.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Keyser Soze ::

Aha. Zdaj je pa Apple "kriv", da so Nokiine naprave zadnje case slabse (tako na nivoju strojne opreme kot na nivoju programske opreme).

A to lahko obrazložiš?
OM, F, G!

antonija ::

Jaz sem pa mislil da Nokia to pocne zato kar po njihovo apple krsi patente (ja, PIRATI SO!!! Muahahaha!!! >:D)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sirotka ::

In Nokia Applove?

antonija ::

Jup, tko tdri apple. (tud zgornja izjava se nanasa na trditve nokie, ne na zakonsko veljavne sodbe)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ALT ::

ocitno jim je dolgcajt pa so se odlocli za rundo ping-ponga :D

koncalo pa se bo seveda z medsebojnim dogovorom o uporabi patentov..

EDIT: me zanima ce obstaja kak razlog (zakon), da si ne bi mogli kar takoj izmenjat patentov, in se zato prvo tozarijo, da potem ne izgleda kot da se lepo dogovarjajo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

sirotka ::

ocitno jim je dolgcajt pa so se odlocli za rundo ping-ponga :D

koncalo pa se bo seveda z medsebojnim dogovorom o uporabi patentov..


to je pričakovano že od prve tožbe Nokie:)

borchi ::

desperate times, desperate measures.
l'jga

ozbolt ::

ocitno jim je dolgcajt pa so se odlocli za rundo ping-ponga :D

koncalo pa se bo seveda z medsebojnim dogovorom o uporabi patentov..


Važno je kako ta dogovor pade. Sedaj samo kažeta mišiče drug drugemu, potem pa kdo bo bolj popustu je pomembno (kdo bo znal svoje mišice boljše prikazat). Vsaj jaz tako razumem :)

smash ::

to se pa itak strinjam da bi morali prepovedati prodajo iphone-ov v EU dokler jih ni mogoče prodajati v čisto vsaki članici kot na primer pri nas..sploh ne vem, kaj EU tukaj čaka

za USA me pa boli k...upam da nikol ne dobijo nokij

noraguta ::

eh apple rad kopira , pol pa mal šminke gor da. čist prov da jih nokia tož če so kradli. kopertinske redneck ciklostilerje vse v ječo ker kradejo evropsko znanje in se bogatijo na tujih žuljih!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jst ::

Pomoje so pa te tožbe Nokiino paničarjenje, ko so od taiwancev* zvedli, da se pripravlja "določen nov applov produkt," nokia pa ima z 900 že pred izdajo same probleme.


*Firme druga o drugi zvejo večinoma od taiwancev, če se kdo sprašuje zakaj sem ravno njih omenil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

sirotka ::

to se pa itak strinjam da bi morali prepovedati prodajo iphone-ov v EU dokler jih ni mogoče prodajati v čisto vsaki članici kot na primer pri nas..sploh ne vem, kaj EU tukaj čaka

za USA me pa boli k...upam da nikol ne dobijo nokij


Si ti resen? Oni lahko prodajajo kjer hočejo svoje izdelke. Fajn bi blo, da bi ga dobil, samo dokler se Appče ne ODLOČI tako, ga pač ne bo. Sicer pa so to pomoje obupani kriki Nokie, ki ni splavila nič novega v top rangu. N900 je iz velikega pompa prešel v to, da še vedel nisem, da je končno izdan.

noraguta ::

ma kje nokia hoče svoj delež od patentov , če so drugi proizvajalci lahko plačali licenčnine jih bo moral tudi apple. če ne dosežejo kakšnega drugačnega dogovora , kar se bo najvrjetneje zgodilo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ALT ::

se strinjam, pateticni kriki (iz)umirajoce nokije, kot vodnice top end segmenta.

in dokler tudi sami krsijo patente, se nimajo kaj razburjat. saj ves tisto foro, kdor je brez grehov naj prvi vrze kamen.. ker pa nokija ni brez grehov ga je tud dobila nazaj..

v glavnem brezvezno natezanje koorporacij, ki se mi ne zdi vredno tolikih novic..

smash ::

sirotka: seveda sem resen...če bi EU dala kaj nase, bi prodajo pogojevala s tem, da mora prodajec zagotoviti izdelek vsem članicam EU-ja, ne pa samo izbranim, drugače res ne vem, zakaj za vraga smo sploh v EU

borchi ::

seveda. tudi baski bi morali v sloveniji prodajat svoje knjige. kaj se pa grejo, takole diskriminirajo...

(krave iz štal in na ceste!!!)
l'jga

smash ::

ne mešaj hruške in jabolka..dobre veš kaj mislim

sirotka ::

ne mešaj hruške in jabolka..dobre veš kaj mislim


Japajade....takih pogojev ne morejo in ne smejo dajat. Pa ne odobravam neprodajanja Iphona pri nas, samo ne moreš pa tega vsilit z zakoni.

borchi ::

ne mešaj hruške in jabolka..dobre veš kaj mislim

ne. ne vem. razloži... razloži zakaj bi moral nekdo prodajat cviček tudi na japonskem, če ga hoče prodajat v zda?
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

smash ::

govorim o EU ne o japonski...lahko bi bilo tako, da če bi nekdo rad prodajal cviček znotraj EU-ja, bi ga lahko kupil kupec iz katerekoli države znotraj EU-ja, saj smo vendar neka skupnost, EU bi lahko malo bolj poskrbela za take stvari

nekikr ::

Am, saj lahko kupi katerikoli kupec. Te mogoče zlobna policija ustavi, ko greš čez mejo v Italijo v prvo tehnično trgovino kupit zadevo? Ne? No, there you go.

Keyser Soze ::

Kaj pa garancija, support, lokalizacija? Uradno seveda?

Folk misli, da je gadget sam po sebi vse kar moraš dobit. Dokler ne naleti na kakšen problem, ki ga ne zna odpravit. "Fuss free" paket, ki pa ponavadi dobiš pri lokalno uradno zastopanih izdelkih je zlata vreden.
OM, F, G!

Zheegec ::

Kaj pa garancija, support, lokalizacija? Uradno seveda?

Folk misli, da je gadget sam po sebi vse kar moraš dobit. Dokler ne naleti na kakšen problem, ki ga ne zna odpravit. "Fuss free" paket, ki pa ponavadi dobiš pri lokalno uradno zastopanih izdelkih je zlata vreden.

Ja uradno ni, saj to vsi vemo... Kaj hočeš reči, da ker Bugatti nima uradne prodajalne v Sloveniji, bi jim ti prepovedal prodajo v EU?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Keyser Soze ::

@ALIEn3001
Misliš da nima? Buggati zastopstva namreč? Katera firma si pa lasti Buggati znamko?

Plus, govoriva o butičnem avtomobilu, katerih se proda par v Sloveniji (če sploh). iPhone pa je praktično skoraj potrošni material (sploh v primerjavi z Buggatiji). Odcolat 600-700EUR za mobitel načeloma ni problem. Je pa ponavadi največji haklc logistika, ki ti pobere ogromno časa in volje. Sploh če moraš zadeve usklajevat s kakšno tujino, kamor se ponavadi ne zapelješ kar tako, na poti do/iz službe.

Prepovedal jim ravno ne bi, bi jih pa kako drugače probal prisilit v enako obravnavanje delov tržišča EU.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Plus, govoriva o butičnem avtomobilu, katerih se proda par v Sloveniji (če sploh).

Kaj ima to veze? Če veljajo zakoni za eno znamko, veljajo tudi za drugo. Torej ti zahtevaš, da [vstavi znamko] mora prodajati v vseh državah EU in nobeni? Zakaj pa Mercator nima povsod prodajaln? Jih zapremo takoj. Drugače pa zakon ne dela nekih bistvenih razlik glede na prodajne številke, ali se prodaja butično ali pa masovno.
Odcolat 600-700EUR za mobitel načeloma ni problem.

Ja, kdo ti brani? Lahko naročiš online iz tujine ali pa greš iskati... Tako, kot Bugattija (no ja, če ne prevelika čakalna vrsta :)).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

borchi ::

zapret dol vse proizvajalce, ki ne prodajajo celotnega svoje palete izdelkov tut v zgornjem kašlju. zapret vse online trgovine, ki ne pošiljajo v somalijo in slovenijo...

(bi napisal, da ste (ekonomski) fašisti, pa bi mi verjetno pobrisali post. oh, well...)
l'jga

smash ::

zapret! tako! al si na voljo vsem, al pa nobenmu - no vsaj znotraj EU za začetek

Keyser Soze ::

Plus, govoriva o butičnem avtomobilu, katerih se proda par v Sloveniji (če sploh).
Kaj ima to veze?...

Take eksote se ponavadi prodaja tako, manj branjevsko kot iPhone. Saj sem rekel, ne vem točno, čigav je Buggati, ampak če greš na generalno zastopstvo lastnika te znamke, ti bodo sigurno hitro uredili vse potrebno za nakup avtomobila, ravno tako bodo poskrbeli, da bo tvoja celostna izkušnja, kot uporabnika njihove prestižne blagovne znamke, na nivoju. Precej višjem kot v naših običnih štacunah, kjer je ponavadi vse skupaj ravno obratno. Močno, močno, močno dvomim, da boš po nakupu Buggatija prepuščen samemu sebi.

Ja, kdo ti brani? Lahko naročiš online iz tujine ali pa greš iskati... Tako, kot Bugattija (no ja, če ne prevelika čakalna vrsta :)).

Sam ti si se pa obesu na tole ane? Kot da bi kje rekel, da je treba prepovedat to. Vse kar si napisal še vedno ne spremeni dejstva, da nimaš ne uradne garancije, ne supporta, ne lokalizacije. Kot se zašika, brez težav in raznoraznih kolobocij. Kurc pa tak izdelek.
OM, F, G!

nekikr ::

Pa saj je na voljo celotni EU. Katerega dela nisi znal prebrati. Greš v Italijo, Monfalcone, trgovina Marco Polo. Dobiš telefon brez vezave z enoletno garancijo. Support? Pokliči jih in vprašaj kaj te zanima, če ne bodo vedeli te bodo vezali na servis (v trgovini govorijo tekoče slovensko). Lokalizacija? Tudi moj eno leto star Philips televizor ni lokaliziran (s slovenskim vmesnikom). Kam se pritožim?

Keyser Soze ::

Kam se pritožim?

Se ne moreš, zato ker nekaterim visi dol za to in mal hlapce špilajo (majo en hud fetiš na to).
OM, F, G!

nekikr ::

Se pravi, da je sedaj problem samo še v tem, ker zadeva ni lokalizirana (tako kot 80% drugih naprav)? Ampak ker je to Iphone je pa treba o tem na dolgo in široko? Lepo.

Zheegec ::

Keyser Soze: Si se pa res zapičil v Bugattija :) Lastnik je VW drugače. In ne, nimajo uradnega zastopstva v Sloveniji, čeprav so v lasti VW. To je tako, kot ko še nismo imeli Ferrari zastopstva v Sloveniji in bi rekel - saj imaš Fiat prodajalne :)

Drugače pa govorim na splošno, zelo veliko izdelkov/trgovin/storitev je, ki niso na voljo v Sloveniji. Fuckin' Starbucksa ni v Sloveniji, pa je skoraj povsod drugod. Jim bomo prepovedali poslovanje v EU? Cel kup potrošniških proizvodov ni na voljo pri nas (poleg Bugattija pa Peganija ane :)), pa bi jim ti to prepovedal?

Piši Mercatorju zakaj nimajo prodajaln v Nemčiji in da naj zaprejo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Keyser Soze ::

@nekikr
Nope, problem (vsaj pri tvoje iPhoneu) je v vseh segmetih, kot so bili našteti. Pri večini drugih firm je problem zgolj v lokalizaciji. Je pa res, da imamo precej nekritične potrošnike, ki z veseljem kupijo polovični izdelek, čeprav se zadeva našim neposrednim sosedom BP prodaja v celotnem paketu. Ampak če se folk rad razdaja, naj se. Zgleda da je situacija ustrezna razmišljanju.

@ALIEn3001
Pokliči na VW in jih vpraši kaj lahko narediš, če želiš kupit Buggatija. Še bolje, pošlji jim mail, pa da vidimo njihov odgovor. Potem pa še en direkten mail magari na Buggatija. Kaj oni storijo, če imajo kupca iz Slovenije. Mu rečejo, pejte v Italijo, Trst, v štacuno k Guidotu, pa mu rečte, da bi enga Buggatija, kolk vam da skonto, pa kolk hitr ga lahko zrihta? Če mate pa kakšen problem pa pejte na eBay/Bolho pa tam dobite ful pocen rezervne dele, support mate pa na netu.

P.S.: Kako se je že začela tale debata?
OM, F, G!

nekikr ::

Keyser: glede Bugattija boš z Alienom rešil. Meni pa prosim povej kje je problem, da se zapelješ 100 kilometrov iz Ljubljane do Monfalcona (kateri se nahaja v Italiji, ki je v EU, kar pomeni, da te nihče nikjer ne ustavi, nihče ne preverja kaj si kupil, nobene carine ni itd.). Seveda ti lahko zadevo pošljejo tudi po pošti. Če kaj ne špila imaš garancijo in njihov servis, ki ti bo uredil zadevo. Pa prosim razloži mi kako je to drugače od tega, če gre Slovenec iz Maribora v Ljubljano po Nokio. Isto ne bo imel carine, dobil bo enako veljaven račun z enakim davkom in enako dolgo garancijo. Prav tako ga ne bo nihče ustavil nikjer na poti do Maribora in težil za carino. Lokalizirana pa tudi Nokia ne bo (vsaj večina izmed njih ne). torej, prosim razloži kje ti vidiš to zaroto?

In ja, vmes ko pišeš pokliči še Mercator in reci da naj ali odprejo trgovino na portugalskem, kjer bom lahko kupil Mercator mleko ali pa naj zaprejo svoje trgovine.

če malo sanjarimo je svet res preprost, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

borchi ::

P.S.: Kako se je že začela tale debata?

da ni treba nič čakat na to, da se apple in nokia zmenita glede patentov. da je itak treba povsod ustavit prodajo iphona, ker ga v sloveniji uradno ne prodajajo.
l'jga

Keyser Soze ::

@nekikr
Te spet mal je*** razumevanje? Ampak ne zamerim, sem se navadil. Pri nas je za veliko večino izdelkov lepo poštimana garancija, tudi uveljavljanje le te. Ne mi sedaj sanjat o nekih vožnjah v tujino zaradi enega bogega mobilnika. Pa človek, saj ne živimo več v rajnki Jugi, da bi morali hodit v tujino po izdelke in jih servisirat pri "črnih" serviserjih ali pa jih vozit nazaj v tujino, kjer smo jih kupili. Da ne rečem če se kaj zaštrika z garancijo. Urejaš zadeve na tujih pristojnih inštitucijah? Fenomen, res. Si mi potrdil, kar sem sumil. Da imaš res preveč časa in nimaš enega common občutka kaj je overkill.

To, da moraš nesti Nokio na servis v Ljubljano, je pa spet tvoj problem, ker se ne znaš zorganizirat. Ste pa res reveži tam gori v Mb, če nimate za eno štacuno z Nokiami. Pa da Nokia ni lokalizirana? O čem ti to? Maemotu morda?Edino kar mi pade na pamet, da obstaja možnost DA ŠE NI lokaliziran.

In Ravno tako s tem zapiranjem štacun. Ko eno tele, ki rine v nova vrata. Čeprav mu poveš "da to ne gre".

@borchi
Apple in Nokia se bosta že zmenila, čeprav bo tule IMO Apple potegnil krajšo, ampak pustimo času/komisij čas. Da je treba prepovedat prodajo iFona, ker ga ni pri nas, pa ni res. Preberi še enkrat. Si isti ko nekikr. Tud rineš naprej.

P.S.: Probajte bit malo manj čustveno prizadeti. Tole istovetenje z blagovno znamko je postalo že malo sick. Iz vsake teme naredite en drek, ker ne znate dat enih tehtnih argumentov. Še pomnite novice o Jabukovi januarski konferenci.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Keyser: ok, sem bedak. Iz okolice Ljubljane. Prav, če tako rečeš. Ampak daj mi vseeno povej kako v Italiji po tvoje uveljavljanje garancije ni "poštimano" in kako je tudi sama garancija narejena tako, da so to "črni" serviserji? Morda se ne zavedaš a za mnogo stvari smo še vedno v rajnki jugi in se pač moramo voziti v tujino (ali pa iz naslonjača naročati iz tujine). Ker pa smo v EU za nas veljajo enaki zakoni kot za Italijane.
Še enkrat bi te prosil, če boš po tem, ko napišeš dva odstavka o tem kakšen bedak sem, vseeno odgovoril še na vprašanje, čemur se na veliko izogibaš že vse od začetka teme. Kakšna razlika je med mariborčanom, ki gre v ljubljano po nokio in ljubljančanom, ki gre v enako oddaljen Monfalcone po Iphone. In odgovor "črni servis" me ne zanima, ker čisto isti servisi so potem tudi vsi slovenski, saj delujejo na povsem enak princip. Torej, prosim za konkreten odgovor, s konkretnimi številkami, linki, nekaj kar bo vsaj na nekem nivoju, ne pa samo da sem bedak in da sem bedak in da imaš ti prav, ker si tako hudo hud hudec.

Mercator - da to ne gre nam je vseem jasno. In da mora portugalec naročiti Mercator mleko preko bolhe, če to hoče, nam je tudi jasno. Tako pač je. In Applov Iphone lahko kupiš na isti način. Tako pač je. Jebiga.

Zheegec ::

Ne mi sedaj sanjat o nekih vožnjah v tujino zaradi enega bogega mobilnika.

Ga pa naročiš preko interneta. Konec koncev imaš tudi vso pravico ne-imeti tega bogega telefončka.
Pa človek, saj ne živimo več v rajnki Jugi, da bi morali hodit v tujino po izdelke in jih servisirat pri "črnih" serviserjih ali pa jih vozit nazaj v tujino, kjer smo jih kupili.

Ga pa ne kupiš, ali ga pa pošlješ po pošti. Če si iz Murske Sobote imaš dlje do servisa v Lj, kot pa če si iz Lj pa kupiš v Trstu.
To, da moraš nesti Nokio na servis v Ljubljano, je pa spet tvoj problem, ker se ne znaš zorganizirat. Ste pa res reveži tam gori v Mb, če nimate za eno štacuno z Nokiami. Pa da Nokia ni lokalizirana? O čem ti to? Maemotu morda?Edino kar mi pade na pamet, da obstaja možnost DA ŠE NI lokaliziran.

Namesto Ljubljano vstavi "Trst", namesto Mb vstavi "Slovenija" in namesto Nokiami vstavi "iPhoni". Točno tako aroganten argument bi lahko jaz dal tebi. Z lahkoto :)
Drugače nabavi en Toshiba prenosnik, vse je v angleščini. Nokie pač so lokalizirane, ja. Je pa ogromno stvari, katere niso... Your point?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

borchi ::

Da je treba prepovedat prodajo iFona, ker ga ni pri nas, pa ni res.

torej smash ni napisal...
to se pa itak strinjam da bi morali prepovedati prodajo iphone-ov v EU dokler jih ni mogoče prodajati v čisto vsaki članici kot na primer pri nas..sploh ne vem, kaj EU tukaj čaka

?

(pa je!)

P.S.: Probajte bit malo manj čustveno prizadeti. Tole istovetenje z blagovno znamko je postalo že malo sick. Iz vsake teme naredite en drek, ker ne znate dat enih tehtnih argumentov. Še pomnite novice o Jabukovi januarski konferenci.

moderatorji na koncu opravijo svoje delo. popučejo vaše frustracije. se grete ekono fašizem, človek se pa še oglasit ne sme, ne da ga ozmerjaš, da dela drek. nisi resen...
l'jga

noraguta ::

eh zakaj bi kupoval človek izdelek kater sploh ni legalen in je le izboljšana kopija nokije?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nekikr ::

Ker ima denar, da kupi to izboljšano kopijo Nokie. Simpl, ne?

borchi ::

ni legalen... :D

še en fašist... al sam fetišist... bogve...
l'jga
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC izgubil pritožbo zoper Apple

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
94864 (3800) MuadDib
»

Via toži Apple

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
164098 (2788) Lion29
»

Motorola toži Apple

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
124936 (4453) hanibal
»

Apple toži HTC zaradi Androida

Oddelek: Novice / Android
3710460 (8950) ahac
»

Nokia toži Apple, drugič

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
94569 (4090) ender

Več podobnih tem